Şimdi Ara

Brita akıllı sürahi su artıma sistemi ile 1 damacana suyu yaklaşık 4tl ye süzebilirsiniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
249
Cevap
32
Favori
133.798
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Brita akıllı sürahi su artıma sistemi ile 1 damacana suyu yaklaşık 4tl ye süzebilirsiniz Brita akıllı sürahi su artıma sistemi ile 1 damacana suyu yaklaşık 4tl ye süzebilirsiniz

Ürün Hakkında kısa bir bilgi.

Daha önce sadece Migrosta satılan ürün şimdi çoğu internet sitesi ve teknosa, vatan gibi mağazalarda da satılıyor.

Brtia akıllı sürahi en zahmetsiz ve belkide en ucuz su arıtma sistemi.

5 farklı kıta, 60’tan fazla ülke…

Akıllı sürahi üretimiyle tüm dünyada sevilerek kullanılan BRITA, Türkiye’de de evlerin vazgeçilmezi olmaya hazırlanıyor. Üretiminde %100 eko elektrik kullanan BRITA, yeşil enerji ve çevre dostu.

50 yıllık Alman tecrübesi

1966’da kurulan ve su filtreleme teknolojisinin yaratıcısı olan BRITA, dünya çapında 250 milyon tüketiciye ulaştı.

Filtresinin özelliği nedir?

MAXTRA Filtreleme Teknolojisi doğal hindistan cevizi kabuğundan elde edilmiş karbon ve iyon değiştirici içerir. Bu teknolojinin arkasında ciddi bir bilim ve özveri bulunmaktadır. Örneğin; MAXTRA içerisinde bulunan aktif karbonun yüzey alanı hemen hemen 3 adet futbol sahası büyüklüğündedir.

Aktif karbon, klor ve organic maddeleri filtreleyerek musluk suyunu kokusuz ve lezzetli hale getirir.

İyon değiştirici ise kireç ve kurşun, bakır gibi ağır metalleri filtreleyerek, sıcak tüketimde suyun berrak olmasını sağlar.

Türkiye' de Aluna XL 69TL civarına satılıyor ve Marella XL ise 83tl civarı(ekstrası kolay su koyma kapağı var).

İkiside 3.5lt brüt, 2lt süzülmüş net su hacmine sahipler. En ucuz paketler İçlerinde 1 adet filtre ile geliyor.

İnternette...
    Sürahi + 1 filtre
    Sürahi + 2 filtre
    Sürahi + 3 filtre gibi seçeneleri mevcut.

Sadece tekli yada ikili filtre de alabiliyorsunuz.

Amazon.de sitesinde çok daha ucuza alabilirsiniz.

Özetle kullanımı şu şekilde, çeşme suyunu sürahiye dolduruyorsun 2 lt suyu 5dk da süzüyor.

Üzerine çeşme suyu ilave ederek kartuş(filtre) ömrünü tamamlayana kadar kullanmaya devam ediyorsun.

Filtre değişim ihtiyacını suyun tadından anlayabileceğiniz gibi sürahi üzerinde bulunan dijital göstergeden de takip edebilirsiniz.

Dijital gösterge başlatıldığında 4 haftadan geri sayıyor.

Tanesi genelde 19.9TL olan kartuş 100lt suyu süzüyor. Açıklamalarda kartuş 4 hafta ömre sahip denmiş buna göre dijital gösterge ayarlanmış ama her ailenin su tüketimi bir değil. Kimi 2 haftada kartuş örünü yerken kimi 2 ay kullanabilir. Burada devreye damak tadı giriyor. Suyun lezzeti kaybolduğunda filtreyi değiştirmek en sağlıklısı.

Bir kartuş 100 lt olduğuna göre yaklaşık 5 damacana su 20 tl ye geliyor. Damacanası 4tl den de ucuz. Yine 2li filtre paket 35 tl gibi fiyatlardan satılmakta.

