Şimdi Ara

...:::: BRAVA & BRAVO & MAREA ::::... (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24.112
Cevap
50
Favori
1.635.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bravacılar olarak bizlerde bazı forumlardaki arkadaşların yaptığı şekilde buluşabiliriz.Fakat farklı farklı illerde ikametgah ettiğimiz için herkesin müsait olacağı bir zaman ve herkesin intikal edebileceği ortak bir mekan belirlenmesi gerekiyor.Haricinde yüzyüze bulaşmak ancak aynı ilde yaşayan arkadaşlar buluşup görüşebilir.şuan için sanal ortamda buluşmak daha kolay.fakat çoğunluk talep ederse burada konuşur orta bi noktada karar kılarız.yanlız bizim topic çokta faal olamuyor.bu da arkadaşların yoğun olduğunu gösteriyor.bu kendim için de geçerli.Haricinde neden buluşmayalım?
  • Tünaydın arkadaşlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: K_Storm

Bravacılar olarak bizlerde bazı forumlardaki arkadaşların yaptığı şekilde buluşabiliriz.Fakat farklı farklı illerde ikametgah ettiğimiz için herkesin müsait olacağı bir zaman ve herkesin intikal edebileceği ortak bir mekan belirlenmesi gerekiyor.Haricinde yüzyüze bulaşmak ancak aynı ilde yaşayan arkadaşlar buluşup görüşebilir.şuan için sanal ortamda buluşmak daha kolay.fakat çoğunluk talep ederse burada konuşur orta bi noktada karar kılarız.yanlız bizim topic çokta faal olamuyor.bu da arkadaşların yoğun olduğunu gösteriyor.bu kendim için de geçerli.Haricinde neden buluşmayalım?

güzel bir fikir, ama ilk önce herkes yaşadığı şehri bi yazsın derim siz ne dersiniz?
  • arkadaşlar tekrar merhaba benim konuyada bi el atarmısınız
    bilgisi olan arkadaşlardan rica ediyorum
  • rüzgar55 manisa somada ikamet ediyorum. hafta sonları genelde manisadayım. manisa da bana tavsiye edebileceğiniz usta varmı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: asi şehirli

merhabalar site gerçekten hoş ama dahada iyi olmalı hatta etkinlikler olmalı hafta sonları toplanmalı bravacılar olarak ben bursada oturuyorum benim tipik bir brava sorunum var farlar çok az gösteriyor marea farı taktırmayı istiyorum mercekli sanırım onlar arkadaşımda var marea gayet iyi gösteriyor bravalarınki az ..
    bilgilendirirseniz sevinirim ayrıca toplanma işini yabana atmayalım

brava,bravo ve marea araçların farları zayıf haklısınız,ama marea elx,hlx,excluve,bravo hgt araçlardaki mercekli farların aydınlatması biraz daha iyi, mercekli far alacaksanız yan sanayi almayın aydınlatması kötü ve far yükseklik ayarı proplemli,orjinal valeo almalısınızki çifti 400 -450 ytl arası ,çıkma far dahi bulsanız çiftine gene hatırı sayılı bir para ödersiniz.marea topiğinde apojitsu nickli arkadaş xenon satıyor 175 ytl ye alıp aracınıza takarsanız görüş mesafeniz iyileşir en ucuz yöntem bu hatta mercekli fardan daha iyi görüş mesafeniz olur.
    ama mercekli far takıp birde xenon takarsan o zaman gecelerin gündüz olur tabi ama çok para tutar,benim bravada xenon yok ama takıp memnun olanlar var hatta görüş baya iyileşiyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: variationsonathemeof

arkadaşlar gündemde olan konularınızla alakasız olarak bilgilerinize danışmak istiyorum
    aranıza bir bravoyla katılmış bulunmaktayım
    sorum şu otomatik vites arabamın vites kolundaki mandalı hangi durumlarda kullanmam gerekiyor
    sport modu denedim gerçekten keyifli ice modunda faydası olduğunu söylüyorlar
    sport modda kullanımda yakıt sarfiyatı farkeder mi
    bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim
    şimdiden teşekkürler

otomatik bravo kullanmadım ama benim bravanın el kitabında otomatik vites kullanımı ile ilgili bilgiler var.scan edip aşağıya koyuyorum umarım işine yarar (resimleri rahat okuman için 800*600 olarak koydum.resmin üzerinde sağ tıklayıp resmi göster dersen daha rahat okursun)

