Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Bozulan ram ' ler tamir olmazmı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
28
Cevap
0
Favori
10.150
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Bozulan ram ' ler tamir olmazmı?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1206 Mesaj
      15 Şubat 2005 17:06:03 Konu Sahibi
      3 aylık olan 512 mb lik ramimi garantiye gönderdim..sorunu bilgisayar açılırken reset atıyordu....

garantiden geldi ve ram in bir yerinde yanık olduğunu söylediler..işaretlemişler aynı zamanda nerde olduğunu.Gerçekten de bir kararma olmuş.Sebebini sordum ... Yanlış takma dan kaynaklanır , o/c yaptıysanız olur dediler ki o/c yapmadım...Herneyse...

işin en kötü kısmı...garantiden çıkıyormuş şimdi bu ram....şokkkkk oldum..gitti 150ytl lik masraf çöpe.....tamir edilir mi bu diye sordum...HAYIR dediler..

şimdi sorum şu.....bu ram tamir edilir mi?göreniniz bileniniz varmı?yardımcı olunuz lütfen....

|
      |

http://forum.donanimhaber.com/m_36727498/tm.htm
    • Yüzbaşı
      343 Mesaj
      15 Şubat 2005 17:23:11
      benim bildiğim ramler tamir olmaz.o yanıkta ters taktığın için olmuştur.bide ramleri ters taktıysan anakartta meftadır büyük ihtimalle.bir arkadaşımın başına gelmişti.ama sadece anakart aymıştı ramlerde sorun olmuşmuydu hatırlamıyorum.ama garanti anakartı değiştirmişti.ramleri yanlış kullanım hatası olarak kabul etmişlerdir.o yüzden değiştirmemişlerdir.
      |
      |
      15 Şubat 2005 20:20:35 Konu Sahibi
      vallahi anakarta birşey olmadı....ben takmadım ters ama...takan birisi olmuştur mutlaka..

aman aman..anakarta bişi olmasın zaten....neyse canım..giden ram olsun şimdilik...

tamiri yok diyorsunuz yani?
      |
      |

• Yüzbaşı
      292 Mesaj
      15 Şubat 2005 20:26:32
      Abi nasıl ters takılabiliyo ki bu RAM? DDR ise imkanı yok böyle birşeyin,olsa olsa sen gevşek takmışsındır o yüzden olmuştur hasar.Tamiri ise malesef mümkün değil.
      |
      |
      Asus M3A78-EM,AMD X3 710,Zalman CNPS 7000B Al-Cu LED,2 GB Kingston DDR 800,Seagate Barracuda 250 GB+300 GB SATAII HDD,Samsung DVD-RW,Aerocool M40,Tagan Easycon 430W,Samsung 932B Plus,Creative T5600...
      Dükkanım için tıklayınız.
    • Binbaşı
      1467 Mesaj
      15 Şubat 2005 20:29:44
      quote:

Orjinalden alıntı: Berti

Abi nasıl ters takılabiliyo ki bu RAM? DDR ise imkanı yok böyle birşeyin,olsa olsa sen gevşek takmışsındır o yüzden olmuştur hasar.Tamiri ise malesef mümkün değil.

ramin yüzünü ters cevirip takarsın sonra rami yakarsın yanan ramde tamir olmaz gecmiş olsun aga

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gti -- 15 Şubat 2005, 20:30:42 >
      |
      |
      4310 Mesaj
      15 Şubat 2005 21:12:42
      ters takılmaz ddr ram.
      |
      |

https://forum.donanimhaber.com/kisisel-ve-firmalar-icin-instagram-takipci-etkilesim-hizmetleri--129610924#129610924
    • Yüzbaşı
      292 Mesaj
      15 Şubat 2005 21:12:55
      DDR Ramlara dikkat edilirse pinlerin iki kısım olup bir tarafın uzun bir tarafın da kısa olduğu ve slota bu yüzden girmeyeceği rahatça görülebilir..
      |
      |
      Asus M3A78-EM,AMD X3 710,Zalman CNPS 7000B Al-Cu LED,2 GB Kingston DDR 800,Seagate Barracuda 250 GB+300 GB SATAII HDD,Samsung DVD-RW,Aerocool M40,Tagan Easycon 430W,Samsung 932B Plus,Creative T5600...
      Dükkanım için tıklayınız.
    • Yüzbaşı
      531 Mesaj
      15 Şubat 2005 21:30:02
      baba walla takılıo ya bende düştüm o hataya bir kere (e tabi uykulu halde takarsan olcağı bu )herense benim ramin üzerindede yanık vardı hatta anakartın bir slotundada yanık var fakat ikiside çalışıodu sen şansızmışsın
      |
      |
      15 Şubat 2005 21:35:38
      hoca yeme beni takamazsın, bir tarafı uzun diğer tarafı kısadır. ters olunca uzunu kısaya kısayı da uzuna getiriyorsun, girmez slota. Ramin altını kırman lazım o da zor iş.
      |
      |

