Şimdi Ara

Broadlink Ev Otomasyon Sistemleri (173. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.116
Cevap
117
Favori
167.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sanırım e controlle uyumlu değil. İlla ihc istiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • metaldelta M kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle, android kullanıcıları zaten Rm Plug-in sayesinde uçuk senaryolar oluşturabiliyolardı, şimdi ios kullanıcıları da büyük oranda esnekliğe sahip.

e-control/IHC olayından emin değilim. bende her iki uygulama da yüklü, ama IHC kullanıyorum. alexa için IHC kullanmak gerekiyor, belki IFTTT için de durum aynıdır
  • Arkadaşlar Broadlink rm pro ve s2 alarm kit almak üzereyim aliexpresten.tc2 yerine başka marka ışık anahtarları kullanabilir miyim?
    Kullanan arkadaşlar varsa linkini paylaşabilir mi?Ayrıca ilerleyen zamanda gaz, duman ve su basması sensörü de eklemek istiyorum.Rm pro ya uyumulu kullanana arkadaşlar link verebilir mi veya her 433mhz sensör rm pro ile uyumlumudur?
  • Aliexpress de black friday kampanyaları başladı.

• Dostlar bunun çalışma prensibi nasıl? Google home yardımcısı olarak geçiyor. Bunu kullanabilmek için illa Google Home olması mı gerekli?

https://s.click.aliexpress.com/e/bQTknPHX

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Arkadaşlar,
    Geçen sene aldığım ama kullanma fırsatı bulamadığım ürünler satılıktır.

Rm pro(2017) : 1 ay kadar fişe takılı kaldı sonrasında kutusuna koyuldu. Üzerindeki koruyucu filmi bile durmaktadır.
    A1 - test amaçlı çalıştırıldı. Sonrasında hiç kullanılmadı ve kutusuna koyuldu.üzerindeki koruyucu filmi bile durmaktadır.
    SP3 EU : Diğer lerine oranla daha fazla kullanıldı.

Aliexpress üzerinden baktığımda Black Friday kapsamında satıcısına göre fiyatları 430 - 480 tl arasında değişiyor.

Kargo alıcısına ait olmak üzere 375 tl ya satılıktır.
    hafta için gündüz Altunizade & Bostancı akşam ise Merter civarında elden teslim edilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightcrawler -- 25 Kasım 2018; 12:26:51 >
  • gennosuke06 kullanıcısına yanıt
    sinyal aralığında ve kapsama mesafesi içinde olduğu sürece farklı marka da kullanabilirsiniz tc2 şart değil.
  • Arkadaslar bu switch baglantisi nasil yapiliyor. Iki notr mu gerekiyor bilen arkadaslardan cevap bekliyorum.

Broadlink Ev Otomasyon Sistemleri

• Arkadaşlar bunu hoparlöre taktığımızı varsayarsak Rm Pro'ya nasıl ekleyebilriz? Amacım kapı açıldığında Broadlink S2 algılayıp Rm Pro sayesinde bu cihazdan ses çıkışı almak.

https://s.click.aliexpress.com/e/Gv06Gkt

Sizin bir bilginiz var mı? @suleymantosun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infazci captain -- 26 Kasım 2018; 17:20:12 >

• infazci captain kullanıcısına yanıt
    açıkçası bu cihazın çalışma prensibini, nereden nasıl güç aldığını anlayamadım. remote control demiş ama kumanda nerde onu da anlamadım.

