Şimdi Ara

Boy Uzaması İçin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
2
Favori
575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle temmuzda 17 yaşına girdim. boyum 172 cm. çok şükür kısa değilim ama biraz daha uzun olmak istiyorum. bildiğiniz üzere genetik bir sınır var babam da annemde 165 cm. ama bu genetik sınırda max. ulaşmak için bir takım ekstra şeyler de yapmak lazım. dayılarım 178 cm amcam da 176 cm filan yani çevremde benden uzun yakınlarım var araştırdım biraz. ayrıca bu ve başka bir kaç forumda benzer konulara göz attım şunlara ulaştım:
    tabi süt ve süt ürünleri, basketbol, günlük barfiks çekmek, yüzme, esneme ve zıplama hareketleri, bazı fitness hareketleri, balık yağı hapı, vitaminli besinler ve vitamin hapları.. başka bildiğiniz bir şeyler var mı? 180 olabilir miyim acaba ya

• quote:

Orijinalden alıntı: Sunguroğlu77

Arkadaşlar öncelikle temmuzda 17 yaşına girdim. boyum 172 cm. çok şükür kısa değilim ama biraz daha uzun olmak istiyorum. bildiğiniz üzere genetik bir sınır var babam da annemde 165 cm. ama bu genetik sınırda max. ulaşmak için bir takım ekstra şeyler de yapmak lazım. dayılarım 178 cm amcam da 176 cm filan yani çevremde benden uzun yakınlarım var araştırdım biraz. ayrıca bu ve başka bir kaç forumda benzer konulara göz attım şunlara ulaştım:
    tabi süt ve süt ürünleri, basketbol, günlük barfiks çekmek, yüzme, esneme ve zıplama hareketleri, bazı fitness hareketleri, balık yağı hapı, vitaminli besinler ve vitamin hapları.. başka bildiğiniz bir şeyler var mı? 180 olabilir miyim acaba ya

fitness'a git
    hem omuzların genişler hemde barfiks ip atlama falan gibi hareketlerin boya çok ciddi katkısı olur.
    fitness boy kısaltır diyenlere inanma. biz öküz gibi yetişiyoruz ama başka ülkelerde 12 yaşında çok ciddi ve ağır şekilde body'e başlayıp şimdi 2 metre olan adamlar var. azdaha zorlasa bırak tek eli, eli olmadan barfiks çekenlerden söz ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: inwwisible

quote:

Arkadaşlar öncelikle temmuzda 17 yaşına girdim. boyum 172 cm. çok şükür kısa değilim ama biraz daha uzun olmak istiyorum. bildiğiniz üzere genetik bir sınır var babam da annemde 165 cm. ama bu genetik sınırda max. ulaşmak için bir takım ekstra şeyler de yapmak lazım. dayılarım 178 cm amcam da 176 cm filan yani çevremde benden uzun yakınlarım var araştırdım biraz. ayrıca bu ve başka bir kaç forumda benzer konulara göz attım şunlara ulaştım:

fitness'a git
    hem omuzların genişler hemde barfiks ip atlama falan gibi hareketlerin boya çok ciddi katkısı olur.
    fitness boy kısaltır diyenlere inanma. biz öküz gibi yetişiyoruz ama başka ülkelerde 12 yaşında çok ciddi ve ağır şekilde body'e başlayıp şimdi 2 metre olan adamlar var. azdaha zorlasa bırak tek eli, eli olmadan barfiks çekenlerden söz ediyorum

ağırlık altına girmedikten sonra halter filan yani bi zararı yok hocam benim bildiğim de öyle ama malum 11. sınıfım ygs hazırlıklaı var 11i dersleri de var vakit yok maalesef evde barfiks çekiyorum ayrıca workout yani vücut ağırlığıyla yapılan hareketler (şınav, mekik, barfiks) ile ilgileniyorum workout da bunların biraz modifiye edilmişi diyebiliriz. değişik şekillerde yapıyorlar filan

