Şimdi Ara

Breaking Bad - (2008–2013) (616. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.982
Cevap
115
Favori
445.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 614615616617618
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ciddi ciddi tüm seriyi bu sefer çok daha dikkat ederek izleme isteği uyandırdı daha şimdiden.

Bunu yapan ilk dizi bana.

Donanımhaber deki Heisenberg avatarlarının sebebini anlıyorum artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi urazs -- 14 Mart 2014; 3:01:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: urazs

5 günde bitirdim, methini çok duymuştum, drama-suç dalında bundan iyisi zor bulunur, çok "ağır" bir dizi, herkes kolay kolay hazmedip kavrayamayabilir, çok ciddi bir eser koymuşlar ortaya kesinlikle, mesajları anlarında, diyaloglarında gizli, karakter gelişimi, dönüşümü çok başarılı.

İnsanın içinde sonradan büyüyen filmler vardır ya hani, Breaking Bad öyle bir yapım, hayata dair çok gerçekçi ve sağlam bir bakış Breaking Bad, insanı anlatıyor, her haliyle insanı kabul ediyor, aktarıyor izleyicisine.

İzlerken hiç bir karaktere yüzde yüz sempati kuramıyorsunuz, sadece anlamanızı istiyor onları dizi, empati kurmanızı ve sonra da kendinize bir bakış atmanızı... Siz olsanız ne yapardınız, siz nasıl davranırdınız, siz nasıl tepki verirdiniz, kötü gerçekten kötümü, kötülüğün derecesi var mıdır, toplum nezaketinin ve sınırlarının içinde kaldığınız sürece kendi küçük günahlarınız, satışlarınız, yargıç rollerinde kesin ahlak sınırlarınız aşıldığında darağacına tereddütsüz yollayışınız en yakınınızdaki insanları...

Bu dizide "breaking bad" olan sadece Walter White mı?

Hiç sanmıyorum.

Kötülük somutlaştığında, kanıtlarıyla gün yüzüne çıktığında kimsede merhametin zerresi kalmazken tüm o yozlaşmışlığına rağmen Walter White'ın "ailem" dediği insanlara duyduğu sınırsız sevgi, şefkat ve korumacılık, burada aslında onlara zarar vermiş olması da değil mevzu...

Bir insanın o derece dejenere olmuşken bile insan kalabilmesi ve kimsenin görünürde masumiyetine tek kelime edemeyeceği insanların son derece katı yürekli olabilmeleri.

Bir modern toplum, etik, kapitalizm, hukuk, sağlık sistemi, genel olarak bir sistem eleştirisi Breaking Bad.

Bittikten sonra gelen günlerde git gide büyüdü içimde resmen.

Gerçekten "efsane" payesini sonuna kadar hakediyormuş...

Şu sahne o kadar çok şey anlatıyor ki, ben kelimelere dökemiyorum bunları, hissediyorum sadece...

Şu iki soytarının zerre yüzleri kızarmadan söyledikleri, inkarları ve bu yalanlarla, hırsızlıkla elde ettikleri haksız şöhret ve para ile bu kadar aymaz bir şekilde utanma sıkılma yaşamadan yaşayabilmeleri onları "ahlaki" açıdan Walter White dan üstün mü yapıyor?

Yaptığı tüm hatalara rağmen, benim gözümde hayır, bu ikisinin bende uyandırdığı acıma ve hor görme duygusunun çeyreğini hissetmedim Walter White'a ben.

Bence tüm dizinin en önemli anlarından biri bu sahne.

Kimseye tamah etmediği için, kimseye boyun eğmediği için, değer verdiği insanlara hatalar da yapsa, kendi egosuna çok kez yenik de düşse iş son raddeye geldiğinde canı pahasına sahip çıktığı için, etliye sütlüye karışmayan karaktersiz ve emek hırsızı Gretchen ve kocasından çok daha insan bir karakter Walter, hatalarıyla, günahlarıyla insan.

Ben o son sahneden sonra onları da halletmesini bekliyordum

• Beyler bugün bi arkadaşımla finaldeki bir sahne ile ilgili tartışır olduk daha doğrusu
    finalde Jesse'nin o sandık yaptığını gösterdikleri sahnenin Jesse'nin geleceğinin olduğunu söyledi , ben de öyle olmadığını o sahnenin terapide ödevi için kutu yaptığı sahne olduğunu söyledim
    ancak bi türlü anlaşamadık , siz ne diyorsunuz acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackEagle03

quote:

Orijinalden alıntı: urazs

5 günde bitirdim, methini çok duymuştum, drama-suç dalında bundan iyisi zor bulunur, çok "ağır" bir dizi, herkes kolay kolay hazmedip kavrayamayabilir, çok ciddi bir eser koymuşlar ortaya kesinlikle, mesajları anlarında, diyaloglarında gizli, karakter gelişimi, dönüşümü çok başarılı.