şu tarz bi cihaz alıp ucuna bi fiş bağlayıp onu da broadlink marka akıllı prize takıp kullanabilirsiniz. kapı açıldığında priz "on" konumuna gelir siren çalar.

https://tr.aliexpress.com/item/QILEJVS-DC-12V-Auto-Warning-Siren-Backup-Alarms-Horns-Warning-Sound-Beep-Reverse-Siren-Slim-Invisible/32881326969.html?spm=a2g10.10010108.1000016.1.7037185feYbT4B&isOrigTitle=true

• suleymantosun S kullanıcısına yanıt
    Akşam üzeri Rm pro+ siparişi verdim Sp3'e param yetmedi :) Sizin dediğiniz senaryo daha mantıklı. En iyisi öyle yapayım. Lakin siren 12v ile çalışıyormuş. 220 ye bağladığımızda sıkıntı olmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infazci captain -- 26 Kasım 2018; 20:30:4 >
    Almayı düşündüğünüz zaman sp3 yerine şunu alabilirsiniz fiyatı daha uygun, ve ihc/e-control ile kullanıyosunuz. Bende bunlardan var, orijinal broadlink sp3 kullanmıylrum fiyat farkından dolayı.

Sireni 12v adaptöre bağlarsanız sıkıntı çıkmaz, onu da bulabilirsiniz aliexpress'ten. Veya elektrikçilerden çıkma da bulabilirsiniz belki.

EPULA EU AC 90-240V PS-16 Smart Timer Socket Switch APP Control Smart Wifi Home Auto UP
    https://s.click.aliexpress.com/e/cobeOx1q

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suleymantosun -- 26 Kasım 2018; 20:37:16 >
    Teşekkür ederim fiyatı çok iyiymiş. Birde son sorum olacak. Ben Rm Pro Plus'ı bu satıcıdan aldım lakin kutunun içinden çıkan adaptörün üzerinde Broadlink yazması gerekiyor mu? Youtube'dan incelemelerine bakarken bizim ülkemize uygun şekilde fakat farklı adaptörler var. Kimisinde Broadlink yazıyor kimisinde sadece değerleri.

Aldığım satıcı buhttps://tr.aliexpress.com/item/Broadlink-RM-PRO-RM33-evrensel-ak-ll-uzaktan-kumanda-ak-ll-ev-otomasyon-WiFi-IR-RF/32842733056.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4bfd4c4dKc1N1i

Acaba değiştiriyorlar mı? Çünkü 7/24 prizde kalacak. Sahte olmasından şüpheleniyorum. Geçmişte yaşadıklarımdan sonra.

Bende 2 tane var, ikisi de şu şekilde;

Broadlink Ev Otomasyon Sistemleri Broadlink Ev Otomasyon Sistemleri

Değerler uyduğu sürece sorun çıkacağını sanmıyorum. Tabi biraz da şans işi elektronik cihazlar

İzlediğim incelemelerde bu adaptörden de vardı. Çok ilginç bir durum büyük ihtimalle satıcılar orjinalini alıyorlar. Mesela benim sipariş verdiğim satıcının geri bildiriminde şu kutu içeriği var ama adaptör belli olmuyor.

• Arkadaşlar resimde ki pil ile çalışan switch alsam rm pro ya tanıtıp evdeki tüm televizyon vs kapatabilir miyiz? Yani tek bir anahtar ile tüm ir/rf sinyalleriyle çalışan cihazları kapatmak istiyorum bu mümkün mü?

Bu cihazın rm pro gibi frekans kopyalayıp iletme özelliği mi var ?

Evdeki rf cihaz tek buton ise bence sakat. Bazen algılamıyor yada atlıyor rmpro. Keza senaryo yazıp tek tuşla aç kapa yapabilirsin.

• Şimdi şöyle anlatayım tek bir anahtara basarak evdeki televizyonu, recevierı kapatma niyetindeyim. Rm pro sipariş ettim henüz elime geçmedi o yüzden nasıl yapılacağını bilmiyorum. Eğer olacaksa üstte verdiğim resimdeki anahatarı alayım dedim. Anahtarın sinyal kopyalama gibi özelliği yok düz 433mhz anahtar. Yani amacım yatmaya gittiğimde tek tıkla(rm pro aracılığıyla) tüm aletlerin kapanması(tv,receıver vs)

Hocam bence biraz sabredin rm gelene kadar. 🙂

• 
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.