Sitesihttps://www.brita.com.tr/fillenjoy-marella/?gclid=CNjVlI69ls8CFdIV0wodvGkJwg

Akakçe Fiyat Linki:http://www.akakce.com/brita-surahi.html

Brita akıllı sürahi su artıma sistemi ile 1 damacana suyu yaklaşık 4tl ye süzebilirsiniz

Hepsiburada diğer satıcıları, n11 gibi sitelerde de bulabilirsiniz.

Ekşi yorumları:https://eksisozluk.com/brita--839052 Gurbetçi arkadaşlar 2006 yılında yorumlamış. "litre litre evian almaktan kurtarıyor" Evian ne gardaş?

Meraklılar için diğer arıtma sistemleri ile karşılaştırmasını yapan bir arkadaş.konu sonunda uzunca bir yorum bölümü var.
    http://www.gokhansaman.com/brita-su-surahisi-ve-filtreleri/

Bulabileceğiniz migros mağazaları. https://www.brita.com.tr/fileadmin/CLP/TR/downloads/Store-Locator.pdf

Reklam Videosu

Filtre içeriği reçine ve hindistan cevizi kabuğundan elde edilen aktif karbonmuş. Kartuşun yenmesi bile sakıncalı değilmiş.

Ürünün Kullanıma Hazırlanması. Özetle, su içinde sağa sola çalkala, ardından 2 sürahi su filtreleyip boşalt ve kullanmaya başla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 11 Ocak 2019; 22:01:14 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende amazondan almıştım benzerini işe yarıyor fakat doğru kullanmak önemli.
    şimdi bende xiaomi tds metre var onla test ediyorum.
    eğer musluğu sonuna kadar açıp doldurursanız sudaki maddelerin %5 ni falan temzilyior.
    damla damla doldurursanız,sudaki maddelerin %50 sini temizliyor.bende pet şişenin ucunua ve altına delik açtım damla damla kullanıyorum.250 seviyesinde 120 seviyelerine düşüyor sudaki madde oranı.bir daha filtre ederseniz 70 civarlarına düşüyor...
    ayrıca benim filtre cihazı suyun içine magnuzyumda katıyor.
    hızlı damla damla akma süreside 1.5 litre için 2-5dk
    hazır sularıda test ettim mesela erikli 100 çıktı.
    en düşük gülpınar 20 çıktı.

bir sorunuz varsa cevaplarım.
    artılayında insanlar faydalansın.
  • doğal kaynak suyu ve süzülmüş su çok farklı şeyler yanlız suyun içindeki faydalı minerallerde süzülüyorsa pek mantıklı olmayabilir
  • cingibi kullanıcısına yanıt
    Sık sorulan sorular bölümünde bu konudan bahsedilmiş. Yine müşteri hizmetlerinden öğrenmek gerek.

Kimyager olmadığım için pek yorum yapamayacağım.

Bu arada kartuşları yesek bile sağlığa zararı yokmuş.

https://www.brita.com.tr/sss/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 17 Eylül 2016; 16:50:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: biuu

Sık sorulan sorular bölümünde bu konudan bahsedilmiş. Yine müşteri hizmetlerinden öğrenmek gerek.

Kimyager olmadığım için pek yorum yapamayacağım.

Bu arada kartuşları yesek bile sağlığa zararı yokmuş.

https://www.brita.com.tr/sss/

cevaplar hep yuvarlak ama neyi ne kadar süzdüğü nelerin süzüldüğü belirtilmemiş. ben kıyaslamamnın yanlış olduğunu söylemek istedim süzülen suda kireç gibi olumsuzluklar süzülürken faydalı minerallerde süzülebilir süzülmüş su iyidir mantığıyla bakarsak saf su en iyi süzülmüş sudur ama lezzetlimidir hayır mineraller suya lezzetini verir dolayısıyla bu cihazı başka szüen cihazlarla kıyaslayabilirsiniz belki ama doğal kaynak suyuyla kıyaslamak elma armut kıyaslaması gibi olur.

• Icmek icin sise su kullaniyoruz.
    Cay ve yemek icin iyi olabilir belki.

Marella ve alpina diye 2 model var. farklari nedir acaba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cingibi kullanıcısına yanıt
    Haklısınız arkadaşlarımda pahalı arıtma sistemleri var. Mineral ekliyormuş falan.

