Şimdi Ara

Brita akıllı sürahi su artıma sistemi ile 1 damacana suyu yaklaşık 4tl ye süzebilirsiniz (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
249
Cevap
32
Favori
133.680
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir damacana suyu zaten 4 tl ye alıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Damacana suyu 3 tl ye alıyorum ayrıca suyun sertliği çok önemli musluk suyundan ancak yemek yapılır....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu kartuşlu arıtıcılar beni hep tedirgin eder. güvenip de suyunu içemem. kireci ve ağır metalleri süzer gibi yuvarlak ifadeler kullanıyorlar. hangi ağır metaller süzülüyor belli değil. mesela arseniği süzer demiyorlar. malum ankara suyunun arsenikli olduğu birçok haberde çıkmıştı. ikinci bir konu da süzüyorsa ne kadar süzüyor. bu iyon değiştirici reçine ve aktif karbonun performansı yavaş yavaş düşüyor. ilk gün belki yüzde yüz verimle süzme yapıyor ama günden güne bu verimin azalıp azalmadığına dair de bir açıklama yok. kartuşu iki ayda bir değiştirmemiz gerekiyorsa değiştiririz ama bu iki ay içinde, son güne kadar her türlü ağır metali yüzde yüze yakın verimle süzüyor mu? bilmiyoruz.

bir de mikroorganizma mevzuu var. ankara suyunu belli bir dönem ortaya çıkabilecek helikobakterden de temizleyecek mi? ağır metallerle kireci temizliyor diye gönül rahatlığıyla içerken salgın hastalığa yakalanmayacağımızın da garantisi verilmiyor. şu halde tutup da arıtılmış suyu doğal kaynak suyuyla kıyaslamak abes. kireç ve mikroorganizmaların neredeyse tamamından kaynatarak kurtulabiliyoruz zaten. dolayısıyla çay ve yemekler için bu cihazı kullanmak çok da elzem değil bana kalırsa. meyve-sebze yıkamak için kullanırım diyen alabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali222

Ankara da saglik su damacana 4.5 tl. Bu durumda 4 tl maliyet pek uygun degil. (Ustelik saglik su dogal kaynak suyu)

Ankara'da hangi bölgede 4.5 lira hocam sağlık su? bizim ayrancı taraflarında en son 7 liraydı
  • quote:

Orijinalden alıntı: quarisma2005

o kadar para vermeye gerek yok. aksumatik kullanıyoruz, aynı prensiple aynı işi görüyor. filtreleri de daha ucuz.

http://urun.n11.com/diger/aksumatik-su-aritma-filtreli-surahi-P24427820

bu ürün benim de aklımı çeldi, belki alırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: MOU

Damacana suyu 3 tl ye alıyorum ayrıca suyun sertliği çok önemli musluk suyundan ancak yemek yapılır....

Lokasyon ve markası nedir? Diğer markaların fiyatları ne alemde?
    Bilgi verebilir misiniz?

• haymanali2006 kullanıcısına yanıt
    İstanbul Pendik kuvarts su
    kuvarts su kayisdagindan cikiyor. Son derece guzel bir tesisi var ayrica icim konusunda bence erikli ve nestleden sonra en iyi su.

• quote:

Orijinalden alıntı: LiveForSpeed

Forum nazarı değdi beyler adam ölmüş

http://www.sueddeutsche.de/wirtschaft/heinz-hankammer-erfinder-des-brita-filters-ist-tot-1.3169184

Haydaaa nerden haber verdim.

Steve jobs / İphone ilişkisi.

Demek ki brita her eve girecek.

Fiyatı da 3 e katlayacak.
  • artemisbd kullanıcısına yanıt
    Hocam ben su içinde bırakmak yerine kartuşun olduğu hizaya kadar su dolu bırakıyorum. Kartuşu suda mı bırakmak lazım?

Ürün oturduğum yerin felaket kireçli suyunu gayet güzel yaptı. Şu an amazondan 10€ indirimle 30€ ya 12 kartuşla alınabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

Hocam ben su içinde bırakmak yerine kartuşun olduğu hizaya kadar su dolu bırakıyorum. Kartuşu suda mı bırakmak lazım?

Ürün oturduğum yerin felaket kireçli suyunu gayet güzel yaptı. Şu an amazondan 10€ indirimle 30€ ya 12 kartuşla alınabiliyor.

Sürekli su arıtıyorsanız sorun olacağını sanmam. Fakat en temizi kartuşu da örtecek şekilde su dolu bırakmak.
  • bana hediye gelmişti , süzdüğü suyun içinde filte içindeki siyah tozlardan görünce attım bi kenara , bazen sürahi olarak kullanıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EfeHoroz

bana hediye gelmişti , süzdüğü suyun içinde filte içindeki siyah tozlardan görünce attım bi kenara , bazen sürahi olarak kullanıyoruz.

ilk 2-3 seferi kullanmıyorsunuz döküyorsunuz, sonrakilerde toz karbon olmaz zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

Kartuşun kurumamasına özen gösterin, en iyisi üst kısımda hep birazcık su olması.
  • Mİgrosa gidip alıyorum

Yorumlarımı yaparım kullanım sonrası
  • Çay ve yemekler için kullanıyoruz

• bizim apartmanda arıtma sistemi var 2 tanklı ultraviyole ışıklı falan filan böyle acayip bi alet ama yine de çaydanlık devamlı kararıyor musluk perlatörleri sararıyor... ne iş anlamadık. 3 yıldır falan var arıtma sistemi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Azazil88

bizim apartmanda arıtma sistemi var 2 tanklı ultraviyole ışıklı falan filan böyle acayip bi alet ama yine de çaydanlık devamlı kararıyor musluk perlatörleri sararıyor... ne iş anlamadık. 3 yıldır falan var arıtma sistemi.

Arıtma olduğuna emin misiniz? Manyetik su şartlandırma ve su yumuşatma cihazı olmasın?
  • arandur kullanıcısına yanıt
    şunun hemen hemen aynısı alethttp://www.baysu.com.tr/evsel-urunler/site-ve-apartmanlar-icin-merkezi-su-aritma-sistemleri/merkezi-su-aritma-sistemi-full

tabi bunun tankları küçük galiba, bizdekiler hidrofor kazanı boyunda neredeyse. içine tuz konulan tankı dahil her şeyi var. bi tek bu linkte olan şeffaf ufak filtrelerden yok. yani benim alet hakkında çok bi bilgim yok ama bu kadar büyük bi aletin işe yaraması lazım. bakımları falan da yapılıyor bildiğim kadarıyla. suyun tadı soğukken gayet iyi ama oda sıcaklığında damacanadan farkı bariz hissediliyor.
  • aluna ile marella nın farkı nedir?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.