Şimdi Ara

Bowers & Wilkins (B&W) Soru, Sorun, Tavsiye ve İncelemeleri (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.140
Cevap
30
Favori
220.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Oronra

Sevgili ayancıklı

dream 77 ler 683 lerin yanında oyuncak kalır, sen dream 77 lerin heybetine güvenme

Doğrudur oronra , zaten ses tınısı bakımından karşılaştırmıyorum .
  • Gözünaydın.
    Ayancıklı yorumlarını sabırsızlıkla bekliyorum.Biliyorsun Bende Alacağım B&W sistemini belirtmiştim.
    Değişikliğe gelince yutdışı verilen review lerden birinde 62 performans olarak bepenilmemişti ve forumun üstadlarıda 61 den yana oy kullanmışlardı cantan daneel gibi. Bütçeni sarsmayacaksa bence değişmişken onuda değiş.
    quote:

Orjinalden alıntı: ayancıklı

Arkadaşlar 683 ler geldi tam inceleme ve dinleme yapamadım ama dream 77 lerden sonra dış yapı olarak gözüme çok basit geldi. Çünkü dream 77 ler daha heybetli ve daha gösterişli . Ses olayına gelince fazla kurcalayamadığım için yorum yapmam yanlış olur. Bu arada 686 lar bayramdan sonra 685 ile değiştireceğim .Center htm62 ama Yalçın bey center ı kesinlikle değiştirme pişman olursun diyor.
  • hehehee bende beklıyom ... yanlız o 77 ler 683 lerın 4 tane spıke ki olur ancak .
  • Arkadaşlar herkese iyi bayramlar,

B&W 683 ile MA RS8/RS6 arasında kararsız kalmış durumdayım

şöyleki fiyatlar birbirine yakın

ing fiyatları:
    683 - 900 sterlin
    RS8 - 800 sterlin

Türkiye'de de benzer yakınlıklar var fiyatta hatta RS8 2000 ytl lik fiyatıyla daha bir yakın ing. fiyatlarına..bence 683 için max fiyat 2250 ytl olmalı

soracağım şu ki :
    * 14 ekim salı istanbulda olup b&w 683 dinleyebileceğim yer? (hatta o günleri şimdiden fixleyip 3-5 kişi buluşsak ne güzel olur)
    * rs8 dinledim gerçi ama yanyana 683 ile kıyaslayabileceğim mekan?
    * rs8 1 parmak daha ince ve 4 parmak daha az derin böylece daha slim görünüyor ve benim ortamıma daha uygun..
  • RS8 yerine rs6 ların müzikal olarak daha basarılı ve kontrollü olacağını düşünüyorum.
  • Ayancıklı
    Bayramda deneme şansı bulamadın galiba yeni donanımları.
    Bekliyoruz.
    Bu Topic> B&W ler hakkında
    ONKYO Topiği>SR875 Hakkında....
  • o zaman 683 için de aynı şeyi söylemek gerekmez mi?
    onda da 2 adet woofer var rs8'de de..

quote:

Orjinalden alıntı: Oronra

RS8 yerine rs6 ların müzikal olarak daha basarılı ve kontrollü olacağını düşünüyorum.
  • Marka ve model kıyaslaması yapmadım, o sebepten MA lar arasında rs nın daha müzikal olacağını düşünüyorum. B&W lerle ilgilide 684 lerin daha müzikal olduğunu düşünmüştüm ve bunuda daha önce beyan etmiştim. Ki 683 kullanan arakadaşlar var ve memnunlar. 704 dinlemiştim müzikal da buldum ama f/p ürünü olmadığını düşünüyorum. Bu arada 684 lerin 683 lere göre daha müzikal olduğu konusu da kullanıcı yorumları içinde çalkalanıp duruyor. Ayrıca reviewlarda bu yönde.
  • MA'lar bence, sahneyi daha geride kuruyor. Orta sesler berrak. Alt ve üst seslerdede kanaatkar olduklarını düşünüyorum.

B&W 6xx serisi floor standerlar için sahneyi önde kurduklarını ve seste 3 boyutu hissetirdiklerini düşünüyorum. Orta ve alt ve üst seslerdede bence MA dan daha başarılılar. 684 ve 683 arasındaki fark 683'ün daha kaslı oluşu, alt seslerde daha güçlü oluşu ve her şeyden önemlisi ses çok daha fazla oturmuş ve dengeli.

