Şimdi Ara

Boyumu nasıl uzatabilirim? (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
390
Cevap
8
Favori
233.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: emure

yaw yaşım 15 boyum 1.70 de kaldım ya. kg 50 zayıfım ama kiloyu nasılsa alırım önemli olan boy.bide kolum kırıldı ameliyat oldum basket oyna fln demeyin napacam ben bu boyda kalacammı ya geçen yıl baya uzamıştım bu yılda uzadım ama 170 oldu işte abim ve babam 180 in üstünde ama ben 170cm de kaldım

daha yaşın 15 ayrıca bu durum genetik bir durum da olabilir...
  • genetik derken nasıl yani babam ve abim 180 in üstünde bende 180 olsam yeter ben erkeğim kaç yaşına kadar boy uzar 16 diye yazıyodu ama doğrumu acep?
  • genetik derken senin kime çektiğin önemli...erkekler genel olarak baba ve dayılarına bu yönlerden benzemektedir..ayrıca daha zamanın var niye üzülüyorsun ki...
  • teşekkürler arkadaşım paylaşımın için.
    faydalı bi topic oldu.
    quote:

Orjinalden alıntı: ocein

merhaba arkadaşlar özellikle Türk insanının boy ortalaması düşmektedir. bu konudan faydalanacağınızı düşünüyorum...burdaki veriler bilimsel değerlere göre açıklanmıştır...

www.biltek.tubitak.gov.tr/pdf/boyuzat.pdf
  • quote:

Orjinalden alıntı: _codelinker_

teşekkürler arkadaşım paylaşımın için.
    faydalı bi topic oldu.
    quote:

Orjinalden alıntı: ocein

merhaba arkadaşlar özellikle Türk insanının boy ortalaması düşmektedir. bu konudan faydalanacağınızı düşünüyorum...burdaki veriler bilimsel değerlere göre açıklanmıştır...

www.biltek.tubitak.gov.tr/pdf/boyuzat.pdf

rica ederim...
  • mrb ben siteye yeni üye oldum aslına bakarsanız googlede arastırma yaparken buldum.
    benim gerçekten çok kompleksim var ya buraya küçük bi umutla üye oldum.yardım edebilirmisiniz boy konusunda
  • Boyunu kilonu yaşını yaz sana özel bir formül vereyim :)

Ama uygulucak isen yoksa vaktimi alma boşuna...
  • Ameliyat gibi tıbbi yöntemlerle boy uzatılıabiliyor ama bu cücelik tabir edilen durumlarda uygulanıyor.
  • yasım 15 boyum 147 kilo 40 gercekten yardımcı olursan sevinirim
  • ay o özel formülü bende istiyooomm boyum 1.60 yaşım 14 kilom 45
  • senin boyuna bak bide benimkine
  • Şimdi gençler ve kendini genç hisseden mahlükatlar.

Öncelikle bol süt günde 3 bardak sabah öğle akşam ve gece yatmadan önce(4 oldu farkındayım :)

Basketbol oynamak faydalıdır ama basketbol oynamaktan kasıt aslında şudur abicim:"Zıpladıgın zaman havada sürekli gerilmen vücudunun boyca uzamasına işaret eder ve bu sürekli yapıldığında gerçekten faydalıdır..."

Ama basketbol sevmiyor olabilirsiniz oynamak istemiyor olabilirsiniz.

Bu yüzden daha iyi sonuç veren kendimce denenmiş.barfiks pozisyonuna hazır bir şekilde asılı beklemek!

Anlamadıysanız şu şekilde anlatayım:

Zıplayıp demire tutunduğunuzda ayaklarınız yere değmicek şekilde demire tutunun kollar salık bir biçimde!

bu şekilde 1 dakika her gece yatmadan önce duracaksınız.ve gündüzleride arada çıkıp kısa süreler dahilinde asılı kalın...

-----------------

ikinci olarak arada çenenizi o demirin üstüne koyup o şekilde bekleyin buda vücudunuzdaki çoğu kasın çalışmasını sağlar sırt karın omuz kol falan filan..

