Şimdi Ara

BOYA KORUMA HAKKINDA BİLGİ ALMAK İSTEYENLER.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
8
Favori
72.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MRB ARKADAŞLAR FORUMDA YENİ YENİ AKTİF OLMAYA BAŞLIYORUM..YENİ ALDIĞIM 2013 AURİSİME KARAR VERİRKEN FORUMDA FAZLACA VAKİT GEÇİRDİM.. YAPTIĞIM İŞTEN DOLAYI BOYA KORUMA VE DETAYLI TEMİZLİK KONUSUNDA SORULARINIZI CEVAPLAYABİLİRİM.EN AZINDAN FORUMDAKİ ARKADAŞLARA BİR YARARIM OLUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM...

• quote:

Orijinalden alıntı: alemidevra

MRB ARKADAŞLAR FORUMDA YENİ YENİ AKTİF OLMAYA BAŞLIYORUM..YENİ ALDIĞIM 2013 AURİSİME KARAR VERİRKEN FORUMDA FAZLACA VAKİT GEÇİRDİM.. YAPTIĞIM İŞTEN DOLAYI BOYA KORUMA VE DETAYLI TEMİZLİK KONUSUNDA SORULARINIZI CEVAPLAYABİLİRİM.EN AZINDAN FORUMDAKİ ARKADAŞLARA BİR YARARIM OLUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM...

o zaman ilk sorum gelsin :) aracı aldığımda daha teslim almadan üzerine wiliams'ın seramik korumasından yaptırdım. açıkcası koruma olmadan önceki halini bilmediğimden karşılaştırma yapamıyorum ama güzelce yıkayıp kurulayınca 1 yıl geçtiği halde aracın boyası hala diri ve parlak görünüyor. şimdi sıkıntı şurada başlıyor; araç zaten sıfır ve fabrika boyasıyla olduğundan korumasız da olsa bahsettiklerimi zaten yaşayacaktım gibi geliyor, ikincisi toyota'ya 5 yıl garantiniz var ama ben boya korumanın etkisi geçti dediğimde siz de doğal olarak geçmedi diyeceksiniz kim haklı olacak dedim onlar da böyle birşey olmaz, bir pislik ya da leke oluştu ve yıkayınca çıkmadıysa gelin 5 yıl içinde temizliğini ve boya koruma yenilemesini biz yaparız dediler. Kısacası boya korumanın etkisinin geçtiğini nasıl kanıtlayabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cadwalader

quote:

MRB ARKADAŞLAR FORUMDA YENİ YENİ AKTİF OLMAYA BAŞLIYORUM..YENİ ALDIĞIM 2013 AURİSİME KARAR VERİRKEN FORUMDA FAZLACA VAKİT GEÇİRDİM.. YAPTIĞIM İŞTEN DOLAYI BOYA KORUMA VE DETAYLI TEMİZLİK KONUSUNDA SORULARINIZI CEVAPLAYABİLİRİM.EN AZINDAN FORUMDAKİ ARKADAŞLARA BİR YARARIM OLUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM...

o zaman ilk sorum gelsin :) aracı aldığımda daha teslim almadan üzerine wiliams'ın seramik korumasından yaptırdım. açıkcası koruma olmadan önceki halini bilmediğimden karşılaştırma yapamıyorum ama güzelce yıkayıp kurulayınca 1 yıl geçtiği halde aracın boyası hala diri ve parlak görünüyor. şimdi sıkıntı şurada başlıyor; araç zaten sıfır ve fabrika boyasıyla olduğundan korumasız da olsa bahsettiklerimi zaten yaşayacaktım gibi geliyor, ikincisi toyota'ya 5 yıl garantiniz var ama ben boya korumanın etkisi geçti dediğimde siz de doğal olarak geçmedi diyeceksiniz kim haklı olacak dedim onlar da böyle birşey olmaz, bir pislik ya da leke oluştu ve yıkayınca çıkmadıysa gelin 5 yıl içinde temizliğini ve boya koruma yenilemesini biz yaparız dediler. Kısacası boya korumanın etkisinin geçtiğini nasıl kanıtlayabilirim.

