Şimdi Ara

Boyun düzleşmesi varmış ne tavsiye edersiniz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
1.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Bilirkişi misiniz yoksa geçerken yorum mu yapıyorsunuz?
  • Bilirkişi olduğumu belgeleyen bir şeyim yok. Ama biliyorum.

• Baya faydası oldu tam olarak geçti mi bilemiyorum ama eskisi kadar ağrım yok. Olduğu zaman yapıyorum iyi geliyor bayağı

• Bende 10 sene önce düzleşme başlamıştı. O zamandan beri asla yüz üstü yatmam (gece farketmeden yattıpım oluyor tabi), bir de kaliteli ortopedik yastık kullanıyorum.

Bunlara dikkat ettiğimde boyun ağrısı yaşamıyorum.

Edit: egzersiz yapmak da her ağrıya iyi geliyor. Özellikle çeneyi kendinize çekip boynu yukarı uzatır gibi yapmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sing_a_song -- 29 Eylül 2022; 0:24:43 >
  • Sing_a_song kullanıcısına yanıt
    Boynun ön tarafını mı arka tarafını mı yukarı kaldırmak gerek ve yogaya başladım ve yarın fizik tedavi ramdevum var.
  • Fiziktekiler yönlendirir sizi hocam. Geçmiş olsun.

Randevuye gittim doktor skolyoz için egzersizler verdi boynunda kötü durumda dedi onun içinde geçerliymiş bu egzersizler ama ağrıyı azaltacak kadar iyileştirici etkileri yokmuş. İyileşmek için özel fizyoterapistlere gitmeliymişim onun içinde vaktim yok yksye hazırlanıyorum egzersizleri aksatmıcam en azından ilerlemesini engellerim egzersizleri isteyen olursa atarım.
  • Hocam ağrınız mı var? Normalde yoklen bir anda geldiyse çok takmayın, odaklanmayın.

fizik tedavi ağrıyı önce çok arttırır, sonra zamanla ağrı azalır ve kaybolur.

tek doktora bağlı kalmayın. Ağrılar tuhaftır, doktor kötü der, sonra kendi kendine geçer hiç bir şeyin kalmaz.

doktor gereksiz kötümser konuşmuş. Kafanıza çok takıp odaklanmayın.

Hangi yastık kullanıyorsunuz? Ben yastık almayı düşünüyorum ama karar veremedim.

• şoray uzun yolda kullanıcısına yanıt
    şimdi tanıdın mı kimmiş o avludaki cocuk
  • ahmetinal.95 A kullanıcısına yanıt

Hocam evde vardı annem ortopedik yastık kullanıyordu (onun da boyun ağrıları vardı, plaka takıldı boynuna),

Senelerdir ortopedik yastıkla yatıyorum ama ben de yeni almak istiyorum, bu biraz alçak kalıyor gibi.

Sırt üstü rahat ama yan yatınca omuz genişliğinden galiba alçak kalıyor.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.