Şimdi Ara

Broadlink Ev Otomasyon Sistemleri (115. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.116
Cevap
118
Favori
167.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilmeyenler için, alttaki TR rakamları indirim günü geçerli olacak rakamlardır.

http://s.aliexpress.com/j2aMZFnm

Broadlink Ev Otomasyon Sistemleri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar,

RM mini3 ve Mp1 siparişlerim de bugün geldi, RM Mini3 de yalnızca usb fişi mevcut, adaptör almam gerekecek sanırım değilmi? Nasıl bir adaptör almalıyım bilgi verebilecek olan varsa sevnirim.
  • yyusa Y kullanıcısına yanıt
    ben cep telefonu şarjıyla çalıştırıyordum ama altındaki voltaj ve amperi kontrol etmekte fayda var. prizdede yazar rm3de de yazar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marcelor -- 23 Mart 2017; 14:28:50 >
  • marcelor kullanıcısına yanıt
    En iyisi çıkışta bir elektirikçi ye uğramak olacak sanırım :)

5 volt 500mA miş

telefon şarj cihazları ile çalışır
    bana sorarsanız elektrikçilik bir durumu yok rm mini lerin. her hangi bir usb çıkışı olan yere bağlamanız yeterli. bu, bir bilgisayarın, tv nin veya power bankların usb çıkışı da olabilir yada herhangi bir cep telefonu şarj cihazı da olabilir. ben mesela rm pro ve a1 i mp2 nin usb çıkışlarına bağladım. a1 ve rm pro nun fişlerinide rm minilerde kullanabiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recooz -- 23 Mart 2017; 16:59:38 >
  • Tv nin usb sine takarım o zaman, nasıl olsa tv anında yanına duracak, Yada iphone adaptör ile kullanırım. Yardımlarınız içim teşekkür ederim 🙏🙂

• İki konuda daha yardım rica ediyorum,

1. İki farklı telefona Broadlink control yüklediğimde aynı kullanıcı adı ve şifreyimi girmeliyim,

2. Rm mini yi modem e bağladıktan sonra RM Pro ya baktığım menü üzerin denmi yine bakacağım yoksa onun başka bir uygulamasımı oluyor. Hangi ikon onu bilemedim.

3. En önemlisi Resimleri açarsanız altta yazan bağlantı problemlerini çok sık yaşıyorum.

1. Evet
    2. Eklediğim resim yardımcı olabilir.

Bağlantı sorunları modem kaynaklıdır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • akemals42 kullanıcısına yanıt
    Yapabildim :) teşekkürler.

Mp1 de, prizlerin isimleri olan s1 s2 s3 s4 ün isimlerini değiştirebiliyormuyuz yoksa hangisinde nerenin fişi takılı ezberlememiz mi gerekecek.

• Evet değiştirebilirsin. Çoklu priz grafiği içindeki priz alt kısımlarına dokunarak değiştirebilirsin

• recooz R kullanıcısına yanıt
    Dediğinizi çok denedim ama yapamamıştım, mesajınıdan sonra oldu ama :) teşekkür ederim

• Sizlere Yen'i bir sorum daha olacak, soruların çokluğu için kusuruma bakmayın ama Burak'ın haricinden yardım alacağım başla bir yer yok maalesef :)

Kendi telefonuma Rm Pro, TC2, RM Mini 3 ve MP1 i tanıttım, ama eşimin telefonuna bir türlü kuramadım yanı yükleyemedim, uygulamayı indiriyorum kendi kullanıcı adı ve şifremi giriyorum ama wifi bağlantısında kalıyorum ileriye gidemiyorum. Reset atın diyor yanlış anlamadıysam, örnek olarak RM Pro ya reset atarsam bağlanma durumu var gibi ama bu sefer de RM Pro ya tanıttığım Kuman'da vb şeyler gitmezmi? Yoksa onlar hafızada kaldı extra bir telefonda uygulamayı kullanmak için tekrar tüm işlemleri yapmamı gerekecek, örnek olarak eşimin telefonuna yüklemeyi başarsam herşeyi baştan tekrar yaparak, daha sonra yine Kuman'da vb şeyleri RM Pro ya tekrarmı tanıtacağım.