İnsanın içinde sonradan büyüyen filmler vardır ya hani, Breaking Bad öyle bir yapım, hayata dair çok gerçekçi ve sağlam bir bakış Breaking Bad, insanı anlatıyor, her haliyle insanı kabul ediyor, aktarıyor izleyicisine.

İzlerken hiç bir karaktere yüzde yüz sempati kuramıyorsunuz, sadece anlamanızı istiyor onları dizi, empati kurmanızı ve sonra da kendinize bir bakış atmanızı... Siz olsanız ne yapardınız, siz nasıl davranırdınız, siz nasıl tepki verirdiniz, kötü gerçekten kötümü, kötülüğün derecesi var mıdır, toplum nezaketinin ve sınırlarının içinde kaldığınız sürece kendi küçük günahlarınız, satışlarınız, yargıç rollerinde kesin ahlak sınırlarınız aşıldığında darağacına tereddütsüz yollayışınız en yakınınızdaki insanları...

Bu dizide "breaking bad" olan sadece Walter White mı?

Hiç sanmıyorum.

Kötülük somutlaştığında, kanıtlarıyla gün yüzüne çıktığında kimsede merhametin zerresi kalmazken tüm o yozlaşmışlığına rağmen Walter White'ın "ailem" dediği insanlara duyduğu sınırsız sevgi, şefkat ve korumacılık, burada aslında onlara zarar vermiş olması da değil mevzu...

Bir insanın o derece dejenere olmuşken bile insan kalabilmesi ve kimsenin görünürde masumiyetine tek kelime edemeyeceği insanların son derece katı yürekli olabilmeleri.

Bir modern toplum, etik, kapitalizm, hukuk, sağlık sistemi, genel olarak bir sistem eleştirisi Breaking Bad.

Bittikten sonra gelen günlerde git gide büyüdü içimde resmen.

Gerçekten "efsane" payesini sonuna kadar hakediyormuş...

Şu sahne o kadar çok şey anlatıyor ki, ben kelimelere dökemiyorum bunları, hissediyorum sadece...

Şu iki soytarının zerre yüzleri kızarmadan söyledikleri, inkarları ve bu yalanlarla, hırsızlıkla elde ettikleri haksız şöhret ve para ile bu kadar aymaz bir şekilde utanma sıkılma yaşamadan yaşayabilmeleri onları "ahlaki" açıdan Walter White dan üstün mü yapıyor?

Yaptığı tüm hatalara rağmen, benim gözümde hayır, bu ikisinin bende uyandırdığı acıma ve hor görme duygusunun çeyreğini hissetmedim Walter White'a ben.

Bence tüm dizinin en önemli anlarından biri bu sahne.

Kimseye tamah etmediği için, kimseye boyun eğmediği için, değer verdiği insanlara hatalar da yapsa, kendi egosuna çok kez yenik de düşse iş son raddeye geldiğinde canı pahasına sahip çıktığı için, etliye sütlüye karışmayan karaktersiz ve emek hırsızı Gretchen ve kocasından çok daha insan bir karakter Walter, hatalarıyla, günahlarıyla insan.

Ben o son sahneden sonra onları da halletmesini bekliyordum

Onlara da bir ömür ( o parayı aktaracaklar Walter Jr'a ama ben eminim parayı verdikten sonra bile onlar bir daha ölene kadar o korkuyla yaşayacak, gün yüzü görmez, iflah olmaz onlar artık o lazer pointerları sniper sandıktan sonra., iyi oldu onlarda buldu hakettiğini. ) yeter o korku zaten, karaktersiz şeyler.

