Şimdi Ara

...[ BOYA KORUMA / İÇ-DIŞ temizlik / pasta cila ]... (188. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
4.389
Cevap
62
Favori
907.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 186187188189190
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şehir fırsatılarından Ankara'da f1 Car care'den boya koruma, detaylı iç temizlik, tavan taban koltuk döşeme temizliği, göğüs vs. işte ne varsa komple içi dış oto kuaför fırsatı satın aldım. 150 TL. fiyat makul geldi cuma günü arabayı bırakıp akşam alacağım bakalım nasıl bir fark olacak ? Özellikle koltuk taban ve tavan ciddi
    kirli.
    Önce ve sonrası olmak üzere fotoğrafları paylaşacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fiesta46

Arkadaşlar çok önemli bir sorunum var kaporta boyasıyla ilgili:
    15 gündür arabayı yıkatmıyordum sürekli yağışlı havalar gibisinden, bi baktım arabada nokta nokta tozlar yapışmış, su tuttum köpükle yıkattım hiç geçmedi. inşaati olan bir apartman ve çam balı reçineli ağacın da etkisiyle arabanın her tarafı nokta nokta toprak taneciği ve geçmiyor. sonax a gittim 300 liraya hallederiz 6aylık boya koruma olur dedi. sanayide de 100 150 liraya pasta cila ile tamamen temizlenir dediler, kaskoyu falan araştırmadım daha. nasıl kurtulurum bu pürüzlü şeyden yardımlarınızı bekliyorum. teşekkürler.

merhaba

benim aracımda da benzer bir sorun vardı. öğrendim ki. bizim yakınızmızdaki bir gökdelen inşaatına beton atarken rüzgarın getirdiği çimento vs kalıntıları imiş. bizim burdaki inşaatçı ki ağaoğlu bir araba yıkama ile anlaşmış. inşaata götürüyorsun ordaki muhendis seni bir yıkama yerine yönlediriyor. orda bir kimyasalı sulandırıp önce onla yıkıyorlar. sonra tertemiz oluyor. ama dışardan olanlara 175 tl imiş bu yıkama bana hiç mantıklı gelmedi ama işlem uzun değil. ve zorda değil. yani bilgin olsun. bizden para almadan yaptılar.

• arkadaşlar benim sorum şu .
    istanbul anadolu yakasında tavsiye edeceğiniz boya koruma yeri varmı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonhaberci1

quote:

15 gündür arabayı yıkatmıyordum sürekli yağışlı havalar gibisinden, bi baktım arabada nokta nokta tozlar yapışmış, su tuttum köpükle yıkattım hiç geçmedi. inşaati olan bir apartman ve çam balı reçineli ağacın da etkisiyle arabanın her tarafı nokta nokta toprak taneciği ve geçmiyor. sonax a gittim 300 liraya hallederiz 6aylık boya koruma olur dedi. sanayide de 100 150 liraya pasta cila ile tamamen temizlenir dediler, kaskoyu falan araştırmadım daha. nasıl kurtulurum bu pürüzlü şeyden yardımlarınızı bekliyorum. teşekkürler.

merhaba

benim aracımda da benzer bir sorun vardı. öğrendim ki. bizim yakınızmızdaki bir gökdelen inşaatına beton atarken rüzgarın getirdiği çimento vs kalıntıları imiş. bizim burdaki inşaatçı ki ağaoğlu bir araba yıkama ile anlaşmış. inşaata götürüyorsun ordaki muhendis seni bir yıkama yerine yönlediriyor. orda bir kimyasalı sulandırıp önce onla yıkıyorlar. sonra tertemiz oluyor. ama dışardan olanlara 175 tl imiş bu yıkama bana hiç mantıklı gelmedi ama işlem uzun değil. ve zorda değil. yani bilgin olsun. bizden para almadan yaptılar.

benim apartmanın yanında gökdelen yapılmıyor malesef kendi kafasına hanzonun biri kat çıkıyor duyarsız bir adam beş kuruş para vereceğini sanmıyorum, laf yer benden ancak. aynı sorunumuz varmış hangi kimyasalı kullanmış acaba? giresunun bi ilçesindeyim oto yıkamalar da çözüm bulamıyor pasta ciladan başka servis de pasta cila diyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sonhaberci1

quote:

merhaba

benim apartmanın yanında gökdelen yapılmıyor malesef kendi kafasına hanzonun biri kat çıkıyor duyarsız bir adam beş kuruş para vereceğini sanmıyorum, laf yer benden ancak. aynı sorunumuz varmış hangi kimyasalı kullanmış acaba? giresunun bi ilçesindeyim oto yıkamalar da çözüm bulamıyor pasta ciladan başka servis de pasta cila diyor.

