Şimdi Ara

...:::: BRAVA & BRAVO & MAREA ::::... (1199. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
24.112
Cevap
50
Favori
1.636.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11971198119912001201
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar sizden bir ricada bulunacagim.. mumkunse 1.6 brava da 2. viteste araba 1600 1700 devirde iken gaza birden yuklenip 3500 devire kadarki hizlanmayi ve ozellikle dusuk devirdeyken hizlanmada olusan motor sesini video ya cekip link atabilir misiniz? ilgili arkadaslara simdiden teselkur ederim... ayni seyi 3. 4. viteste de yapabilirseniz memnun olurum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar amatisorlerin patladigini nasil anlarim.? arkalarin..

• Ohoooo... brava forum bitmis;) nerdesiniz bravacilar nerdeeeeeeeeeeeeeee.....

• suat6027 kullanıcısına yanıt
    Arkada yük yada yolcu varken, çukur veya tümsek den sonra salınım yaptıysa, yada viraj içinde bozuk zemine girince arkada kayma hissi veriyorsa, zayıflamış tir. Küt diye ses yapıyorsa tamamen bitmiştir. her iki durumda da değiştirmek lehinize olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: brava 34

Arkada yük yada yolcu varken, çukur veya tümsek den sonra salınım yaptıysa, yada viraj içinde bozuk zemine girince arkada kayma hissi veriyorsa, zayıflamış tir. Küt diye ses yapıyorsa tamamen bitmiştir. her iki durumda da değiştirmek lehinize olur.

Valla salinim falan yok ama ozsllikle parkede lokurtu gibi bi ses var.. arkadan gelio sanki bisey gevsekmis gibi bi ses

• quote:

Orijinalden alıntı: justin carter

Brava2000. Uzaktan kumanda ile kapılar kilitlenmiyor, açılmıyor. Kumandanın ışığı yanıyor, alarm sesi de geliyor ama kilitlenmiyor, açılmıyor. Manüel olarak kilitlemek zorunda kalıyorum. Bu sorunla karşılaşan var mı?

Kardeşim aynı sorunu dünden beri bende yaşıyorum kapılar açılmıyo kaldım öylece kumandanın ışığı yanıyo arabada haraket yok alarm isigida yanmiyo sol öndeki napıcaz bilen biri varmı arkadaşlar

• quote:

Orijinalden alıntı: K_Storm

quote:

Orjinalden alıntı: huseyinaygun

quote:

Orjinalden alıntı: K_Storm

Sanırım topice girecek zama bulamıyorlar arkadaşlar.o yüzden hit düşük.marea topici bu yönden çok iyi.orada yazmadım ama hergün birçok kişi orada buluşup bilgi paylaşıyolar.bizim topicte böyle olursa çok güzel olur. sonuçta herkes fikirlerini paylaşırsa arabalarımızın ufak tefek sounlarına çözüm bulmuş oluruz.

bu arada arkadaşlar cumartesi günü arabamı servise bıraktım.aynı gün akşam geri aldım.rot balans ayarını yaptırdım.mutlaka rot balans ayarını bilgisayara bğlatıp yapın.gerçekten çok fark ediyor.hassasiyet artıyor.birde lastiklerimi nitrojenle şişirdiler.yol sesini azalttı.konforu arttı.benim lastikler sert.daha önce de yazmıştım briston br 250 almıştım.sert bi lastik micheline göre.yalnız bu nitrojenden sonra hissedilebilir derecede olumlu olarak farketti.sibop kapaklarını da yeşil taktılar.başka yerde hava vurmasınlar anlaşılsın diye.faydaları çokmuş.serviste okudum.size de tavsiye edirim.lastiğin ömrünü artırıyormuş, ısınmasını geciktiriyormuş,yol sesisni azaltıyor(farkettim),konforu artırıyor(Farkettim) gibi.. bi çok faydası varmış. bi deneyin...

servisde bu yaptırdıklarınız (rotbalans ayarı + nitrojenle şişirttirmek) fiyat olarak ne kadara mal oldu?

