Şimdi Ara

BRC LDI'li MONTAJ RESİMLERİ (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.236
Cevap
27
Favori
309.784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• quote:

Orijinalden alıntı: SeKSandDoRT

simdi bir yetkili kesin olarak yazabilir mi? MPI atmosferik benzinli araclarin donusumunde ayri enjektor ve ECU kullanilacak mi, sogutma borulari kesilecek mi, regulator olacakmi ?

bizde isimize bakalim sonuca gore ...

Sayın Seksanddort,

MPI motorlardaki enjektörler 3 bar civarı benzin basıncında çalışıyor,bu enjektörlere kaç bar basınçta lpg verecekler???(lpg tankı içinde lpg basıncı sıcaklığa göre 6-12 bar civarı arası değişir),

veya enjektör rail ' ine verilen lpg'yi benzine geçerken , nasıl enjektörlere itecekler ?

.
    .
    .

gibi bazı sorulara cevap vermeden ,

MPI motorları ,kendi benzin enjektörleri ile çalıştıramazlar ...

............

mevcut teknoloji içinde MPI motorlar ,sıvı lpg ile ,
    ilave sıvı lpg enjektörleri ve ECU kullanarak çalıştırılabilir,buharlaştırmak için değil ancak basınç dengesi için reglatör kullanılabilir...

.........
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• belli ki bu işin sonundanda bi hayır cıkmayacak..bu işe bel baglamadan dizele yönelmek lazım...
  • yaklasik 1 senedir bosu bosuna beklemisim anlasilan, simdi parada yok ki ayirabilecegim gidip taktirayim, insaniz yani her zaman musait olamiyoruz, 1 senedir verdigim benzin parasida cabasi ...

ldi sistem benim icin bitmistir, orasini burasini deldirdikten, enjektor ecu regulator taktirtikdan sonra neyleyim, direk puskurtme lpg yi, haydi eyvallah ...
  • Sn BRC ustalarım. Hem çıkıp iki laf etmiyorsunuz bizi aydınlatacak, hem de mesajlarımızı beğenmiyorsunuz! Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prinsson-Wolf

Yazıları sildirmeye devam! Müşteriye cevap vermektense verilen cevapları sildiren sansürcü zihniyeti buradan kınıyoruz.

obd li sistem bakiniyorum, kitMTM de var sanirim, hassas motorlu bir araca sahibim, o yuzden ozellikle kitin ve montajin kalitesi cok onemli benim icin, melez sistem olmayacak, kullanilan tum parcalar kitMTM olacak fiyatlar nasildir, nakit olacak sekilde...
  • quote:

Orijinalden alıntı: GOXB

Sn BRC ustalarım. Hem çıkıp iki laf etmiyorsunuz bizi aydınlatacak, hem de mesajlarımızı beğenmiyorsunuz! Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?

GOXB Merhaba ;

Mesajınızı biz sildirmiyoruz aksine mesajınıza cevap da yazmıştım benim mesajım da silinmiş.
    Hangi mesajınıza cevap verilmedi ? Neyi merak ettinizde bu başlıkta cevaplanmadı öğrenebilir miyiz?
  • Sayın Özençler ne yazdınızda dün yazılan mesajlar silindi bilmiyorum, ama size saygıda ve sevgide sınır yok.

Bu arada sizin 1.4 TSI scirocco aracınız halen duruyor mu? Duruyorsa o araca benzinle binmenize gönlüm el vermiyor. Önümüzdekki ay buyurun istanbula gelin, sizi misafir edelim, aracınıza ücretsiz olarak Prins Liqui MAX sistemi takalım. Sıvı LPG sisteminin resimlerine bakarak değil, kullanarak ,keyfini çıkararak bu deneyimi yaşayın.
  • DH Yönetiminin aldığı karar doğrultusunda BRC bayileri Prins sayfasına ,Prins bayileri de BRC sayfasına yazı yazmayacaktı.Bu kararı siz de biliyorsunuz ama hala ısrarla BRC başlığına yazı yazıyorsunuz!!!Sonra da benım yazım neden silinmiş diyorsunuz !!!
  • bu başlığın konusu : BRC LDI'li MONTAJ RESİMLERİ

bu başlık altında; prins, MTM, atiker vb. diğer sistemlerle ilgili bilgi paylaşmayınız soru/sorgu yapmayınız.

her sisteme ait başlıklar var o başlıklar altında soru ve paylaşım yapınız.

son uyarıdır bundan sonra yapılması durumda "ısrarla kural ihlalinden" uyarı cezası uygulanacaktır.

iyi forumlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeKSandDoRT

quote:

Yazıları sildirmeye devam! Müşteriye cevap vermektense verilen cevapları sildiren sansürcü zihniyeti buradan kınıyoruz.

obd li sistem bakiniyorum, kitMTM de var sanirim, hassas motorlu bir araca sahibim, o yuzden ozellikle kitin ve montajin kalitesi cok onemli benim icin, melez sistem olmayacak, kullanilan tum parcalar kitMTM olacak fiyatlar nasildir, nakit olacak sekilde...

