Şimdi Ara

böyle bir cöp mümkün değil

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Windows 10 gibi bir cöp dünyada yok. sistem o kadar cok spy ve gereksiz seyle dolu ki, i5 i7 bilgisayarlar ssd'li ağlıyor.. performans debloat i$leminden sonra bile her sekilde cok düsük bunun spyware, memory management ve diğer bir cok farklı nedeni var genel sistem dizaynı da zaten berbat.. arayüzü de berbat. hatta arayüz olarak da yüzyıllardır hala tamamlanmamıs bir sistem.. microsoft'un bu çöpü nasıl sattığına ve insanların bu garabeti nasıl kullandığına şaşıyorum... ben öncelikle linux sonrasında eski mac os sürümlerini tercih ediyorum..

$imdi yazılım uyumlulugu tırı vırı zırt pırt evet ama ben bilgisayarı programlama amacıyla kullanıyorum photoshop ıvır zıvırlara ihtiyacım yok programcı değil ama standart ev kullanıcısının da böyle yazılımlarla bir ilgisi alakası zaten olamaz..

oyun oynuyorsan onun icin de konsol derim zaten..

kısacası windows cöpünü kullanmak tam bir azap ızdırap ve de fecaattır.. bu cöpü bilgisayardan en kısa sürede kaldırın diyorum.. windows sisteminin kendisi bir zararlı yazılımdır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 26 Nisan 2021; 9:25:9 >

• Hangi linux dağıtımını kullanıyorsunuz-tavsiye edersiniz? Şöyle görsel olarak ve doygunluğu ayarlayabileceğimiz şekilde ne önerirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zn_volkan

Hangi linux dağıtımını kullanıyorsunuz-tavsiye edersiniz? Şöyle görsel olarak ve doygunluğu ayarlayabileceğimiz şekilde ne önerirsiniz.

yani arch ve arch tabanlı distrolar güzeldir fakat zırt pırt update sevmediğim icin tercih etmiyorum ve kullanmıyorum.. arch bana göre değil daha stabil dağıtım severim rolling release distro sevmem .. ubuntu kullanıyorum ve ubuntu tavsiye ederim fakat live usb seklinde calısan standart ubuntu'yu tavsiye etmem sadece ubuntu base sistem barındıran ve debian tarzı text kurulum yapan minimal iso var

http://archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/focal/main/installer-amd64/current/legacy-images/netboot/mini.iso

boyutu 74 mb.. bununla text tabanlı installer'dan, grafik arabirimsiz bir base sistem kurup, daha sonra üzerine gui ve sadece ihtiyacım olan paketleri ve cinnamon masaüstünü kurdum.. daha sonra da bilgisayarımdan imaj aldım.. direkt linux mint yerine bunu böyle yaptım cünkü 1 tane bile fazladan bloatware istemiyorum

eğer bu sekilde kurmakla uğraşmak istemezseniz linux mint tavsiye ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 26 Nisan 2021; 21:16:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fortune 4

yani arch ve arch tabanlı distrolar güzeldir fakat zırt pırt update sevmediğim icin tercih etmiyorum ve kullanmıyorum.. arch bana göre değil daha stabil dağıtım severim rolling release distro sevmem .. ubuntu kullanıyorum ve ubuntu tavsiye ederim fakat live usb seklinde calısan standart ubuntu'yu tavsiye etmem sadece ubuntu base sistem barındıran ve debian tarzı text kurulum yapan minimal iso var

http://archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/focal/main/installer-amd64/current/legacy-images/netboot/mini.iso

boyutu 74 mb.. bununla text tabanlı installer'dan, grafik arabirimsiz bir base sistem kurup, daha sonra üzerine gui ve sadece ihtiyacım olan paketleri ve cinnamon masaüstünü kurdum.. daha sonra da bilgisayarımdan imaj aldım.. direkt linux mint yerine bunu böyle yaptım cünkü 1 tane bile fazladan bloatware istemiyorum

eğer bu sekilde kurmakla uğraşmak istemezseniz linux mint tavsiye ederim..

Alıntıları Göster

Bilgiler için çok teşekkür ederim, göxüm Gnu/linux'ta doygunluğu ayarlayabileceğim birşy arıyor. Renkler çok cansız ve soluk görünüyor.

Butonları büyük tablet arayüzlü veya benzer son derece sade birşey arıyor gözlerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.