Şimdi Ara

Bozuk adaptörün sinyalleri bozması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
1
Favori
290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aslında bu konuyu elektronik bölümüne açmalıydım ama buradaki arkadaşların daha çok işine yarar diye düşündüm.

Dün eski monitörümü bilgisayara ikinci monitör olarak bağladım. Daha önce monitörün orijinal 12V3A adaptörü bozulduğu için s-link 12V 5A adaptör almıştım.

Bütün gün yaşadığımız internet sorunundan sonra modeme baktım ulaşılabilir hızımın 70mbit e düştüğünü gördüm. Türknet oim e girdim orada da hızım 70 e düşmüştü, modemi değiştirip airties modemimi taktım.

Ulaşılabilir hız ve snr düzelmeyince önce monitörden şüphelendim sonra slink adaptörden cızırtı sesleri geldiğini fark ettim. Adaptör fişe takılı boştayken sıkıntı yok ama yük binince özellikle telsiz telefon ve splitter takılıyken hattı kullanılmaz halde bozuyor. Telefon hattını modeme düz bağlayınca bozulma azaldı ama yine de snr yi az da olsa düşürüyor.

Aşağıda adaptör ile şerit ledi yaktığım da snr ve hat değerlerinin nasıl düştüğünü görebilirsiniz. Şerit led kısa olduğu için adaptöre fazla yük binmedi hat değerlerim çok bozulmadı, monitöre takılıyken 70 mbite kadar düşmüştü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhan -- 3 Nisan 2021; 18:44:43 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.