Şimdi Ara

...[ BOYA KORUMA / İÇ-DIŞ temizlik / pasta cila ]... (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.389
Cevap
62
Favori
907.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Polytop 5 lt.lik teflon cilayı satın alabileceğim bir yer var mıdır? Ya da satan birileri?
  • quote:

Orjinalden alıntı: sofokles2000

quote:

Orjinalden alıntı: sahin2030

arkadaşlar merhaba yeni aldığım arabam için temizlik malzemeleri önerebilirmisiniz (şampuan,jant temizleyici,lastik temizleyici,torpido parlatıcı ) hepsiburada.com da bir hayli var sizlerin yazdıklarınızıda okudum farklı farklı markalar vermişsiniz hb dan linkli olarak verebilirseniz çok sevinirim teşekkürler

Dördünden de çok memnunum, özellikle de lastik parlatıcısından:
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=253741&productid=otm093007
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=253741&productid=otm093008
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=253741&productid=otm093010
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=253741&productid=otm093022g1

aynı lastik parlatıcısını bende kullanıorum sonuc mukkemmel

• Arkadaşlar metalik siyah bir otomobilim var henüz yeni daha 3500 km de .
    Bir gün acelem olduğu için dalgınlıkla otomobilimi fırça ile yıkattım,daha doğrusu fırça kullanmayın demeyi unuttum, geri geldiğimde iş işten geçmişti .
    sadece bir kere fırça değmesine rağmen şimdi üzerinde malum kılcal çizikler oluştu , tabi normalde öle belli olan bir şey yok ama
    ışık altında ve belli bir açıdan bakıldığında siyah renkte harbiden kolay farkediliyor ve sinirim bozuldu baya.
    Acaba boya koruma yaptırırsam bu çizikler gider mi?
    Araba da yeni olduğu için pasta yaptırmak istemiyorum.
    Bu kılcal fırça çiziklerinin çözümü nedir?
    normal marketlerde satılan cilalardan kendim alıp uygulasam bir çözüm alabilir miyim?
    Bazı durumlarda siyah renge yapılan boya korumalarda harelenmenin daha da arttığından bahsedenler de olduğundan boya koruma da beni korkutuyor aslında

ne yapmalıyım

şimdiden cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim

• arkadaşlar iyi akşamlar, birşey sormak istiyorum ben yeni arabamı muhtemelen 2 gün içinde teslim alacağım alacağım yer boya korumayı da hediye olarak vermişti ama boya korumayı hemen alır almaz yaptırmak mı iyidir yoksa biraz zaman geçince mi gerçi ben alsam bile en erken haftasonu yaptırabileceğim ama yine de sizin görüşlerinizi öğreneyim dedim
  • Merhaba arkadaşlar aracımı alalıo bir hafta oldu siyah renkte aldığımda kaput koruma yaptırdım 60 lık yani bu cama çekilen filmin aynısını kaputa da çekiyorlar böylelikle ufak taşlar kaputu zedelemiyor ancak araca bu durumda iken teflon içerikli boya korumada yaptırma da düşünüyorum kaput filmi varken boya koruma yapılabiliyormu bu filmi kaldırmak gerekiyormu yardımcı olursanız sevinirim
  • Arkadaşlar benim deri temizliği ile ilgili sorum olacak. Aracım gri renkli deri koltuklu. Özellikle ön koltuklarda kırışıklıklar arasında siyah kir mevcut, derinin rengide canlı değil. Bildiğiniz etkili bir temizlik ürünü varmı? Teşekkürler...
  • sonax ve turtle wax'ın ürünlerine bakabilirsiniz.
    quote:

Orjinalden alıntı: ORFEON69

Arkadaşlar benim deri temizliği ile ilgili sorum olacak. Aracım gri renkli deri koltuklu. Özellikle ön koltuklarda kırışıklıklar arasında siyah kir mevcut, derinin rengide canlı değil. Bildiğiniz etkili bir temizlik ürünü varmı? Teşekkürler...
  • temizlik konusundaki püf noktaları paylaşmaya ara verdik sanırsam arkadaşlar kullanıpta hayran kaldığınız ve mutlaka tavsiye edeceğiniz ürünleri tekrarlarsanız tekrar tartışabiliriz belki sizin bildiğinizden daha iyileride vardır turtle wax cilalı şampuan övülüyor ancak kullananların önemli çoğunluğuda hayal kırıklığından bahsediyor fazla bir beklenti olmasından kaynaklanıyor heralde
  • ankara da CAR&ERA da yaptırdık boya korumayı. yaklaşık 5 saatden sonra aldığımda arabamı tanıyamdım. boya inanılmaz güzel parlıyor. şimdilerde parlaklığı biraz azalmaya başladı. ancak kuş pisliği yada diğer kirlerden korkmaz oldum. hafif nemlendirince akıp gidiyor. aracı yıkamak da kolaylaştı. tek sikayetim önceden rotuş görmüş bazı noktaların polisaj makinesi etkisiyle rotuş boyasının atması.
    (boya koruma yaptıran arkadaşlara tavsiye mümkünse yumuşak yıma süngeri ve suyla yıkayın sadece.)
  • Arkadaşlar slm,

