Şimdi Ara

böyle buyurdu zerdüşt

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu kitabı okuyanlardan yorum alabilir miyim ?

• Sanırım kimse okumamış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4-5 yıl önce okumuştum biraz ancak kitabı okuduğum zamanlarda kaybedince bitiremedim. Hatırladığım kadarıyla dili oldukça yumuşak ve güzeldi. İçeriğini de beğenmiştim. Bi okuyun derim :)

• Kalitelidir!
  • Say Yayınları'nın çevirisi nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be All My Sins Remembered -- 26 Temmuz 2017; 16:32:58 >
  • Bu söylediklerim onların kulağına uygun değil.
  • Okumaya çalıştım fakat sanırım yayınevinden kaynaklı tat alamadım

• Merhaba. Ben bu kitabı zannediyorum 7 ay önce okudum. Yanı bu yıl içerisinde. Say Yayınlarından okumuştum. Çevirisi cidden hoşuma gitti. Okurken elbette zorlandım ki zaten Nietzsche zor bir insan. Hem onu anlamak hem söylemek istediğini kavramaya çalışmak.. Anlayacağınız kitap zamanımı aldı. Üstelik cidden öyle yatarak okunacak bir kitap da değil. Masanın başında notlar alarak, altlarını çizerek okumak gerekir.

Böyle Buyurdu Zerdüşt, Nietzsche'nin üst insan ve bengi dönüşe göndermeler yaptığı bi eseri. Aynı zamanda kendini zerdüştle bütünleştirerek insanlara öğütler veriyor. Zirvedeki denizden bahsetmesi de bengi dönüş bu arada. Hani normalde dağın tepesinde deniz ne arar değil mi? Ama işte Nietzsche her sonun bir başlangıç olduğunu savunur. Aslında keşke bir daha okusam diyorum, biliyorum ki başka şeyler de öğreneceğim. Özellikle üst insanı tam manasıyla idrak edeceğim ama bakalım şuan başka bir kitapla ilgileniyorum.

Üst insan gerçekten Nietzsche için (bence) Tanrının yokluğunun delili gibi. O yüzden üst insan kavramına okursanız eğer dikkat edin ve tekrar tekrar okuyun o kısımları..

Söyleyeceklerim bu kadar.:)

• Yorumların için teşekkür ederim.

• Pankreasına Talibim kullanıcısına yanıt
    Rica ederim

• Teşekkürler.

• Çok ağır gelmişti.Birçok yerini anlamamıştım.Ama birçok konu üzerine de örneğin din, evlilik, ahlak vb. ilgimi çeken sözler vardı, keyifle okumuştum not almıştım.Ara ara da okurdum açıp o sözleri.Sonra not defterimi kaybettim maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: psikolojiji

Merhaba. Ben bu kitabı zannediyorum 7 ay önce okudum. Yanı bu yıl içerisinde. Say Yayınlarından okumuştum. Çevirisi cidden hoşuma gitti. Okurken elbette zorlandım ki zaten Nietzsche zor bir insan. Hem onu anlamak hem söylemek istediğini kavramaya çalışmak.. Anlayacağınız kitap zamanımı aldı. Üstelik cidden öyle yatarak okunacak bir kitap da değil. Masanın başında notlar alarak, altlarını çizerek okumak gerekir.

Böyle Buyurdu Zerdüşt, Nietzsche'nin üst insan ve bengi dönüşe göndermeler yaptığı bi eseri. Aynı zamanda kendini zerdüştle bütünleştirerek insanlara öğütler veriyor. Zirvedeki denizden bahsetmesi de bengi dönüş bu arada. Hani normalde dağın tepesinde deniz ne arar değil mi? Ama işte Nietzsche her sonun bir başlangıç olduğunu savunur. Aslında keşke bir daha okusam diyorum, biliyorum ki başka şeyler de öğreneceğim. Özellikle üst insanı tam manasıyla idrak edeceğim ama bakalım şuan başka bir kitapla ilgileniyorum.

Üst insan gerçekten Nietzsche için (bence) Tanrının yokluğunun delili gibi. O yüzden üst insan kavramına okursanız eğer dikkat edin ve tekrar tekrar okuyun o kısımları..

Dinlere inanan kaldi mi ki Alayı insan tarafindan yazılmış. Aslında çok şey yazasim geliyorda artık yuzyuze olmadan biriyle bu konular hakkinda tartismayacagima yemin ettim

• quote:

Orijinalden alıntı: Patrick Yıldız

quote:

Orijinalden alıntı: psikolojiji

Merhaba. Ben bu kitabı zannediyorum 7 ay önce okudum. Yanı bu yıl içerisinde. Say Yayınlarından okumuştum. Çevirisi cidden hoşuma gitti. Okurken elbette zorlandım ki zaten Nietzsche zor bir insan. Hem onu anlamak hem söylemek istediğini kavramaya çalışmak.. Anlayacağınız kitap zamanımı aldı. Üstelik cidden öyle yatarak okunacak bir kitap da değil. Masanın başında notlar alarak, altlarını çizerek okumak gerekir.

Dinlere inanan kaldi mi ki Alayı insan tarafindan yazılmış. Aslında çok şey yazasim geliyorda artık yuzyuze olmadan biriyle bu konular hakkinda tartismayacagima yemin ettim

Doğrusunuz hocam, buradan olmuyor öyle şeyler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.