Şimdi Ara

...:::: BRAVA & BRAVO & MAREA ::::... (1197. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24.112
Cevap
50
Favori
1.636.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11951196119711981199
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: brava 34

Yazdığınız sorunlar benzinde de yapıyor mu?

Bugun benzinde denedim.. Benzinde de durum ayni..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: suat6027

quote:

Eski buji kabloları duruyorse geri takıp bi deneyebilirsiniz, ses artması ve sallantı hareketsizken ise motora baktırın, debriyaj kavrarken yapıyorsa sallanmayı debriyajda olabilir, burdan ihtimalleri çoğaltabiliriz ama zaman kaybı olur özel fiat servisinde baktrırmanızda fayda var brava mareanın dilinden herkes analamıyor malesef.
  • Esas sikintim bu iste... Givenip gidemiyorum bir yere... Bakalim artik durum ne ise...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: suat6027

quote:

Eski buji kabloları duruyorse geri takıp bi deneyebilirsiniz, ses artması ve sallantı hareketsizken ise motora baktırın, debriyaj kavrarken yapıyorsa sallanmayı debriyajda olabilir, burdan ihtimalleri çoğaltabiliriz ama zaman kaybı olur özel fiat servisinde baktrırmanızda fayda var brava mareanın dilinden herkes analamıyor malesef.

motor yaginin fazla olmasi soyledigim sesi yapmasina sebep olur mu?

• suat6027 kullanıcısına yanıt
    yağdan sanmıyorum, sesi nete yükleyip foruma link atın millet dinlesin, bilen varsa yazar mutlaka.
  • quote:

yağdan sanmıyorum, sesi nete yükleyip foruma link atın millet dinlesin, bilen varsa yazar mutlaka.

ilk firsatta ekleyecegim...

• herkese iyi yıllar uzun zamandır foruma giremiyordum evimde net yok ve artık bravamda yok ama yine araba alırsam brava yada exclusive marea inşAllah bravası olanlar küçük ve etkili bi tavsiye arabanıza nerde ne yaptırırsanız yaptırın ama triger setini yetkili serviste değiştirin.
  • suat6027 kullanıcısına yanıt
    Seni anlayabiliyorum debriyaja bastığında gelen ses debriyaj bilyasındandır şimdi kış olduğu için hele birkaç gün kullanmazsan daha çok ses yapar Diğer motor gürültüsüne gelince sürekli kısa mesafe kullanıyorsan olur 100-200 km uzun yola gidersen düzelir fazla kafana takma bence aynıları bende de var uzun yola gidince düzeliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkan65 -- 9 Ocak 2015; 23:42:13 >
  • Valla bilmiyorum yaa... Hayirlisi bakalim... Biraz daha zaman gecsinde gosterecem iyi bir ustaya...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ruhumun

Teşekkürler Bravadan sonra Fiesta Titanium ve ardından hayalim Audi nihayet.Ara ara bakacağım artık foruma özlemişim muhabbetinizi

abim sen baya bir sınıf atlamıssın biz hala aynı sınıfda yürüyoruz brava , pejo 206+ en sonda işde geçen mart ayında gittim sıfır birtane seat ibiza aldım benimde hayalım audi a3 sedan şuanlık :) oo eski forumun tadıda yok zaten her akşam bir muhabbet olurdu birisinin aracı illa bir sıkıntı çıkarardı efsaneler asla unutulmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi n1say -- 16 Ocak 2015; 20:46:05 >
  • Kardeşim benim inşallah kısa zamanda alırsın bende de siyahı var.Tavsiye ederim çok keyifli bir araç.
    -Arızası olan arkadaşlara da geçmiş olsun diyorum.Halledilir canınızı sıkmayın lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yLgn

...:::: BRAVA & BRAVO & MAREA ::::...

Teşekkürler. Resimde görünen kırmızı ile çizikmiş sol parçanın önde bulunan parçası benim arabamda yok. Onu nerden temin edebilirim. yada adını bilen var mı acaba?

Merhabalar yaklaşık olarak 3 aydır 2005 Marea Liberty kullanıyorum. Oldukça memnun olmakla beraber parça bulamamak bulsamda oldukça pahallı olmasından yana şikayetlerim var.
    Mesela yukarıda sayfada daha önce paylaşılan resimdeki parça benim arabamda yok; Bu parçanın sebep olabileceği arızalar nelerdir?
    Aracı atağa kaldırdığımda 6000 devire geldiğinde gaz kesilmeye başlıyor Benzin ve Lpg'de aynı sıkıntı söz konusu.
    Resimdeki parçanın olmaması aşırı oksijen girişine sebep olup bu kesintiyi yapıyor olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrcoll -- 22 Ocak 2015; 18:28:50 >
  • mrcoll M kullanıcısına yanıt
    6000 devirde napıyon kardeş, sakinleş biraz gaz kesici devreye giriyordur belki.
  • mrcoll M kullanıcısına yanıt
    parça noları ile arayabilirsin iyi fiat parçacıları getirtir
    Hava borusu parça no 7786548 diğeri de hortum parça no 46535688
    Daha kesin sonuçlar için şase no ile internette eper e bakabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkan65 -- 27 Ocak 2015; 18:05:59 >
  • quote:

6000 devirde napıyon kardeş, sakinleş biraz gaz kesici devreye giriyordur belki.

kadranda 220 yazıyorsa yapacak o 220 başka yolu yok para verdik dimi ama :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrcoll -- 29 Ocak 2015; 13:19:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkan65

parça noları ile arayabilirsin iyi fiat parçacıları getirtir
    Hava borusu parça no 7786548 diğeri de hortum parça no 46535688
    Daha kesin sonuçlar için şase no ile internette eper e bakabilirsin

Parçayı biliyorum araştırdımdaaa ama Benim sorduğum sorunu cevabı bu değil..
  • merhaba arkdaşlar sağa keskin virajlarda son 2-3 gunden beri aşırı hızlı girmeme rağmen arabanın arkası şiddetli şekılde kaydı.neden yapar bunu ? amortüsor arızası olabilirmi ?
  • Demge kolu?

• quote:

Orijinalden alıntı: ozkan65

kablonun 2 tanesi açık devre olmasından dolayı 1 yılda 2 defa buji kablosu değiştirince bende başka yerlerde arayışa girdim buji kablsunu Bosch car servisinden 2-3 yıl önce 90 tl ye almıştım lpg için birşey diyemeceğim bende lpg yok ama arasıra würth enjektör temizleyici ve her 50 000 km de carbon clean önerebilirim ve bujileri mutlaka orjinal kullanın hangisi orjinal diye tereddüte düşerseniz eper de parça numaralarını görüp bu numaralarla parça aramalısınız eperde aracınızın şase numarasını girerek kendi aracınızı görebilirsiniz orjinal fiat parçaları gri kutuda olanlardır fakat her zaman orjinal olan iyi olacak diye de bir şey yok mesela triger seti ina orjinalden daha kaliteli veya brembo fren diskleri ve balataları var orjinalden daha kaliteli ayrıca çoğu parçacıda elinde hangi parça varsa o en kalitelisi ve orjinali oluyor bunlara aldanmamak lazım

Aynen katılıyorum
  • on 2 amortisor aldım 65 tl tanesi bakalım bir onleri değiştirelim.nasıl olacak.on sağ patlaktı ondan kayabilir arka taraf.
  • 
Sayfa: önceki 11951196119711981199
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.