Şimdi Ara

BRC LDI'li MONTAJ RESİMLERİ (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.236
Cevap
27
Favori
309.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: maminci

Selamlar,

Ben de binlerce direk enjeksiyonlu araç sahibi gibi aracından memnun ama maalesef benzin fiyatlarından şikayetçi olarak dört gözle bu sistemin gelmesini bekleyenlerdenim.

Önceki aracımda brc takılı olduğundan 4 yıl kullanmış birisi olarak brc hakkında geniş bilgim var..

Aracım yeni sportage 1,6 GDI motor, yukarıdaki fotoğraflarda bir sportageye uygulama yapılmış, sizlerden öğrenmek istediğim:

1-Bu sportage araçta uygulama sonrası kaç km yapıldı, sorun oldu mu, olduysa ne tür sorunlar oldu?
    2-Bu aracın uygulama sonrası tasarruf oranı ne oldu?
    3-Araç sahibiyle görüşmem mümkün mü acaba?
    4-Martta uygulamaya başlanacaksa bu hangi şehirlerde olacak, brc bayilerinin olduğu her yer bu uygulamayı yapacak mı?

Maliyeti sormuyorum, henüz belli değil diyosunuz

İlginiz için teşekkürler..

Merhabalar ;

1) KIA Sportage 1.6 GDI Motora 2011 yılının başında montaj yapıldı ; test araçlarının tamamı 100.000 km lik testlere tabi tutuldu.
    2)BRC LDI Sistemi %45 -%50 oranında benzine göre tasarruf sağlayacaktır.
    3)Araç sahipleri İtalya'da olduğu için görüşmeniz biraz zor olacaktır
    4)Mart ayında tanıtım aracına montaj yapılacak ,Türkiye geneli montajlar yasal prosedürün onaylanmasından sonra başlayacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: dizanteri

quote:

Orijinalden alıntı: dizanteri

Bu ldi sistemini ilk başılkta uyan ve uymayan arabaları yazsanız aslında benim aracıma uyarmı diye sorularla karşılamazsınız hocam.

mesela bende şimdi soracağım. mitsubishi colt 2011 elegance düz vites start stoplu modele bu ldi li sistem takılıyormu.bizim araçlar narin motorlu.subaplarda erime olabiliyor.ben şahsen tüp takırmak için bu yeni sistemi bekliyorum.

Siz benim aracım için ne tavsiye edersiniz ustalar. mrc my 11 mi yoksa bu yeni gelecek olan ldi sistemmi?

soruma cevap verebilirmisiniz hocam

Merhaba ;

BRC LDI Sistemi gerek direkt enjeksiyonlu gerekse mpi motorlara takılabilecektir.Fakat bu sistem direk enjeksiyonlu motorlar için elzemdir.Sizin aracınıza BRC MY11 başarı ile uygulanmaktadır.

• Yani hocam my - 11 yerine bu oluyormu benim aracıma?
  • Evet.
  • Benim bildiğim yanlışsa brc yetkilileri düzeltsin arabanın orjinal kendi benzin enjektörünü kullanıyor..Prinsin direct liqui max sistemindeki gibi benzin enjektörünü kullanıyor..Yüzde 100 lpg ile çalışıyor..
  • benim de aklıma takılan 2 konu var
    1- bizim araçlarımzın 5 yıl 150,000 km garantisi var, brc bu garantiyi koruyucu bir uygulaması olacakmı ? ( brc tarafından kitten kaynaklı arızalar için extra garanti)
    2- Türkiye geneli montajlar yasal prosedürün onaylanmasından sonra başlayacak...... bu zamanlamada bir belirsizlik hakim gibi, yasal prosedürler tahmini ne kadar sürer (1 ay 6 ay 1 yıl)
    teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChonDanger

benim de aklıma takılan 2 konu var
    1- bizim araçlarımzın 5 yıl 150,000 km garantisi var, brc bu garantiyi koruyucu bir uygulaması olacakmı ? ( brc tarafından kitten kaynaklı arızalar için extra garanti)
    2- Türkiye geneli montajlar yasal prosedürün onaylanmasından sonra başlayacak...... bu zamanlamada bir belirsizlik hakim gibi, yasal prosedürler tahmini ne kadar sürer (1 ay 6 ay 1 yıl)
    teşekkürler...

