Şimdi Ara

...:::: BRAVA & BRAVO & MAREA ::::... (1052. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24.112
Cevap
50
Favori
1.636.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10501051105210531054
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: talin
    Usta sana ters gittiğimden değil,biz de kendimizi öyle avutuyoruz,100kl/12 filen çok örnek var ondan...

bakimsiz, hava lastikleri cok az, LPG Montaji cok kötü, cok hor kullananda var memlekette
  • quote:

Orijinalden alıntı: takdogan
    ilgine teşekkurler calcuta amartusor olduğunu sanmıyorum gereksiz yada çok fazla yaylanma yok bahsettiğin noktalrdakı sorun kendini benım tarif ettiğim şekıldemı gosterir ? düşük hızlarda sağa sola sallama ama yuksek hızlarda sorunsuz mu olur ?

sana gecen sayfalarda bu konuda uzun uzun yazilar yazmi$tim...bunlardan bir haber ve geli$me varmi?
  • bu aralar iş yoğunluğu nedeniyle bu konuya yoğunlaşmadım.rahatsız edici olmadığı için şimdilik 2.planda duruyor.ama aklımda ilgileneceğim.bu aralra hafıza kuvvetli calcuta nerden nasıl hatırladın pes
  • quote:

bu aralar iş yoğunluğu nedeniyle bu konuya yoğunlaşmadım.rahatsız edici olmadığı için şimdilik 2.planda duruyor.ama aklımda ilgileneceğim.bu aralra hafıza kuvvetli calcuta nerden nasıl hatırladın pes

beyin patlattik...hatirlicaz tabii
  • Arkadaşlar bu yakıt konusu cidden aklımı çok çelmeye başladı :) depo kırmızıdaydı geçen 5-10km sürdüm sonra tam 105tl doldurdum 23 24lt falan ediyor depo yarının biraz altına gelmişti 65km gittim doldurduğumun yarısından çoğu bitti kırmızıya 1.5 çizgi kaldı yine bu ne biçim iş ustaya götürdüm yağ yağ filtresi iyi durumda dedi hava filtresi normal motorunda hiçbir sorun yok sağlıklı diyor.Büyük abort eksoz var hadi ondan dicemde bu kadarda etkilemez.15-20lt falan yakıyor şu durumda aracım sanırım ne biçim iş illallah ettirdi daha 20 gün oldu alalı daha ya tüp taktır diyorlar taktırsak ne fayda bu kadar yaktıktan sonra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emreün -- 27 Ocak 2012; 20:15:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emreün

Arkadaşlar bu yakıt konusu cidden aklımı çok çelmeye başladı :) depo kırmızıdaydı geçen 5-10km sürdüm sonra tam 105tl doldurdum 23 24lt falan ediyor depo yarının biraz altına gelmişti 65km gittim doldurduğumun yarısından çoğu bitti kırmızıya 1.5 çizgi kaldı yine bu ne biçim iş

yaptigin saglikli bir ölcüm degil böyle yakit ölcülmez
  • belkide gostergen arızalıdır.tamam benızını biraz fazla yakar biyim beygirler ama içmez be kardeşim
  • Hava filtresiyle bujileri değiştirmeyi düşünüyorum değiştirip depoyu fulleyip denicem 100km gidip bu kadar olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: calcutta

quote:

bu aralar iş yoğunluğu nedeniyle bu konuya yoğunlaşmadım.rahatsız edici olmadığı için şimdilik 2.planda duruyor.ama aklımda ilgileneceğim.bu aralra hafıza kuvvetli calcuta nerden nasıl hatırladın pes

Demedi deme usta bu Turhan abim sorumsuzun teki.Aklı fikri denizde.Bir de şarkı tutturmuş -İstavrit tavada,sesi denizde diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ruhumun

quote:

quote:

