Şimdi Ara

Bowers & Wilkins (B&W) Soru, Sorun, Tavsiye ve İncelemeleri (165. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.140
Cevap
30
Favori
220.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 163164165166167
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @turushan arkadaşımızdaki B&W 704 ü Pioneer A-70 ve Primare I22 ile dinlemiştim.Midler gayet iyiydi basslar ve tizler Primare I22 ile çok dengeliydi,oysa Pioneer A-70 ile aynı dengeyi yakalayamadık yani amfi önemli.Ama ses rengi olarak B&W bana göre değildi.
    Amfi hoparlör ilişkisine gelince her hoparlörü bilmemem bendeki MA RX ler Primare I22 ile çok soğuk,Onkyo 3009 ile etli analitik,Pioneer A-70 ile sıcak,açık çaldılar ve yani ses çok değişiyor...
  • Konuyu cok okuma fırsatım olmadı ama bu tur testlerde ortam, kablolar, kaynaklar birebir aynı olmalı birde amfilerde direct mod mutlaka secilmeli.
    Cihazlar birebir aynı olsada mekan farklılıgı tum sonucu farklı gosterir. Hatta yeterli seviyede ısınmayan cihaz bile yanıltır. Bir suru kriter var.
  • ben bir süredir primare i22 & 704 dinliyorum, primarede tona müdahale edemiyorsunuz, loudness, bas, tiz, ton gibi ayarlar yok, sesi kaynaktan aldığı gibi iletiyor, kablolarım yakın zamana kadar ecosse ms4.45, ecosse conductor, vivanco, ecosse the big orange iken şu anda dh labs q10, dh labs air matrix, dh labs d75, clearer audio copper line alpha.

sevgili dostum @asefik'le hem önceki kablolarla hem de şimdiki kablolarımla dinlediğimizde primare'de baslar tizler derli toplu midler de yerli yerindeydi, aynı 704leri vincent sv236 ile dinlediğimizde baslar darmadağınık seste belirgin bir uğultu oluyordu, fakat i22 ile böyle birşey olmadı, pioneer a-70'le de dinledik, onda da her ikisinin arasında bir performans aldık, bence amfi ile alakalı bir durumdur, kullandıklarım doğrultusunda bw kesinlikle amfi seçiyor diyebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turushanovgu -- 25 Mart 2013; 22:54:38 >
  • vallaa bir BW 803D / 802D hoparlörüm olsa da ona amfi beğendiremezsem.
    Bir amfi bağlasam BW nazlansa, başka bir amfi bağlasam BW göz süzse,
    bir başka amfi geitirip bağlasam yerim dar dese...
    yeterki bir BW 802/803 üm olsa.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: aticus3

vallaa bir BW 803D / 802D hoparlörüm olsa da ona amfi beğendiremezsem.

+1
    +2

Forum kendini asmis. 802 begenilmiyor vay vay

Yoksa ciger meselesi mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: by@li

quote:

Orijinalden alıntı: aticus3

vallaa bir BW 803D / 802D hoparlörüm olsa da ona amfi beğendiremezsem.

+1
    +2

Forum kendini asmis. 802 begenilmiyor vay vay

Yoksa ciger meselesi mi?

+1

• Bu ses olayı kisiden kisiye cok degisiyor. Toplam sonucu etkileyen bir suru parametre var. Hersey 4/4 luk olsa bile o anki ruh haliniz iyi degilse tad vermez.
    Bir ara firmalardan randevu alır toplanır dinletiler yapardık. Aynı sistem, aynı mekan, bazıları begenir bazıları begenmezdi. Sistemlerde oyle giris seviyeside degildi. Muzik kulturu, duyma saglıgı gibi konularda var. Herkes birebir aynı degil sonucta.

Birde bu tur degerlendirmelerde kulak egitimininde onemli oldugunu dusunuyorum. Bir muzisyen gibi duymak algılamak degerlendirmek lazım. Gercek tınıları bilmek lazım.
    Kulagımızın referansı cok onemli. Bu referans yanlıssa tum degerlendirmede yanlıs olacaktır zaten.

