Şimdi Ara

Bowers & Wilkins (B&W) Soru, Sorun, Tavsiye ve İncelemeleri (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.140
Cevap
30
Favori
220.584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • altanpsx tabiki burası benim ticari forumum değil tabiki ürünler elestirilicek. yanlız ben yazımda dinledigimiz ve emin oldugumuz sistemleri yazmamız gerektigini bütün arkadaslara yazdım. senin dedigin gibi herkes aklından gecen her şeyi denemeden ,dinlemeden buraya dogru gibi yazarsa bu forumun bir anlamı kalmaz. bence burdaki amaç dogru olan bilgileri forumumuzdaki arkadaslar ile paylasmak.ticari amacım olsaydı bu forumda dükkan açardım .sana altan kardesim dedigimde bile sinirleniyorsun.kardeşim kelimesi büyük bir onurdur.keşke sende bana spider kardeşim diye hitap etseydin kardeş kelimesi bu kadarmı kötü neyse boş ver sinirlenme rahat ol ben hiç kimseye kızmadım ve saldırmadımda cantana yazdığım yazı ikimizin arasındaki samimiyetten idi yoksa cevap bile vermezdim tabiki sen bunları bilmediğin için hemen sinirlendin problem yok
  • Sayın Spider(isminizi bilemediğim için böyle yazıyorum kusura bakmayın),

Bende bir şeye kızmış yada sinirlenmiş değilim. İlk getirmiş olduğunuz eleştiri sadece aşağıdaki şekilde olsa bende zaten bundan farklı şekilde bir eleştiri yapardım. Kalbinizi kırdıysam, yada üzdüysem niyetimin kesinlikle bu olmadığını bilmenizi isterim. Burada hepimiz bir şeyler anlatmak ve paylaşmak için varız. Tabiki tartışmalarda olacak, uzlaşmalarda. Önemli olan bu şekilde sonuçlandırabilmek.

quote:

Orjinalden alıntı: spidr

altanpsx tabiki burası benim ticari forumum değil tabiki ürünler elestirilicek. yanlız ben yazımda dinledigimiz ve emin oldugumuz sistemleri yazmamız gerektigini bütün arkadaslara yazdım. senin dedigin gibi herkes aklından gecen her şeyi denemeden ,dinlemeden buraya dogru gibi yazarsa bu forumun bir anlamı kalmaz. bence burdaki amaç dogru olan bilgileri forumumuzdaki arkadaslar ile paylasmak.ticari amacım olsaydı bu forumda dükkan açardım .sana altan kardesim dedigimde bile sinirleniyorsun.kardeşim kelimesi büyük bir onurdur.keşke sende bana spider kardeşim diye hitap etseydin kardeş kelimesi bu kadarmı kötü neyse boş ver sinirlenme rahat ol ben hiç kimseye kızmadım ve saldırmadımda cantana yazdığım yazı ikimizin arasındaki samimiyetten idi yoksa cevap bile vermezdim tabiki sen bunları bilmediğin için hemen sinirlendin problem yok

• slm
    altanpsx problem yok
  • Arkadaşlar bu hafta galina hem 6xx, hem 7xx, hemde 8xx serileri geliyormuş. İlgilenenlere duyrulur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: altanpsx

Arkadaşlar bu hafta galina hem 6xx, hem 7xx, hemde 8xx serileri geliyormuş. İlgilenenlere duyrulur.

Sabahın köründe akustayımı aradın
  • Yok dün İstinye Park'taydım uğradım geçerken.
  • quote:

Orjinalden alıntı: altanpsx

Yok dün İstinye Park'taydım uğradım geçerken.

Sen onu bırakta şu BL müziğe bi uğra bakalım neler olucak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: spidr

sevgili cantan wharfedale diamond 9.6 ve 9 serisi fiyat performans olarak kullanıcı ları tarafından cok sevilen ve kullanan kişiler tarafından su ana kadar kimsenin en ufak hem ses hem kalite olarak sikayet etmedigi ve forumda bircok arkadasın kullandıgı bir hoparlor . 9.6 kolonlara kalas demen hem beni
    hemde kullanıcı birçok arkadaşımı üzmüştür.

Selam Feyiz abi,

bir tartışma olmuş. hepinizden özür dilerim. sarfettiğim kalas kolon tabiri buyuk kalas tahtalar vardır; diomond 9.6 o irilikle gözüme görünürdü. iri göründüğü için mi sarfettim hayır; 875-bw dm683 eşlenmesinde ki dengesiz durum hoşuma gitmedi. ben de wharfedale in yer yer soğuk gelen sesi , iri soğuk mat siyahı aklıma gelince ki aynı ürün olmasa da ikisinde de kevlar sürücü var; 875 le iyi çalışırken böylesi kalas kolon anlaşıyor; B&W mi eşleşemiyecek diyiverdim.

ama dostlarımının anlayışlarına teşekkür ediyorum.