Gençler boyun uzamasının yanında kas gelişimide önemli!İğrenç gözükmemek için...

--------------------

Ve her "sabah kalktığınızda" şınav mekik barfiks çekin ve her "gece yatmadan" önce!kalkınca ve yatmadan önce!

sonracığıma enerji vermesi içinde fındık fıstık cevizi bir kase içinde ezin sonrada yeteri miktarla bal ile karıştırın!Bunuda her sabah kalkınca öğlen ve akşam 1 er kaşık yiyin günde 2 kaşıkta olabilir.

Fazla yemeyin eğer o enerjiyi dışarı atmazsanız sürtünmeden alev alabilirsiniz :)

------

Özetliyorum;

Sabah:Kalkar kalkmaz asılı kalcaksınız.şınav,mekik,barfiks çekiceksiniz hatta mümkünse çıkın koşun.1 adet çiğ yumurta içeceksiniz arada haftada 3 kere mesela...Sonra aç karnına o karışımdan 1 kaşık...

Gece yatmadan önce:sütünüzü içip yatacaksınız ve asılı kalcaksınız.şınav mekik barfiks aynı şekilde...

Kafanızda neden gece yatmadan önce diyorsunuz değil mi?Bu şekilde daha verimli olacak...

Gece yatmadan önce:
  • çok saol topic için
  • İlizarov yöntemini deneyin birde. Sabah gazetesinde üç gündür yazı dizisi olarak veriyorlar. Boy kısalığına, kemik eğriliğine çare bulunuyor. ama sadece bacaklardaki kemikleri kullanarak yapıyorlar. Google'dan aratabilirsiniz.

düzeltme: sadece bacaklardaki kemikler demişim; doğrusu bacak ve kol kemikleri için olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kulak Misafiri -- 23 Temmuz 2006; 1:56:22 >
  • iki tane body yapan arkadaş bul biri kolundan diğeri ayaklarından ceksin o arada da bol bol süt iç
  • Bende tam böyle bir konu arıyordum.

Boyum 1.75 kilom 76 yaşım 16.Bilen arkadaşlara soruyorum.Sizce uygun mu ?
  • aga tam uzama çağındasın zaten birada kendin uğraştınmı tamamdır İlacını sölüyorum basketbol +barfix+bol bol süt ve yoğurt
    quote:

Orjinalden alıntı: Bindalmg

Bende tam böyle bir konu arıyordum.

• quote:

Orjinalden alıntı: Bindalmg

Bende tam böyle bir konu arıyordum.

Kardeşim şunu unutma 175 ise kilon 65 ve 70 arası idealdir.Boyunun son 2 rakamından 10 çıkar o civar iyidir...
  • quote:

Orjinalden alıntı: haruncengiz

iki tane body yapan arkadaş bul biri kolundan diğeri ayaklarından ceksin o arada da bol bol süt iç

bence bu durumda 3 tane arkadaşa ihtiyacı var. biri ayaklarından biri kollarından tutacak biri de o arada süt içircek.

forumda, kulaktan dolma bi sürü bilgi verilmiş bunları uygulamak yerine bi doktora, olmadı bi fizyoterapiste danışsanız daha verimli-olumlu sonuçlar elde edersin.
  • Mesela kim kulaktan dolma bilgi vermiş Lacrima ?Sölede çocuklar bu gazla uygulamasınlar...

Benimkiler doktor tarafından aldığım tavsiyelerdi.Bizzat uyguladım ve çok sağlıklı sonuçlar verdi.

Gençler lafı dolandırmayın mantığı basit...

Spor yapıcaksın ama öle ayağında top sektirme değil.Koşu maç falan ama her defasında kendini zorlucaksın geberene kadar.Şınav mekik barfiks dediğim gibi 1 dakika asılı kalcan barfiks demirinde.Sonra çeneni koyup asılı kalcan.düzenli olarak bunları yaptığında boyun sağlıklı bir biçimde uzar...

Bunları yaparsanız sporcu vücudunuz olur.Bizzat denemiştir ;)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.