Şimdi Ara

böyle bir başlık açacağım aklıma gelmezdi.. güvenlik kamerası kalkanı gibi bir şey lazım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi günler. rakip şirket binanın içini gözetlemek için duvara bir kamera monte edip bizim pencereye odakladı. bir şekilde dükkanın içinin görünmesini engellemem lazım. aklıma gelenler kameraya doğru kuvvetli bir ışık sıkıp kamerayı kör etmek (bilmem olur mu sadece akma geldi ) . Ama etrafı da rahatsız etmemek gerek. pencereleri perde gibi bir şeyle kapatamam. yapabileceğim birşey var mı ? camları film bi şeyle kaplatmak gibi vs..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ornapsen -- 5 Mart 2010; 22:29:49 >

• IR (kızılötesi) aydınlatma ürünleri var. Genelde gece görüşlü kameraların görüş mesafesini arttırmak için kullanılır. Onlardan bir tane alıp tam kameraya odaklarsanız kamera kör olur. IR ışınları gözle görülmediğinden sorun olmaz.
  • teşekkür ederim güçlü bir ır aydınlatma araştırayım öncelikle.. sokağa veya kendi kapısına çevirmiyor da benim tarafa çevirmiş.. çok sinirimi bozdu da.. :(
  • Bence hiç uğraşmayın polise haber verin bu şekilde istedikleri yere kamera koyup çevreyi rahatsız etme hakları yok, polisi karşılarında görünce zaten kaldırırlar korkudan muhtemelen, eğer aynı şeyi yapmaya devam ederlerse polise zabıt tutturup dava bile açabilirsiniz...
  • evet olabilir aslında, ama daha önce aynı kişiler sokağa demir çakmışlardı. zabıta söküp attı. onu da ben şikayet ettim sandılar. şimdi tekrar onlarla bu şekilde bir diyaloğa girmek istemiyorum.
  • ir aydınlatma ürünleri odaklı olmadığından işe yarayacağını sanmam siz en iyisi bi tane lazer alıp kameranın gözüne gözüne tutun
  • cam filmi olabilir aynalı olanlardan. Ama bu yaptıkları suç polis çağırıp zabıt tutturup savcılığa suç duyurusunda bulunun
  • Dur dur şöyle fikir geldi aklıma

IR aydınlatma spotları pahalı gelirse bir kart üzerine IR ledlerle şöyle okkalı bir küfür yaz

Normalde görülmeyen bu küfür sadece kamera tarafından görüleceği için karşı taraftan okkalı bir intikam almış olursun.

IR Led'lerle yapacağın yazıyı büyük yap ki karşı taraf ekrana her baktığında cinnet geçirsin
  • okkalı bir küfür nerden bakılırsa bakılsın en az 200 tane ır led demektir. Ama ben olsam bu fikiri hiç düşünmem hemen yapardım. hatta işi abartıp kayan yazı yapardım.
  • harika fikir ya ..
    400-500 arası bir harcama yapabilirim. çok uyuz oldum çoook..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ornapsen -- 6 Mart 2010; 11:40:41 >
  • Küfür yazarsan bu sefer suçlu duruma düşersin.
  • Aranızda husumet yoksa git adamlarla konuş (olay çıkmayacağına inanıyorsan) (fikir verdin kafamı gözümü yardılar deme sonra )

- olumlu cevap alamazsan. bir tane şu dandik laserlerden al. Dışarıdan gözükmemesi için bir boru içine falan koyup direk kameraya odaklı olacak şekilde sabitle. Laseri de adaptör ile beslerse pil sorunun da olmaz.

ancak laser ne kadar süre kesintisiz açık durmaya dayanır bilemem. Bir de cam arkasından falan verirsen, laser direk camda kırmızı nokta şeklinde gözükür.
  • bu kadar uğraşmaya ve masraf etmeye gerek yok. eğer sağlam bir bahaneleri yoksa ciddi bir suç işliyorlar. şikayet etmene bile gerek yok, git onlara bunu yapacağını söyle. birde bayan çalışanları(eğer varsa) veya kız arkadaşımı röntgenliyorlar gibi sağlam bir gerekçe öne sürersen gözleri korkabilir. birşey çıkmasa bile itibarlarını düşme olasılığı onları caydırabilir.
  • ilk olarak yarın birisiyle haber yolluyorum. olmazsa zaten ne yapacağımı biliyorum artık.. Gerçekten çok çok güzel fikirler ve çözümler geldi.. ( bayan çalışan kozu da dahil )..
  • Hiç uğraşma kamerayı, konumunu vs fotoğraflayıp polis çağır
  • walla usta eline bi sopa al akşam vur btane kameraya ne dert netasa
  • camın film yapılması ile görüntüyü bozabilirsin,ayrıca arkdaşımızında belirttiği gibi iddanı ıspatlayabilirsen yasal yolda açık.
  • Ne yaptın? Var mı bir sonuç?
  • kamera söküldü. biraz laf ettim bir kaç ortak kişiye konuyu açtım. Kamera şu an yok. Ama beklemedeyim, yani kamerayı söktü, bağlantı aparatları ise hala duruyor. arıza yaptı da mı çıkarttı anlamadım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.