mrb...Williams seramik kaplama yeni bir sistem henüz uygulamadım fakat az çok sektörün içinde olduğumdan biliyorum..Seramik kaplama bir boya koruma değildir öncelikle..seramik kaplama kılcal ve ince çiziklerin oluşmasını önler..aracınızı yanlış şampuanla yıkamadan kaynaklanan matlığı önler..güneş yanığı oluşmasını önler vs vs yani boya korumadan daha ileri bir üründür aracın üstünde bir tabaka daha oluşturur..Aracınızı sıfır aldığınızda üzerinde showrrom cilası dedikleri bir cila mevcut ve bu cila sadece göstermelik olduğundan 2 3 yıkama sonunda atar aracın üstünden doğal olarakta boyanın üstünde koruyucu bi kat kalmaz...aracınızın boyasının parlak görğnmesinin sebebide seramik kaplama'dan kaynaklı..seramik kaplama'nın etkisi boya koruma gibi 1 senede geçmez..aracın üstünde kılcal çizik oluşmuşsa bir veya iki parça bile yeterli bu da aracı güneşe çektiğinizde belli olur,o zmn seramik kaplama'nın etkisinin geçtiğini iddaa edebilirsiniz ama illaki bunun aksini söyleyeceklerdir..su kaydırıcı özelliği geçtiyse yine bunu öne sürebilirsiniz..onun haricinde başka bir şekilde etkisnin geçtiğini ispat etme şansınız yok sanırım...ama seramik kaplama'yı tekrarlamalarını isteyin siz onun için para ödediniz...Eğer boya koruma yapıp bi kat cila sürüp göndereceklerse hiç gerek yok işlem yapılırken aracın başında durmanızı tavsiye ederim...
    Ayrıca raç yıkamayla alakalı bir tavsiyem olsun...Würth marka cilalı oto şampuanı ve bir araç yıkama peluşu alın aracınızda taşıyım ve her yıkamacıya gittiğinizde aracınızı onunla yıkamasını söyleyin..sebebi ise fırçasız yıkama dedikleri köpüğün içerisinde kostik denilen bir madde var aracın üstündeki kiri pisi akıtsın diye ağır bir kimyasal yani bu..Bu ürün havayla temas edince ısı açığa çıkarır ve aracınızın verniğini yakmaya başlar zamanla ve aynı şekilde aracınız matlaşırda bi süre sonra..Ayrıca aracı yıkattığınız yerde kuyu suyu olmamasına özen gösterin..Umarım yardımcı olabilmişimdir..

• quote:

mrb...Williams seramik kaplama yeni bir sistem henüz uygulamadım fakat az çok sektörün içinde olduğumdan biliyorum..Seramik kaplama bir boya koruma değildir öncelikle..seramik kaplama kılcal ve ince çiziklerin oluşmasını önler..aracınızı yanlış şampuanla yıkamadan kaynaklanan matlığı önler..güneş yanığı oluşmasını önler vs vs yani boya korumadan daha ileri bir üründür aracın üstünde bir tabaka daha oluşturur..Aracınızı sıfır aldığınızda üzerinde showrrom cilası dedikleri bir cila mevcut ve bu cila sadece göstermelik olduğundan 2 3 yıkama sonunda atar aracın üstünden doğal olarakta boyanın üstünde koruyucu bi kat kalmaz...aracınızın boyasının parlak görğnmesinin sebebide seramik kaplama'dan kaynaklı..seramik kaplama'nın etkisi boya koruma gibi 1 senede geçmez..aracın üstünde kılcal çizik oluşmuşsa bir veya iki parça bile yeterli bu da aracı güneşe çektiğinizde belli olur,o zmn seramik kaplama'nın etkisinin geçtiğini iddaa edebilirsiniz ama illaki bunun aksini söyleyeceklerdir..su kaydırıcı özelliği geçtiyse yine bunu öne sürebilirsiniz..onun haricinde başka bir şekilde etkisnin geçtiğini ispat etme şansınız yok sanırım...ama seramik kaplama'yı tekrarlamalarını isteyin siz onun için para ödediniz...Eğer boya koruma yapıp bi kat cila sürüp göndereceklerse hiç gerek yok işlem yapılırken aracın başında durmanızı tavsiye ederim...
    Ayrıca raç yıkamayla alakalı bir tavsiyem olsun...Würth marka cilalı oto şampuanı ve bir araç yıkama peluşu alın aracınızda taşıyım ve her yıkamacıya gittiğinizde aracınızı onunla yıkamasını söyleyin..sebebi ise fırçasız yıkama dedikleri köpüğün içerisinde kostik denilen bir madde var aracın üstündeki kiri pisi akıtsın diye ağır bir kimyasal yani bu..Bu ürün havayla temas edince ısı açığa çıkarır ve aracınızın verniğini yakmaya başlar zamanla ve aynı şekilde aracınız matlaşırda bi süre sonra..Ayrıca aracı yıkattığınız yerde kuyu suyu olmamasına özen gösterin..Umarım yardımcı olabilmişimdir..