İlk alımdaki yüksek ücret, bakım ücretleri, evin tezgahının delinmesi vb gibi sebeplerle bu sistemlere hep uzak durdum.

İşin ehli uzmanlar konuya uğrar umarım. Çünkü çok hoşuma gitti acele karar verip sanalmarketten almak üzereyim.

Ya su sipariş etmek bile dert, arıyorsun saatler sonra geliyor, damacanalar leş. Bazen evde olmuyorsun falan..

Bizim hanım çayı, yemeği de hazır sular ile yapıyor. Sadece onun için bile alsam karlıyım diye düşündüm.
  • oymak.beyi O kullanıcısına yanıt
    Şöyle bir distribütör sitesi buldum.

http://www.yoncaevaletleri.com/

Edit. Renk hep beyaz ama sap modelleri farklı. Su konulan yer ile gösterge yerleri farklı yerlerde.

Aluna 69tl
    Marella 89tl imiş sırf ekstra kapağı var diye. Kapağı kaldırmadan su eklemek içinmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 17 Eylül 2016; 18:57:53 >
  • benim de cok hosuma gitti , tezgah alti sistemlerin montaj yer vb teffaruati cok. bu pratik geldi ...

• o kadar para vermeye gerek yok. aksumatik kullanıyoruz, aynı prensiple aynı işi görüyor. filtreleri de daha ucuz.

http://urun.n11.com/diger/aksumatik-su-aritma-filtreli-surahi-P24427820
  • Evde 2 tane brita sürahi var birisi 10 yıllık filan vardır. Filtre almaya üşenince kaldı kenarda. Boyutu da büyük biraz sürahinin.

Suyu güzel oluyordu ama.
  • LiveForSpeed kullanıcısına yanıt
    Peki bir sürahi 2 lt suyu ne kadar sürede süzüyordu?

• 1983 yılında kesin dönüş yaparken Alamanya'dan getirmişti babam .

Markasını hatırlamıyorum .

İçinde kömür filtre vardı sadece .

Belki daha gelişmiştir .

• quote:

Orijinalden alıntı: quarisma2005

o kadar para vermeye gerek yok. aksumatik kullanıyoruz, aynı prensiple aynı işi görüyor. filtreleri de daha ucuz.

ne kadar sürede süzüyor hocam?

Evde çay için alabilirim. Bizim burada çay demledin mi demliğin alt kısmı paso kireç. Yarım litreden daha fazla her seferinde atık su oluyor. Günde en az 2 seferde çay demlenir. Yazık günah, gelecek nesillerimizden çalıyoruz.

Konuya da onun için girdim. Fiyatı pahalı geldi ama caymamda ki sebep sadece migrosa bel bağlamamız. İleride satmasa çöp olacak. Yedek parça garantisi bunun için var.

• Gecen musluktan iki avuc su içtim. akşamina alttan ustten...

Aman diyim bu aralar musluk suyundan uzak durunc

• Bizim Gökçek'in sularına hiçbir arıtıcı fayda etmez bence. Bugün de çamurlu su akıyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soyken

quote:

Orijinalden alıntı: quarisma2005

o kadar para vermeye gerek yok. aksumatik kullanıyoruz, aynı prensiple aynı işi görüyor. filtreleri de daha ucuz.

ne kadar sürede süzüyor hocam?

Evde çay için alabilirim. Bizim burada çay demledin mi demliğin alt kısmı paso kireç. Yarım litreden daha fazla her seferinde atık su oluyor. Günde en az 2 seferde çay demlenir. Yazık günah, gelecek nesillerimizden çalıyoruz.

Konuya da onun için girdim. Fiyatı pahalı geldi ama caymamda ki sebep sadece migrosa bel bağlamamız. İleride satmasa çöp olacak. Yedek parça garantisi bunun için var.

Hanım akşamdan dolduruyor sürahiyi. taşımlık yapıyoruz. gece boyu üstten yavaş yavaş aşağı akıyor süzülerek. ertesi sabah çay filan yapıyoruz. filtresini merak edip inceledim. siyah kömürümsü parteküller var. su yumuşacık oluyor. çay için ideal, aradığınız gibi bir ürün olduğunu düşünüyorum. işinizi görür yani.