Benim arabamın üzerine park ettiğim yerde dış cephe kaplaması sıçramış.Bütün araba camlar dahil pütür pütür.Defalarca yıkattım ,camları tinerle sildim banamısın demedi.Bu olay 2 ay önce oldu ve artık dış cephe kaplaması arabayla iyice bi kaynaştı.Cumartesi günü sonax da arabayı yıkatırken durumu anlattım ellerinde bi madde olduğunu kesin çıkartabileceklerini söylediler.Mavi renkli kil diye adlandırdıkları bir madde çıkardılar.Çocukların oyun hamuruna benzeyen bişey.Eleman kaportaya biraz su döktü, 2-3 kere kili sürdü sonra bezle temizledi dış cephe kaplaması gidiverdi.200 ytl ye bununla çıkartacaklarını söylediler ben de pahalı diye yaptırmadım.Bu kili nerede bulabilirim bilen var mı ?İnternette sonax ürünlerinin içinde göremedim bu ürünü.Ziebart yada diğer markaların killeri de olabilir.Yardımcı olan varsa sevinirim.
  • 1. Soru:Ankara'da arabanın pasta,cila ve boya korumasını hakkıyla yapacak bir yer arıyorum,ufak tefek cizikler falan da
    onları da ustalıkla kapatabilecek bir yer lazım..İşciligi ve özeni güzel fiyatı ucuz olursa iyi olur..
    2. Soru:Malum arabalar pisleniyor sürekli yıkatmak gerekiyor..Her seferinde neresi denk gelirse oraya gidiyorum..
    Aklımda dogru düzgün yıkayan bir yer yok hepsi bastan savma yıkıyor gibime geliyor..Arabamın içini dısını
    güzelce yıkatabilecegim,özenli yıkayan,cizmemek icin ugrasan ve fiyatı makul sürekli gidilebilecek bir yer arıyorum.(fiyat da belirtirseniz iyi olur)
    Tavsiyelerinizi bekliyorum..
    İlk tavsiye gelince direkt gidecegim yarın bir gün

Mümkünse yıkatma icin, Çankaya,turan güneş,dikmen,sokullu,öveçler,yüzüncüyıl,balgat,cetin emec,cukurambar civarı olursa daha iyi olur
    cünkü sürekli aynı yere gitmek istiyorum..
    pasta,cile boya koruma icin uzak olabilir sanayi vs..

• aracımın bi bölümunde çok ince cizik var hangi pasta veya cilayı almalıyım...

bulaşık süngeri ile cizilmiş gibi,el kadar büyüklükte, teşekkürler yardım için...
  • quote:

Orjinalden alıntı: alfabeta40

Arkadaşlar slm,

Benim arabamın üzerine park ettiğim yerde dış cephe kaplaması sıçramış.Bütün araba camlar dahil pütür pütür.Defalarca yıkattım ,camları tinerle sildim banamısın demedi.Bu olay 2 ay önce oldu ve artık dış cephe kaplaması arabayla iyice bi kaynaştı.Cumartesi günü sonax da arabayı yıkatırken durumu anlattım ellerinde bi madde olduğunu kesin çıkartabileceklerini söylediler.Mavi renkli kil diye adlandırdıkları bir madde çıkardılar.Çocukların oyun hamuruna benzeyen bişey.Eleman kaportaya biraz su döktü, 2-3 kere kili sürdü sonra bezle temizledi dış cephe kaplaması gidiverdi.200 ytl ye bununla çıkartacaklarını söylediler ben de pahalı diye yaptırmadım.Bu kili nerede bulabilirim bilen var mı ?İnternette sonax ürünlerinin içinde göremedim bu ürünü.Ziebart yada diğer markaların killeri de olabilir.Yardımcı olan varsa sevinirim.

200 ytl için oha diyorum...

http://www.polytop.com.tr/yardimciurun.html
    yukarıdkai linkteki kili de kullanabilirsiniz.
    Kırmızı olan daha sert bir kildir, mavi olan daha yumuşaktır.
    İKisi de uygundur, boya üzerine sonradan yapışmış dış cephe kaplaması gibi maddeleri çıkarmak için idealdir.
    Alacağınız bir kutu kil, kapağı açık kalıp kurumadığı ve içine başka bir malzeme nüfuz etmediği taktırde yıllarca size ve arkadaşlarınıza hizmet verecektir. Yılda kaç defa kullanacaksınız ki? :)

Fiyatları konusunda ise bir bilgim yok ama 200 ytl'den ucuzdur sanırım, uygulaması da çok kolaydır. zevklidir...