• quote:

quote:

quote:

fitness'a git

ağırlık altına girmedikten sonra halter filan yani bi zararı yok hocam benim bildiğim de öyle ama malum 11. sınıfım ygs hazırlıklaı var 11i dersleri de var vakit yok maalesef evde barfiks çekiyorum ayrıca workout yani vücut ağırlığıyla yapılan hareketler (şınav, mekik, barfiks) ile ilgileniyorum workout da bunların biraz modifiye edilmişi diyebiliriz. değişik şekillerde yapıyorlar filan

sen hiç halter kaldırdın mı ?

iddasına girerim 2,5 kg X 2 ve 1,5metrelik halter demirini 3 kez bile kaldıramazsın.
    biliyorum içinden ne diyo bu adam be diyeceksin. ben kaç kilo kaldırıyorum diyeceksin. belkide yeğenlerin vardır ikisini aynı anda havada sallandırıyorum diyeceksin. ama halter sadece birkaç kası çalıştırır ve halterde omurlarına binen ağırlık kaldırdığın yükle aynıdır.

şimdi millet diyorki halter kaldırınca boy kısalır. halter kaç kilo ? diyelim 8 kilo. omura binen ağırlık ? 8 kilo
    sen hiç pazar alışverişinde onlarca poşeti eline alıp eve çıkarmadınmı ?
    kaldırdığın ağırlık hayatın boyunca 8 kiloyu geçmedi mi ?
    yani demek istediğim eğer halter boyu kısaltıyorsa poşeti bile taşımamalısın.
    küçük çocukları asla kucağına almamalısın (ortalama bir çocuk 10-15kg sayalım)
    Bunların hepsi bilmeyen 3-5 şekerpare göbekli adamın uydurması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inwwisible -- 17 Ekim 2013; 23:02:14 >

• inwwisible kullanıcısına yanıt
    yok hocam kısaltır demedim de hani başının üstüne kaldırınca durduruyor diyorlar, dediğin gibi uydurmadır doğru pazar poşeti filan. kaldıramam kaldırırım demedim de :) kızma yahu :)
  • quote:

yok hocam kısaltır demedim de hani başının üstüne kaldırınca durduruyor diyorlar, dediğin gibi uydurmadır doğru pazar poşeti filan. kaldıramam kaldırırım demedim de :) kızma yahu :)

yok canım kızmadım

ben fitness'a ilk gittiğimde herkes bunları söylerdi. bir ara milletin konuşması yüzünden fitnessı bırakacaktım.

halter de kaldırdım, kardiyoda yaptım, butterfly'da yaptım yani body'e gittim.
    omuzumda ciddi genişleme var ve boyumda uzadı. hala gidiyorum.
  • Yaşım 17, boyum 184. 188-190 olur muyum?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yuh be birader neyine yetmiyor yaa Allah Allah biz 1.80 olur muyuz diyoruz adam 1.90 diyor

Edit: olursun bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sunguroğlu77 -- 17 Ekim 2013; 23:23:19 >
  • inwwisible hocam kaç yaşındaydınız acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sunguroğlu77 -- 17 Ekim 2013; 23:24:21 >
  • quote:

yuh be birader neyine yetmiyor yaa Allah Allah biz 1.80 olur muyuz diyoruz adam 1.90 diyor

Ama 90 kiloyum.

• quote:

inwwisible hocam kaç yaşındaydınız acaba?

19
    16'da başladım bu işe haftada 3 gün gidiyorum.
    üçgen vucudum yok. olsunda istemiyorum. tam yerinde bir vucudum var six-pack falan belli göğüsler belli
  • quote:

Orijinalden alıntı: UD97

quote:

yuh be birader neyine yetmiyor yaa Allah Allah biz 1.80 olur muyuz diyoruz adam 1.90 diyor

Ama 90 kiloyum.

zayıflamaya çalış kardeşim zayıflayınca daha uzun gözükürsün zaten bence 184-185 cm en ideal boy çok çok uzun da değil tam ayarında uzun

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: UD97

quote:

Ama 90 kiloyum.

zayıflamaya çalış kardeşim zayıflayınca daha uzun gözükürsün zaten bence 184-185 cm en ideal boy çok çok uzun da değil tam ayarında uzun

Kolpa atmıyorum şimdiden söyleyeyim.
    Kemiklerim laın, bol bol kas var ve mütevazi bir de göbeğim var. 2 senede 5-6 santim atmışımdır. Kilom hep aynı kaldı.

