Şimdi Ara

Bridgestone B330 ile b250

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
16.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bridgestone B330 ile b250 bu lastikler arasında ne fark var. lastikçi elinde 330 olmadıgını söyledi. 250 yi cok iyi lastik dedi. fiyatlarıda aynıymıs. bilen varmı aralarında ne fark var

• aradaki farkı bilmem ama yaklaşık 2 yıldır B330 Evo kullanıyorum hiç memnun değilim.

Çok sert bir lastik aşırı gürültü yapıyor

zaten eskidi, ya michelin yada nokian ile değişeceğim
  • b 250 için yumusak diyorlar.
  • ben honda için b250 aldım bana da onu önerdi lastikçi gayet memnunum
  • nisan ayında b250 aldım
    fiyatları hemen hemen aynı. satıcı farkılarını; b330 biraz daha 4 mevsim lastiğidir, sesi daha fazladır, b250 yaz lastiğidir eğer kışlık lastiğiniz varsa -ankara için- b250 tavsiye ederim daha sessiz demişti.

aldığım lastikten memnunum.
  • Ben 330 kullandım taş gibiydi. sonra michelın aldım oda arabayı kayık gibi salladı çok yumuşaktı yaz sıcağında kayyodu. b250 var şu an gayet iyi yağmur çamur toprak sıcak iyi bence...
  • Ben de daha önce pirelli p3000 vardı,
    yolda tutunmuyordu.
    sonra B330 aldım,
    yol sesi azaldı ve fren mesafesi bariz kısaldı.
    B330 orta sertlikte,
    Ticari araçlar çok tercih ediyor.
    Sebebi ise kış aylarında ıslak ve karlı zeminlerde yola iyi tutunması.
    Karlı havalarda zincirsiz geziyorlar.

B330 ile ilgili olumsuz yorumları okuyunca B330 değil de başka bir lastikten bahsediliyor sandım:)
    B330u 3 yıl kullandım, çok memnun kaldım.
    hatta aracımı satarken lastiğin dişleri ilk günkü gibiydi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gpunto

Ben de daha önce pirelli p3000 vardı,
    yolda tutunmuyordu.
    sonra B330 aldım,
    yol sesi azaldı ve fren mesafesi bariz kısaldı.
    B330 orta sertlikte,
    Ticari araçlar çok tercih ediyor.
    Sebebi ise kış aylarında ıslak ve karlı zeminlerde yola iyi tutunması.
    Karlı havalarda zincirsiz geziyorlar.

B330 ile ilgili olumsuz yorumları okuyunca B330 değil de başka bir lastikten bahsediliyor sandım:)
    B330u 3 yıl kullandım, çok memnun kaldım.
    hatta aracımı satarken lastiğin dişleri ilk günkü gibiydi.

İşte ben de onu diyorum. Lastik o kadar sert ki aşınmıyo bile. Ama köy yollarına mıcırlı kayalı taşlı yollara bile dayanıyo. Tutunması da hamurundan değil dişlerinden bence. Islak zeminde de o kadar iyi değldi su kaplı yollarda hep yüksek hızlarda yolda gezme gibi bir güvensizlik yaptı. Yola sarılmadı araba bi türlü. Ama b250 öle değil. 330 la 80 le güvensizlik hissettiğim şartlarda 100 le gayet güvenli 1-2cm su kaplı yollarda hızlı yağmur altında faloan.

• adamın ekmeği ile oynamak istemem ama brigston işi bozdu en ufak taş parçası bile girio lastiğe +2yıl oldu aldım yaklaşk 1,5yıldır her 2sabahda bir şişiriyorum yaptırıyorm olmuo...
  • B330 fabrika çıkışı araçlara takılıyor, piyasada pek yok galiba. Bence B250 daha iyi, çift desenli hem ıslak hemde kuru zemin için.
  • İyi akşamlar Bridgestone B330 ile b250 lastik almayı düşünüyorum. 175 65 R14 clio symbol ama bu iki lastik arasında kararsız kaldım. ikisi arasında pek fiyat farkı yok ama kalite farkı nasıl bilemiyorum. Bu lastikleri kullanan varsa önerilerini bekliyorum. Yağmurlu havalarda ve diğer şartlarda hangisi iyi olur
  • aşağı yukarı 1000 km önce b250 aldım (civic), internette araştırdım, michelin energy saver ile bridgestone er300 arasında kaldım, er300de karar kıldım, iş almaya gelince 4-5 lastikçiden biri hariç tamamı b250 daha uygun olur dedi (er300 bir çok d sınıfında üzerinde geliyormuş, c sınıfı için fazla gelir dediler), neyse b250 taktırdım, öncekiler mirattaydı, fren mesafesinde bir nebze iyileşme oldu, yol tutuş bir nebzeden biraz daha fazla iyileşti, ıslak zeminde ciddi fark etti. Şimdilik memnunum, inşallah böyle devam eder.
  • 2,5 yıldır B250 kullanıyorum, hafif sert hamurlu, uzun ömürlü makul bir lastik. Şimdiye kadar su birikintilerinde kızaklama yapmadı. Fiyatına göre alınabilir.
  • lastik konusunda ararken daha önce yadığım konu geldi tesadüf işte, 17 ekim 2010 da yazmışım, o zaman taktırdığım bridgestone b250'leri değiştireceğim, acaba başkasına mı geçsem diye araştırıken konu geldi.

Her neyse lastiklerle 80.000 km'den fazla yaptım, haftasonu ufak bir birikintide hafif patiye düşmeseydi değiştirmek aklıma bile gelmezdi, bu geçen zaman ve km'ler boyunca lastik sesinden başka hiç bir şikayetim olmadı, karda, buzda yağmurda çamurda kullandım, bana mısın demedi.