• quote:

Orjinalden alıntı: drarter

Merhaba arkadaşlar aracımı alalıo bir hafta oldu siyah renkte aldığımda kaput koruma yaptırdım 60 lık yani bu cama çekilen filmin aynısını kaputa da çekiyorlar böylelikle ufak taşlar kaputu zedelemiyor ancak araca bu durumda iken teflon içerikli boya korumada yaptırma da düşünüyorum kaput filmi varken boya koruma yapılabiliyormu bu filmi kaldırmak gerekiyormu yardımcı olursanız sevinirim

Kaput filmi varken de boya koruma yaptırabilirsiniz.
    Uygulama yapılırken kenarlarına dikket edilmesi gerekmektedir, gereksiz zorlanırsa kenarı kalkma yapabilir,
    Boya korumayı kaput filmi üzerine de uygulatın, çünkü kaliteli kaput koruyucu folyolar güneşin ışınlarını tamamen geçirirler, süzmezler. Bunun amacı yıllar sonra söküldüğünde folyo uygulanmamış bölge ile arasında ton farkı oluşmamasıdır. Bu yüzden de boya koruma uygulanırken folyo üzerine de uygulanmalıdır.

• quote:

Orjinalden alıntı: merdomerdo

merhabalar,boya korumanın hiçmi zararı yok?Ben yaptırdım şimdi uygulayan yeri dava ettim.Dava devam ediyor.Bu konuda uzman arkadaşlara sormak istiyorum,bu işlemin ardından aracımın motor kaputu ve tavanın tüm yüzeyini kaplayan beyaz noktalar oluştu,ayrıca sanırım vernik tabakasıda zarar gördü,ayrıca tavan önceden pürüzsüz iken şimdi üstten bakıldığında uzunlamasına dalga dalga izler var,araç zebraya döndü,bunlar nasıl olur?

Boya korumanın hiçbir zararı yok.
    Boya koruma malzemesi boyanın verniğinin üzerinde çok ince bir tabaka oluşturur. Sökücü bir özelliği vs. yoktur.

Pasta zararlı olabilir.
    Boya koruma öncesinde uygulanan pasta-cila uygulamasında boyanın verniğinden çok ince bir tabaka kaldırılır, yılların bıraktığı kirler bu şekilde alınır.

Sizin aracınıza olan sonuç ise anladığım kadarıyla (tavandaki dalga dalga izler) tamamen uygulama hatasıdır, yeniden uzmanca bir uygulama ile giderilebilmesi lazım, firma bu yola gitmiyor mu?

Eğer dalgaları giderici ikinci uygulamayı yaptılar ve dalgaları gideremedilerse bence davanızda sonuna kadar haklısınız. Umarım sonuç alırsınız.

Beyaz noktalar konusunda birşey anlamadım, resim koyabilirseniz sevinirim, çünkü boya koruma sonunda nasıl beyaz lekeler oluşmuş çook merak ettim.

• arkadaslar oto boya fiyatlari nekadar bilen varmi arac 407 siyah metalik
  • quote:

Orjinalden alıntı: bal974

quote:

Orjinalden alıntı: merdomerdo

merhabalar,boya korumanın hiçmi zararı yok?Ben yaptırdım şimdi uygulayan yeri dava ettim.Dava devam ediyor.Bu konuda uzman arkadaşlara sormak istiyorum,bu işlemin ardından aracımın motor kaputu ve tavanın tüm yüzeyini kaplayan beyaz noktalar oluştu,ayrıca sanırım vernik tabakasıda zarar gördü,ayrıca tavan önceden pürüzsüz iken şimdi üstten bakıldığında uzunlamasına dalga dalga izler var,araç zebraya döndü,bunlar nasıl olur?

Boya korumanın hiçbir zararı yok.
    Boya koruma malzemesi boyanın verniğinin üzerinde çok ince bir tabaka oluşturur. Sökücü bir özelliği vs. yoktur.

Pasta zararlı olabilir.
    Boya koruma öncesinde uygulanan pasta-cila uygulamasında boyanın verniğinden çok ince bir tabaka kaldırılır, yılların bıraktığı kirler bu şekilde alınır.

Sizin aracınıza olan sonuç ise anladığım kadarıyla (tavandaki dalga dalga izler) tamamen uygulama hatasıdır, yeniden uzmanca bir uygulama ile giderilebilmesi lazım, firma bu yola gitmiyor mu?

Eğer dalgaları giderici ikinci uygulamayı yaptılar ve dalgaları gideremedilerse bence davanızda sonuna kadar haklısınız. Umarım sonuç alırsınız.