oldukça açıklayıcı ve detaylı bir cevap olmuş öncelikle teşekkür ederim. aslına bakarsanız aracı aldığımdan itibaren yıkamacıya hiç götürmedim. hafta sonları özel şampuanım ve doğal süngerim ile aracımı kendim yıkıyorum. Hem kaliteli ürün kullanmış oluyorum, hem gerekli özeni gösteriyorum, hem de hafta içinde araçta oluşmuş fakat gözden kaçan, kırık, dökük, çizikleri görmüş aracı gözle bir kontrol etmiş oluyorum. würth marka ürünleri kullandım ve gerçekten kaliteli ürünler. Bu aralar ise 3M'in cilalı şampuanını kullanıyorum. O da oldukça tatmin edici. Seramik kaplama konusuna gelirsek bu kaplama çiziklere olduğu kadar aracın yıkanmasına da etki ediyor. Temizlenmesi inanın çok kolay ve hızlı oluyor. Zaten toyota da bu özelliğin geçmesi halinde yeni uygulama yaparız diyor. Yoksa su kaydırma özelliği geçeli çok oldu. :) anladığım kadarıyla kir boyaya kadar nüfus edemediğinden kolayca temizlenebiliyor. iilginiz ve bilgiler için teşekkür ederim.

• Ben her sene sonax nano guard yaptırıyorum. hayat kurtarmışlığı vardır benim için. Bu tip korumaların ardından aracı fırçayla yıkarlarsa o katman zarar görüyor. o yüzden servise bile verirken yıkanmayacak diye not düşürüyorum sisteme.
  • hocam boya koruma konusuna oldukça meraklıyım.uzun bir süre araştırma yaptım ama çok karışık bir konu.bir türü işin içinden çıkamadım.o kadar çok çeşit varki hangisi işime yarayacak onu bulamıyorum.collinite, meguiars,autoglym,fk ,vb nano veya wax markaları var.ben tech wax 2 aldım.etkisinden memnunum ama ömrü çok kısa.bana tavsiyeniz nedir.mümkünse kalıcılığı uzun bir ürün istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rainmanstern -- 4 Aralık 2013; 20:46:53 >
  • Ben her yıl veya aracı sıfır aldıysam 6 ayda bir düzenli olarak 3M boya koruma yaptırırım. Araçlarım hep ilk günkü gibi durmuştur. Seramik kaplama daha da mı parlak gösteriyor aracı? Kılcal veya ince çizikler boya koruma yapıldığı dönemlerde zaten gideriliyor. Boya koruma da boya üzerinde ince bir katman oluşturmuyor mu? Seramik daha sert bir katmandır tahminimce. Bir de çizik oluşunca seramik kaplama üzerinde, giderilmesi daha zor oluyormuş galiba. Ama çiziklere, güneşe, kuş pisliğine vs. daha dayanıklı bildiğim. Bir de jantlara da uygulanabiliyor. Boya koruma jantlara da uygulanabiliyor mu? İşin özü, biz bu uygulamalardan hangisini yaptırmalıyız?Artıları eksileri? Biraz kafam karışıyor açıkçası. Gerçi ben bir aracı taş çatlasın 3 yıl kullanıyorum ama, bir kere seramik kaplama yap, bir daha da uğraşma gibi bir durumda var ortada. Bilemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yeni Corolla Almak

