Şimdi Ara

Böyle Vergilendirme olmaz olsun...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Konuya farklı bir bakış açısından bakıyorum , lütfen ona göre değerlendirin...

Silahlara karşı hep bir düşkünlüğüm olmuştur, küçüklüğümden beri , babamın mesleği gereği Browning , Colt ve Baretta silahlarına sahip olduk , daha sonra kendi mesleğimi ele alınca ve kendimi savunma gerekliliği oluşunca ben de alabileceğim silahlara bakmaya başladım , bir çok silah modelini inceledim araştırdım(sigsauer p210 , colt 1911 vs...) ve sonunda kafamda bir kaç model belirledim ,aslında tek model ama belirlemez olaydım , beğendiğim modelin yurt dışı fiyatları hep 4.000$-5.000$ seviyelerinde gezerken bizim ülkemizde 13.000 euro(2. el) olduğunu görünce akıl çatışması yaşadım resmen , hani arabalardaki o kdv artı kdv'nin ötv'si olayı var ya bu durum silahlar da çok çok daha fazla , belki alan kişi sayısı az belki göze batmıyor durumları olabilir ama bu nedir arkadaş , boynumuzu öpün diye uzatıyoruz devlet ise ipi boğazımıza geçiriyor ....Tamam anladık yol köprü yapıyorsunuzda ; azıcık bu yol köprü yapmaya ara verinde millet ferahlasın bir kendine gelsin , çok değil hepsi 4-5 yıl müsade istiyorum insanların nefes alması için ...Gelelim benim olayıma :

Mesleğim avukat , istediğim silah bu :

Bu silahın kanada(Canada) satış fiyatı(vergiler ve kar dahil) : 14.000 TL yani 4.0000$ (sıfır fiyatı)
    Bu silahın türkiye satış fiyatı : 53.690 TL yani 13.000euro(2.el)

Şimdi bu nasıl bir vergi almaktır biri bana söylesin , hani 2 katından falan bahsetmiyorum, %60-%110 vergilerden bahsetmiyorum , neredeyse 4 katı bir fiyattan bahsediyorum , vicdan be kardeşim ,2. el bir silah için ödeyeceğimiz paraya bakarmısın , sesimiz çıkmıyor diye bu kadarda üstümüze gelinmezki, artık ben şunu demek istiyorum :

Yolmu yapıyorsun yapma , Köprü mü yapıyorsun biraz bekle , Hava limanlarımız yeter , Yeterki Şu vergilendirmeyi belli bir süre durdurun , Ciğerimizi söktünüz artık yeter...!!!!

• halk istiyor kardeş ne diyosun gılışdar sesekayı batırdı
  • Canik al yerli. Hem de abd de birinci secilmisti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiyedeki vergi adeletsizliğini anlamak isteyen emin çapanın şu videosuna göz atsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.