Şimdi Ara

Broadlink Ev Otomasyon Sistemleri (114. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.116
Cevap
118
Favori
167.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Erdem.Demir

Merhabalar son 1 aydir evi kirip dokerek broadlink ve sonoff ile akilli eve cevirmeye calisiyorum. Oncelikle evdeki tum anahtarlari tc2 ve seso ile donattim. Ayrica her odaya rm mini ekledim evin ayri ayri 2 noktasina rm pro ekledim. Giris ve kiler diye tabir ettigim yerlere s1c manyetik ekledim. Boylece kapidan giris yaptigimda ve kiler kapisini actigimda aydinlatma saglaniyor. Ayrica koridora sensor ekleyerek tc2 aciyorum. Onun disinda seneryolr yarattim. Ormegin koridor icin asma tavanin icine sadece gece kullanmak icin serit led ekledim bunu gece yakiyorum yine sp3 ile. A1 ekledim boylece hava karardiginda salon ve mutfak isiklarim yaniyor ayrica belirli saatler arasinda ses algiladiginda aydinlatmalar yaniyor. Yine belli bir sure ses algilamadiginda isik ve tv kapatiyor. Aslinda yapilabileceklerin sonu yok gibi. Dusundukce ekleneniliyor. Nacizane yaptiklarim bunlar.

merhaba,

iki adet sorum olacak..

1 - Priz + anahtar kısımlarına TC2 taktıktan sonra , görünüş olarak TC2'ye uyancam yüzeyli priz bulabildinizmi ? ben livolo aldım fakat çokda memnum kalmadım. Satın aldığıun üründe de problem olabilir. 2.'yi sipariş ettim gelince deniyecem.
    2 - hareket sensörü tek başına çalışıyormu ? yani sadece hareket sensörü alsak senaryo kurabiliryormuyuz ?

• 13 Mart'ta sipariş verdiğim Rm Pro ve TC2 bugün bana teslim edildi.

Sipariş tarihi 13 Mart, 17 Mart istanbula geldi, 20 Mart bana teslim edildi. Araya hafta sonu girmese teslim tarihi daha kısa olabilirdi. (18 Mart Cumartesi 19 Mart pazar) satıcı gerçek ten de yorumlarda yazıldığı gibi 4 illa 10 gün içerisin de ürün teslimi yapma imkanı sunuyor.

Bilgili Arkadaşlar dan ricam ilk başta, kurulum aşamasında yapmamak gereken bir hata yada dikkat etmem gereken birşey varsa söylermisiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yyusa

13 Mart'ta sipariş verdiğim Rm Pro ve TC2 bugün bana teslim edildi.

Sipariş tarihi 13 Mart, 17 Mart istanbula geldi, 20 Mart bana teslim edildi. Araya hafta sonu girmese teslim tarihi daha kısa olabilirdi. (18 Mart Cumartesi 19 Mart pazar) satıcı gerçek ten de yorumlarda yazıldığı gibi 4 illa 10 gün içerisin de ürün teslimi yapma imkanı sunuyor.

Bilgili Arkadaşlar dan ricam ilk başta, kurulum aşamasında yapmamak gereken bir hata yada dikkat etmem gereken birşey varsa söylermisiniz.

merhaba,

satıcıyı paylaşırsanız memnun oluruz. Kurulum işlemleri zaten çok basit.dikkat etmeniz gereken anahtar bağlantılarını yaparken doğru yerlere takmanız olacaktır. Zaten kitapçıkta gereken herşey anlatılıyor.
  • 13 Mart'ta sipariş verdiğim Rm Pro ve TC2 bugün bana teslim edildi.

http://s.aliexpress.com/auIzqqEz

Broadlink Ev Otomasyon Sistemleri

• quote:

çok hızlı kargo gerçekten.
    türkiyeden alsanız o kadar süre de gelirdi :)

broadlink ürünlerini tanıtma işi biraz zordur. Biraz sabır gerektirir. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: akemals42

quote:

Elektirikçi bir tanıdığım dan rica ettim yardım için, birde avize takacağız, yoksa ben hayatta Montaj yapamam elektirik le alakalı, en çok korktuğum şeylerden biri elektirik ile alakalı işler, Hataya gelmez. Bu akşam yapabiliriz umarım. bakalım neler yapabileceğim. Tc2 etrafına çerçeve gerekecek sanırım, direk yuvaya oturuyormu? Yoksa eve giderken almam gereken birşeyler olacak ise gitmeden alayım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: akemals42

quote:

Elektirikçi bir tanıdığım dan rica ettim yardım için, birde avize takacağız, yoksa ben hayatta Montaj yapamam elektirik le alakalı, en çok korktuğum şeylerden biri elektirik ile alakalı işler, Hataya gelmez. Bu akşam yapabiliriz umarım. bakalım neler yapabileceğim. Tc2 etrafına çerçeve gerekecek sanırım, direk yuvaya oturuyormu? Yoksa eve giderken almam gereken birşeyler olacak ise gitmeden alayım.

Aşağıdaki adres de biraz bişeylerden bahsettim.
    Montajı çok zor değil.
    Broadlink RM pro yu da evin ortasına, giriş kapısının üstünde bir yerlere koyarsan alacağın diğer tc2 leri de kontrol edebilirsin.
    Yani RM Pro yu sadece RF ürünleri kontrol için, IR gerektiği yerlere de rm mini 3 kullanılacak şekilde tasarlayabilirsin.
    http://akemals.com/projedetay.aspx?projeID=21

Not: Link tıklayınca açılmıyor.kopyalayıp tarayıcıya yapıştırılması gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akemals42 -- 20 Mart 2017; 15:35:6 >

• akemals42 kullanıcısına yanıt
    Linki kopyalayarak da açamadım telefon da , sanırım pc ile açmam gerekecek, akşam mutlaka bakacağım. Bir diğer merak ettiğim de Apple TV ve ps3 üse RM Pro ile kontrol edebilirmiyim? Son olarak tv ve digitürk kumandasını ayrı ayrı tanıttıktan sonra ayrı ayrı menüden kontrol edebileceğim değilmi?

• macerhan kullanıcısına yanıt
    1-Ben şu firmanın ürünlerini kullandım, duvardaki yuvayı karaköyden Legrand satıcısından aldım:
    https://bingoelec.aliexpress.com/store/group/Glass-wall-socket/1157683_260250498.html

2- Hayır o sensörler S1C ile çalışır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: wellwet

1-Ben şu firmanın ürünlerini kullandım, duvardaki yuvayı karaköyden Legrand satıcısından aldım:
    https://bingoelec.aliexpress.com/store/group/Glass-wall-socket/1157683_260250498.html

2- Hayır o sensörler S1C ile çalışır...

1 - Kullandığınız ürün broadlink ile uyumlu oldumu. Bu konuda biraz hassasımda :(
    2 - S1C ayrı satılıyor sanırım. Şu dikdörtgen antenli cihaz mı ? Türkiye boradlink bunları ayrı ayrı satıyormu, yoksa paket mi veriyor

• Dün akşam RM Pro ve TC2 yi kullanmaya başladım. Yaşadığım bir iki aksaklıkla ilgili bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

1. Ara ara Network bağlantı kurulamadı diyor, uydunet, net master modem kullanıyorum bununla alakası olabilirmi?

2. Tv ve digitürk kumandalarını ayrı ayrı tanıttım, bu sabah tv kumandasına bastım ama digitürk dekoder e etkisi oldu, bu normal mi?

3. Apple TV menüsü var ama çalışmıyor, sanırım Apple TV yi şuan desteklemiyor, yukarıda bir yerde desteklemediğini de okumuştum sanırım.

4. Eşimin telefonuna da uygulamayı kurdum Ve Yen'i bir kullanıcı ile kayıt açtım ama bu sefer kendi telefonum da eşimin telefonu da Rm Pro ya bağlanmadı, sertifika kontrol vs birşeyler yazıyordu.