Ben her yıl veya aracı sıfır aldıysam 6 ayda bir düzenli olarak 3M boya koruma yaptırırım. Araçlarım hep ilk günkü gibi durmuştur. Seramik kaplama daha da mı parlak gösteriyor aracı? Kılcal veya ince çizikler boya koruma yapıldığı dönemlerde zaten gideriliyor. Boya koruma da boya üzerinde ince bir katman oluşturmuyor mu? Seramik daha sert bir katmandır tahminimce. Bir de çizik oluşunca seramik kaplama üzerinde, giderilmesi daha zor oluyormuş galiba. Ama çiziklere, güneşe, kuş pisliğine vs. daha dayanıklı bildiğim. Bir de jantlara da uygulanabiliyor. Boya koruma jantlara da uygulanabiliyor mu? İşin özü, biz bu uygulamalardan hangisini yaptırmalıyız?Artıları eksileri? Biraz kafam karışıyor açıkçası. Gerçi ben bir aracı taş çatlasın 3 yıl kullanıyorum ama, bir kere seramik kaplama yap, bir daha da uğraşma gibi bir durumda var ortada. Bilemedim.

seramik kaplama daha parlak yapmıyor açıkçası, parlaklık konusunda bir fark olmuyor ama etkisi uzun süre devam ediyor. Şu an aracım ikinci kışına giriyor olmasına rağmen aracı yıkadıktan sonra hala ilk günkü gibi gıcır gıcır parlıyor bir de yıkama işlemi gerçekten çok kolaylaşıyor. imkanıım olsa fırçasız yıkamaya yarayan köpüklerden almak istiyorum, sadece o yeterli olur bence ama bunu uygulamaya uygun alanım yok maalesef. benzinliklerdeki basınçlı su makinaları ile tozunu alıp, orada kendi şampuanım ile yıkayıp, tekrar basınçlı su ile duruluyorum. Çok fazla kirli değilse bir kova su aracı temizlemeye yetiyor üstelik çünkü boya gerçekten kir tutmuyor. ben oldukça memnunum ama fiyatı da bir o kadar yüksek. aracı aldığımda 850 TL ödemiştim. (2012 eylül) bazı yerler kampanya ile 500'e kadar düştü.

• cadwalader C kullanıcısına yanıt
    Açıklayıcı olabilidiysem ne mutlu bana.. 3M'in ürünleride çok kalitelidir...Ben teşekkür ederim kazasız belasız sürüşler..
  • erincar kullanıcısına yanıt
    Araca uygulama yaptırdığınız yer çok önemli...Marka tabiki çok önemli ama işçilik çok daha önemlidir..sonax kötü bir marka değil ama bir 3M - Würth - Meguiars değil benim gözümde,bu kullanan ustaya göre değişir elbette..fakat dediğim gibi bu markalar kullanmak tama koruma elde edeceğiniz anlamına gelmez kesinlikle işçilik kullanılan pedler kusursuz olmalı...
  • rainmanstern R kullanıcısına yanıt
    Öncelikle saydığınız markaların içinden tek anladığım ve bildiğim Meguiars...yani bizim sektörde kalite istiyorsanız Meguiars veya würth veya 3m kullanılmalıdır..ama önceki yorumumda da bahsettim işçilik bunlardan çok daha önemli kullanılan pedler makina kullanımı makina devir ayarı vs vs...uzun soluklu bir boya koruma için öncelikle kusursuz bir işçilik gerekir..doğru ped ve doğru ürünler kullanılmalıdır..ben würth kullanıyorum ve memnunum üründen kullandığım pedler meguiars pedleri.siz uygulamayı kendinizmi yapıyorsunuz..ve sizin bildiğiniz boya koruma sistemi nedir onu bi anlatırsanız ona göre doğru yönlendireyim sizi..
  • quote:

Ben her yıl veya aracı sıfır aldıysam 6 ayda bir düzenli olarak 3M boya koruma yaptırırım. Araçlarım hep ilk günkü gibi durmuştur. Seramik kaplama daha da mı parlak gösteriyor aracı? Kılcal veya ince çizikler boya koruma yapıldığı dönemlerde zaten gideriliyor. Boya koruma da boya üzerinde ince bir katman oluşturmuyor mu? Seramik daha sert bir katmandır tahminimce. Bir de çizik oluşunca seramik kaplama üzerinde, giderilmesi daha zor oluyormuş galiba. Ama çiziklere, güneşe, kuş pisliğine vs. daha dayanıklı bildiğim. Bir de jantlara da uygulanabiliyor. Boya koruma jantlara da uygulanabiliyor mu? İşin özü, biz bu uygulamalardan hangisini yaptırmalıyız?Artıları eksileri? Biraz kafam karışıyor açıkçası. Gerçi ben bir aracı taş çatlasın 3 yıl kullanıyorum ama, bir kere seramik kaplama yap, bir daha da uğraşma gibi bir durumda var ortada. Bilemedim.

