Şimdi Ara

Britanya Hindistanı hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • Arkadaşlar merhaba Britanya Hindistanını detaylı bir şekilde araştırmak istiyorum ancak konu ile alakalı sadece doğu hindistan şirketi kitabını bulabildim. Konu ile alakalı başka bir kitap bulamadım, yardımcı olursanız çok sevinirim.
 • .

 • Selam. Son yıllarda emperyalist İngilizlerin içinden geçtiği Hindistan üzerine araştırmalar arttı, ülkemizde yeterli seviyeye geldi diyemem ancak çalışmalarda kıpırdamalar oldu.


  Şimdilerde bu kitabı okuyorum, doğrudan Britanya Hintistan'ı için kaynakları daha net görmen mümkün olur.


  Son aylarda çıkmış bir çalışma var. Ben değerli görüyorum, Hindistan'da Türk-İslam hakimiyetinin başlangıcından beri bizler için önemli kaynaklar incelenmekte. Kitap içerisinde Britanya'nın işgal dönemi ile alakalı da doyurucu bir bölüm var. Göz atabilirsin.


  Britanya Hindistanı hakkında
  Britanya Hindistanı hakkındawww.bilgeoguz.com
  HİNDİSTAN’DA KURULAN TÜRK-İSLAM DEVLETLERİNİN TARİHİ KAYNAKLARI - Dr. Öğr. Üyesi Cihan Oruç
  https://www.bilgeoguz.com/urun/388692/kitap/bilgeoguz-yayinlari/dr-ogr-uyesi-cihan-oruc/hindistan-da-kurulan-turk-islam-devletlerinin-tarihi-kaynaklari/
 • ArtyomRommel kullanıcısına yanıt

  İnanmayacaksınız ama konuyu gördüğümde aklıma ilk gelen Ferguson'ın Empire (İmparatorluk) kitabıydı. Önersem mi diye düşündüm ama Hindistan'daki Britanya hakimiyetinin tesisi ve devamına dair verdiği tüm detaylara rağmen genel ve eksik kalabilir diye düşündüm. İlaveten ana akım yani iyi bilinen ünlü bir yapıt. Hindistan'ı ele alsa da kitaptaki esas odak Britanya ve imparatorluğu. Aklımda kaldığı kadarıyla kitapta Hindistan bu anlamda daha çok temel bir konu olmaktan ziyade globalleşen bir imparatorluğun etkileşim objesi rolünde ve anlatının büyük de olsa sadece bir kısmı. Tabii sırf referansları için bakılabilir.


  Hindistan'ın kendi tarihi bütünlüğü içinde Britanya Hindistanı'nı öğrenmek, Empire'ı doğrudan Hindistan tarihine veya kültürüne dair kitaplarla tamamlamak çok daha etkili olabilir. Böyle kitaplar var. Henüz okumadım ama özellikle ilkini almayı ve okumayı planlıyorum. Fena gözükmüyorlar:  Britanya Hindistanı hakkında


  Britanya Hindistanı hakkında
  < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Ferguson'un kitabı hakkında yorumunuza katılıyorum. Ancak bu aşamadan sonra da Hindistan tarihi ile ilgili bir kitaba da adım adım gidilebilir. Zira İmge kitabevi yayınlarından çıkan kitabı görmezden gelmek olmaz. Tavsiye için teşekkürler. Şanslıyız ki bu ay yeni bir kitap daha çevrildi. Doğrudan konuştuğumuz bahis ile alakalı, gerçekten Utanç İmparatorluğu. • ArtyomRommel kullanıcısına yanıt

  Ben ne diyeceğimi bilemiyorum konuya mesaj gelmeyince takip etmeyi bırakmıştım. Bu kadar detaylı bir bilgilendirme ve önerim beni çok mutlu etti önerdiğiniz kitapları tek tek inceleyeceğim zaten fiyatları da çok uygun. Tekrarda çok çok teşekkür ederim.

 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.