Farklı cihazlarda olsa ben kendi kullanıcı adım Ve şifre ile mi uygulamayı kurmalıyım? Yada ne yapmalıyım?

• macerhan kullanıcısına yanıt
    1- Linkini verdiğim prizler sadece priz, bir özelliği yok,boyutu ve cam panelli olması uyum sağlıyor o kadar. Ancak broadlinklerin arkası siyah bunların beyaz, yanyana siyah beyaz duruyorlar.
    2- Genelde kit halinde satılır (ana ünite, 1 adet PIR 1 adet kap modülü 1 adet anahtar şeklinde) Ayrıca ilave PIR ve kapı modülü de alabilirsiniz. Broadlink TR ie ilgili soruyu onlara sorunuz bilgim yok...
  • yyusa Y kullanıcısına yanıt
    1 Netmaster modem benim broadlinki 1 yıl boyunca sorunlu kullanmama neden olan modem, hemen sisteme bir router ekleyip (ya da IP ataması yapabildiğiniz başka bir modem -ben elimdeki fazla airtiesı ekledim) tüm broadlink ekipmanlarına statik IP tanımlayın, aksi halde netmaster ile broadlinkte problem yaşar, nefret edersiniz!

2- Digiturk ve TVnn açma kapama frekansları aynıysa etkiler.
  • Arkadaşlar aliexpress aonunda açıkladı. 7.yıla özel kampanya yapıyor. Fiyatlar aşağıya düşüyor. Kuponlar indirimler vs. Uygulamasını indirin puan kazanmaya başlayın.. biraz daha netleşsin, detaylı bir şekilde anlatacağım.
    Örnek 8 gün sonra a1 fiyatı 33.59 usd olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akemals42 -- 21 Mart 2017; 20:15:13 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

Hocam iyi olur fiyatlar düşse de eksiklerimizi tamamlasak.
  • nargiletör kullanıcısına yanıt
    En çok indirim galiba bunda. 8 gün sonra 1 güne özel sadece 27,29 usd.
    O ara 20 usd üstü 3 usd vs. kuponda gelirse..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akemals42 -- 22 Mart 2017; 7:33:6 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

Güzel fiyat üstadım. İki adet ihtiyacımız vardı değerlendirmeye alayım hemen
  • Güzel fiyatlar olacak gibi,

RM Pro 107 TL Mini3 32 TL. Alışveriş yaptığım satıcının fiyatları bunlar, çek ekleme olayı olurmu olursa fiyatlar nasıl olur bilmiyorum ama umarim olurda birkaç birşey alırım. S1 de indirim yoktu onda da olur umarım.

http://s.aliexpress.com/BVfayyqY

• Merhaba arkadaşlar.
    Fırsatı değerlendirip RM2 + mini3 almak istiyorum.
    evimde kablolu sistem pronet güvenlik sistemi bulunuyor.(yeni bir ürün değil en az 4-5 yılı var)
    Kablolu sisteme nasıl bağlantı kurabilirim yada mümkün mü?

birde 2017 de gümrük limiti 30 Eur olduğu için nasıl işlem yapmalıyız ayrı ayrı mı yoksa tek bir seferde düşük ücret göstererek mi gönderim istemeliyiz.
  • Linkini ve resmini eklediğim sesoo markalı ürün kampanya ile 2 adet i 44 TL satılacak, Broadlink ile kullanılabileceği yazıyor, alıp kullanan oldumu? Bu üründe sanırım Kuman'da yı RM Pro ya tanıtacağız, Kumanda iRF imiş, birde ürün açıklamasında Kumanda dahil değil diyor ama paket içeriği kısmında RF Kuman'da var yazıyor. almak istenirse satıcıya teyit ettirmek gerekir bence.

Tc2 yerine bu anahtarlar alınırmı aynı performans olurmu sizce.

Birde TC2 1 gang en ucuz 67 TL den gördüm ben.

http://s.aliexpress.com/6vuqm6bA

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.