Şimdi Ara

BP'den motoru temizleyen yakıt teknolojisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
7.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BP bugün düzenlediği etkinlikte, ‘ACTIVE technology’ formüllü akaryakıtlarını tanıttı. BP Türkiye Akaryakıt Ülke Müdürü Martin Thomsen'in ev sahipliğinde Türk akaryakıt sektörünün standartlarını yükseltmeye yönelik çalışmaların paylaşıldığı basın toplantısı BP'nin yerel ve uluslararası yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşti.

110 farklı testten geçti

BP’nin ‘ACTIVE technology’ formüllü akaryakıtları, Almanya’nın Bochum kentinde bulunan BP’nin Avrupa’daki en büyük global akaryakıt teknoloji merkezinde kapsamlı testlere tabi tutuldu.

110 farklı test metodundan geçerek 50 bin saatten fazla süren motor ve araç deneme testlerinin sonucunda yenilikçi ACTIVE technology formüllü BP Akaryakıtları pazara sunuldu.

Tek depo ile 59 km daha fazla yol

Bu merkezde yapılan çalışmalarla test edilen ACTIVE technology formüllü tüm BP Akaryakıtları’nın, sürekli kullanımda, motorun yeniymiş gibi çalışmasına ve hesapta olmayan araç bakım risklerinin azalmasına yardımcı olduğu açıklandı.

Enerji devi şirket, ACTIVE tehnology formüllü BP Ultimate Euro Diesel ile sektörde bir ilke imza atarak; tek depo ile 59 km’ye kadar daha fazla yol gitme imkânı sunuyor.

Tüm benzinli ve dizel yakıtlarda kullanılıyor

Yapılan basın toplantısında, BP’nin tüm benzinli ve dizel yakıtlarında kullanılmaya başlanan ACTIVE technology formülünün; sürekli kullanımda, motorda biriken kiri temizlediği ve kritik motor parçaları üzerinde koruyucu bir bariyer oluşturarak, yeniden kir birikmesini engellemeye yardımcı olduğu paylaşıldı.

Bu teknolojinin kullanıldığı BP Ultimate akaryakıtlarının motorun, ilk dolumdan itibaren çalışmaya başladığı ve mümkün olan en iyi şekilde performans göstermesine yardımcı olduğu da kaydedildi.

• bp ile ilgili hiç iyi anılarım yok.

• Dpf tıkanmasını da önler mi acaba?

• Pompa fiyatindan 30 kurus pahaliya satarlar artik.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Zaten piyasanın en kaliteli yakıtı BP ve TOTAL de. BP yapmışsa inanırım bir miktar işe yarıyordur fakat mucize beklememek lazım sonuçta motorların çalışma sistemi belli yüksek ısı ve sürtünme kaçınılmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Daci

Pompa fiyatindan 30 kurus pahaliya satarlar artik.
    Fiyat farkı olmayacaktır bence...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DPF, EGR, katalizör, emme manifoldu ve enjektörleri koruyacak bir katkı olursa aslında iyi olur. Gerçi dizel arabaya ne koyarlarsa koysunlar yine devirinde kullanmak gerekiyor, uzun yolda arada 3000rpm lere çıkıp sistemi temizletmek gerekiyor.

• Kusura bakmayın , araç marka ve motor hacmini söylebilirmisiniz .

• Ben motor kullanıyorum ne zaman Bp den benzin alsam performansı normal ama çok fazla tüketiyor km hesabı yapmadım ama Lucoilden aldıgım 30 lira bana 10-12 gün arası yeterken Bp bana 7-10 gün arası yetiyor. Shellden alıyorum 10-12 gidiyor ve performansında artışı gözlemliyebiliyosun. Aplam arabası içinde bi ara Bp kullanmışdı oda aynı şeyi söyledi çok yakıyor Bp biz şimdi bu haberemi inanalım yoksa kendi gördügümüzemi...

• quote:

ACTIVE technology formüllü tüm BP Akaryakıtları’nın, sürekli kullanımda, motorun yeniymiş gibi çalışmasına

"sürekli kullanımda" lafına ifrit oluyorum, güven vermiyor bana.
  • Dizeli bilmem ama, hepsini denedim LPG de PO dan daha iyisi yok. Performans +km

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi homebird -- 20 Eylül 2019; 23:19:51 >
  • her yıl pazar payının %0,7 küsürünü elektrikli araçlar yüzünden kaybediyor.
    böyle giderse 35 yıl içinde BP sadece makine yağı satan bir firmaya dönecek !

dönsün hatta daha beteri olsun yani !

• amin

• İyide bunun aynisini aylar once PO cikardi zaten. O da ayni sekilde motoru temizler korur yakit tasarrufu yapar seklinde yapti reklamlarini, PO nunki active 3 tü hatta ismini bile ondan araklamis sanki bp

• Bütün firmalar bilmemne özelliği diyip 16 kuruş 30 kuruş fark koyarken bu kız kardeş neden koymasın

• quote:

Orijinalden alıntı: 1ses1

Bütün firmalar bilmemne özelliği diyip 16 kuruş 30 kuruş fark koyarken bu kız kardeş neden koymasın
    Çıkınca anlaşılır

• BP ultimate benzin alıyorum, performans daha yüksek, tüketimde iyi, motor sessiz sarsıntısız, ben memnunum. 1.2 atmosferik olunca performans önemli oluyor. 😂

Katkılı yakıtı maksimum 5 kuruş farkla satabiliyorlar Türkiye de, geçen bir yerde okumuştum, bpmiydi onu hatırlamıyorum, 5 kuruş fark kurtarmadığı için Türkiye de satışı mümkün değil diyordu.

• ne BP si ne Total Yakıt deyince akla gelen en kalite Shell dir bitti

• quote:

Orijinalden alıntı: Daci

Pompa fiyatindan 30 kurus pahaliya satarlar artik.
    Hali hazırda öyle zaten + 30 daha

• Şu anda dizelde en iyi performansı Po dan alıyorum.Bp de motor sağırlaşıyordu bakalım yeni formülü nasıl
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.