Ben alırken MA da Focal de, JBL'DE, Klipsch te ve başka markalarda dinledim(Wharfdale dinlememiştin özel bir sebebi yok). Benim için önemli olanlar, doğal süssüz ses, geniş sahne, detyalı orta ses, sublı stereo yapmak zorunda kalmamak ve 3 boyutlu sesti. B&W'lar aradığım her şeye sahipti bu yüzden tereddütsüz aldım.

Dinleyin kararı siz verin. 14 ekimde 683 dinleyebilirmisiniz bilemiyorum 15 ekimde yeni parti bekleniyor. B&W ile MA dinleyebileceğiniz bir yer ben bilmiyorum.
  • Onkyo Monitor Audio larda daha uyumlu olur gibime geliyor, B&W'nin kevlarlarııyla çok fantastik bir kombinasyon olmadıklarıını düşünüyorum. Denemek lazım.

HTM61 konusundaki çekincelerim de yersiz değilmiş gibi gelmeye basladi.
  • Yapma daneel üstad biz B&W lere karar vermiş ve bütçe ayarlaması yaparken.
    Ayancıklı da düşüncelerini yansıtamadı foruma ama.
    Sizin gibi bilgisini takdir ettiğim bir insan MA 875 için B&W den iyi derse kafa karıştırır.
    quote:

Orjinalden alıntı: Daneel

Onkyo Monitor Audio larda daha uyumlu olur gibime geliyor, B&W'nin kevlarlarııyla çok fantastik bir kombinasyon olmadıklarıını düşünüyorum. Denemek lazım.

• avsforums ve avforums ta okuduğum yorumlar da Daneel'in kine benzer
    B&W - Denon
    MA - Onkyo daha uyumlu diyorlar

yine forumlarda:
    önce demo room'da rs8 beğenen biri daha sonra rs8 i de evde denemiş..yine çok beğenmiş sonra dur bi de 683ü eve alayım demiş..yanyana ikisinide denemiş , bu kez 683'te karar kılmış ve evde onu bırakmış..ama çok zor bir seçimdi diyor..birbirine çok yakın performans veriyorlardı ama bazı kayıtlarda rs8 dinlenmez durumda kalıyordu diyordu..rs8 için upfront,clear sharp 683 için laid back and warm more detailed mids diyor..

Şu 683 daha güzel görünmlü ve kibar dursaydı keşke
  • 683 ler çok yakışıklı duruyor bence, MA lardan daha yakışıklılar en azından. (Şahsi fikrim elbette..)

Bu arada b&w lerle onkyo nun uyumlu olacağını düşünüyorum. detaylı ve belirgin bir yapısı var b&w lerin o yuzden çok parlak anfilerle ses dahada paryalabilir kanısındayım bu yüzden onkyo ile güzel olur bence. Tabi etraflıca test edip dinlemek lazım, benimki sadece fikir.

Bu arada b&w onkyo uyumunu düşünürken bu MA larla uyumsuz olacağı anlamıda gelmiyor tabi.
  • Mavi renlendirdiği kişinin AVR si hakkında bilgi yokmu o forumda?
    quote:

Orjinalden alıntı: CaRaBeeN

avsforums ve avforums ta okuduğum yorumlar da Daneel'in kine benzer
    B&W - Denon
    MA - Onkyo daha uyumlu diyorlar

yine forumlarda:
    önce demo room'da rs8 beğenen biri daha sonra rs8 i de evde denemiş..yine çok beğenmiş sonra dur bi de 683ü eve alayım demiş..yanyana ikisinide denemiş , bu kez 683'te karar kılmış ve evde onu bırakmış..ama çok zor bir seçimdi diyor..birbirine çok yakın performans veriyorlardı ama bazı kayıtlarda rs8 dinlenmez durumda kalıyordu diyordu..rs8 için upfront,clear sharp 683 için laid back and warm more detailed mids diyor..

Şu 683 daha güzel görünmlü ve kibar dursaydı keşke

• quote:

Onkyo Monitor Audio larda daha uyumlu olur gibime geliyor, B&W'nin kevlarlarııyla çok fantastik bir kombinasyon olmadıklarıını düşünüyorum. Denemek lazım.