Demedi deme usta bu Turhan abim sorumsuzun teki.Aklı fikri denizde.Bir de şarkı tutturmuş -İstavrit tavada,sesi denizde diye

o zaman arkadas DenizBank´ta calisiyor ve diyor; Hayat Deniz´de güzel
  • Arkadaşlar bende brava almak istiyorum ve sizlere danışmak istiyorum özellikle calcutta ustaya.
    Araba 2001 model ELX. 125000 km de ve LPG var. Tek airbag. Fiyatı sizce ne olmalı, kaça alsam uygun olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 19CARSIBJK03 -- 29 Ocak 2012; 21:39:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 19CARSIBJK03

Arkadaşlar bende brava almak istiyorum ve sizlere danışmak istiyorum özellikle calcutta ustaya.
    Araba 2001 model ELX. 125000 km de ve LPG var. Tek airbag. Fiyatı sizce ne olmalı, kaça alsam uygun olur?

elx donanımlı olanlarda çift hava yastığının standart olması lazım.araç sx olmasın
  • quote:

Arkadaşlar bende brava almak istiyorum ve sizlere danışmak istiyorum özellikle calcutta ustaya.

tek Airbag´li olmasi senin icin dünyanin sonu anlamina gelmiyorsa....
    arabanin genel durumu iyi ise, göstergede oynanmami$sa LPG oldugu icin en fazla 13.000 TL

ben SX,TX,MMX,ELX,HLX,SSX ayirt etmiyorum
  • quote:

quote:

arabanin genel durumu iyi ise, göstergede oynanmami$sa LPG oldugu icin en fazla 13.000 TL

Tek airbag olması umrumda değil açıkçası yalnız 13000 fazla gibi geldi, forumlarda 2009daki msjlara baktığımda bile 13000 veren yok 7-8 senelik araçlara. O araçlar şimdi 11-12 yaşlarında ama 13000 fazla değil mi. Ben en fazla 11.500-12.000 düşünüyorum gerçi siz daha iyi bilirsiniz ama yanılıyormuyum acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 19CARSIBJK03 -- 29 Ocak 2012; 23:35:42 >
  • quote:

quote:

Anladığım fabrika verilerinin altına inilmesi gayet mümkün, bu araç sahipleri ve sen de öyle yapmışsınız, sanırım özel bazı bakım ve sürüş teknikleriyle oluyor bu.
    Peki fabrika verisinin bu şekilde verilmesine ne ediyorsun, sıfır araba optimum şartlarla fabrikadan çıktıysa nasıl çok daha düşük tüketim rakamı elde edilebiliyor.?Normalde biz fabrika test koşullarına göre gerçek hayattaki yol koşullarının daha fazla tüketime yol açtığını düşünürüz.

tabii herkezin bildigi sürü$ teknikleri; kirmizi lambayi gördügün halde sürat yapmamak, gereksiz yere sürat yapmamak
    mümkün oldugu kadar motor frenini kullanmak, erken vites degistirmek, lüzumsuz yük devamli yaninda tasimamak
    teker hava basincini gözetlemek, motor yagini devamli gözetlemek ve ilave etmek eskidiyse yenilemek, bujileri hava filitresini
    zamaninda yenilemek....en önemlilerini saydim galiba

fabrika verileri ile gercekte tespit edilen yakitin hic bir zaman ayni olmadigini biliriz, genelinde fabrika verisine göre yakit daha fazla olur!

Dua etki tersi degil yani Brava´lar fabrika verilerinden daha az yakar - vede senin araban fazla yakiyo

Fabrika tüketim verisi yaparken asfalta daha direncli bir tekerle yapildigini dü$ün.....Fabrika tüketim verilerini ciddiye almamani tavsiye ederim

Ama senin araba yakiti hala fazla, burda bir $eyler yapman lazim

Fabrika verileri ile bizim normal hayatta gerçekleşen verilerimiz birbirinden farklıdır.