• beyler diziye daha bu gece başladım ve ilk 4 bölümü üstüste izledim ve kendimi durdurdum dizi çabuk bitmesin diyesizce kaç güne yayayım beyler
  • Bende ilk sezonu bitirdim iyi dizi tavsiye ederim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zalimahmet

beyler diziye daha bu gece başladım ve ilk 4 bölümü üstüste izledim ve kendimi durdurdum dizi çabuk bitmesin diyesizce kaç güne yayayım beyler

Kaç güne yayarsınız orası size bağlı ama burada fazla takılmamanızı öneririm ben izlerken spoiler yemiştim. Dizi efsane yavaş yavaş izleyin sonra benim gibi arıyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Arm the Homeless

Beyler bugün bi arkadaşımla finaldeki bir sahne ile ilgili tartışır olduk daha doğrusu
    finalde Jesse'nin o sandık yaptığını gösterdikleri sahnenin Jesse'nin geleceğinin olduğunu söyledi , ben de öyle olmadığını o sahnenin terapide ödevi için kutu yaptığı sahne olduğunu söyledim
    ancak bi türlü anlaşamadık , siz ne diyorsunuz acaba

Bende gelecegi diye düşündüm

• quote:

Orijinalden alıntı: .kontrast

Breaking Bad - (2008–2013)

Breaking Bad - (2008–2013)

Balık etli daha iyiydin Skayler.

Oha cok zayiflamis

• Şuan 2.sezonun ortalarındayım iyi gidiyo bakalım..
  • bi ara izliycem
  • Hayatımda izlediğim, okuduğum onca şey arasında en efsane eser. Konuda en ufak bir kopukluk, en ufak bir yapmacıklık yok. Oyunculuk efsane. Kurgu ve olay akışı efsane. Her olay bir diğerini tamamlıyor ve kusursuz bir zincir oluşuyor. Akıl oyunları, zekice tasarlanmış sahneler, ileride ne olacağına dair ipucu veren ama gözden kaçacak kadar ufak kareler o kadar çok ki diğer dizilerle kıyaslamaya bile utanıyorum. Dialoglar doğal. Olayların abartısı çok ince bir çizgiyle dengelenmiş bu da gerçekçiliği sağlıyor. Çoğu dizinin yaptığı gibi para kazanma amacıyla dizi uzatılmamış. Her şey yerli yerinde ve tam da olması gerektiği gibi birbirini tamamlayarak 5 sezonda son buluyor. Konusu çok farklı ve özgün. İlk iki sezon biraz durgun geçse de hem parçanın bütünlüğü açısından hem de olay derinliği ve dizinin sonlarıyla başları arasında yapılacak kıyaslamalar açısından çok etkili. Bana göre asıl durgun geçen ve biraz olsun sıkıldığım bölümler 3. Sezonun birkaç bölümüydü. Onun dışında hiçbir bölümü izlerken en ufak bir sıkılma ve bir an önce bitsin diye içimden geçirme hissine kapılmadım ki ben birçok anime ve diziyi dayanamayıp yarıda bırakan maymun iştahlı biriyim. Diziyi bitirdiğimde kötü bir boşluğa düştüm ve bir süre başka dizi veya filmi izleyemedim. Daha sonra gördüm ki çoğu kişi bunu yaşamış. O yüzden yavaş yavaş, tadını çıkararak izleyin.

Aklıma takılan tek bir soru var:

Walt, incir çiçeğini brock'a nasıl verdi? Onu nasıl zehirledi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ah ulan ah. Keşke hiç izlememiş olup tekrardan izlemek için başlasaydım. O merak heyecan.. O giriş müziğini duyduğumda bile tüylerim diken diken oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pabliato -- 14 Mart 2014; 16:34:22 >
  • Bu diziyi full hd hangi siteden izleyebilirim. Saçma sapan bi ton site çıkıyor, kimisi videoyu oynatmıyor kimisi düşük çözünürlüklü oluyor?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dgkn.

Şuan 2.sezonun ortalarındayım iyi gidiyo bakalım..

Hocam efsane dizi izleyin
    jane de ölmese çok iyiydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Öfkelivehızlı -- 14 Mart 2014; 20:57:38 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Öfkelivehızlı kullanıcısına yanıt
    Hocam spoiler içine alır mısınız cevabınızı izlemeyenler vardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: SayisalMan

Hocam spoiler içine alır mısınız cevabınızı izlemeyenler vardır

Aldım hocam unutmuşum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Az önce bitirdim gelmiş geçmiş en iyi dram diyebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VictorMature

Bu diziyi full hd hangi siteden izleyebilirim. Saçma sapan bi ton site çıkıyor, kimisi videoyu oynatmıyor kimisi düşük çözünürlüklü oluyor?

Pm'den izlediğiniz siteleri atar mısınız lütfen?

• Konuyu yukarıda gördükce koca bir ah çekiyorum. WW
  • 
Sayfa: önceki 614615616617618
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.