Feyiz akabinde fiyat performans konusunda diamond 9.6 neredeyse ilk çıktığından beri insanlara defalarca önerdiğim, önerildiğinde desteklediğim kolon. uyarın için teşekkürler; ama bir B&W başka Wharfedale 9.6 başka.

yalnız düşünüyorum arkadaşlar @ayancıklı ya 9.6 ve setini mi önerseydik? son durum ne acaba bilmiyorum. yeni geldim hem yoldan, hem işe. bence daha iyi sonuçlanmaya başlanmıştır.

selamlar

• @ayancıklı 683 leri begenmemiş 9.6 ları nasıl begensin

Bende acaba diyorum @ayancıklı "dream 77" lere çok alıştıda 683 lerin sesi yabancımı geliyor. Bu yüzden bu yabancı sesi kotu olarak mı adlandırıyor.

683 leri yamaha amfiyle bile (ki.. yamahanın stereo performansı bence en kotu AVR lerdendir.) sürdüğümüzde stereo performansı vasatın altına çokta düşmedi. 683 kısmen kusurları örtebilen bir yapısıda var aynı zamanda. Ama keşke tek bas sürücülü olsaydı stereo da portları kapamak zorunda kalmazdık

Lafımın özü @ayancıklı 9.6 larıda begenmez kanısındayım.
  • Ayancıklı ya çok memnun foruma bile uğramıyor, yada hiç memnun değil lanet olsun foruma deyip uğramıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: Oronra

@ayancıklı 683 leri begenmemiş 9.6 ları nasıl begensin

Bende acaba diyorum @ayancıklı "dream 77" lere çok alıştıda 683 lerin sesi yabancımı geliyor. Bu yüzden bu yabancı sesi kotu olarak mı adlandırıyor.

683 leri yamaha amfiyle bile (ki.. yamahanın stereo performansı bence en kotu AVR lerdendir.) sürdüğümüzde stereo performansı vasatın altına çokta düşmedi. 683 kısmen kusurları örtebilen bir yapısıda var aynı zamanda. Ama keşke tek bas sürücülü olsaydı stereo da portları kapamak zorunda kalmazdık

Lafımın özü @ayancıklı 9.6 larıda begenmez kanısındayım.

Değerli dostum ben de onu diyordum en başta. ne diyordum dream in sesine mi alıştı diye. o yuzden sa-he40 ampli ve dream ın yazdığım bas-tiz özelliğinden dem vurdum.çinya tweetr vb. lakin dönen başka bir şey var. Onkyo topiğini bir okuyayım. esasen teşhis konulmuş.

bence de 9.6 ile Ayancıklı memnun kalabilirdi. niye kalmasın diğer taraftan B&W gibi afallarsa bütçe açısından sıkıntı olmaz diyordum. Altan abicim haklısın inşallah çok memnun çıkmıyor odadan; keyfinden.inşallah.

şu noktayı tekrar açayım; eğer EQ ve ton kontrol ayarı doğru yapılmazsa ki kaliteli sistemde EQ ihtiyaç yok derken ben ayarı doğru yapılmazsa Onkyo 875 gibi ampli 683 ün normalde vereceği sesten daha fazlasını vermeye zorlar; eg ve aşırı ton sesi çatlaklaştırabilir.çirkinleştirebilir.sesi boğabilir.distosiyona sokabilir. bu yüzden kaynak cihaz ve ara kablo bağlantısı ile ton kontrol katında işlerin iyi yapılması gerekli.
    diğer yandan avr-hop. ayarları mükemmel yapılsa ses beğenilse dahi tekrar yazayım avr den müzik dinlenmez.

• Dinleniyor be cantan hiç ole deme, he stereo gibi degil belki ama tatmin ediyor yer yer. Renk biraz farklı oluyor ama uygun bir avr hop. kombinasyonuyla kısıtlı bütçeler için uygun oluyor.

Ona bakarsan sadece stereo amfide yetmiyor pre power olsun istiyoruz, oda yetmiyor binlerce dolara kablo alıyoruz vs.. vs.. zaten dibi yok
  • ne oldu şimdi ? haber yokmu bu adamdan be .naptı acaba atla diyo şeytan git neredeyse al o kabloları avr yi eline bi güzel haşla
  • quote:

Orjinalden alıntı: Oronra

Dinleniyor be cantan hiç ole deme, he stereo gibi degil belki ama tatmin ediyor yer yer. Renk biraz farklı oluyor ama uygun bir avr hop. kombinasyonuyla kısıtlı bütçeler için uygun oluyor.