Hüseyin aygün arkadaşım serviste rot balansa ve nitrojen için 45 ytl almışlar.benim sisfarının camıda kırılmıştı ve birde sisleri çalıştıran tuşta arıza olmuştu.sisfarınıda komple değiştirityorlarmış.sadece camını değiştirmiyorlarmış.iç kabindeki sis farının tuşunuda yaptılar.koplada bir sorun oluşmuş.ayrıca kapıların iç tarafındaki lastiklere bi sıvı püskürttüler.arka kapıdan ses geliyordu bozuk yolda.ses gitti buarada.demekki lastik yapıyormuş gıcırtı sesini.arabanın altına da baktırdım bi sorun varmı diye ki arka sol helezon yayının içerisindeki plastik takoz kopmuş.onuda yenisi ile değiştirmeme gerek kalmadan hallettiler.takozun yenisi 52 ytl imiş.Ama değiştirmeden hallettiler.hepsine 122 ytl aldılar.

Herkese merhaba, bende yeniden brava ya döndüm. İyice bilgilenmek için forumu en basindan okumaya başladım. Kafama takilanlari soracağım. Aracimin cam kapi iclerinden sesler geliyor. Bir zamanlar arkadaş sividan bahsetmiş. Detayli uygulayan var mi? Sıvı nedir?

• Tavandaki oluk çıtasından nerde bulabilirim?
  • hayaletyasin H kullanıcısına yanıt
    Oto elektrikcisi lazım size

• Sa arkadaşlar,

Geçenlerde 13.500 Tl ye 2000 SX 200.000 km de bi brava aldım da araçta toplam kaskodan 9000 lira hasar kaydı çıktı.

Sizce aracı pahalı mı almışım. Ne dersiniz?
  • Alınmış alınmıştır hayırlı olsun

• 2001 elx bravamda direksiyon kutusu arizali bunun masrafi pahali midir bilgisi oln varmi tamirinde ne gibi islem yapiliyor hangi parcalari degisiyor

• Arkadaşlar merhaba 2001 elx bravam var.Şöyle bir sıkıntısı var.sol sinyalim normalde düzgün çalışıyor, fakat arka cam buz çözücüyü açtığım zaman sinyal 2 kat hızda çalışmaya başlıyor.sol sinyalin ışık derecesi düşüyor ve sol stop lambasıyla beraber yanıp sönmeye başlıyor....Sizin fikirleriniz nelerdir.başına böyle bir şey gelen var mı?
  • Araba 2000 model brava

orj radyosunda sorun var

1 yazilar silik gorunuyor
    2 baze radyo hic calismiyor aciliyor ekran acik ama ses gitmiyor
    3 arabayi kontogu cikart tak ya da ac kapa yapinca genelde tekrar calismaya basliyor
    4radyo calismadigi vakit son ses yapinca ses var ama sadece karincalanma sesi

cozum hakkinda bilgisi olan var mi

tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: takdogan

on 2 amortisor aldım 65 tl tanesi bakalım bir onleri değiştirelim.nasıl olacak.on sağ patlaktı ondan kayabilir arka taraf.

Değiştirince bir fark hissettiniz mi ?
  • evet her şey normale dondu.
  • yeniden eski nickim ile girebilmek ne güzel....
  • Sa beyler, benim sofor koltugun ordaki paspasin alti yagli gibi islak duruyor. Sicak acinca koku yapiyor. Napmaliyim kocaelinde marea ustasi varmi lutfen cevap. Arac liberty 2004.

• quote:

Orijinalden alıntı: FORZA77

Sa beyler, benim sofor koltugun ordaki paspasin alti yagli gibi islak duruyor. Sicak acinca koku yapiyor. Napmaliyim kocaelinde marea ustasi varmi lutfen cevap. Arac liberty 2004.

kalorifer peteğiniz patlamış. en kısa zamanda yaptırmanızı tavsiye ederim. aracınız su eksiltir, farkına varmazsanız conta yakmaya kadar gidebilir iş. peteği takarken oring conta takılıyor. mutlaka orjinal conta taktırın. yoksa randıman alamazsınız. petek yaklaşı 100tl, 2 adet conta 10 tl işçilik değişiyor.
  • Lutfen biri İZMİTTE bu isi duzgun yapacak usta yazsin. Servisi aradim 310 tl olur diyorlar. Yokmu izmitli bu sorunu torpidodan halledecek mekan soyleyen.. Cevap icin tşk.

?

• 
Sayfa: önceki 11971198119912001201
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.