Şimdi Ara

Böyle foto çekmek için ayarlama nedir ? Yardım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu tarz foto çekimi için nasıl atar yapılır? Ya da çektikten sonra mı ayar yapılıyor ? Uğraşıyorum bir türlü beceremedim. Lütfen yardım edin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Göstermiş olduğunuz fotoğraflar için ayar yapıldığını düşünmüyorum belki gölgelik alanlar en fazla açılmıştır o kadar görünüşe göre gün ışığında sadece askıya asıp ürünün fotoğraflarını çekmişler. Bu tarz ürünlerin çekimi için ya güneşi bekleyeceksiniz yada sürekli ışık kaynağı edinerek ürünlerinizi çekebileceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NETHRON -- 22 Eylül 2019; 7:3:55 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NETHRON

Göstermiş olduğunuz fotoğraflar için ayar yapıldığını düşünmüyorum belki gölgelik alanlar en fazla açılmıştır o kadar görünüşe göre gün ışığında sadece askıya asıp ürünün fotoğraflarını çekmişler. Bu tarz ürünlerin çekimi için ya güneşi bekleyeceksiniz yada sürekli ışık kaynağı edinerek ürünlerinizi çekebileceksiniz.
    Hocam güneş ışığında bende denedim oynamadan fakat bunun gibi çıkmıyor . Bunlar biraz daha beyaz ve soluk gibi bunun ayarını yapamıyorum

• jemox kullanıcısına yanıt
    Telefon ile mi çekiyorsunuz yoksa makine ile mi? Makine ile ise kullandığınız ayarları yazarsanız daha rahat yardım alabilirsiniz. (Enstantane,diyafram,iso)

• quote:

Orijinalden alıntı: NETHRON

Telefon ile mi çekiyorsunuz yoksa makine ile mi? Makine ile ise kullandığınız ayarları yazarsanız daha rahat yardım alabilirsiniz. (Enstantane,diyafram,iso)
    Telefon ile çekilmiş bunlar . Bende telefon ile deniyorum .

• jemox kullanıcısına yanıt
    Hocam o zaman çektiğiniz fotoğrafları lightroom programıyla açarak pozlamayı artırıp gölgeleri açarak istediğiniz tonu yakalayabilirsiniz. Bu tarz çekimlerde önemli olan ışık. Gün ışığını doğru ayarladığınızda herhangi bir düzenlemeye ihtiyacınızda kalmaz.

• Cep telde foto düzeleme programı vardır. Kontrastı düşürüp biraz da parlaklığı arttırırsanız, benzer sonuçlara ulaşırsınız. Android cep tellerde bir sürü foto düzenleme yazılımı var, böyle ton-renk vs. ayarı yaparsınız orada, kontrastı düşürüp bir bakın ne oluyor. Böyle olmuyor derken birazcık olsun tarif edin yada o olmamış fotolarınızdan da yükleyin de farkını görelim ona göre bir şey diyebilelim. Size göre olanı yüklemişsiniz de bir de olmayanı da gösterin ki istediğiniz yardım daha doğru teşhisle gelebilsin arkadaşlardan size.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 22 Eylül 2019; 14:16:7 >
  • Hocam bildigin gun isiginda cekilmis, beyaz dengesi de beyaza ayarlanmis siradan fotograflar bunlar. Ekstra bir olay yok.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.