Şimdi Ara

BOYA KORUMA HAKKINDA SORU VE MERAK **60 TL**

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Starcity autowax bayisinde 60 TL'ye iç dış yıkama ve nano boya koruma ve nano cila uygulaması varmıs. fiyat diger yerlerle kıyaslandıgında cok uygun, aradım sordum 180 TL normalde fakat kapmanya yaptık dediler.
    sizce boya koruma yaptırmalı mıyım ?

yaptırırsam da bu sizce işe yarar mı ? hani ne kadar ekmek o kadar köfre mantıgı olur mu acaba ? baslarında bekleyecegim bir de sorun olmasın diye.

200 300 TL verip yaptıramayacagım acıkcası ve 60 TL hiç yaptırmamaktan yine daha iyidir diye düşnüüyorum.

sizce nasıldır ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kullandıkları malzeme onemli. 200 tl gibi bir rakam icin aracın boyasını hasat etmeye deger mi? Meguaris sonax veya 3m gibi bir marka urunu ise yaptırın. Yoksa uzak durun derim.

• Autowax oldugu için biraz güven verdi marka biyer sonucta, ayrıca megairus kullanıyormus gidip bir yarın bakacagım bakalım

• Gidip yüzyüze konuşmakta fayda var.

Bugün iyi bir iç-dış yıkama için 20-25 tl istendiğini düşününce fiyat bedava gibi geldi bana.
  • 60TL ye yapılacak işin özü, ancak iç/dış yıkama+cila dır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

60TL ye yapılacak işin özü, ancak iç/dış yıkama+cila dır.

+1

Hani bu benzinliklerde 10 liraya satılan cam spreyleri var ya nano technology bilmem ne diye, ancak o kadar nano olur 60 liralık boya koruma.
  • boya koruma yaptıranların dikkatine : boya koruma yaptırdıktan sonra aracınızı köpüklü yıkama değilde araç şampuanı ile yıkamalısınız çünkü köpüklerin içinde kostik maddesi vardır ve boya korumayıda aracın üstünden söküp alıyor. bence uğraşılacak iş değil boya koruma işi çünkü yıkamacıya elinizde şampuan sünger ile gidince hepsi ağız burun yapıyor ve yıkama 15 dk sürecekse yaklasık 1 saat sürüyor. her seferindede aracın basında durmanız gerekıyor acaba şampuanla mı yıkadı kopukle mı dıye
  • 60TL ye yaptırdıkları ne kadar etkili olur bilmem ama şöyle bir örnek vereyim.
    Adanada Seatçı bir kaç arkadaş ile Meguiarsın boya koruması ve benzer bir kaç ürününü 1 galonluk bidonla alıyoruz ve kendi aramızda 500ml pet şişelerde paylaşıyoruz.
    Kalanıda forumdan falan sattığımız arkadaşlar oldu. 500ml. Meguiars hi tech yellow wax ile kendiniz aracınıza 15 kereden fazla uygulama yapabilirsiniz. 60lira vereceğiniz paraya hem boya korumayı hemde pedini, isterseniz boya koruma öncesi kili bile alabilirsiniz ve defalarca uygular daha uzun ömürlü kullanmış olursunuz.
    100-200lira verilip yapılan 1 yıllık boya koruma dedikleri şeylerde bana göre biraz hikayeden ibaret. Alıp kendiniz 2 aya bir uygulayın daha mantıklı olur.
    Benimde tavsiyem boya koruma sonrası köpük yerine imkan ve mekan varsa cilalı şampuan kullanmanız olacaktır.
  • firozat kullanıcısına yanıt
    hocam kendim yapabilmem için kapalı gölge bir alana ihtiyacım var sanırım degil mi ?
    eskiden pasta cila atardık araçlara üstübü ile.
    bu tarz bişi olur mu boya koruma da. cünkü kapalı alanım yok hani malzemeleri alsam deger mi bilemedim

• 60 tl olanında cok iyi oldugunu düşünmüyorum ama hiç yoktan iyidir mantıgındayım. daha yaptırmadım ama yaptırırım sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: asigo9

hocam kendim yapabilmem için kapalı gölge bir alana ihtiyacım var sanırım degil mi ?
    eskiden pasta cila atardık araçlara üstübü ile.
    bu tarz bişi olur mu boya koruma da. cünkü kapalı alanım yok hani malzemeleri alsam deger mi bilemedim

Üstubu ile attığınız büyük ihtimalle pastadır. Benim bahsettiğim uygulama pedi ile yapılan boya korumadır. Aracınızı yıkayıp gölge olan etrafta aşırı toz ve rüzgar olmayan bir yerde rahatça uygulayabilirsiniz. Biz Adanada arkadaşlarla carrefour gibi alış veriş merkezinin kapalı oto parkında uyguluyoruz. Eğer kendiniz uygulamak isterseniz her türlü malzeme ve uygulama konusunda detaylı şekilde yardımcı olabilirim.

• 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.