Sayın seksandort KitMTM ile ilgili cevaplarımız bu başlık silindiğinden(izin verilmediğinden) sistemle ilgili bilgi paylaşımımızı KitMTM hakkında herşey başlığı altında ''http://resim.donanimhaber.com/m_58446364/mpage_1//tm.htm'' bulabilirisiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozenclerotogaz

DH Yönetiminin aldığı karar doğrultusunda BRC bayileri Prins sayfasına ,Prins bayileri de BRC sayfasına yazı yazmayacaktı.Bu kararı siz de biliyorsunuz ama hala ısrarla BRC başlığına yazı yazıyorsunuz!!!Sonra da benım yazım neden silinmiş diyorsunuz !!!

Sayın ozenclerotogaz mesele Prins Bayileri, BRC bayileri konusu değildir. Burada yazılan müşteri mesajları cevaplandırılamadığı için müşteriyi bilgilendirme amaçlı yazılmaktadır. Bunuda resime bakarak değil Sıvı LPG ile ilgili çalışan sistemimiz üzerindeki teknik detaylar doğrultusunda yapmaktayız. Cumartesi günü test aracımız Ankara'ya gelecektir. Arzu ederseniz Çorum'a gelelim, beraber aracı test edelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozenclerotogaz

quote:

Orijinalden alıntı: GOXB

Sn BRC ustalarım. Hem çıkıp iki laf etmiyorsunuz bizi aydınlatacak, hem de mesajlarımızı beğenmiyorsunuz! Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?

GOXB Merhaba ;

Mesajınızı biz sildirmiyoruz aksine mesajınıza cevap da yazmıştım benim mesajım da silinmiş.
    Hangi mesajınıza cevap verilmedi ? Neyi merak ettinizde bu başlıkta cevaplanmadı öğrenebilir miyiz?

Yukarıda defalarca soruldu ben de sordum, cevap alamadığımız gibi bi dünya fırça yedik sizlerden ve hala anlayamadık. LDI sistemi, MPI araçlarda aracın benzin enjektörünü mü kulanacak? Yoksa LPG enjektörü mü takılacak? Lütfen geriye doğru alıntı yapmadan, açın geçmiş sayfaları adam gibi okuyun benzeri gereksiz cümleler kurmadan, sadece tek cümle yazın. Aracın benzin enjektörleri kullanılacak veya LPG enjektörleri kullanılacak. Bitti, bu kadar. Hangi cevap doğruysa buyurun seçin. Başka cümleye gerek yok.

Tabi ki araca LPG enjektörü ve ECU monte edilecekse LDI sisteminin Vialle'den ne farkının olduğu akla gelen başka bir soru fakat onu sormayacağım.

• Arkadaşlar lütfen birbirimizin yazılarına sabır gösterelim bazen her insan aynı ruh halinde bulunamıyor bazende 2 satır yukarıdaki yanıtımız okunmadan aynı sorular soruluyor ve bizde bazen uyarırken dozajın tadını kaçırabiliyoruz, bunun için sürçi lisanlar olduysa affola.

Sorunuza gelirsek ;

MPI SİSTEMLER İÇİN TEORİK ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR. HENÜZ PROTOTİP AŞAMASINA GELİNMEDİ.

ANCAK DİREK ENJEKSİYONLU ARAÇLAR POPÜLER OLDUĞUNDAN, BU MOTORLAR İÇİN LDI SİSTEMLERE AĞIRLIK VERMEK GEREKTİ.
    FUARA YETİŞTİRMEK ZORUNDAYDIK :)

DAHA ÖNCE ITALYAN ICOM FIİRMASININ BU KONUDA ÇALIŞMALARI OLDU. ANCAK HER ARAÇTA EMME MANİFOLDU YAPISINDAN KAYNAKLANAN SORUNLAR YAŞANIYOR. LİKİT PÜSKÜRTME STRATEJİLERİ VE BUNA BAĞLI OLARAK ÜRÜNLER GELİŞTİRİLİNCE MPI YAKIT BESLEME SİSTEMLERİ İÇİNDE LİKİT ENJEKSİYON SİSTEMLERİ PAZARDA YERİNİ ALACAK. ŞİMDİLİK BELİRLİ BİR TARİH VERMİYORLAR.

