Şimdi Ara

Bowers & Wilkins (B&W) Soru, Sorun, Tavsiye ve İncelemeleri (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.140
Cevap
30
Favori
220.584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Oronra

5.1 hop. seti aldığınıza göre AVR ile sürmekte fayda var. Ama 5 kanal pre ve güçlü bir power lada hem sinemada hemde stereoda 10 numara olur oda ayrı konu. Fakat biraz tuzlu olacağı kesin.

Diger bir alternatifde onkyo 875 şu aralar güzel bir kampanya ile satılıyor istersen AVR olarak ona bakabilirsin, yanında Roksan Kandy Mk LIII stereo anfiylede çok güzel olur.

Hoperlör setini henüz almadım, almayı planlıyorum. Bu nedenle fikirlere açığım. Forumlardan anladığım kadarı ile Onkyo'lar B&W ile iyi uyum göstermiyormuş. AVR içinde önerilerinizi bekliyorum. Bütçe yaklaşık 6000-8000 arası olabilir, tv/dvd hariç.
  • NAD kullanıyor sanırım..

avsforums'tan JN99 nick'li kullanıcı

quote:

Orjinalden alıntı: ATA@

Mavi renlendirdiği kişinin AVR si hakkında bilgi yokmu o forumda?
    quote:

Orjinalden alıntı: CaRaBeeN

avsforums ve avforums ta okuduğum yorumlar da Daneel'in kine benzer
    B&W - Denon
    MA - Onkyo daha uyumlu diyorlar

yine forumlarda:
    önce demo room'da rs8 beğenen biri daha sonra rs8 i de evde denemiş..yine çok beğenmiş sonra dur bi de 683ü eve alayım demiş..yanyana ikisinide denemiş , bu kez 683'te karar kılmış ve evde onu bırakmış..ama çok zor bir seçimdi diyor..birbirine çok yakın performans veriyorlardı ama bazı kayıtlarda rs8 dinlenmez durumda kalıyordu diyordu..rs8 için upfront,clear sharp 683 için laid back and warm more detailed mids diyor..

Şu 683 daha güzel görünmlü ve kibar dursaydı keşke

• Cvp. İçin sağol CaRaBeeN
    Avs forumda araştırdım bulamadım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kasif@

quote:

Orjinalden alıntı: Oronra

5.1 hop. seti aldığınıza göre AVR ile sürmekte fayda var. Ama 5 kanal pre ve güçlü bir power lada hem sinemada hemde stereoda 10 numara olur oda ayrı konu. Fakat biraz tuzlu olacağı kesin.

Diger bir alternatifde onkyo 875 şu aralar güzel bir kampanya ile satılıyor istersen AVR olarak ona bakabilirsin, yanında Roksan Kandy Mk LIII stereo anfiylede çok güzel olur.

Hoperlör setini henüz almadım, almayı planlıyorum. Bu nedenle fikirlere açığım. Forumlardan anladığım kadarı ile Onkyo'lar B&W ile iyi uyum göstermiyormuş. AVR içinde önerilerinizi bekliyorum. Bütçe yaklaşık 6000-8000 arası olabilir, tv/dvd hariç.

Olay sinema sistemi olduğunda sinema için pre power olayı biraz tuzlu kaçıyor. Malum 5 kanal power lar hatırı sayılır rakamlara satılıyor. Eğer stereo için düşünüyorsanız o zaman daha uygun fiyatlara mal olur hemde iyisi güzeli olur diye düşünüyorum.

Sinema için ucuz yollu bir AVR ile stereo için pre power ayrı ayrı yapabilirsin. Mesela Yamaha 663 alıp sinemada kullanırken rotel pre ve rotel power alıp stereoda canavar yaparsın.

-------------------

Yada çok daha iyi bir AVR alıp , stereo için pre power la uğraşmadan birde rotel kandy stereo anfi alarak stereo da yine güzel sonuç alırsın.
    Burda önemli olan senin agırlıkta ne kullanacağın. Sinema mı ağırlıkta stereo mu agırlıkta. Benim şahsi fikrim stereo nun agırlıkta olmasından yana, en fazla hergün bir film izlersin ama hergün saatlerce müzik dinleyebilirsin. Ki.. hergün bir filmide kim izliyo zaten O kadar iyi film bile yok, elbet bir noktada tıkanıcaksındır.