Ona bakarsan sadece stereo amfide yetmiyor pre power olsun istiyoruz, oda yetmiyor binlerce dolara kablo alıyoruz vs.. vs.. zaten dibi yok

farklı farklı açılardan baksak, her cümleyi incelersek her şekilde birbirini dengeleyen durum var.ister istemez üretilenler oluyor.
  • Asagidaki kombinasyonlar icin yorum alabilir miyim? Tesekkurler
    - Rotel RSX-1057 AVR, B&W 683, 685, HTM62, ASW610XP
    - MARANTZ SR7002 AVR, MONITOR AUDIO RS6, MONITOR AUDIO RS1, MONITOR AUDIO RSLCR, MONITOR AUDIO RSW12
    - ONKYO TX-SR606 AVR, KLIPSCH RF82, RC62, RS52, RSW10d
    - ONKYO TX-NR 905 AVR, KLIPSCH RF83, RC64, RS62, RT12d
  • quote:

Orjinalden alıntı: kasif@

Asagidaki kombinasyonlar icin yorum alabilir miyim? Tesekkurler
    - Rotel RSX-1057 AVR, B&W 683, 685, HTM62, ASW610XP
    - MARANTZ SR7002 AVR, MONITOR AUDIO RS6, MONITOR AUDIO RS1, MONITOR AUDIO RSLCR, MONITOR AUDIO RSW12
    - ONKYO TX-SR606 AVR, KLIPSCH RF82, RC62, RS52, RSW10d
    - ONKYO TX-NR 905 AVR, KLIPSCH RF83, RC64, RS62, RT12d

b&w hop. ler için rotelin AVR si uygun degil bence yazık edersin b&w leri. Marka olarak uyumluluk sözkonusu ama RSX-1057 modelinden çok daha iyisi olmalı bence.

Marantzın 7002 si ile 5xxx serisi arasında hiç bir tekbolojik fark yok sadece W farkı var. Eger Marantz tercih ediceksen 8xxx serisi yada 5xxx serisini düşünebilirsin.

Onkyo 606 güzel anfi ama klipsch hop. leri pek sevmem, ayrıca onkyo yumuşak huylu klipsch ise agrasif ürünlerdir. Uyumu nasıl olur bilemiyorum
    Onkyo 905 ise çok daha güzel bir anfidir. MA ile daha güzel olacağını düşünüyorum.

MA yada B&W hop. ile Marantz 8xxx yada üzeri bir serisini veya MA ile Onkyo 875 düşünebilirsin belki.

Rotel in amfilerini stereo da tercih et bence AVR lerine girme

Edit:
    Ayrıca DALI nin Icon seriside hem sinemada hemde stereo da oldukça başarılıdır. DALI nin İcon, Concept, Lector, Helicon serisinden bir çok ürnünü dinledim. Müzikla anlamda ciddem başarılılar üstelik sinema performanslarıda bir o kadar iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oronra -- 14 Ekim 2008; 19:08:12 >

• 1057'in teknik özellikleri için bir şey demem Oronra'ya katılırım(yeni nesil ses formatı, hdmi çıkışı gibi). Yalnız B&W 683 ve B&W 803s ile bu amfiyi dinledim. Sana şu kadarını söyleyebilirimki değme stereo amfinin bu kadar iyi stereo performansı olamaz.

Sub içinde 600 xp yerine düz 600 düşünebilirsin kullanacağın yer çok çok büyük değilse. 683 ler zaten basta çok güçlü ve çok alt frekanslara inebiliyor.
  • Rotelin entegre sinema amfisi konusunda iyi olduğunu düşünmüyorum, düşünülse bile en iyi amfilerinin özelliklerine bakın (RSX-1067)
    http://www.rotel.com/UK/products/ProductDetails.htm?Id=18&Tab=1&Pic=1

Bu arada b&w düşünürsen ve stereo da dinlemek istiyorusan 683 yerin 684 alıp yanınada sw610 alınabilir. Eger sub almayacaksan 683 tercih etmen daha mantıklı olur kanısındayım. 683 ler bir sub görevi görmüyor belki ama çokta eksiğini hissettirmiyor cidden.

Tabi bu şekilde düşünmemi en büyük sebebi de sevgili altanın 683 leri spike sız kullanması kabin yere basınca bas sesini acayip vuruyo yere göğe

• Sub icin sub ustune ozellesmis markalara cikmaz lazim diye dusunuyorum o fiyatlarda
  • quote:

Orjinalden alıntı: Daneel

Sub icin sub ustune ozellesmis markalara cikmaz lazim diye dusunuyorum o fiyatlarda

Bende öyle düşünürdüm, kasım ayının what hi-fi ında bir dolu benzer fiyatta subı karşılaştırmış asw 610 5 yıldız alan tek sub olmuş bir önemi varsa tabi.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.