valla markasına bakmadım.ataşehir istanbuldaki carwax oto yıkama. benim yıkattığım istasyonu n telefonu yok.
    ama merkeze bağlı sanırım. benim yıkaattğım yer. istanbul ataşehir tapu müdürlüğünün alt katı. oraya tel ile ulaşığ sorabilirsin. merkez telleri ise. Tel: +90 216 540 03 48-49 Fax : +90 216 540 16 43

• quote:

Kil alın onunla geçer

http://www.suntekstore.com/car-clay-bar-auto-detailing-magic-claybar-cleaner-blue.html

• kil kullanın boya üzerinde boya reçine v.s. şeyleri hep temizler kil yüzeyi dahada temiz yapar piyasada satılanlar genelde macun satıyorlar aldanmayın sakın 05368845704
  • Boya bakımı için uygun bir zaman varmı ?
    Yaz başı yada kış başı gibi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EfsaneFocus

Boya bakımı için uygun bir zaman varmı ?
    Yaz başı yada kış başı gibi ?

güzel soru ben de merak ediyorum bunun cevabını.
    gerçi ben yarın veriyorum arabayı yaz demeden kış demeden bakalım nasıl çıkacaj
  • arkadaşlar herşeğin bir ustası vartamamem işçilik bugün boyacılar bile doğru dürüst pasta yapamıyor. boya koruma değipde geçmeyin ucuz yapandan kaçın onlar sadece cila vurup sizi kandırıyor boya koruma tek evre değil boya koruma boyasına göre 6 yedi işlem bunu kimse bilmiyor adam kuaföre götürüp bırakıyor pasta yapıp teslim ederler nereden biliyorum onların içindeyim onlara malzeme veriyorum dostlar abanın boyasına göre sıra sıyla 1
    1 zımpara,kil
    2 kalın pasta
    3 ince pasta
    4 hare giderme
    5 cila
    6 boya koruma aracın üzerinde 6mikron tabaka oluşuyor
    işte uygulama bu buradan işi üşürüp fiyatı düşürüyorlar hele bazı tanınmış markalar yok zift cıkarıyoruz v.s.diyorlar,
    bana çizik yok edin kardeşim,bana arabayı parlatmayın.çiziği kaybettiğin zaman parlak oluyor zaten dediğim gibi bu uygulama 1yıl garantili arayın 05368845704
    1 zımpara,kil :yüzeydeki kilin alamadığı pürüzleri düzeltmek amaçlı kullanılır. kil ise boya üzerinde yıkamayla çıkmayan yapışan (reçine.demir taş tozları v.s )şeyleri temizler.
    2 kalın pasta :kalın pasta atılarakçizikler doldurulur
    3 ince pasta : kalın pastanın yüzeyde bıraktığı pürüzleri temizlemek amaçlı kullanılır
    4 hare giderme: hare oları boya üzerinde makine izinin yaptığı, ışık vurduğu zaman dalga dalga
    olmasına denir bu iş ustalık ister piyasada ustaların %70 i hare bırakıyor .bu işlemin düzeltilmesi
    5 cila :yaptığımız bu işlemler sonucunda yüzeğin çiziksiz pürüzsüz olduğundan bu işlemde (şöyle düşünün çatlayan elimize krem vurduğumuzda nasıl yumuşak oluyor)buda onun gibi
    6 boya koruma :kazandırmış olduğumuz parlaklığı uzun süre koruya bilmesi için kullanılır
    dediğim gibi arkadaşlar burada tamamen işçilik.detaylı bilgi için 05368845704

• bu araç seninmi bize bu tür arabalar çok geliyor düzeltelim diye senin aracıda düzeltiriz 05368845704
  • var kardeşim avrupa yakasındaysan 05368845704 burayı ara
  • arkadaşlar;
    kışın hava kirliliği, yağmur, kar boya çok yıpranıyor, arabayı yıkattırıyorum ertesi parlaklığından eser kalmamış oluyor.
    kışın boyayı korumak için ne tavsiye edersiniz,
    haziranda boya koruma yaptımıştım, 1 yıl gider demişlerdi, bekbarsın, boya koruma işi yalan iş,
  • Ayda ya da 2 ayda bir aracını wax layabilirsin. Makinesiz çok ince süreceksin ve kurulayacaksın. Toplam 30 dk sürer.

