Şimdi Ara

...:::: BRAVA & BRAVO & MAREA ::::... (1051. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24.112
Cevap
50
Favori
1.636.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10491050105110521053
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu gün itibari ile lpg de 96 km de otomatik brava ile sadece şehir içi 14 lt yaktım ?????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dinex -- 24 Ocak 2012; 23:17:47 >
  • Arkadaşlar yakıt tüketimleri ne durumda ?
    bravo 1.6 sx 97 model 12lt civarı yakıyor aracım şuan benzinde.Tüp yok buda baya fazla bir veri ediyor herkeste durum aynımı bendemi bir sorun var ?

Eğer öyle bir durum varsa yakıt tüketimini etkileyen şeyler nelerdir bilgisi olan var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emreün -- 24 Ocak 2012; 23:25:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: calcutta

Hic Korkma kizmicam
    Ama CanGüvenligin her$eyin önünde geldigini dü$ünüyorum!
    Her $eye para bulabiliyoruz, ki$ lastiginede buluruz, bundan eminim

Kullanmıyorum aracı diye almadım lastik ustam bugün bir çıkayım dedim kar bastırdı.Şirket arabasından kendi arabama fırsat kalmıyor çok özlemişim çok Lastikte alacağım elbette işten fırsat bulduğumda bir gezineyim piyasayı diğer harcamalarımdan kısar alırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ruhumun -- 24 Ocak 2012; 23:30:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emreün

Arkadaşlar yakıt tüketimleri ne durumda ?
    bravo 1.6 sx 97 model 12lt civarı yakıyor aracım şuan benzinde.Tüp yok buda baya fazla bir veri ediyor herkeste durum aynımı bendemi bir sorun var ?

Eğer öyle bir durum varsa yakıt tüketimini etkileyen şeyler nelerdir bilgisi olan var mı ?

yakit cok fazla!

sadece 1 sayfa öncesinde yazdiklarimi okumadin zannedersem ama ordan kopyaliyayim

quote:

tabii herkezin bildigi sürü$ teknikleri; kirmizi lambayi gördügün halde sürat yapmamak, gereksiz yere sürat yapmamak
    mümkün oldugu kadar motor frenini kullanmak, erken vites degistirmek, lüzumsuz yük devamli yaninda tasimamak
    teker hava basincini gözetlemek, motor yagini devamli gözetlemek ve ilave etmek eskidiyse yenilemek, bujileri hava filitresini
    zamaninda yenilemek....en önemlilerini saydim galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ruhumun

quote:

Hic Korkma kizmicam
    Ama CanGüvenligin her$eyin önünde geldigini dü$ünüyorum!
    Her $eye para bulabiliyoruz, ki$ lastiginede buluruz, bundan eminim

Kullanmıyorum aracı diye almadım lastik ustam bugün bir çıkayım dedim kar bastırdı.Şirket arabasından kendi arabama fırsat kalmıyor çok özlemişim çok Lastikte alacağım elbette işten fırsat bulduğumda bir gezineyim piyasayı diğer harcamalarımdan kısar alırım.

aklima geldi simdi sen peyniri bulabildinmi? tadina bakabildinmi?

...:::: BRAVA & BRAVO & MAREA ::::...
  • quote:

Parmesan peyniri unutmamışsın abi.Kipa da bulabildim aldım abi çok lezzetli.Birde Konya da Kipa da almıştım biraz pahalı ama değer o lezzete.Aklıma getirdin yollar açılsın gidip alacağım.Peynir hastasıyımmm
  • quote:

quote:

Parmesan peyniri unutmamışsın abi.Kipa da bulabildim aldım abi çok lezzetli.Birde Konya da Kipa da almıştım biraz pahalı ama değer o lezzete.Aklıma getirdin yollar açılsın gidip alacağım.Peynir hastasıyımmm

Yaninda "Ciabatta" ekmegi! Zeytinli Ta$ Firin Beyaz ekmegi
    ve biraz da Kirmizi $arap
    ekmegin icinde zeytin yagli Hamsi !

Pa$a Macunundan beter bu kombinasyon! Cok susucaksin yanliz!
  • Abi Balık deme bana valla deli oldum gidip Hamsi alacağım dayanamıyorum balığa.Bu arada yazın geldiğinde Ayvalık tarafına uğrayıp Cunda da Papalina balığı yemeni tavsiye ediyorum.Aaaah ahh
  • quote:

Orijinalden alıntı: basserdem

aracımdan inerken kapı kapama esnasında canımı yakacak kadar statik elektrik çarpmasına maruz kalıyorum.Başka araçlarda böyle bir durum olmuyor çoğunlukla.Bu durum normal mi?