https://forum.donanimhaber.com/kisisel-ve-firmalar-icin-instagram-takipci-etkilesim-hizmetleri--129610924#129610924
    • Yarbay
      2701 Mesaj
      15 Şubat 2005 23:17:17
      Bilgisayar toplarken en rahat taktığım donanımlardan bir tanesidir ram hiç dikkat etmem ters mi düz mü di ye çünkü sadece bir şekilde takılıyo yani ters takman imkansız (Not: DDR ise tabii)
      |
      |
      15 Şubat 2005 23:25:38
      ddr ters takılabilir .rem Test makinalarında anakart gibi bir slot bulunur .Ters takınca ters takıldı uyarı yazısı çıkar ama rem yanmayabilir. Ancak yanık rem garanti dışıdır. Tamir olmaz mı? çip ve komponent değiştirerek yapılır ancak üreticide.Ama garanti dışı olduğundan yapmazlar..Geçmiş olsun
      |
      |
    • Yüzbaşı
      629 Mesaj
      16 Şubat 2005 00:00:53
      Vallaha ya, DDR rami ters takana ödül vermek gerek bence de.
      |
      |
      16 Şubat 2005 00:00:59
      hakketten nasıl ters takıyorsunuz şu ramleri anlayamadım
      |
      |
      16 Şubat 2005 00:22:59
      EVET arkadaşım bende nasıl ters taktığını merak etmemle birlikte diyorumki eğer kaliteli bir elektronikçi bulursan tamir edilir
      |
      |
    • Binbaşı
      1206 Mesaj
      16 Şubat 2005 00:42:00 Konu Sahibi
      evet yeter artıkkkkkkkkkkk...açıklıyorum :D

sanırım ben bunu ters taktım :p Evet yanlış duymadınız....DDram ve ben bunu ters taktım.....

nasıl oldu? acayip dalgınlığıma geldi..ramleri çıkartmak durumunda oldum.....bozulan ram in arkasına , önüne hiç dikkat etmeden , herhangi bir yüzünü slota zorlamaya başladım..girmedi tabi...zorladım da zorladım...öküzüm ben yaaa....şimdi canlandı neler yaptıklarım kafamda hahahahahahaha

birazdaha zorladım ve sanki oturdu.....açtım bilgisayarı....zorttttttt...reset attı...herhalde tam girmedi dedim kendi kendime..çıkarttım....bir şekilde ters çevirdim ve yerine oturuverdi...kendi kendime allahallahhhhh dedim..niye şimdi böyle kolay oldu diye :P

düzgün takmama rağmen yine reset attı...eywahhh dedim sonra..aynen grantiye gönderdim...gerisini zaten biliyorsunuz

Sonuç : 150 ytl ye yakın para çöpe gitti....anahtarlık yapayım diyorum bundan ama çokda büyük namussuz
      |
      |

• Binbaşı
      1497 Mesaj
      16 Şubat 2005 01:12:42
      Forumda rastladığım 3. ters bellek takma vakası bu. İnanması zor ama gerçek , bunu yapabilenler var ...
      |
      |
      AN7 / Amd 1800+@2400 mhz T-Bred / 2x512 MB DDR400 Kingston / 2*160 GB Samsung SATA (Raid 0) / 128MB Aopen FX5200 (64 bit) / Enermax Enermax EG701AX-VE(W) / 16x LG DVD-rom / Nec 3500A / SkyStar v2.6d / Logitech TrackballMouse / Samsung 757dfx
    • Binbaşı
      1259 Mesaj
      16 Şubat 2005 15:29:50
      HELAL olsun be abi adam yapmış walla
      şaka bir tarafa kardeş geçmiş olsun umarım anakartada bir zarar vermemişsindir çalışması zarar vermediğin anlamına gelmez ,ilerleyen zamanlarda anlaşılır neyse olur böyle şeyler üzülmemek lazım mesela ben dükkan açtıgım ilk günlerde tamir için gelen bir bilgisayarı yaktım sonra sahibine vermek için başka bi tane aldım onuda yaktım ,sonra yine bi arkadaşın pcsini ödünç aldım onuda yaktım tabii yakan ben değildim bizim elemandı ,sonradan anlaşıldıki şebekeden ama olan bana oldu karizma reset ne reseti format format üzülmemek lazım ,ben diyorumki demekki bi tazenin canını yaktım oda bana beddua etti ,kardeş sende ah almayasın ???
      |
      |

• Binbaşı
      1206 Mesaj
      16 Şubat 2005 19:57:30 Konu Sahibi
      yok yaaa..ne ahıııı :D

ben kuşun kanadını inciltmem :D

yok yaaa..üzülmüyorum artık...napalım...oldu olan...

anakarta birşey olmaz inşallah....onun için dua ediyorum
      |
      |

• Er
      9 Mesaj
      16 Şubat 2005 20:03:05
      haddim olmayarak tartışmaya iştirak ediyorum ama bu ramlerin ters takılma ihtimali sıfır...başka bir açıklaması yok sıfır..
      |
      |
      16 Şubat 2005 20:05:02
      ramlar tamir olmaz, en azından bu teknoloji ülkemizde yok.
      |
      |

Reklamlar
sohbet
haberler
Blogio
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,172
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.