kullandığınız ürün kesinlikle süper baştan söyleyeyim ama sıfır araca komple bir boya koruma işlemi yapma taraftarı değilim,zaten aracınız sıfır çizik vs yok bu sebeple çizik giderici uygulayıp yeni boyanın içine girmeye tabakayı inceltmeye gerek yok diye düşünüyorum..ha sadece son kat olan boya koruma uygulanıp fiber bezle silinebilir ama bu çok uzun soluklu bir işlem olmaz...3 ayda bir tekrarlanabilir ve çok kolay uygulanabilir...evinizin önünde temiz arabaya 1 saatte uygulayabilirsiniz...seramik kaplama aracın üstünde bariz bir kat oluşturuyor boya korumadan çok daha iyi bir koruma sağlar tabiki...seramik kaplamanın üzerinde çizik oluşmaz zaten bu sebeple 5 yıl garantili..boya koruma jantlara uygulanır fakat gerçek bir koruma sağlamaz..seramik kaplama ise tam koruma sağlar..ben kesinlikle seramik kaplamayı tavsiye ederim..BOya koruma sadece anlık parlaklık sağlar ve kısa süre dayanır 6 ay kadar,ama çiziklere vs dış etkilere karşı koruma sağlamaz..

• Kendim uygulamaya çalışıyorum.dışarda yaptırmak itiyorum ama istenilen fiyatları hakettiklerini düşünmüyorum ben.uzun süre araştırım yazdığım marka ve modeller çok rağbet görmekte.ama hangisi iyi bilemiyorum.benim için öncelik uzun süreli koruma ,boyada olusabilecek ince çizikleri engellemek ve ilk günkü canlılığı koruyabilmek..
  • cadwalader C kullanıcısına yanıt
    fırçasız yıkama köpüklerini kesinlikle kullanmayın o ürünlerin içinde kostik denilen bir asit bulunuyor ve havayla temas edince ısı açığa çıkıyor bu ısı aracın üstündeki tüm korumayı aldığı gibi belli bir süre sonra aracın üstündeki verniği yakmayada başlıyor...bir tavsiyede bulunayım..aracınızı yıkadıktan sonra güneşte silmeyin güneşte silerseniz eğer su lekeleri oluşacaktır...
  • rainmanstern R kullanıcısına yanıt
    Peki polisaj makineniz veya özel pedleriniz varmı aceba? uygulama yaptığınız ortam steril ve kapalı bir alanmı? eğer bunlar mevcut değilse yaptığınız uygulamanın hiçbir anlamı olmayacaktır..istenilen fiyatı hakkettiklerini düşünmeyeblirsiniz ama işçilik kullanılan malzeme dükkan maliyetleri derken fiyat evet yüksek görünüyor..ortalama bir uygulama fiyatı benm gözümde 250 veya 300 tl olmalıdır..binek araçlar için tabi..uzun süreli koruma için profesyonel bir ekipman ve işçilik şart..
  • quote:

quote:

kullandığınız ürün kesinlikle süper baştan söyleyeyim ama sıfır araca komple bir boya koruma işlemi yapma taraftarı değilim,zaten aracınız sıfır çizik vs yok bu sebeple çizik giderici uygulayıp yeni boyanın içine girmeye tabakayı inceltmeye gerek yok diye düşünüyorum..ha sadece son kat olan boya koruma uygulanıp fiber bezle silinebilir ama bu çok uzun soluklu bir işlem olmaz...3 ayda bir tekrarlanabilir ve çok kolay uygulanabilir...evinizin önünde temiz arabaya 1 saatte uygulayabilirsiniz...seramik kaplama aracın üstünde bariz bir kat oluşturuyor boya korumadan çok daha iyi bir koruma sağlar tabiki...seramik kaplamanın üzerinde çizik oluşmaz zaten bu sebeple 5 yıl garantili..boya koruma jantlara uygulanır fakat gerçek bir koruma sağlamaz..seramik kaplama ise tam koruma sağlar..ben kesinlikle seramik kaplamayı tavsiye ederim..BOya koruma sadece anlık parlaklık sağlar ve kısa süre dayanır 6 ay kadar,ama çiziklere vs dış etkilere karşı koruma sağlamaz..