...:::: BRAVA & BRAVO & MAREA ::::...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonkarizma -- 24 Mayıs 2008; 19:05:26 >
  • SELAM BRAVACI ARKADASLAR BENDE 2001 BRAVA WAR ARAC BENZINDE LPGDE SILKELEME YAPIYOR, DONUSLERDE, 1DEN2YE GECERKEN, ILK CALISTIRMADA CALISMIYOR GAZ YEMIYOR ZAVOLI SERVISINE GOTURDUM LPGDE SORUN OLMADIGINI SOLEDILER ATESLEME SISTEMINDE OLABILIRMIS BU ARADA 60BIN BAKIMI YAPILDI BUJİ FILTRELER YAG VB CEVAPLARINIZ ICIN SIMDIDEN TESEKKURLER KAZASIZ BELASIZ
  • quote:

Orjinalden alıntı: sonkarizma

quote:

merhabalar site gerçekten hoş ama dahada iyi olmalı hatta etkinlikler olmalı hafta sonları toplanmalı bravacılar olarak ben bursada oturuyorum benim tipik bir brava sorunum var farlar çok az gösteriyor marea farı taktırmayı istiyorum mercekli sanırım onlar arkadaşımda var marea gayet iyi gösteriyor bravalarınki az ..

brava,bravo ve marea araçların farları zayıf haklısınız,ama marea elx,hlx,excluve,bravo hgt araçlardaki mercekli farların aydınlatması biraz daha iyi, mercekli far alacaksanız yan sanayi almayın aydınlatması kötü ve far yükseklik ayarı proplemli,orjinal valeo almalısınızki çifti 400 -450 ytl arası ,çıkma far dahi bulsanız çiftine gene hatırı sayılı bir para ödersiniz.marea topiğinde apojitsu nickli arkadaş xenon satıyor 175 ytl ye alıp aracınıza takarsanız görüş mesafeniz iyileşir en ucuz yöntem bu hatta mercekli fardan daha iyi görüş mesafeniz olur.
    ama mercekli far takıp birde xenon takarsan o zaman gecelerin gündüz olur tabi ama çok para tutar,benim bravada xenon yok ama takıp memnun olanlar var hatta görüş baya iyileşiyor

merceksiz fara xenon uygulaması yaptırmayın, çok beddua alısınız, benden söylemesi. bizim araçlardaki kötü aydınlatmanın en kolay çözümü sanırım bir çift osram nightbreaker almak. xenon sistemin aydınlatma performansını ve beyazlığını beklemeyin tabii ama bu ampülleri taktıktan sonra gözle görülür bir iyileşme mutlaka farkedersiniz.
  • far konusunda benim kadar dertli olan yoktur heralde. araçta renkli cam var geceleri birde yağmur yağarsa yolu görmek imkansız bir hale geliyo. bu mercekli farların fiyatı nekadar bi fikri olan varmı. marea mercekli farlar bizim araçlara uyuyormu??
  • quote:

Orjinalden alıntı: rüzgar55

far konusunda benim kadar dertli olan yoktur heralde. araçta renkli cam var geceleri birde yağmur yağarsa yolu görmek imkansız bir hale geliyo. bu mercekli farların fiyatı nekadar bi fikri olan varmı. marea mercekli farlar bizim araçlara uyuyormu??