• Satışı yok ama hepsiburada yorumlarına denk geldim.

2lt suyu 5 dakikada filtreliyormuş.

http://www.hepsiburada.com/brita-maxtra-filtre-kartus-2-li-paket-pm-mtbritamaxtra-yorumlari

http://www.hepsiburada.com/brita-marella-xl-beyaz-su-aritma-surahisi-pm-mtbritamarella

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 17 Eylül 2016; 19:19:27 >

• biuu kullanıcısına yanıt
    Sanırım forumdaki en uzun süre Brita sürahi kullananlardan biri benimdir. Son 10 yıldır kullanıyorum.. Mesleğim Kimyager.

Bu sürahi ve benzeri sürahiler Rusya,Ukrayna ve Belarus gibi ülkelerde çok yaygın olarak kullanılıyor. Ruslar kendi markalarını ve Britayı çeşitli süzme ve su kalitesi testlerine tabi tutmuşlar.

Sonuç olarak kısaca şunu söyleyebilirim sudaki klor ve kireç büyük miktarda aktif karbonlar tarafından tutuluyor, az miktarda da sülfat ve ağır metalleri tutuyor, süzdüğü su sertliği gayet iyi , öyle saf su gibi çıkmıyor içinden, böbreklerinize zarar vermez. Biz sadece çay ve yemekte kullanıyoruz, içme suyunu 5lt olarak marketten alıyoruz, ne de olsa melihin sularını kaynatmadan ve süzmeden içmek risklidir. Brita suyunun çayı çok güzel oluyor.

2 kişilik ailede 1 kartuşu 2 ay kullanıyoruz, çıkan sudan değişim gerektiğini tadından da anlarsınız, kartuşlar eskiden yonca ev aletleri denilen kazıkçı firma tarafından fahiş fiyatla satılıyordu, şimdi migros gayet uygun fiyata getirmiş tanesi 17,5 a geliyor. Bu ürün alman malıdır ve kartuşlarının çin malı muadilleri de satılmaktadır. Ben yurtdışından orjinal kartuş stoklardım ama migros fiyatına göre kartuşlar burda da mantıklı fiyata geliyor.

Yurt dışında 3-4 kartuşlu promosyonlu paketlerde sürahi bedava ama burda 10 liralık sürahi bilmem ne fiyattan satılıyor. Sürahiler arasında fark yok pahalı olan sadece basit bir dijital gösterge içeriyor.

Bu sürahiyi kullandığım süre boyunca bir kez bile çaydanlığımdan kireç temizlemedim, dikkat etmeniz gereken ilk 2 sürahi suyu kullanmadan dökün ve kartuşu sakın kuru bırakmayın sürahiyi dolu bırakın.
    Maddi olarak sizi kasmıyorsa kaynak suyundan iyisi tabi ki olmaz, bizim memleketteki suları bazı ülkelerde hayal bile edemiyorlar, marketten bile arıtılmış su alıyorlar, o yüzden bu sürahinin bizde kullanımı yaygınlaşmadı.

• Aksumatik benzeri eski modelini yıllarca kullandım. Şimdiki yeni modelini de annem kullanıyor. Öncelikle kaliteli musluk suyunuz varsa kireci önleyip biraz da temizlik yaparak içilir seviyeye getiriyor. İçme suyu asla damacana kıvamına ulaşamıyor. Alacağınız suyu çayda kullanabilir, meyve sebze falan yıkayabilirsiniz. Tezgah altı arıtma sistemler gibi pratik değildir, arıtma işlemi için sürahi üst kısmına bir miktar su doldurup bir kaç dakika bekleniyor. Bir de kartuşun kurumaması için sürahi içinde devamlı su tutmaya dikkat edin.
  • biuu kullanıcısına yanıt
    başlığı düzeltin hocam iki saattir bakıyorum bunlar 30-70tl nerde bu 4tl diye yeni çaktım olayı
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.