Fabrika bir yakıt sarfiyat testi yaparken, tüm organları yeni&eksiksiz&hatasız bir araç üzerinde ve dümdüz bir yolda bu testi yaparlar. Ayrıca, şehiriçi yakıt sarfiyatı değerlerini de istanbul trafiğinde test ederek bulmadıklarından emin olabilirsiniz:)

Gerçek hayatta ise, yakıt sarfiyatını etkileyen o kadar çok faktör vardır ki... mesela, sadece %10 düşük lastik basıncıyla araç kullanmanın size getireceği ek yakıt maliyetinin %6,25 olduğunu biliyor muydunuz?
  • quote:

quote:

quote:

• quote:

quote:

quote:

quote:

o zaman arkadas DenizBank´ta calisiyor ve diyor; Hayat Deniz´de güzel

yakında zaten deniz canlısı olacağım elimde ayaklarımda perde çıkacak kafamı bozmayın dalarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: GingerMan

quote:

quote:

Anladığım fabrika verilerinin altına inilmesi gayet mümkün, bu araç sahipleri ve sen de öyle yapmışsınız, sanırım özel bazı bakım ve sürüş teknikleriyle oluyor bu.
    Peki fabrika verisinin bu şekilde verilmesine ne ediyorsun, sıfır araba optimum şartlarla fabrikadan çıktıysa nasıl çok daha düşük tüketim rakamı elde edilebiliyor.?Normalde biz fabrika test koşullarına göre gerçek hayattaki yol koşullarının daha fazla tüketime yol açtığını düşünürüz.

tabii herkezin bildigi sürü$ teknikleri; kirmizi lambayi gördügün halde sürat yapmamak, gereksiz yere sürat yapmamak
    mümkün oldugu kadar motor frenini kullanmak, erken vites degistirmek, lüzumsuz yük devamli yaninda tasimamak
    teker hava basincini gözetlemek, motor yagini devamli gözetlemek ve ilave etmek eskidiyse yenilemek, bujileri hava filitresini
    zamaninda yenilemek....en önemlilerini saydim galiba

fabrika verileri ile gercekte tespit edilen yakitin hic bir zaman ayni olmadigini biliriz, genelinde fabrika verisine göre yakit daha fazla olur!

Dua etki tersi degil yani Brava´lar fabrika verilerinden daha az yakar - vede senin araban fazla yakiyo

Fabrika tüketim verisi yaparken asfalta daha direncli bir tekerle yapildigini dü$ün.....Fabrika tüketim verilerini ciddiye almamani tavsiye ederim

Ama senin araba yakiti hala fazla, burda bir $eyler yapman lazim

Fabrika verileri ile bizim normal hayatta gerçekleşen verilerimiz birbirinden farklıdır.

Fabrika bir yakıt sarfiyat testi yaparken, tüm organları yeni&eksiksiz&hatasız bir araç üzerinde ve dümdüz bir yolda bu testi yaparlar. Ayrıca, şehiriçi yakıt sarfiyatı değerlerini de istanbul trafiğinde test ederek bulmadıklarından emin olabilirsiniz:)

Gerçek hayatta ise, yakıt sarfiyatını etkileyen o kadar çok faktör vardır ki... mesela, sadece %10 düşük lastik basıncıyla araç kullanmanın size getireceği ek yakıt maliyetinin %6,25 olduğunu biliyor muydunuz?

enteresan lastik konusunda dikkatli olacağım.genel olarak hava 31 barda tutuyorum.4 lastik bu şekılde.
  • quote:

quote:

quote:

Tek airbag olması umrumda değil açıkçası yalnız 13000 fazla gibi geldi, forumlarda 2009daki msjlara baktığımda bile 13000 veren yok 7-8 senelik araçlara. O araçlar şimdi 11-12 yaşlarında ama 13000 fazla değil mi. Ben en fazla 11.500-12.000 düşünüyorum gerçi siz daha iyi bilirsiniz ama yanılıyormuyum acaba?

bana gore yaşta fiyatta çok iyi bak.baktır bi problem yoksa hemen kap derim .lpg li aracı bi daha o fiyata zor bulursun.ama dediğim gibi iyice baktır hatta servise gotur orda baktır.
  • 
Sayfa: önceki 10501051105210531054
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.