Merceksiz farlarda xenon uygulaması karşıdan gelenin gözünü çok almaktadır bu doğrudur ama far ayarlarınızı düzgün yaptırırsanız vede bravanın farları şeffaf değil çizgili olduğu için karşıdan gelenin gözünü çok almaz hele birde bravalarda farın konumu aşağıda olduğu için mesela pejo partnerde yada 4*4 son model jeepde farlar yüksekte olduğu için ve şeffaf olduğu için karşıdan gelenin gözünü almaktadır.Tabiki bu xenon işi kişiye kalmıştır ister taktırır ister taktırmaz.Avrupadaki standart xenon 4300k ve araçlarda far yıkama sisteminin standart olması gerekir.
    Bende bravamda en ucuz çözüm Osram nıghtbrekar kullanıyorum genel anlamda aydınlatmam biraz arttı ama musait bir zamanda farların içinide temizlemeyi düşünüyorum. far içleri tozlanmış gibi benim bravada
    Mercekli farlar bravaya uyum sağlar. Sadece park lambaları için ayrı bir kablo çekmeniz gerekiyor
    çünkü; orjinal farlarda park ampulleri kısa huzmeli farın içinde iken, merceklilerde kenarlarda
    ve de ayrı bir yerde, fiyatına gelince yan sanayi taıwan malı 135 ytl tanesi(ama xenon takılmayacaksa standart ampullerle aydınlatması biraz kötü deniyo kullananlar tarafından),orjinal valeo mercekli farlar ise 220 ytl tanesi
  • quote:

Orjinalden alıntı: bornovali89

SELAM BRAVACI ARKADASLAR BENDE 2001 BRAVA WAR ARAC BENZINDE LPGDE SILKELEME YAPIYOR, DONUSLERDE, 1DEN2YE GECERKEN, ILK CALISTIRMADA CALISMIYOR GAZ YEMIYOR ZAVOLI SERVISINE GOTURDUM LPGDE SORUN OLMADIGINI SOLEDILER ATESLEME SISTEMINDE OLABILIRMIS BU ARADA 60BIN BAKIMI YAPILDI BUJİ FILTRELER YAG VB CEVAPLARINIZ ICIN SIMDIDEN TESEKKURLER KAZASIZ BELASIZ

Lpg servisine gidersin lpg den değil derler, tofaş-fiat servisine gidersin lpg den derler,öncelikle gerçekten sorunun lpg den yapıp yapmadığını tespit etmelisin.Mesela bir süre sürekli benzinde kullan aynı sorunları benzinde de yapıyormu ona göre arızayı ararız.
  • sonkarizma kardeşim çok teşekkürler kullanımı basit biliyorum dediğimiz şeylerin bile mabuelini okuyunca farklı çıkabiliyo, çok makbule geçti teşekkür ederim,
  • sonkarizma kardes dedıgın gıbı benzındede kullandım 1000 dewırın altında sureklı sılkeleme yapıyor gaz yemıyor 1000 devırı gectımı sorun yok lpg benzın 2sıde aynı ne yapabılırız.
  • quote:

Orjinalden alıntı: funky9

quote:

Orjinalden alıntı: sonkarizma

quote:

merceksiz fara xenon uygulaması yaptırmayın, çok beddua alısınız, benden söylemesi. bizim araçlardaki kötü aydınlatmanın en kolay çözümü sanırım bir çift osram nightbreaker almak. xenon sistemin aydınlatma performansını ve beyazlığını beklemeyin tabii ama bu ampülleri taktıktan sonra gözle görülür bir iyileşme mutlaka farkedersiniz.

aracı ilk aldığımda üzerinde philipsin beyaz ampulleri vardı, güzel görüntüsü vardı ama aydınlatması çok zayıfdı, sonra osram nightbreakerı ustam tavsiye etti ve taktırdım, gayet memnunum.
  • quote:

sonkarizma kardes dedıgın gıbı benzındede kullandım 1000 dewırın altında sureklı sılkeleme yapıyor gaz yemıyor 1000 devırı gectımı sorun yok lpg benzın 2sıde aynı ne yapabılırız.

aracınızı bilgisayara bağlatmanızı tavsiye ederim en net arıza tespitini bu şekilde yapabilirsiniz.Ama anlattığınız şikayetlere ve benim tecrübelerime göre arıza :