Beyaz noktalar konusunda birşey anlamadım, resim koyabilirseniz sevinirim, çünkü boya koruma sonunda nasıl beyaz lekeler oluşmuş çook merak ettim.

Açıklamalarınız için çok teşekkürler.Bu durumun nasıl ortaya çıktığını ben de anlayabilmiş değilim.Ama aracımı teslim almaya gittiğimde gerçekten manzara hiç hoş değildi.Beyaz noktaları ilk önce pasta ciladan artan toz parçaları zannettim.Sonra aracın yakınına gidip elimle onları temizlemeye çalıştım ama o da ne?Bu beyaz noktalar boyanın içinde!!!Tekrar işlem uyguladılar,sonuç beyaz noktalar yerinde duruyor.Servis bu noktaların vernik tabakasının altında olduğunu söyledi.Fotoğrafta bu noktalar belli olmuyor.Ama aracın yanına gidip bakan birisinin dikkatini kolaylıkla çekiyor.Aracın üzerine bir tutam unu serpmiş gibi bir durum var.Tabii ki boya korumadan önce böyle bir durum kesinlikle yoktu.Bakalım mahkemenin sonucunu bekliyorum.

• Arkadaşlar teflon cila ile sıvı cila arasında ne fark var? Cilaları incelerken turtle waks ürünleri denk geldi baktım iki farklı ürün var biri nano teknoloji cila diyor diğeri aynı markanın teflon cila diyor hangisini alacağımı kararlaştıramadım, ürünlerin üzrinde hemen hemen aynı şeyler yazıyor.
  • ben malatya da ikamet etmekteyim.aracımı yeni satın aldım.(2 ay önce) aldığım kişi bayan olduğu için ufak tefek çizikler vardı
    arkadaşımın tavsiyesi üzerine pasta cila boya koruma, iç komple temizlik, koltuk koruma, gögüs koruma, motor komple temizlik motor koruma hepsini 250 ytlye yaptırdım. aracımı yeni gibi yaptılar. aynı işleri sonax çok daha fazla fiyat istemişti. ve şunu söylemek isterim ki sonax da pasta cila ve boya koruma yaptıran arkadaşımın aracının üzeri dairesel çiziklerle dolu güneş altında veya ışıkta çok belli oluyor bu(arkadaşa sölemedim ama beğenmedim)
    Firmanın savunucusu falan değilim ama AUTOWAX'a teşekkür etmek istiyorum. arkadaşlar gerçekten yeni gibi yaptılar aracı.

Düşünen arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eagle-eyed -- 25 Mayıs 2008; 11:15:46 >

• Arkadaşlar iyi günler.Siteye yeni kayıt oldum.İnsan ilk defa araba sahibi olunca gece gündüz arabasını düşünüyor:))Şimdi ben yazılanların hepsini okudum.Yalnız bişey çok kafama takılıyor.Boya koruma filan yaptırsak da bu araba bi şekilde çizilecek veya kuş pisliği vaya reçine kaportaya zarar vericek.bunları elimden geldiğince minimize etmeye kararlıyım.Yalnız şu var ki bile bile de arabamın çizilmesini istemiyorum.Demek istediğim şudur ki; oto yıkamacılarda arabaların çok çizildiğini biliyorum.Arabam siyah renkli ve arkadaşların arabalarından biliyorum(2-3 tanesinin ki de siyahtı)sudaki kireç klor ve tanzikle kaportaya suyun püskürtülmesi göz göre göre aracın hafiften hafiften çizilmesine sebep oluyor.Fırça,sünger farketmiyor.Şimdi dün elime bir broşür geçti,Kozyatağında bir yer açılmış.Mobil oto temizlik hizmeti veriyorlar.Telefon filan vermicem reklam niyetinde değilim.Burdaki bazı yazılar direk reklam amaçlı ve çok itici geliyor.Adamları arıyorsunuz,geliyorlar olduğunuz yere,motorsiklet icat etmişler kendilerince,susuz araç temizliği diye.Aradım sordum nedir diye,tamamen bitkisel bir ürün diyorlar ve fısfıs aracın üstüne sıkıyorlar ve mikrofiber bir bezle tozu kiri alıyorlar.tamam gelin dedim,25 dk da araç iç dış temizlendi ve süper oldu.zerre su kullanmadılar ve ayağınıza kadar geliyorlar.iç dış 15.50 ytl verdim bu arada.yıkamacıya gittiğinize,beklediğinize değmez.araçta ne bir çizik oluşu ne de bir toz kaldı.en komiği de motorsiklete bi tane akü yaptırmışlar,elektrik süpürgesi bile var motorun içinde,iç temizlik yapmak için.Ben bunu bir düşünün derim beyler.Boya koruma ,pasta cila bilmem ama göz göre göre yıkamacıda arabamın çizilmesini istemiyorum.

Teşekkürler okuduğunuz için:))

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.