LDİ SİSTEMLERİNİ BEKLEYEN ARKADAŞLARA DUYURULUR.

Saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: faruksevgili

Arkadaşlar lütfen birbirimizin yazılarına sabır gösterelim bazen her insan aynı ruh halinde bulunamıyor bazende 2 satır yukarıdaki yanıtımız okunmadan aynı sorular soruluyor ve bizde bazen uyarırken dozajın tadını kaçırabiliyoruz, bunun için sürçi lisanlar olduysa affola.

Sorunuza gelirsek ;

MPI SİSTEMLER İÇİN TEORİK ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR. HENÜZ PROTOTİP AŞAMASINA GELİNMEDİ.

ANCAK DİREK ENJEKSİYONLU ARAÇLAR POPÜLER OLDUĞUNDAN, BU MOTORLAR İÇİN LDI SİSTEMLERE AĞIRLIK VERMEK GEREKTİ.
    FUARA YETİŞTİRMEK ZORUNDAYDIK :)

DAHA ÖNCE ITALYAN ICOM FIİRMASININ BU KONUDA ÇALIŞMALARI OLDU. ANCAK HER ARAÇTA EMME MANİFOLDU YAPISINDAN KAYNAKLANAN SORUNLAR YAŞANIYOR. LİKİT PÜSKÜRTME STRATEJİLERİ VE BUNA BAĞLI OLARAK ÜRÜNLER GELİŞTİRİLİNCE MPI YAKIT BESLEME SİSTEMLERİ İÇİNDE LİKİT ENJEKSİYON SİSTEMLERİ PAZARDA YERİNİ ALACAK. ŞİMDİLİK BELİRLİ BİR TARİH VERMİYORLAR.

LDİ SİSTEMLERİNİ BEKLEYEN ARKADAŞLARA DUYURULUR.

Saygılarımla.

İlginiz ve yanıtınız için teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mybestfriendim

quote:

Sayın SeKSandDoRT size Kısaca bilgi veriyim

Atmosferik benzinli araclarin çalışma özellikleri ve direkt enjeksiyonlu benzinli araclarin çalışma özellikleri Çok Farklı !!

liquid lpg Atmosferik Motorlu araçlarda Kendi enjektörlerden göndermek imkansızdır Atmosferik Motor Araçlar kendi enjektörlerini liquid lpg hiç bir Lpg Üretici yapamaz.

Direkt enjeksiyonlu Atmosferik Motorlarda Benzin Mss göre Gaz Göndermesi yapar bunun içinde Ecu Kullanmak Şarttır.

Regulator yerine Pompa ve besleyici ek parcalar kullanır.

Biz bunu arkadaşlara daha öncede söylemişdik.

Recep Kardeşim;

Benim de kafam karıştı walla.. Benim araç ix35 1.6 gdi motor.. atmosferik motor ve direkt enjeksiyonlu bir araç..

Benim araca nasıl direct lique max ya da ldi montajı olacak anladıgım kadarıla kendi benzin enjektörü kullanılamayacak.. Daha önceden kendi benzin enjektörü kullanılacak yüzde 100 lpg ile çalışacak deniyordu..

Bizi aydınlatırsanız sevinirim..

Sizin gibi bir asker aspragas lara pabuç bırakmaz diye düşünüyordum, yinede bazı arkadaşlarla maytab geçmek için yanıt verdiğinizi düşünmek istiyorum,
    Sizin gibi bir araştırmacı herşeyi anlamıştır ve aklında soru isareti kalmamıştır diye düşünüyorum, yanılıyorsam düzeltin

Önümüzdeki hafta Çarşamba- Perşembe ve cuma günleri İX-35 montajımız ve eğitimimiz var (BRC camiası olarak) Resimleri ve sonucu takip edebilmek için bizi izlemeye devam edin

• Hocam ,

Arkadaşlarımız şu an italya'da ,pek çok dönüşümcü ile görüştüler ,
    bir tane brc sıvı sistem montajı yapan yok ,
    siz burda hangi sisitemi anlatıyorsunuz anlayamadık

bir de italya'da ldi diye bir sistemden kimsenin haberi yok,ldi isim babası acaba Türkiye'den mi?