1- Ateşleme sisteminden olabilir.(endiksiyon bobini yada buji değişiminde orjinal buji kullanılmaması)

2- dönüşte silkelemesi hidrolik direksiyon pompası dönüşlerde motordan bir miktar güç çeker.Buda motor devrinin düşmesine vede silkelemesine neden olur.1000 devirdeyken güç çekiyo ve devri düşürüyo silekeleme yapıyodur.Mesela dönüşlerde klımayı aç bak o zaman da silkeleme yapıyomu.klıma motor devrini yukselteceğinden devrin düşmesini engeller. Bu sorunuda boğaz kelebeği,rolanti motoru (ama sizde rolanti dalgalanması şikayeti yok ),lambda(oksijen) sensörü (eğer bu sensör arızalıysa yakıt -hava karışımını ayarlayamaz ve düşük devirde silkeleme yapmasına neden olabilir)

ama dediğim gibi bu anlattıklarım tamamiyle tecrübelerime dayanarak söylediğim varsayımlar.En iyisi iyi bir bilgisayar sistemi olan özel servisde(bosch car varsa yaşadığınız şehirde fiyatları makul) bilgisayara bağlatıp sorunun nerde olduğunu bulmaktır.

umarım en ucuz yoldan arızanızı yaptırırsınız ve burda bizlerle paylaşırsanız bizlerde bilgi sahibi oluruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonkarizma -- 26 Mayıs 2008; 14:08:22 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: variationsonathemeof

sonkarizma kardeşim çok teşekkürler kullanımı basit biliyorum dediğimiz şeylerin bile mabuelini okuyunca farklı çıkabiliyo, çok makbule geçti teşekkür ederim,

size ve tüm otomatik araç kullanan üyelerimize birazda olsa yardımda bulunabilmek ne mutlu
    Bilgi paylaştıkça güzeldir
  • sonkarizma kardes dedıgın gıbı bılgısayara baglattım sedece hız sensoru arızalı cıktı bundanda yapmazmıs, servısde senın dedıgın gıbı atesleme sistemınden veya bogaz kelebegınden yapabılcegını soyledıler, bakalım haftaya anlıcaz
  • quote:

sonkarizma kardes dedıgın gıbı bılgısayara baglattım sedece hız sensoru arızalı cıktı bundanda yapmazmıs, servısde senın dedıgın gıbı atesleme sistemınden veya bogaz kelebegınden yapabılcegını soyledıler, bakalım haftaya anlıcaz

o zaman bujilerinin orjinal olup olmadığına bakın buji kablolarını kontrol edin yıpranmışmı,birde boğaz kelebeğini önce temziletin eğer sorun devam ederse yenisi ile değiştirin
  • quote:

Orjinalden alıntı: huseyinaygun

quote:

Orjinalden alıntı: K_Storm

Bravacılar olarak bizlerde bazı forumlardaki arkadaşların yaptığı şekilde buluşabiliriz.Fakat farklı farklı illerde ikametgah ettiğimiz için herkesin müsait olacağı bir zaman ve herkesin intikal edebileceği ortak bir mekan belirlenmesi gerekiyor.Haricinde yüzyüze bulaşmak ancak aynı ilde yaşayan arkadaşlar buluşup görüşebilir.şuan için sanal ortamda buluşmak daha kolay.fakat çoğunluk talep ederse burada konuşur orta bi noktada karar kılarız.yanlız bizim topic çokta faal olamuyor.bu da arkadaşların yoğun olduğunu gösteriyor.bu kendim için de geçerli.Haricinde neden buluşmayalım?

güzel bir fikir, ama ilk önce herkes yaşadığı şehri bi yazsın derim siz ne dersiniz?

buluşup görüşme fikri güzel ama brava topiğnde fazla üye olmaması ve fazla aktif olmaması nedeni ile zor,kardeş topic marea cılar kalabalık olduklarından sık sık buluşuyolar yakında izmir toplantıları var.izmirli olan veya yakın olan üyeler gidebilirler.brava,bravo ve marea hepimiz kardeşiz
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.