Konu haortlatmak gibi oldu ama üzerine tavsiye edeceğiniz varsa onuda dikkate alırım. Mümkünse b250 kullanmış arkadaşlar tavsiye verirse daha iyi olur.

Selamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ıspanak

lastik konusunda ararken daha önce yadığım konu geldi tesadüf işte, 17 ekim 2010 da yazmışım, o zaman taktırdığım bridgestone b250'leri değiştireceğim, acaba başkasına mı geçsem diye araştırıken konu geldi.

Her neyse lastiklerle 80.000 km'den fazla yaptım, haftasonu ufak bir birikintide hafif patiye düşmeseydi değiştirmek aklıma bile gelmezdi, bu geçen zaman ve km'ler boyunca lastik sesinden başka hiç bir şikayetim olmadı, karda, buzda yağmurda çamurda kullandım, bana mısın demedi.

Konu haortlatmak gibi oldu ama üzerine tavsiye edeceğiniz varsa onuda dikkate alırım. Mümkünse b250 kullanmış arkadaşlar tavsiye verirse daha iyi olur.

Selamlar

Hangi lastiği aldın
  • bridgestone b250
  • Eski palio aracımla otobanda giderken 150 160 gıbı bır suratle mıchelın enerjı marka lastıgım yanaktan yaralıp jantın uzarıne dusmustum. Ozaman daha dayanıklı ve kırsal yanı pruzulu asfalta cukura dayanıklı lastık bakıyordum. Buyuk bır lassa brıstone bayısıne gıttım, aklımda lassa vardı ancak orda arkadas b330 evo yu onerdı bana, lastıgı aldıktan sonra ben yorumları okumustum taksıcı lastıgı dıye anılıyordu. Yaklasık 40 bın km kullandım ve aracımla beraber sattım.

Gelelım yorumlara, bahsedıldıgı gıbı 4 mevsım ozellıgıne sahıp bır lastık dısardan bakınca kıs lastıgıne benzıyor baya dıslı bır lastık ben 3 sene karda kullandım normal suruste sıkıntı yaratmadı.Yol tutusu mıchelın gore 3 kat fazla ısındıktan sonra cok guzel yol tutuyordu, ama her ıyı nın kotu tarafıda vardır, sert lastık cukurlarda set vuruyordu ve bırazda ugultusu mevcuttu. Mantık olarak zaten okadar dayanıklı ve dişli bir lastıgın sessız olması beklenemez. Ben kucuk sınıf ıcın tavsıye ederım ama ozellıkle buyuk sehır degılde ılcelerde yada kucuk ıllerde oturan yolları yamalı puruzlu olanlanlkar ıcın.

• quote:

Orijinalden alıntı: MAJAY

Eski palio aracımla otobanda giderken 150 160 gıbı bır suratle mıchelın enerjı marka lastıgım yanaktan yaralıp jantın uzarıne dusmustum. Ozaman daha dayanıklı ve kırsal yanı pruzulu asfalta cukura dayanıklı lastık bakıyordum. Buyuk bır lassa brıstone bayısıne gıttım, aklımda lassa vardı ancak orda arkadas b330 evo yu onerdı bana, lastıgı aldıktan sonra ben yorumları okumustum taksıcı lastıgı dıye anılıyordu. Yaklasık 40 bın km kullandım ve aracımla beraber sattım.

Gelelım yorumlara, bahsedıldıgı gıbı 4 mevsım ozellıgıne sahıp bır lastık dısardan bakınca kıs lastıgıne benzıyor baya dıslı bır lastık ben 3 sene karda kullandım normal suruste sıkıntı yaratmadı.Yol tutusu mıchelın gore 3 kat fazla ısındıktan sonra cok guzel yol tutuyordu, ama her ıyı nın kotu tarafıda vardır, sert lastık cukurlarda set vuruyordu ve bırazda ugultusu mevcuttu. Mantık olarak zaten okadar dayanıklı ve dişli bir lastıgın sessız olması beklenemez. Ben kucuk sınıf ıcın tavsıye ederım ama ozellıkle buyuk sehır degılde ılcelerde yada kucuk ıllerde oturan yolları yamalı puruzlu olanlanlkar ıcın.

bende aracıma dün tanesi 130tl den 175-65-14 B330 evo aldım. söylediklerinize katılıyorum, doğru tespit etmişsiniz.

evo ile benzer özelliklerde olan Petlasın imperium pt 515 lastikleri 125tl idi, ikisi arasında kaldım, ama tercihim bridgestone oldu.

• Araçlarımın birinde B250 diğerinde B330 var..
    250'den her hava koşulunda memnunum.. 330'u ise sadece kuru zeminde denedim 250 ile aynı yol tutuşa sahip..

bu arada sadece fren ve kalkıştaki yol tutuştan bahsediyorum.. viraj kabiliyetini deneyemedim çünkü 330'un takılı olduğu aracım epey eski.. yüksek hıza çıkmıyorum..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: djoz

Araçlarımın birinde B250 diğerinde B330 var..
    250'den her hava koşulunda memnunum.. 330'u ise sadece kuru zeminde denedim 250 ile aynı yol tutuşa sahip..

bu arada sadece fren ve kalkıştaki yol tutuştan bahsediyorum.. viraj kabiliyetini deneyemedim çünkü 330'un takılı olduğu aracım epey eski.. yüksek hıza çıkmıyorum..

Sertlik ve ses durumu nasıl?undefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alphace -- 20 Mart 2014; 16:18:53 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.