Hem kirleri alır, hem boyayı dış etkenlere karşı korumaya devam edersin. Yağmur kaydırıcı görevi de görür. Zararsız profesyonellik gerektirmeyen bir iştir.

Marka soracak olursan...

Önceki sayfalarda defalarca kez paylaşımlarda bulunuldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oturan2000

merhaba,

dün akşam avcılar daki megairus bayine gittim .orda izzet bey diye bir arkadaş çok ilgilendi.bir deneyelim dedi,20 dk sonunda çizik mizik kalmadı inanamadım.25 lira aldı benden fiyatta çok uygun geldi.Boya koruma içinde 250 tl ya anlaştık önümüzdeki hafta götürüp onuda yaptıracağım.

Hocam merak ettim, boya korumayı yaptırdınmı acaba _?
    Yaptırdıysan memnun kaldın mı bari ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gajiin

şehir fırsatılarından Ankara'da f1 Car care'den boya koruma, detaylı iç temizlik, tavan taban koltuk döşeme temizliği, göğüs vs. işte ne varsa komple içi dış oto kuaför fırsatı satın aldım. 150 TL. fiyat makul geldi cuma günü arabayı bırakıp akşam alacağım bakalım nasıl bir fark olacak ? Özellikle koltuk taban ve tavan ciddi
    kirli.
    Önce ve sonrası olmak üzere fotoğrafları paylaşacağım.

arkadaşım şehir fırsatından aldığın fırsatı kullandın mı? artı ve eksilerini yazarsan sevınırım ona gore bende yaptırmayı düşünüyorum!
  • ARKADAŞLAR GÖRÜYORUM Kİ TÜRKİYE DE PROFESYONEL BOYA KORUMA VE ARAÇ İÇİ TEMİZLİK VE KORUMA İŞLEMLERİ HAKKINDA ÇOĞUMUZUN EZBER BİR BİLGİSİ VAR ŞUAN TÜRKİYEDE İSİM YAPMIŞ MARKALAR MEVCUT AMA ARTIK BU KONUDA O MARKALARA ARABALARINI GÖTÜRÜP HİÇ MEMNUN OLMAYAN KİŞİLERİ TANDIDIM TONLA PARA HARCAYIP ARABALARI REZİL OLAN KİŞİLER TANIDIM. BAKIN BU İŞTE KULLANILAN MALZEME KADAR İŞÇİLİKTE ÖNEMLİDİR BİR YERİN BİR USTASI VARDIR GERİSİ ÇIRAKTIR MARKALAŞMIŞ YERLERE GİDİP ÇIRAKLARA KENDİNİZİ TESLİM EDİP ÜSTÜNE BİDE KAZIKLANMAYIN :)
    TÜRKİYEDE ÇOK FAZLA İSİM YAPMAMASINA RAĞMEN DÜNYADA KENDİNİ İSPATLAMIŞ DÜNYA DEVİ MARKALARIN REFERANSINI KAZANMIŞ TEK MARKA VARDIR ODA
    KOCH-CHEMİNE YAPILAN İŞLERMLER İN HEPSİ YAZILI GARANTİ VERİLEREK YAPILMAKTADIR AYRICA YETKİLİ SERVİSLERİN ONAYI ALINARAK YETKİLİ SERVİSLERDE İŞLEMLER UYGYLANMAKTADIR. İNTERNET SİTELERİMİZDEN HİZMETLERİMİZİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

www.koch-chemie.com/
    www.koch-chemie.de/

• quote:

Orijinalden alıntı: freon2004

arkadaşlar herşeğin bir ustası vartamamem işçilik bugün boyacılar bile doğru dürüst pasta yapamıyor. boya koruma değipde geçmeyin ucuz yapandan kaçın onlar sadece cila vurup sizi kandırıyor boya koruma tek evre değil boya koruma boyasına göre 6 yedi işlem bunu kimse bilmiyor adam kuaföre götürüp bırakıyor pasta yapıp teslim ederler nereden biliyorum onların içindeyim onlara malzeme veriyorum dostlar abanın boyasına göre sıra sıyla 1
    1 zımpara,kil
    2 kalın pasta
    3 ince pasta
    4 hare giderme
    5 cila
    6 boya koruma aracın üzerinde 6mikron tabaka oluşuyor
    işte uygulama bu buradan işi üşürüp fiyatı düşürüyorlar hele bazı tanınmış markalar yok zift cıkarıyoruz v.s.diyorlar,
    bana çizik yok edin kardeşim,bana arabayı parlatmayın.çiziği kaybettiğin zaman parlak oluyor zaten dediğim gibi bu uygulama 1yıl garantili arayın 05368845704
    1 zımpara,kil :yüzeydeki kilin alamadığı pürüzleri düzeltmek amaçlı kullanılır. kil ise boya üzerinde yıkamayla çıkmayan yapışan (reçine.demir taş tozları v.s )şeyleri temizler.
    2 kalın pasta :kalın pasta atılarakçizikler doldurulur
    3 ince pasta : kalın pastanın yüzeyde bıraktığı pürüzleri temizlemek amaçlı kullanılır
    4 hare giderme: hare oları boya üzerinde makine izinin yaptığı, ışık vurduğu zaman dalga dalga
    olmasına denir bu iş ustalık ister piyasada ustaların %70 i hare bırakıyor .bu işlemin düzeltilmesi
    5 cila :yaptığımız bu işlemler sonucunda yüzeğin çiziksiz pürüzsüz olduğundan bu işlemde (şöyle düşünün çatlayan elimize krem vurduğumuzda nasıl yumuşak oluyor)buda onun gibi
    6 boya koruma :kazandırmış olduğumuz parlaklığı uzun süre koruya bilmesi için kullanılır
    dediğim gibi arkadaşlar burada tamamen işçilik.detaylı bilgi için 05368845704

yazdığın maddelerin youtube videolarını buraya eklersen süper olur ustam

• quote:

Orijinalden alıntı: kochchemie

ARKADAŞLAR GÖRÜYORUM Kİ TÜRKİYE DE PROFESYONEL BOYA KORUMA VE ARAÇ İÇİ TEMİZLİK VE KORUMA İŞLEMLERİ HAKKINDA ÇOĞUMUZUN EZBER BİR BİLGİSİ VAR ŞUAN TÜRKİYEDE İSİM YAPMIŞ MARKALAR MEVCUT AMA ARTIK BU KONUDA O MARKALARA ARABALARINI GÖTÜRÜP HİÇ MEMNUN OLMAYAN KİŞİLERİ TANDIDIM TONLA PARA HARCAYIP ARABALARI REZİL OLAN KİŞİLER TANIDIM. BAKIN BU İŞTE KULLANILAN MALZEME KADAR İŞÇİLİKTE ÖNEMLİDİR BİR YERİN BİR USTASI VARDIR GERİSİ ÇIRAKTIR MARKALAŞMIŞ YERLERE GİDİP ÇIRAKLARA KENDİNİZİ TESLİM EDİP ÜSTÜNE BİDE KAZIKLANMAYIN :)
    TÜRKİYEDE ÇOK FAZLA İSİM YAPMAMASINA RAĞMEN DÜNYADA KENDİNİ İSPATLAMIŞ DÜNYA DEVİ MARKALARIN REFERANSINI KAZANMIŞ TEK MARKA VARDIR ODA
    KOCH-CHEMİNE YAPILAN İŞLERMLER İN HEPSİ YAZILI GARANTİ VERİLEREK YAPILMAKTADIR AYRICA YETKİLİ SERVİSLERİN ONAYI ALINARAK YETKİLİ SERVİSLERDE İŞLEMLER UYGYLANMAKTADIR. İNTERNET SİTELERİMİZDEN HİZMETLERİMİZİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

www.koch-chemie.com/
    www.koch-chemie.de/

"KOCH-CHEMİNE"de işlem yaptıran var mı? ben şahsen ilk defa duydum! burayı öneren var mı?

• Arkadaşlar selamlar,

Ön kaputta yer alan en büyüğü 2-3 toplu iğne başı kadar olan 10 tane kadar taş izi var arabada.
    Pastayla- cila ile temizlenecek cinsten değiller 5-6 tanesi boyayı kaldırıp kaputa kadar ulaşmış.
    Paslanması sorun olur diye rütuş yaptırmak istiyorum.

Ankarada bu taş izlerini rütuşla tertemiz halledebilecek bir yer varmıdır?
    Tavsiyelerinizi tecrübelerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Araba Beyaz Opak renktedir.
    Araba kirli olduğu için resim cekemedim ama anlattıgım gibi izler.

Yorum ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler...
  • 
Sayfa: önceki 186187188189190
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.