Birde 20000km önce atiker lpg taktırdım.araçla ilgili bu güne kadar dönemeçlerde debriyaja basınca stop etme sorunu dışında bir sorun yaşamadım.Fakat bu günlerde motor soğutma sıvısı eksiltme yapıyor.yalnız benim kafama takılan sorun radyatör suyunu tamamlasam bile,yoğun trafikte uzun süre düşük devirle kullanınca hararet göstergesi orta çizginin bir kaç çizgi üzerine çıkıyor ve sonra tekrar orta çizgiye geri dönüyor.Bu güne kadar en sıcak havalarda bile orta çizginin üzerine çıktığını görmedim.Ayrıca trafiğin yoğun olmadığı zamanlarda hararet göstergesi yarım saat sonra bile orta çizginin altında görünüyor.Sebebi nedir acaba.Teşekkürler.

elektriğe alışırsın yavaş yavaş, acele etme..
    ibre kalkınca bi tokat at şöyle yukardan anlar senin dilinden... yaptırmak istersende servise gidersen göstergeyi komple değiştiriverirsin yada ....
  • @calcutta

-Hamsiler çok ufaktı İstavrit aldım abi hatırlattığın için teşekkürler.Yaşasın yemek yemek.
  • Yatık tüketimi ile ilgili birsayfa önceye bakın ,benim de tüketim 100km /11.1 litre!
    Ben fabrika verisine çok yakın olduğu için normal diyorum Calcutta usta bizim arabalar fabrika verisinden az yakar deyip fazla buluyor!
  • quote:

@calcutta

-Hamsiler çok ufaktı İstavrit aldım abi hatırlattığın için teşekkürler.Yaşasın yemek yemek.

afiyet olsun karde$im Can bogazdan gelir!
  • quote:

Orijinalden alıntı: talin

Yatık tüketimi ile ilgili birsayfa önceye bakın ,benim de tüketim 100km /11.1 litre!
    Ben fabrika verisine çok yakın olduğu için normal diyorum

200 Bin kilometre Brava kullanmi$ bir sürücü olarak....

üstüne basa basa söylüyorum FAZLA
  • quote:

quote:

Yatık tüketimi ile ilgili birsayfa önceye bakın ,benim de tüketim 100km /11.1 litre!

http://www.otostart.com/index.php?option=com_otostart&task=arac&sid=3EW4E4ACN3&likethis=kategori&filtre=133

sayın calcutta ustam burdaki bujilerin hepsi bizim araçlara uygun görünüyor. benim aracım lpg li hangisini seçmeliyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: marea_bursa

quote:

quote:

http://www.otostart.com/index.php?option=com_otostart&task=arac&sid=3EW4E4ACN3&likethis=kategori&filtre=133

sayın calcutta ustam burdaki bujilerin hepsi bizim araçlara uygun görünüyor. benim aracım lpg li hangisini seçmeliyim?

15,18 TL´ye olan ilk resimsiz olani - Bosch - 0 242 236 571

bende aynisini kullaniyorum farkini cok acikca hissediyorum
  • TEŞEKKÜR EDERİM
  • lpg takılı olan araçta hararet çizgisinin orta duzeyden bir iki tık ilerde olması tufah değil.sanırım yapı itibariyle bu olabiliyor.onemli olan hararetin delirmemesi.sık sık suya bakın.eksilmemesi gerekli hava soğuk.yaz olsa ciddi eksilmesini anlarım.ama şimdilerde eksilmemeli.
  • birileri balık papalina falanmı dedi ? galiba benım klasmanımdan bahsetti.BOZMAYIN KAFAMI DALARIM.. serbest dalış meraklısı olarak rakı + balık+ayvalık derim.. :)
  • neyseki kışın bizim burlara kar falan uğramadığından benım oğlanın ayakkabılarını değiştirme ihtiaycı yok . kayış ses yapıyo diye uğradım ustaya adam aç kaputu dedi açtık.aldı eline pudra başladı serpmeye kayışa napıyon usta dedim hayırdır kayışa pudra falan pişikmi oldu bizim oğlan dedim. keh keh güldü olur olur sesi keser şimdi ıslandımı yapar bunlar dei.iyi deik.baktım sabah gene yapıyo galiba pişik geçmedi.bide kremlemek lazım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: marea_bursa

quote:

quote:

15,18 TL´ye olan ilk resimsiz olani - Bosch - 0 242 236 571

bende aynisini kullaniyorum farkini cok acikca hissediyorum

Usta sana ters gittiğimden değil,biz de kendimizi öyle avutuyoruz,100kl/12 filen çok örnek var ondan...
  • 
Sayfa: önceki 10491050105110521053
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.