-------------------

Pre power da rotel RB ve RC 1070 lere bakabilirsin. Yada Naim de olabilir. Stereo da ise yine rotel kandy Mk LIII güzel olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oronra -- 2 Ekim 2008; 13:59:37 >

• quote:

Orjinalden alıntı: kasif@

Bence hüküm vermek için bu kadar acele etmeyelim. Daha sorunun kaynağının ne olduğu bile anlaşılamadı.
    ayancıklı yorumlarını bekliyoruz.
  • Ayancıklı bir ortalarda gözükse.
    Bklediğim gibi çıkmadı. 875 ile kullanmak için alacaklar iyi araştırsın hayal kırıklığı olabilir dedi kayboldu.
    Eloir.
    Bende çok merak ediyorum ama yok ayancıklı
  • quote:

Ayancıklı bir ortalarda gözükse.
    Bklediğim gibi çıkmadı. 875 ile kullanmak için alacaklar iyi araştırsın hayal kırıklığı olabilir dedi kayboldu.
    Eloir.

Aynen öyle diyorum, 875 ile B&W uyumuna iyi baksınlar dinlesinler . Altan arkadaşımızda B&W hop. takımını kullanıyor ama sonradan fark ettim amfisi Yamaha.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ayancıklı

quote:

Ayancıklı bir ortalarda gözükse.
    Eloir.

Aynen öyle diyorum, 875 ile B&W uyumuna iyi baksınlar dinlesinler . Altan arkadaşımızda B&W hop. takımını kullanıyor ama sonradan fark ettim amfisi Yamaha.

Bence bir problem var. Senin elindeki anfi benim anfimin en az 2 katı iyi ve pahalı bir anfi. B&W 6xx serisi kadar anfi seçmeyen hatta Yamaha'da bile iyi sonuç veren kolonların 875 gibi iyi bir anfide sürülme sorunu yaşaması pek mümkün gelmiyor. Bu arada yazdığın sıkıntıların hepsi anfinin kullanımı ile ilgili. Sesi surroundlardan alamamak, sinema sesinde düşündüğün fark olmaması gibi. Müzikte iyi olduklarını söylemişsinki buda aynı fikri destekler durumda. Kaynak stereo olduğu için anfi işlemeksizin kolonlara sesi gönderiyor. Şu ana kadar yazdığın problemler hoparlör değil anfide ayar yapmak anfiyi tanımakla alakalı gibi geliyor bana. Hoparlörlerden memnun kalmayabilirsin bunada bir şey demem ama memnun kalmayacağın nokta sinema performansı, sesi arkalardan alamamak, ses dağıtımında sıkıntı olamaz, bunlar dediğim gibi anfi ile ilgili problemler. Hoparlörde problemin alt seslere inememesi, orta seslerde detay düşüklüğü, üst seslerde tweeterdan parazitli ses gelmesi, sahnenin çok dar oluşu, sesin çok mat veya çok renkli oluşu, sesin doğal olmaması, kuvvetli ve seri baslarda eksik bas vuruşu, dinamizim eksikliği ne bileyim bu tip problem ve sıkıntıların olması gerekir. Senin tanımladıkların bunlar değil. Anfiyi bolca kurcalamanı hatta mümkünse bir başka kolon takımında denemeni ve aynı sıkıntılar devam ediyorsa anfiyi değiştirmeni, yok değilsede hoparlör takımını değiştirmeni öneririm.

• Altan;
    Ayancıklı 686 lar zayıf kaldığından suround lardan ses zayıf kalabiliyor ve ondan memnuniyetsiz olabilirmi?
    Gerçi Müzikte de beğenmemiş. Patlak davul sesi gibi bas alıyorum demiş onkyo topiğinde ama B&W683 için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terms -- 2 Ekim 2008; 21:44:48 >
  • Ata,

Söylenenler anfi kaynaklı problemler gibi geliyor bana. Patlak davul gibi bas aklıma iki soru getiriyor, bass driver'Inda problem veya anfinin gücü yetmiyor. 875 te kanal başı güç nedir bilemiyorum ama yetmemek pek zor bir olasılık. Anfi çıkışlarında ohm ayarı gerekiyor mu kolonlar 8 ohm, ne bileyim kolon arkasında biwire bağlama yapıldıysa köprülerin atılması lazım, yok değilse köprüler durmalı. Bağlantıları kontrol etmek lazım. Kullanmıyor ve/veya farklı anfilerle denememiş olsam duyduklarıma inanmakta bu kadar zorluk çekmeyeceğim.

686 lardan az ses geliyor pekte realistik bir açıklama değil. Anfiden ses ayarı yapılır ses daha çok gelir. Gelen sesten memnun olmamakla, sesin yüksekliği farklı şeyler. Ayrıca 5.1 iyi efektli bir filmde denemek lazım. Saving Private Ryan, Gladiator, THX demo disc leri gibi.