saygılarımızla,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PRINS ANKARA -- 14 Mart 2012; 23:10:05 >
  • Faruk Bey sizinle tel ile konuştuk ayrıntılı bilgi sahibiyim ama o kadar bilgi kirliligi var ki soruyu sordum ki bazı arkadaşlar aydınlansın..

bir arkadaş 2 hafta önce sportage 1.6 gdi ye taktırdı ama ne brc ne prins lovato.. Montajı yapan ustayı aradım denizli de adam kendim test ettim 1 hafta araba bende kaldı yüzde 40 tasarruf var dedi.. Biz brc ve prins derken aradan lovato sıyrıldı sessiz sedasız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Genci

quote:

Orijinalden alıntı: faruksevgili

quote:

Orijinalden alıntı: mscsi

Hyundai motoru, kütük ve enjektörler değişmiş. Faruk bey bu resimdeki araçta benzin tesisatı iptal mi?

Evet sevgili mscsi

Yarış araçlarında benzin iptal, sadece lpg ile çalışıyor.

Ancak sivil araçlarda iptal değil.

BRC nin LPI sisteminde araç hem benzinde hem lpg de çalışabiliyor,
    Saygılar

Sistem asıl çok basitçe çalışyor. Benzini kesilir ve Likit LPG railde iter .Bir kısmı zaten geri dünüş marifeti ile depoda gider . Bu sefer rail dolu likid LPG ile kalıyor ve benzin enjektörlerden benzin imiş gibi püskürtmeye başlıyor.
    LPg kesmeye istediğin zaman bu sefer LPg kesilir ve Benzin LPG yi bitirene kadar itmeye başlar.
    Basit anlattım ama sistem bayağı komplike . Bu işlemler kusursuz ,zamanda ve ince hesaplı yapılmayı çalışıyor.
    LPI sistemde bazı avantajlar var. Aynı enjektör kullanyorsun. Performansı artar .Soğutma yartır ve kompresyonu düşürür. Araç daha performanslı olur. Daha az parça var.
    Yarış arabalarımızda bu performansı görüyoruz. Fotorafta olan TEK YAKITA GELİNCE .Orda FIA kuraları geçerlidır . Yarışlarda tek yakıt kullanılır .
    Şirkette 6-7 kişi LPI kullanıyorlar ama çift yakıt olarak .Patent işlemleri devam ediyor. Ne kadar erken biterse o kadar erken piyasada çıkar .
    BRC bu konuda hasas. Patentli enjektör olmasaydı şimdi piyasada 60-70 elektrovalf kullanan kit tipleri olmazdı . Herkes enjektörü otomatik kalibrasyon imkanı ve performans verdiği bilir çünkü.
    Bu işlerde de öyle. çabuk kopyalanır ve herkes kitimiz çıktı soyler sonra.
    o nedenle sadece biraz beklemek lazım .

Mr.Genci Prevazi sizin İsminizi yurtdışında duymuştum başarılarınız "takdire şayan, 7 lisans dil bilen insan için bence teknik boyutlu acıklama yapmanız gerekli ??

Saygılar,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prinsson-Wolf -- 14 Mart 2012; 23:44:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mybestfriendim

Faruk Bey sizinle tel ile konuştuk ayrıntılı bilgi sahibiyim ama o kadar bilgi kirliligi var ki soruyu sordum ki bazı arkadaşlar aydınlansın..

bir arkadaş 2 hafta önce sportage 1.6 gdi ye taktırdı ama ne brc ne prins lovato.. Montajı yapan ustayı aradım denizli de adam kendim test ettim 1 hafta araba bende kaldı yüzde 40 tasarruf var dedi.. Biz brc ve prins derken aradan lovato sıyrıldı sessiz sedasız..

Pekiyi,
    Bendede fasafiso marka kit var ve sizin aracınızda denedim %95 tasarruf sağlıyor,
    buna ne dersiniz

ispat yo şahit yok
    Birde bu tasarruf neye göre ve hangi ile göre, böyle bir net rakkamı kim verebiliyor.
    Adapazarında LPG 245 krş, İzmitte 275 krş, ama benzin fiyatları aynı

Aspragaslara bakmayınız :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faruksevgili -- 14 Mart 2012; 23:50:59 >

• 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.