• quote:

19
    üçgen vucudum yok. olsunda istemiyorum. tam yerinde bir vucudum var six-pack falan belli göğüsler belli

hocam derslerinizde bir aksama oluyor mu acaba? hani sınav zamanı filan ders çalışma düzeni vs. mesela fitness dan yorun argın gelip ders çalışamama durumları oluyor mu? bende 1 ay gittim spor salonuna sonra bıraktım okuldan
  • quote:

quote:

19

hocam derslerinizde bir aksama oluyor mu acaba? hani sınav zamanı filan ders çalışma düzeni vs. mesela fitness dan yorun argın gelip ders çalışamama durumları oluyor mu? bende 1 ay gittim spor salonuna sonra bıraktım okuldan

o senin yapacağın hareketlere bağlı. eğer kiloluysan (ki kiloluymuşun) koşarsın. eğer koşarsan eve gelince kendini yorgun hissedersin ve duş alıp yatarsın.
    ama eğer koşmazsan duş almana bile gerek kalmaz ve yorulmazsın. istersen 3 saat body çalış onun yorgunluğunu eve gidene kadar atarsın. neredeyse terlemediğin için banyo yapmasanda olur.

senin yerinde olsam (haftada 3 gün gideceğini varsayarak) 1 gün kardiyo 3 gün body yaparım
    body+kardiyoyu haftasonuna atarım. sabahtan giderim işimi bitiririm eve gelir duşumu alırım. çok fazla zamanın olur.
    hafta içi günlerdede body yaparım.
    ama beslenmene ciddi dikkat etmen gerek haftada 1 gün kardiyonun etkisi fazla olmaz eğer herzamanki düzenine devam edersen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inwwisible -- 17 Ekim 2013; 23:38:26 >

• O yastan sonra 3 cm uzasan yat kalk dua et

• quote:

quote:

quote:

19

o senin yapacağın hareketlere bağlı. eğer kiloluysan (ki kiloluymuşun) koşarsın. eğer koşarsan eve gelince kendini yorgun hissedersin ve duş alıp yatarsın.
    ama eğer koşmazsan duş almana bile gerek kalmaz ve yorulmazsın. istersen 3 saat body çalış onun yorgunluğunu eve gidene kadar atarsın. neredeyse terlemediğin için banyo yapmasanda olur.

senin yerinde olsam (haftada 3 gün gideceğini varsayarak) 1 gün kardiyo 3 gün body yaparım
    body+kardiyoyu haftasonuna atarım. sabahtan giderim işimi bitiririm eve gelir duşumu alırım. çok fazla zamanın olur.
    ama beslenmene ciddi dikkat etmen gerek haftada 1 gün kardiyonun etkisi fazla olmaz eğer herzamanki düzenine devam edersen

Alıntıları Göster
    quote:

hocam pek kilolu sayılmam ya :D UD97 nickli arkadaş yazdı 90 kiloyum diye ben 73 kiloyum

• hocam 22 yaşına kadar yolu var diyorlar ümidimi kırma yahu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sunguroğlu77 -- 17 Ekim 2013; 23:44:23 >
  • quote:

quote:

hocam pek kilolu sayılmam ya :D UD97 nickli arkadaş yazdı 90 kiloyum diye ben 73 kiloyum

haa pardon. kilon gayet iyi.
    sen haftada 3 bodye git. kardiyoyu boşver o zaman

• quote:

hocam 22 yaşına kadar yolu var diyorlar ümidimi kırma yahu

Ben 16 yasinda 1.86yim o hesapla benim 2 metreye kadar yolum var

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.