Şimdi Ara

Boya Koruma Yaptırmalımıyım.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
3
Favori
11.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sıfır arabada kil uygulaması tavsiye edilmez. Sakın dışarda paranı kaptırma, internetden ( erdem boya yada başka sitelerden )
    1- İyi yıkama şampuanı ( 30 TL )
    2- 3 tane mikrofiber bez. ( 20 TL ) devamlı kendin yıkayacaksan iyi bir kurulama bezi al ( 30 TL)
    3- elle wax atmak için sünger. Megarus sarı pedlerini tavsiye ederim ( 2 tanesi 10 tl )
    4- fk1000p ( küçük kutu 30 TL civarında 6 ay ara ile 2 defa rahat atarsın )
    5- wax silmek içinde megarusun sarı bezini al ( 15 TL )

Al sana 100-130 TL arasında 1 yıllık boya koruma ve yıkama. Toplasan 3 saatini almaz. Yok ben arabayı dışarda yıkatacam dersen

1-wax atma pedi
    2-wax silme bezi
    3-fk1000p al

40 TL tutar. Dışarda yaptıracağını boya korumadan daha iyi olur.

Bunların dışında
    1- Atlas plak2 yada megarusun iç plastik koruyucusu
    2- Vinet yada look ile döşeme temizliği
    3- İlerde küçük çizikleri doldurmak için SRP adındaki pasta cila
    4- 2.senede pasta cilayı kendin yapacaksan kil.
    5- tekrar fk1000p alırsın.

Bu arada sıralama
    1- arabanı yıka yada yıkat.
    2- gölgede, tozsuz yerde kurula
    3- waxi çok ince sür, 15 dk bekle, sonra sil.
    4 waxi bölge bölge at. mesala önce bagaj kapağına at, bekle, sil.
    5 6 ay sonra işlemleri tekrar et.
    6 sakın polisaj makinesi felan alma ucuz olanlarla pasta atamazsın. Bir işine yaramaz. Yok ben hobi olarak yapcam dersen, iyi bir makine ve hurda panel bul. Önce orda deneme yap, sakın arabaya direkt dalma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uppermost -- 3 Temmuz 2012; 11:42:30 >

• sıfır araca sadece wax yeterli olur, 1 sene sonra ag srp ile polish geçersin waxı yenilersin.
    ag extra gloss protectıon yada fk1000p öneririm. fk yı erdem boya dan temin edeiblirsin.

linkteki ürünün kalıcılığı diğer waxlara göre daha uzundur,
    http://www.hepsiburada.com/liste/autoglym-11176-ekstra-parlaklik-koruyucu-500ml/productDetails.aspx?productId=otcsi11176&categoryId=20035769&SKU=OTCSI11176#Gorseller

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EcheLoN_ -- 3 Temmuz 2012; 12:24:14 >

• Sıfır araca kil+wax en güzeli he kille uğraşamam dersen sadece waxda olur :) Marka olarak FK yada collinite tercih edin derim 2 adet wax sürme pedi 2 adette MF bez aldınız mı tamamdır
  • Sıfır araca kil yapmaya gerek yoktur.Sadece boya koruma yaptırmanız yeterldir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gereklidir ama bence deneyiminiz yoksa veya eliniz yatkın değilse kendiniz yapmayın.Götürün bilenler yapsın
  • 1) Kaliteli birşey yaptıriyim para önemli değil diyorsan: Ziebart'ta DİAMOND GLOSS yaptır ben yaptırmıştım muazzam.

2) Orta karar ekonomik yaptıriyim diyorsan: SONAX

3) Ucuza yaptıriyim diyorsan yıkamacılar yapıyor 70-80 liraya

4) Kendim yaparım diyorsan; Bence kil'e gerek yok al meguiars nxt 2.0 ,hızlı cila ve cilalı şampuan 2de mikrofiber bez ver cilaya
  • quote:

Orijinalden alıntı: !sTaNbLuE

Ancak 1-2 hafta bekleyin ki boya guneste kemiklessin oyle yaptirin

• quote:

Orijinalden alıntı: Derin Mavi

quote:

Neye guldun ? Komik olan ney ? Yanlis bisey yok soyledigimde.sifir aracin boyasina hemen boya koruma yapilmaz bir sure boyanin sertlesmesi ( kemiklesme de denilir) tavsiye edilir.bunu ben degil sonax ziebart gibi yerler soyluyor , mantiklida.boya sertlessin ki boya koruma boyanin uzerinde katman olustursun.