Şunuda bir daha belirtmek istiyorum 875, yamaha 663 ten çok daha iyi bir anfi. Bu yüzden ben bu sistemle iyi ses alıyorsam 875 B&W uyumu falan hikaye. Ya düzgün ses verir yada vermez. Burada Jbl, Klipsch gibi çok bariz ses farklılıkları olan markalardan bahsetmiyoruz. Ahh Ayancıklı yakın olsakta gelsem bende yardımcı olsam....

• 875'de 160wat kanal başına güç var. Gücün yetmemesi biraz tuhaf.
    Ohm ayarlarına gelince zaten iki ayar var. Impedance 4 ohms–16 ohms veya 6 ohms–16 ohms
    BTL yapılacaksa 8ohm otomatik geçiyor.

Link Burada.http://www.us.onkyo.com/model.cfm?m=TX-SR875&class=Receiver&p=s
  • Altanın dediği gibi ses karakteristiğinden memnun kalmamak başka sesin az gelmesi efektleri eksik yaşamak başka. Bende anfinin genel ayarlarıyla ilgili bir eksiklik olduğunu düşünüyorum açıkcası. Biraz zaman vermek lazım, doğru kombinasyonlarla memnuniyet alınabilir gibime geliyor.

Bir diğer şüphelendigim konuysa kullanılan kablolar, acaba ayancıklı hangi kabloları kullanıyorsun? anfi ve hop. takımını test etmek pahasına gelişi güzel kablolarda sıran ses almana neden olabilir.
  • Arkadaşlar hepinizin yorumlarını okudum.

1- Kablo olarak BİMEKS ten alınan kabloları kullanıyorum ve o kablolar o kadar da kötü olduğunu sanmıyorum.
    2- Amfi hoparlör başına çıkış gücü olarak kendisi 80 wat şeklinde ayarlamış ve bu ayarları amfiye ve hoparlörlere zarar veririm diye dokunmadım.
    3-Yine ohm değeri olarak amfi kendisi 6 ohm olarak ayarlamış ve bu ayarlara da dokunmadım.
    4- Kablo bağlantılarında herhangi bir sorun yok tekrar tekrar kontrol ettim .
    5- Basların patlak ses vermesi EQ. ayarlarından olabilir , EQ. ayarlarında bir değeri yüksek tuttuysam böyle bir ses verebilir mi ?
    6- Hoparlörlerin bağlantılarıyla oynamadım ,bi-wire bağlantı yok.
    7- Tavsiyeleriniz doğrultusunda bol efektli filmler sipariş vereceğim birde öyle deneyeceğim. Elimdeki filmlerde 5.1 yazıyor. Herhalde dvd kapağı üzerine yanlış yazılmış olamaz.
    8-Dün akşam fazla cıstak cıstak olmayan bağlama türü sade müzikler dinledim ve bu tür müziklerin performansını çok beğendim. Bağlamanın tüm tellerinin tınısı adeta içime işledi .

Arkadaşlar bana EQ. ayarları, ohm ayarları ve kanal başına hop. wat gücünün nasıl olması konusunda bilgi verirseniz belki problemleri yavaş yavaş hallederiz.

• Altanpsx daha once baska bir baslik altinda HTM61 konusu tartisilmisti, bende hem 3 yollu olmasinin hem asimetrik yerlesimli dizayninin ozellikle yatay konumlamalarda sikinti olacagini dusunmus, belki HTM62 daha iyi bir secim olabilir demistim, hatta Oronra FST ozelliginin sadece 61'de oldunu belki bunun 61e yonelmek icin sebep olabilecegini belirtmisti yanlis hatirlamiyorsam, konu basligini hatrlamiyorum.

MA alacak olsamda kesinlikle RS6 yonune giderdim. 3 ve 4 yollularda hep bütünlük eksikliği hissediyorum artık, belki çok yollular daha derinlere inebiliyor veya midrange de biraz daha detay verebiliyor ama müzikteki o bütünlük eksikliği o parcali yapi beni rahatsiz ediyor.
  • Buradkiler daha çok AVR ile ilgili olduğundan orada(Onkyo topiğinde) cevap verdim.
    quote:

Orjinalden alıntı: ayancıklı

Arkadaşlar hepinizin yorumlarını okudum.