6 ayda bir yaptırılan Boya korumaya kıyasla Seramik kaplama; şu yoğun kış şartlarında, kar, buz ve yağmura karşı, sıcaklarda da güneşe karşı, kuş pisliklerine, ağaç reçinelerine karşı daha etkin koruma sağlıyor? Örneğin 2 yıl sonra Seramik kaplamalı bir aracın, boyası ve jantları, hatta camları daha yeni görünümde olacak?

Eğer cevabınız evet öyle ise, boya korumanın en ufak avantajı kalmıyor. Sanki bir şey korumuyormuş gibi, normal bir cilaymış gibi, su ve toz kaydırıyor sadece.

Seramik kaplama sadece toz çamur vs kaynaklı çiziklere koruma sağlayıp, saca inmeyen çiziklere de koruma sağlıyor mu? Vernik çizildiğinde seramik koruma da çizilmiş olmuyor mu? Bu çizik tekrar giderilebiliyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yeni Corolla Almak -- 8 Aralık 2013; 20:35:08 >

• Bir de Toyota servislerinin uyguladığı Seramik Kaplama uygulamasının kalitesi konusunda fikriniz var mıdır?
  • Yeni Corolla Almak Y kullanıcısına yanıt
    ilk cümlenizle seramik kaplamayı tanımlamışsınız zaten..kesinlikle daha etkin bir koruma sağlayacaktır ve aynı model başka bir araca göre fark yaratacaktır...Boya koruma uygulaması benim nazarımda eski araçlardaki boya yenileme için daha etkin örneğin 2005 model bir araçta eskiyen boyayı tekrar yenilemek gözümüzün görmediği kiri ve aracın üstüne yapışan tozları almaya ve aracı ilk güne yakın bir hale getirip parlatmaya yarar..ama sıfır bir araçta su kaydırıcı,zararlı güneş ışığına karşı koruyucu,ve aracın üzerine yapışması beklenen kiri ve yapışan tozları önlemeye kısa bir süre için yardımcı olur..düne kadar seramik kaplama yoktu ve tüm servisler boya koruma uyguluyordu şimdi dikkat ederseniz servisler artık size seramik kaplama istermisiniz diye soruyor boya korumanın adı geçmemeye başlıyor, zamanla bu dahada yaygınlaştıkça boya koruma unutulmaya başlayacaktır bunun sebebi yeni teknolojiler geliştikçe eskilerin unutulması gibi de adlandırabiliriz...seramik kaplamada ağır çizikler olmadıkça %60'e kadar koruma sağlıyor tırnak çizikleri küçük taş çizikleri fırçalı yıkama çizikleri vs gibi ama boya korumada böyle birşey sözkonusu olmuyor malesef..

• quote:

Bir de Toyota servislerinin uyguladığı Seramik Kaplama uygulamasının kalitesi konusunda fikriniz var mıdır?

bu konuda bir fikrim yok inanın çünkü marka konusunda bir bilgim yok...hangi markayı kullandıklarını bilmiyorum..benim bildiğim marka Williams..uygulaması basit ama yinede dataycı bi işçilik gerektirdiğine inanıyorum..
  • RX 20 için ne derseniz?
    Ben 3-5 yıkamadan sonra bunu kullanıyoırum
    Ben açıkcası araçlarıma ne kaput filmi nede boya koruma yaptırmıyorum.
    Ziebart başıma bir sürü iş açmıştı.
    Takasta dert oldu.
    Seramik kaplama ilgimi çekti ama bir arkadaş su itici özelliğinin cebuk geçtiğini yazmış.
    Sizin bir öneriniz var mı?
    Birde son olarak ön cam için su itici en iyisi hangisi?
    Ziebart denedim, memnun kalmadım, Renault scenic alırken renaultun cam korumasını denedim, memnun kalmadım.
    Sizden tavsiye alabilir miyim?

Saygılarımla,
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.