Benim kafamdaki şey şöyle idi, ben uygulamayı kurdum, tanıtmam gereken şeyleri tanıttım, şimdi ikinci cihazda uygulamayı kullanacağım ve uygulamayı indirdikten sonra kullanıcı adı şifre ile bağlandım , tüm tanıttığım uygulamalar otomatik yüklendi artık kullanmaya başlayabilirim.

yapman gereken şey şu; birinci cihazından program yardımı ile broadlink server ına backup yapacaksın. daha sonra eşinizin cihazındaki uygulamadan da restore yaptığında (aynı kullanıcı adı ile) bütün veriler o cihazada aktarılmış olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: recooz

yapman gereken şey şu; birinci cihazından program yardımı ile broadlink server ına backup yapacaksın. daha sonra eşinizin cihazındaki uygulamadan da restore yaptığında (aynı kullanıcı adı ile) bütün veriler o cihazada aktarılmış olacak.

+1 Aynen bende uzun uğraşlar sonunda bu yöntemle halletmiştim

• recooz R kullanıcısına yanıt
    Akşam deneyeceğim, çok teşekkür ederim bilgi için. 🙏🙂

• quote:

Orijinalden alıntı: wellwet

1 Netmaster modem benim broadlinki 1 yıl boyunca sorunlu kullanmama neden olan modem, hemen sisteme bir router ekleyip (ya da IP ataması yapabildiğiniz başka bir modem -ben elimdeki fazla airtiesı ekledim) tüm broadlink ekipmanlarına statik IP tanımlayın, aksi halde netmaster ile broadlinkte problem yaşar, nefret edersiniz!

2- Digiturk ve TVnn açma kapama frekansları aynıysa etkiler.

Dediğiniz gibi şimdiden sıktı beni de. Sürekli bağlantı Network e bağlananama sorunları, uydunet mh ile görüştüm, statik ip hemen yapabiliyorum. Yalnız doğrumu anladım dediğinizi bilmediğim den sizden teyit rica edeceğim. Netmaster modem i statik ip yaptırıyorum hepsi bu, başka birşey yapmama gerek yok, Broadlink ürünler zaten o ip üzerinden sürekli bağlı kalacaklardır.

Bu işlem benim sorunuma çözüm olurmu?

• Hayır, modemi statik IP yapmayacaksınız :( Onun bir faydası olmaz, siz evdeki tüm Broadlink ürünlerine statk IP vereceksiniz bunu da uydunet modemlerle yapamıyorsunuz :( Öyle bir seçenek yok bu modemlerde, o yüzden uydunet modeminizde DHCP'yi hkaptıp, uydunet modeme bağladığınız bir router vasıtasıyla DHCP tanımlayıp oradan donanımlarınızın MAC adreslerine göre IP tanımlaacaksınız (Örneğin ev networkünüz 10.0.0.2 aralığında ise aa.bb.cc.dd.ee.ff g,b, MAC adresine sahip RM Pronuzun her açıldığında, elektrik/internet gidip geldiğinde, atıyorum 10.0.0.10 IP adresini almasını sağlayacaksınız. Biraz bilgi gerektien bir işlem, sanırım goole da uydunet modeme router bağlama diye aratırsanız detaylı dökümanlar bulabilirsiniz. Öncelikle bir router almanız gerekecek :(
    Boşu boşuna statik ip olayına para verme hocam.
    Bağlantı kopma olayı modem kaynakı olduğu için öncelikli olarak modem i değiştirin.
    5 ghz ise 2.5 ghz olanı tercih edin.
    Ayarlarını da kontrol edin.
    Bir de vihazların mesafesini de çok uzak tutmayın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    statik ip almak bu sorunu çözmüyor malesef. bu sorun broadlinktende kaynaklanmıyor netmasterın modemlerinden oluyor zira 4 kameralı dvr sistemli güvenlik kamerası sistemini uydunet ile internete çıkıyoruz ondada aynı sorunu yaşıyorduk. araya linksys wrt54g router koyduk yazılımını da ddwrt yaptık bu sayede router her 4 saatte bir reset atıyor ve problemlerimiz böyle çözülüyor.
  • 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.