Şimdi Ara

Boyum Uzamıyor Kafayı Yiyeceğim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben 17 yaşındayım 2 ay falan oluyor gireli. Boyum aşırı kısa. 156-157 falan. Doktora gittim büyüme plaklarım açık olduğu halde hormon tedavisi yapmadılar. Kemiklerindeki açıklık az dediler. Ben artık kafayı yiyeceğim. Ailemde bir tek annem kısa. Küçüklüğümden beri boyum kısa. Yani her zaman yaşıtlarımdan kısaydım, önceden de böyleydi yine böyle. Yani birden uzayıp durma falan olmadı. Ya boyum ne biliyim 163-165 falan olsa bu kadar takmayacağım. Ama bu durumda takmamak mümkün değil ya. Bir şey sanki boyumun uzamasını engelliyor gibi. Kollarım da çok ince. 10 yaşındaki çocuğun koluyla aynı kalınlıkta gibi. Gören bu ne diyor. Bir gün dayanamayacağım intihar edeceğim. Ben bu halde yaşamak istemiyorum.

• Yeme daha da kısalırsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: korayakkus

Yeme daha da kısalırsın
    Ne anlamadım.
  • Spor salonuna yazilin ve duzenli ip atlayin. Sporla ic içe olun. Bu hormonlarinizi harekete geçirecektir emin olun.

Her hafta yüzmeye gidin, düzenli beslenin. Kalsiyum zengini yiyecekler yiyin. Bir kaç ayda olacak iş değil bunu düzenli olarak yapacaksiniz, cerrahi bir müdaheleye gerek yok, doktorda öyle uygun gormus zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ArchloveKilled kullanıcısına yanıt
    Yazın yapmıştım ama uzamamıştım. Bide programda her şey vardı. Günlere falan bölünmüştü ayrıntılı bir programdı ama okul başlayınca bırakmak zorunda kaldım. Spora yeniden başlayacam ama yazınki yaptıklarımla uzamamıştım.
  • Merhaba
    Herşeyin çözülebildiği bir dünyada yaşıyoruz artık, eminim daha iyi bir doktor bulunabilir bu konu hakkında size yardımcı olacak, ancak dünyanın ucu bucağı yok görülmeye değer okadar çok şey varki size anlatamam ve bunca görülecek şeyin içinde böylesine parlak bir günde lütfen sokağa çıkın şöyle bir gezin elbetteki bu konu canınızı sıkacaktır. Ama intihar gerek kendiniz ve aileniz için çok ağır bir laf lütfen müsterih olun konuşmak isterseniz her zaman dm'den yazabilirsiniz.
  • t.karaca T kullanıcısına yanıt
    Antibiyotik boy uzamasını engeller mi? Küçükken çok içiyordum. Bir de çok penisilin iğnesi yedim.
  • Vakit.kaybetmeden başka doktorlara da görün derdini iyi anlat

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • delisakir6 kullanıcısına yanıt
    Başka doktorlar farklı şeyler söyler mi?
  • Beslenmen nasil? Gunluk ne yedigini genel olarak yazar misin?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sabahları haşlanmış yumurta süt bir de doktor d vitamini yazmisti onu içiyorum. Akşam bazen tavuk bir de yatmadan önce süt içiyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Acilen farklı durumlar görün hacım normal değil bi durum hormon eksikliği olma ihtimali yüksek ergenlik durumun nedir girdinmi ?
  • jonherk J kullanıcısına yanıt
    13 14 yaşlarımda girdim.
  • anne babanın boyları nedir hacım yakın akrabalarının falan kesinlikle normal değil başka doktora git hemen
    annem 150 babam 168-169
    Bana tahlil yapmışlardı ama büyüme hormonuyla ilgili birşey yazmıyor.
  • dediğim gibi başka hastaneye veya özel hastaneye git hocam
    Bana kemiklerim açık olduğu halde yapamayız dediler hormon tedavisini.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.