Atrica sifi araca kil atilabililir.disarida 50 cesit pislik yapisiyor aracin uzerine.eger ellerinizde sorun yoksa boyanin uzerinde gezdirin elinizi.hafif puturlesmeler varsa kil sart.

• quote:

Orijinalden alıntı: meganers

1) Kaliteli birşey yaptıriyim para önemli değil diyorsan: Ziebart'ta DİAMOND GLOSS yaptır ben yaptırmıştım muazzam.

4) Kendim yaparım diyorsan; Bence kil'e gerek yok al meguiars nxt 2.0 ,hızlı cila ve cilalı şampuan 2de mikrofiber bez ver cilaya

Hocam ksura bakma ama sonax orta karar ekonomik falan degildir.premium class ( boya temizleme parlatma ve koruma ) sadece dis 600 tl , ic dis komple premium class 1.000 tl dir.nano uygulamasi ic dis 850 , sadece dis 400 tl dir.

Ben 4 ay once premium class yaptirdim aracima (siyah c4) gorenler hayran hayran bakiyor.ayna gibi , pirilnpiril , puruzsuz , butun caamlarda yagmur kaydirici , yag gibi kaygan yuzey , boncuklama var.
    On kaput yarisina seffaf folyo koruyucuya 600 tl istiyorlar.komple arac seffaf folyo kaplama 2.000 tl.bu mu ekonomik ? Lutfen fiyatlari bilmeden konusmayalim.

Ziebart sonaxtan kotudur demiyorum asla.ikisi de cok kaliteli firmalardir.sonax ( almanya).yeter ki isciligi iti olan yere gidin uzmrsin sizi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi !sTaNbLuE -- 3 Temmuz 2012; 16:33:37 >

• quote:

quote:

1) Kaliteli birşey yaptıriyim para önemli değil diyorsan: Ziebart'ta DİAMOND GLOSS yaptır ben yaptırmıştım muazzam.

Hocam ksura bakma ama sonax orta karar ekonomik falan degildir.premium class ( boya temizleme parlatma ve koruma ) sadece dis 600 tl , ic dis komple premium class 1.000 tl dir.nano uygulamasi ic dis 850 , sadece dis 400 tl dir.

Ben 4 ay once premium class yaptirdim aracima (siyah c4) gorenler hayran hayran bakiyor.ayna gibi , pirilnpiril , puruzsuz , butun caamlarda yagmur kaydirici , yag gibi kaygan yuzey , boncuklama var.
    On kaput yarisina seffaf folyo koruyucuya 600 tl istiyorlar.komple arac seffaf folyo kaplama 2.000 tl.bu mu ekonomik ? Lutfen fiyatlari bilmeden konusmayalim.

Ziebart sonaxtan kotudur demiyorum asla.ikisi de cok kaliteli firmalardir.sonax ( almanya).yeter ki isciligi iti olan yere gidin uzmrsin sizi.

Benim bildiğim sonax ziebart'a göre orta ekonomik çözümler sunan bir firma yanılıyormuyum?Dikkat ederseniz orta ekonomik dedim, çok ucuz veya ekonomik demedim

• quote:

quote:

quote:

Benim bildiğim sonax ziebart'a göre orta ekonomik çözümler sunan bir firma yanılıyormuyum?Dikkat ederseniz orta ekonomik dedim, çok ucuz veya ekonomik demedim

Yaniliyorsunuz.sonax unlu alman firmasidir.yukari da fiyatlari yaZdim 1000 tl ye premium class ic dis uygulama yapiliyor , 2000 tl ye konple arac seffaff koruyucu ile kaplaniyir.850 tl ye nano uygulama var.bu fiyatlar bizim ulkemizde orta ekonomik falan degildir PAHALIdIR.

Ziebart ta sonaxta meguiars ta isinde 1 numaradir.

• quote:

quote:

quote:

Neye guldun ? Komik olan ney ? Yanlis bisey yok soyledigimde.sifir aracin boyasina hemen boya koruma yapilmaz bir sure boyanin sertlesmesi ( kemiklesme de denilir) tavsiye edilir.bunu ben degil sonax ziebart gibi yerler soyluyor , mantiklida.boya sertlessin ki boya koruma boyanin uzerinde katman olustursun.

