Şimdi Ara

Böyle bir akvaryumda ne yetiştirilir(Ss'li)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
2.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yeni akvaryum aldım tam ölçmedim ama ortalama 1mt akvaryum dış filtresi var bir tane iç filtre alcam ısıtıcı hava motoruda var bundan önce japon besledim sadece sizce böyle bir akvaryumda ne tür balık yetiştirmeliyim ve para kazanabilirmiyim
    -Deneyimim yok sayılır
    -Daha küçük akvaryumumda var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluejacket111 -- 24 Eylül 2014; 20:05:02 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Para kazanma işini geç, zaten deneyimim yok diyorsun. 100cmX40cmX30cm olsa 120lt yapıyor. Orta boy 3-4 cichled türü, yanında cichledler yaşabilen bir çöpçü ve orta boy bir vatoz olabilir. 6 balık yapıyor. Kalabalık olursa cichledleri azaltırsın. Üretim konusunda tecrübelenmek istersen, zebra cichledle başlayabilirsin işe, çok fazla ürer, yavrularını satamazsın, değersizdir ama deneyim kazanırsın. Akvaryumla ilgili çok güzel bilgilerin olduğu forum siteleri var, üye ol. Yapılan ilk ve en büyük yanlışlardan biri, akvaryumunu olduğundan büyük görüp, içine çok fazla balık kaymak oluyor. Dış filtren varsa iç filtreye gerek yok diye biliyorum yinede araştır. Dış filtrenin içini yenile vs.
  • Tahminime göre arkadaşın da dediği gibi bu akvaryum 120 L kadardır ve benim sana önerim sarı prenses beslemen yönünde.
  • Yaklaşık 10-12 yavru sarı prenses alıp 3-3.5 ay geçtikten sonra 1 erkek 4 veya 5 dişi olarak sayıyı azaltın.Sarı prensesler bu tip akvaryumlar için çok idealdir.Seyir zevki fazla olur,hem yavruda alırsın.Bu akvaryumda tek tür beslemeye gayret et ve yavrudan büyüterek erkek-dişi oranını ayarla.Sonrasında tecrübe kazandıkça farklı türlere yönelirsin.Son olarak tavsiyem para kazanmak gözüyle kesinlikle bakmayın,zaten kazanmanızda çok zor.Bu bir hobi ve amatörce tecrübe edinmeye ve keyif almaya çalışın :)
  • Arkadaşlar bende bi akvaryum aldım ama ne beslenir nasıl bakılır ne kadar yem verilir hiç anlamıyorum hatta toplam 10 balık aldım içine ertesi gün biri öldü. Şu anda 6 adet japon balığı kaldı hep ölüyor bunlar. Ne yapmalıyım.

• Fotoyu ekledim. Akvaryum sanırım 25 lt lik falan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Japonu fazla beslemediğin sürece bişey olmaz diye biliyorum ben 5 gün aç bırakmıştım hiç bişey olmamıştı

• h_k_yavuz H kullanıcısına yanıt
    Hocam filtreniz nasıl bişey nekadara aldınız

• Anlamam ki ben. Akvaryum ü 150 TL'ye almıştım.

• Öncelikle japonlar çok hızlı büyüdükleri için büyük boyutlu akvaryumlarda beslenmelidir. Akvaryumunuz japon balığı için uygun değildir. Tabi herkes fanusta bile japon besliyor. Bunun sebebi ilk olarak bilgisizlik ve japonların çok dayanıklı balıklar olması. Evet bu canlıları bu akvaryumda da biyolojik olarak yaşatabilirsin ama eziyet çekerler. Tabi dilleri yok ki konuşabilsin.

Bence yapacağınız en iyi şey akvaryumdaki balıklar, çakıllar ve yapay bitkileri çıkartmaktır. Daha sonra biraz bitki kumu alıp bütçeniz elverdiğince biraz canlı bitki de ekleyip tek bir erkek betta bakmanızı öneririm. 25 litre için pek fazla balık seçeneğiniz yok açıkçası. Tabi balıklarınıza değer veren biriyseniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArkandayIM

Öncelikle japonlar çok hızlı büyüdükleri için büyük boyutlu akvaryumlarda beslenmelidir. Akvaryumunuz japon balığı için uygun değildir. Tabi herkes fanusta bile japon besliyor. Bunun sebebi ilk olarak bilgisizlik ve japonların çok dayanıklı balıklar olması. Evet bu canlıları bu akvaryumda da biyolojik olarak yaşatabilirsin ama eziyet çekerler. Tabi dilleri yok ki konuşabilsin.