Merhaba ChonDanger ;

1)Bununla ılgılı calısmalar yapılıyor ; zamanı geldıgınde sızlerle paylasacagız.
    2)Evet yasal prosedurlerın ne zaman gerceklesecegı hakkında belırsızlık var fakat bu tarıh bızım elımızde olan bır secenek degıl.Sızlere bır tarıh verıp onu sureklı erteleyerek tuketıcı nezdınde guvensızlık yaratacak tarıh acıklamalarında bulunmak ıstemıyoruz.Net tarıh bellı oldugunda sızlerle paylasacagız.Selamlar...

• BRC İLE KAYBETMEK YOK
    Beşiktaşımıza başarılar diliyoruz.

• takip
  • Fsi araclara kesin olarak uygulanicak mi bu sistem ?? Prins direct liqui max uygulanmiyor diyor oradaki baslikta yazan arkadaslar acaba bu sistemdemi uygulanmicak ikiside ayni sekilde sistemlwr sonucta.kesin bi bilginiz var mi acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mu_ca

Fsi araclara kesin olarak uygulanicak mi bu sistem ?? Prins direct liqui max uygulanmiyor diyor oradaki baslikta yazan arkadaslar acaba bu sistemdemi uygulanmicak ikiside ayni sekilde sistemlwr sonucta.kesin bi bilginiz var mi acaba

Yukarıda defalarca dile getirildi ama okumadınız sanırım,
    Bu sistem ;
    Hem Direk injeksiyonlu araçlarda hemde manifold dan beslemeli tüm araçlarda kullanılabilecek.
    Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faruksevgili -- 25 Şubat 2012; 21:49:24 >
  • Defalarca okudum ama sistem ciktiktan sonra " fsi lara uyan kit gelmedi "olmasin bunun adi diye sorayim istedim.tesekkurler cevap icin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Defalarca okudum ama sistem ciktiktan sonra " fsi lara uyan kit gelmedi "olmasin bunun adi diye sorayim istedim.tesekkurler cevap icin.

• takipteyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: faruksevgili

quote:

Defalarca okudum ama sistem ciktiktan sonra " fsi lara uyan kit gelmedi "olmasin bunun adi diye sorayim istedim.tesekkurler cevap icin.

Ustam bazı forumlarda tsi gdi motorlara takılan kitlerin belli bir km sonra arabaya zarar verdigi yazılmış..Bazı lpg ustaları da onu söylüyorlardı..Romano vardı mesela bizim gdi motora takarım diyordu adam ama sonradan duydum belli bir süre sonra arabada büyük hasarlara yol açıyormuş..

Bu yeni kitlerde sanırım bu riskler olmayacak ki zaten yurtdışında test icin takılan arabalar var bunlar 100 bini devirmiştir..

Biz son kullanıcıların rahatlaası amacıyla bu kitlerin artı ve eksilerini yazarmısınız=??

• Slm.. Siz forumlarda brc ldi sistemini çıkartacak yakında montajlara başlayacak diyorsunuz ama emer gaz diye bir firma italyan sanırım bu montajlara çoktan başlamış ..

http://emerotogaz.com/Uygulamalarimiz.asp

Anlamadığım için yazayım ustalarımın fikrini alayım dedim .. Benim araca da takmışlar ix35 1.6 gdi.. Benzin gaz karışımı çalışıyor sanırım..
  • Birileri, bir yerlerde bu LDI sisteminin ECU'sü yok gibi birşey dememiş miydi? Ben mi yanlış hatırlıyorum?
  • Birileri, bir yerlerde bu LDI sisteminin ECU'sü yok gibi birşey dememiş miydi? Ben mi yanlış hatırlıyorum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: argyle666

Birileri, bir yerlerde bu LDI sisteminin ECU'sü yok gibi birşey dememiş miydi? Ben mi yanlış hatırlıyorum?

Merhaba ;

BRC LDI sistemınde ECÜ var , bu ecü temel motor parametrelerini ( rpm ,map ,ect,enjeksiyon süresi.. vb) ,benzin basıç regulatörünün değerlerini , lpg sıcaklık ve basınc değerlerini ,oksijen sensör değerlerini okuyan bir ecüdür .
  • quote:

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.