Daneel ustad ,benim yerime yorum yapmış Ben onkyo ile b&w hoparlörlerin kan uyuşmazlığı yaşadığı kanısındayım. Tam yorum yapmam için daha erken ama bu yönde tercihte bulunacaklara ikisini bir arada dinlemelerini tavsiye ederim. Müzik konusunda 875 ile b&w ye pek bir şey diyemem ama sinemada bana göre hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Bu belki benim B&W hoparlör kombinasyonundan da kaynaklanıyor olabilir. 686 ları yeni mal gelince 685 ile değiştiriyorum.

Açıkçası arkadaşlar ben biraz hayal kırıklığı yaşıyorum. Bu onkyo 875 ten de kaynaklanabilir , b&w hoparlörlerden de kaynaklanabilir. Onkyo ile ilgili düşüncelerimi de onkyo bölümüne yazacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayancıklı -- 1 Ekim 2008; 14:49:08 >
  • Yani B&W almak için senın tam yorumlarını beklememizimi öneriyorsun?
    quote:

quote:

Daneel ustad ,benim yerime yorum yapmış Ben onkyo ile b&w hoparlörlerin kan uyuşmazlığı yaşadığı kanısındayım. Tam yorum yapmam için daha erken ama bu yönde tercihte bulunacaklara ikisini bir arada dinlemelerini tavsiye ederim. Müzik konusunda 875 ile b&w ye pek bir şey diyemem ama sinemada bana göre hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Bu belki benim B&W hoparlör kombinasyonundan da kaynaklanıyor olabilir. 686 ları yeni mal gelince 685 ile değiştiriyorum.

Açıkçası arkadaşlar ben biraz hayal kırıklığı yaşıyorum. Bu onkyo 875 ten de kaynaklanabilir , b&w hoparlörlerden de kaynaklanabilir. Onkyo ile ilgili düşüncelerimi de onkyo bölümüne yazacağım.

• quote:

quote:

Sevgili ayancıklı ne gibi bir hayal kırıklığı yaşadın yada yaşyacağını düşünüyorsun. Seni tatmin etmeyen ne oldu.
  • Arkadaşlar sistemi kuralı daha 2-3 gün oldu , o yüzden yanlış bir şey yazmak da istemiyorum. Ama dream 77 ve panasonic sa-he 40 amfiden sonra sistemi ilk kurduğumda çok değişik bir ses ile karşılaşacağımı sanıyordum ama henüz istediğimi elde edemedim.
  • quote:

Arkadaşlar sistemi kuralı daha 2-3 gün oldu , o yüzden yanlış bir şey yazmak da istemiyorum. Ama dream 77 ve panasonic sa-he 40 amfiden sonra sistemi ilk kurduğumda çok değişik bir ses ile karşılaşacağımı sanıyordum ama henüz istediğimi elde edemedim.

En azından bu söylediğin mümkün değil, bağladığın anda farkı hissetmen lazım. Yanlış anlamayın B&W yüceltmek için söylemiyorum ama deram 77 ve panasonic amfiden her halikarda çok daha iyi ve çok daha farklı ses alman lazım.

Daneel,

HTM61 kullanıyorum çekinceleriniz neydi bilmiyorum ama paylaşırsanız sevinirim en azından kullanıcı olarak onaylamak yada, endişe etmeye gerek olmadığını söyleyebilirim.
  • Daneel in cevabını bende sabırsızlıkla bekliyorum altan.
    quote:

Orjinalden alıntı: altanpsx

quote:

Arkadaşlar sistemi kuralı daha 2-3 gün oldu , o yüzden yanlış bir şey yazmak da istemiyorum. Ama dream 77 ve panasonic sa-he 40 amfiden sonra sistemi ilk kurduğumda çok değişik bir ses ile karşılaşacağımı sanıyordum ama henüz istediğimi elde edemedim.

En azından bu söylediğin mümkün değil, bağladığın anda farkı hissetmen lazım. Yanlış anlamayın B&W yüceltmek için söylemiyorum ama deram 77 ve panasonic amfiden her halikarda çok daha iyi ve çok daha farklı ses alman lazım.

Daneel,

HTM61 kullanıyorum çekinceleriniz neydi bilmiyorum ama paylaşırsanız sevinirim en azından kullanıcı olarak onaylamak yada, endişe etmeye gerek olmadığını söyleyebilirim.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.