Bence yapacağınız en iyi şey akvaryumdaki balıklar, çakıllar ve yapay bitkileri çıkartmaktır. Daha sonra biraz bitki kumu alıp bütçeniz elverdiğince biraz canlı bitki de ekleyip tek bir erkek betta bakmanızı öneririm. 25 litre için pek fazla balık seçeneğiniz yok açıkçası. Tabi balıklarınıza değer veren biriyseniz.

Yardımınız için teşekkürler. Dedim ya hiç bilgimiz yoktu. Sırf çocuklar sevinsin diye gittik bunları aldık. Hele bunlar bi bitsin bakalım. Biraz vakit geçsin dediklerinizi uygulariz inşallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: FunkedUp

Hocam filtreniz nasıl bişey nekadara aldınız

Filtre akvaryumun üzerindeki kapağın altında.Set akvaryum bu...
  • hazır konu hareketlenmişken ben dış filtremi çalıştıramıyorum bi sefer çalışmıştı şelale gibi su geliyordu sonra kapattım gün sonra tekrar açtım su gelmiyor havasınıda aldım su gelcek hortumun bi seviyesine kadar geliyor su dahada gelmiyor yardım edebilecek var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluejacket111

hazır konu hareketlenmişken ben dış filtremi çalıştıramıyorum bi sefer çalışmıştı şelale gibi su geliyordu sonra kapattım gün sonra tekrar açtım su gelmiyor havasınıda aldım su gelcek hortumun bi seviyesine kadar geliyor su dahada gelmiyor yardım edebilecek var mı ?

Filtre içerisinde hava var.Filtreyi kapatın.Filtrenin akvaryuma çıkış vanasını kapatın.Filtreye gelen hortumdaki vana açık olsun.Daha sonra filtre üzerindeki hava alma pompasına basın.Birkaç kez bastıktan sonra sertleşmesi lazım.Daha sonra filtreyi çalıştırın ve akvaryuma çıkış hortumundaki vanayı açın.(filtre uzun zaman temizlenmedi ise içinden pislikler gelebilir.Çıkıştaki plastik borunun ağzına balık yakalama kepçenizi koyarsanız pislikleri suya karışmadan orada tıutarsınız)

• yassyoss kullanıcısına yanıt
    pm atabilir misiniz
  • elimde resimde gördüğünüz akvaryum var sarı prenses bakacagım önerebilecegınız dıs filtre varmıdır

• Bu akvaryum bence hem boyut olarak,hemde içerisindeki malzeme olarak Sarı prenses bakmak için uygun yapıda değil..@helyhansen
  • quote:

Orijinalden alıntı: yassyoss

Bu akvaryum bence hem boyut olarak,hemde içerisindeki malzeme olarak Sarı prenses bakmak için uygun yapıda değil..@helyhansen

Bence çok alakasız bişey söyledin kardes.

Bu akvaryum hacim olarak büyük ve geniş oldugu için bunda sarı prenses beslenebilir hemde çok rahat beslenir
  • Küçük akvaryumlar lepistes için daha uygun diye biliyorum ben sarı prenses yerine lepistes daha mantıklı değil mi

• quote:

Orijinalden alıntı: onsonmez

quote:

Orijinalden alıntı: yassyoss

Bu akvaryum bence hem boyut olarak,hemde içerisindeki malzeme olarak Sarı prenses bakmak için uygun yapıda değil..@helyhansen

Bence çok alakasız bişey söyledin kardes.

Bu akvaryum hacim olarak büyük ve geniş oldugu için bunda sarı prenses beslenebilir hemde çok rahat beslenir

4 adet sarı prenses biri erkek 3 adet ise yunus cıklet aldım onunda biri erkek

el yapımı dıs fıltre ayarladım durum bu

kum ıle ısıtıcı alayım tamamdır

bu başlangıç tabii ki önce bı balıkların tarzını bılelım

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.