Atrica sifi araca kil atilabililir.disarida 50 cesit pislik yapisiyor aracin uzerine.eger ellerinizde sorun yoksa boyanin uzerinde gezdirin elinizi.hafif puturlesmeler varsa kil sart.

Sıfır araca kil atılabilir ama boya koruma yapılamaz???

Size yukarıda yazmıştım, fabrikadan çıkan araç size teslim edilene kadar haftalar geçiyor.
    Bu süre aracın boyasının kemikleşmesi için yeterli bir süredir.

Sizin biryerlerden duyduğunuz ve savunduğunuz cümle, yeniden boyanmış, daha üzerinde birkaç günlük boya olan araçlar içindir, fabrikadan çıkan araçlar için değildir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: bal974

quote:

quote:

quote:

Sıfır araca kil atılabilir ama boya koruma yapılamaz???

Size yukarıda yazmıştım, fabrikadan çıkan araç size teslim edilene kadar haftalar geçiyor.
    Bu süre aracın boyasının kemikleşmesi için yeterli bir süredir.

Sizin biryerlerden duyduğunuz ve savunduğunuz cümle, yeniden boyanmış, daha üzerinde birkaç günlük boya olan araçlar içindir, fabrikadan çıkan araçlar için değildir.

Neyse uzatmayalim.kil uygulanma sebebini yazdim yukarida.aracin sifir olmasi birsey degistirmez. Ha araci galeriden cikarttiginiz gibi uygulamaya gotururseniz kile gerek yok.

Keniklesme suresinde haklisiniz.zaten haftalar geciyor dogru

• Kesinlikle yaptir ve kapat ve tampona koruma yaptir derim.birdaha sıfır araç aldığımda Ankara gmg garajda komple şeffaf kaplaticam.

• quote:

Orijinalden alıntı: kdr_

Sıfır araca kil+wax en güzeli he kille uğraşamam dersen sadece waxda olur :) Marka olarak FK yada collinite tercih edin derim 2 adet wax sürme pedi 2 adette MF bez aldınız mı tamamdır

Hocam bu colli nereden bulunur ya ? Bir türlü bulamıyorum ben illa ingiltereden sipariş mı vermeliyiz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esesmaniac26 -- 3 Temmuz 2012; 17:03:07 >
  • boya koruma demişken bende birşey soracağım. İstanbul'da işçiliği iyi olan boya koruma yaptırabileceğim yer biliyormusunuz?
  • Ben aracımın siparişi içinde yaptırdım aracı 4 gün yıkatmadım bişey sürmüşler tavsiye ederim ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: esesmaniac26

quote:

Orijinalden alıntı: kdr_

Sıfır araca kil+wax en güzeli he kille uğraşamam dersen sadece waxda olur :) Marka olarak FK yada collinite tercih edin derim 2 adet wax sürme pedi 2 adette MF bez aldınız mı tamamdır

Hocam bu colli nereden bulunur ya ? Bir türlü bulamıyorum ben illa ingiltereden sipariş mı vermeliyiz ?

Türkiyede pek satan olmuyor ara sıra erdem boya getiriyor o da hemen tükeniyor.. 2 sene önce 2 arkadaş internetten sipariş verdik kişi başı kargo dahil 55 tl ye gelmişti sizde bu tarz birşey yapabilirsiniz 2 hafta içindede elinizde olur.

1-2 hafta bekleme olayı sıfır arabada olmaz daha sonradan boyanan arabada olur en az 2 ay wax atmayı önermezler ama polisaj yapılabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kdr_ -- 4 Temmuz 2012; 0:28:54 >

• Tabikide yaptırmalısın.bide 0 arabaymış kesin yaptır bence.iti var uğurusuz var hele istanbuldaysan.
  • Ziebart yetkilileri, aslında bizim insanlarımız yanlış yapıyor. 0 araca boya korumamı olurmuş diye düşünüyorlar. Halbuki asıl 0 araca boya koruma yapılır diye nedenlerini anlatıyordu. Geçen arkadaşın aracı boya korumadan alırken, aklımdakileri soruyordum bende.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.