1- Kablo olarak BİMEKS ten alınan kabloları kullanıyorum ve o kablolar o kadar da kötü olduğunu sanmıyorum.
    2- Amfi hoparlör başına çıkış gücü olarak kendisi 80 wat şeklinde ayarlamış ve bu ayarları amfiye ve hoparlörlere zarar veririm diye dokunmadım.
    3-Yine ohm değeri olarak amfi kendisi 6 ohm olarak ayarlamış ve bu ayarlara da dokunmadım.
    4- Kablo bağlantılarında herhangi bir sorun yok tekrar tekrar kontrol ettim .
    5- Basların patlak ses vermesi EQ. ayarlarından olabilir , EQ. ayarlarında bir değeri yüksek tuttuysam böyle bir ses verebilir mi ?
    6- Hoparlörlerin bağlantılarıyla oynamadım ,bi-wire bağlantı yok.
    7- Tavsiyeleriniz doğrultusunda bol efektli filmler sipariş vereceğim birde öyle deneyeceğim. Elimdeki filmlerde 5.1 yazıyor. Herhalde dvd kapağı üzerine yanlış yazılmış olamaz.
    8-Dün akşam fazla cıstak cıstak olmayan bağlama türü sade müzikler dinledim ve bu tür müziklerin performansını çok beğendim. Bağlamanın tüm tellerinin tınısı adeta içime işledi .

Arkadaşlar bana EQ. ayarları, ohm ayarları ve kanal başına hop. wat gücünün nasıl olması konusunda bilgi verirseniz belki problemleri yavaş yavaş hallederiz.

• Daneel Üstad.

Içime bir hüzün çöktürdünüz Siz ve ayancıklının yaşadıkları.
    Ne diyorsunuz şimdi 875 için B&W 683 alma işini ne yapmalıyım istanbula gelip dinleme şansım yok.
    Alıp hayal kırıklığı yaşamak istemiyorum.
    Forumda da sizi bulmak zor sanırım işlerinizin yoğunluğu nedeni ile foruma giremiyorsunuz.
    Bu arada Bayramınız kutlu olsun.
    quote:

Daneel Tarih 3 Ekim 2008; 9:35:05
    Altanpsx daha once baska bir baslik altinda HTM61 konusu tartisilmisti, bende hem 3 yollu olmasinin hem asimetrik yerlesimli dizayninin ozellikle yatay konumlamalarda sikinti olacagini dusunmus, belki HTM62 daha iyi bir secim olabilir demistim, hatta Oronra FST ozelliginin sadece 61'de oldunu belki bunun 61e yonelmek icin sebep olabilecegini belirtmisti yanlis hatirlamiyorsam, konu basligini hatrlamiyorum.

MA alacak olsamda kesinlikle RS6 yonune giderdim. 3 ve 4 yollularda hep bütünlük eksikliği hissediyorum artık, belki çok yollular daha derinlere inebiliyor veya midrange de biraz daha detay verebiliyor ama müzikteki o bütünlük eksikliği o parcali yapi beni rahatsiz ediyor.

• ATA@ , belki benim yorumlarım yanlış olabilir ama 3500-4000 ytl verip hoparlör alacaksan mutlaka kullandığın veya kullanacağın amfi ile birlikte dinlemeni şiddetle tavsiye ederim. Benim de senin gibi dinleme şansım hiç yok gibi birşey, o zaman kullanan bu işte tecrübeli arkadaşların yorumlarına güven.
  • İşte forumda bu hoperlo takımını kullanan Altan vardı çok memnun.
    Şimdi sen Varsın memnuniyetsizlik var.
    B&W yi bilen arkadaşlarda çok kalite olduğunu belirtiyor.
    Forumda herkesin yazılarını hatta TF forumda kiler de dahil hepsini okudum ama TF de ve DH de sen hayal kırıklığı diyorsun. Daneel üstad uyumsuzluk olabilir diyor kesin bir dille ifade etmese de.
    Başka kimseler bunlardan bahsetmiyor veya ben rastlamadım
    Hadi gel çık işin içinden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terms -- 3 Ekim 2008; 10:16:50 >
  • Aynı mesajı onkyo bölümüne de yazdım ama , ATA@ az önce İstinye Parkurdan -Akusta dan aradılar. Bir problem olup olmadığını sordular , aynen yaşadıklarımı anlattım. Bana onkyo ile B&W lerin pek uyum sağlamayacağını daha çok B&W ler ile Harman Kordon ve Yamahanın kullanıldığını ve uyumlu olduğunu söyledi. Birde kabloların seste çok etkisi olduğunu 2,5 luk kablo kullanmam gerektiğini söylediler.
    Şimdi tüm bu olumsuzlukların üzerine çık işin içinden .Amfiyi mi değiştirirsin yoksa hoparlörleri mi ?
  • Bu arada isteyen arkadaşlara Akustadaki arkadaşların cep telefonunu verebilirim ki kendileri arayıp direk görüş alırlarsa daha objektif olur.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.