Olaya genis cerceveden bakınca bu ses frekansı icinden cıkılmaz bir dunya. A dan Z ye bir zincir dunyası ve bir halka tum sonucu etkiliyor. O halkanın icine genelde dinleyicide kendini dahil etmiyor.
  • Benim gözlemim B&W nun üst serileri ciddi elektronik bekliyor, hoparlöre göre zayıf elektronik ile eşleşirse hiç birşey anlaşılmaz bu hoparlörlerden B&W 800 serisi bumuymuş denir. 802D için benim gördüğüm sağlam birkaç yüz watt gerektiği, bu hoparlörü süremeyen bir elektronik ile eşleşirse yukarıda bahsedilen sonuçların çıkması çok olasıdır. Yalnız genel anlamda ne kadar iyi sürerseniz sürün alt frekanslar normalden biraz daha belirgin gibi geliyor bana. tabi bu benim yorumum herkese aynı şekilde hissettirmeyebilir.
  • Arkadaşlar bende de şu an imzamdaki sistem var.
    B&W CM1 front
    B&W CM C2 center
    Avr: Denon 3312
    İlk sistemi kurarken sağson soldan maddi imkanlarla bu şekilde topladım. Aslında niyetim CM1'leri surround olarak arkalara atıp front a başka bir B&W ürünü almak. Burada da çıkan fırsatlara ve maddi şartlara göre CM7-8-9 olabilir. Bilen arkadaşlara sorum mevcut kombinasyonşara göre front olarak ne önerirsiniz? Sürekli kullanacağım ürünleri. Dolayısıyla müziğin yanı sıra film,sinema,tv,maç kullanılacak. Bu konulardaki önerilerinizi çok merak ediyorum.

Not: ilgili forum, kaynak önerilerine de açığım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: himpton

Arkadaşlar bende de şu an imzamdaki sistem var.
    B&W CM1 front
    B&W CM C2 center
    İlk sistemi kurarken sağson soldan maddi imkanlarla bu şekilde topladım. Aslında niyetim CM1'leri surround olarak arkalara atıp front a başka bir B&W ürünü almak. Burada da çıkan fırsatlara ve maddi şartlara göre CM7-8-9 olabilir. Bilen arkadaşlara sorum mevcut kombinasyonşara göre front olarak ne önerirsiniz? Sürekli kullanacağım ürünleri. Dolayısıyla müziğin yanı sıra film,sinema,tv,maç kullanılacak. Bu konulardaki önerilerinizi çok merak ediyorum.

Üstadım bende de cm serisi var ben önlerde CM9 arkalarda Cm7 kullanıyorum siz sub kullanıyormusunuz bilmiyorum ama bende sub olarak ta asw10cm var benim size tavsiyem imkanınız varsa frontlara CM9 almanız oldukça tatminkar bir ses alacağınıza kefil olabilirim şimdiden:) bu arada renk wenge mi piano black mi merak ettim :) ?

• quote:

Orijinalden alıntı: sakgoz79

quote:

Orijinalden alıntı: himpton

Arkadaşlar bende de şu an imzamdaki sistem var.
    B&W CM1 front
    B&W CM C2 center

Üstadım bende de cm serisi var ben önlerde CM9 arkalarda Cm7 kullanıyorum siz sub kullanıyormusunuz bilmiyorum ama bende sub olarak ta asw10cm var benim size tavsiyem imkanınız varsa frontlara CM9 almanız oldukça tatminkar bir ses alacağınıza kefil olabilirim şimdiden:) bu arada renk wenge mi piano black mi merak ettim :) ?

İkisi de olabilir alacağım front. Şu anda mobilyalarla uydsun diye CM1 wenge rengi. Ancak TV sehpasına gömülü olduğu için piona black center var. Diğer elektronik aletlerle uyumlu oldu. Açıkçası kombinasyondan memnunum görsel olarak. Sub yok. Düşünmüyorum da şimdilik.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Dinleme imkanınız olursa ikisini de dinleyip karar vermek sizin için en mantıklısı olacak sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: kdundar

Yalnız genel anlamda ne kadar iyi sürerseniz sürün alt frekanslar normalden biraz daha belirgin gibi geliyor bana. tabi bu benim yorumum herkese aynı şekilde hissettirmeyebilir.

Kesinlikle! Aynı şeyi anlatmaya çalışıyoruz biz de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ikarahal

Birde bu tur degerlendirmelerde kulak egitimininde onemli oldugunu dusunuyorum. Bir muzisyen gibi duymak algılamak degerlendirmek lazım. Gercek tınıları bilmek lazım.
    Kulagımızın referansı cok onemli. Bu referans yanlıssa tum degerlendirmede yanlıs olacaktır zaten.

Kesinlikle Sn. ikarahal.

Yorumunuza ben de katılıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknika -- 26 Mart 2013; 18:54:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: altanpsx

802 yi melody ile eslestirme kimin fikri cok merak ettim. Ferrariye gaz baglatmak gibi.

Birde su dinlediginiz pek cok modeller nedir? Orta sesi ile unlu bir markadir bw bilirmisiniz bilmem.

Benim fikrimin değildi! Sahibinin önceden kendi tercihi. Beni de ilgilendirmiyor zaten.

B&W orta sesiyle değil, son derece sert ve bass'lı çalmasıyla bilinen bir kolondur. Alt orta frekansları aşırı fazla. Orta sesi değil!
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknika

quote:

Orijinalden alıntı: altanpsx

802 yi melody ile eslestirme kimin fikri cok merak ettim. Ferrariye gaz baglatmak gibi.

Birde su dinlediginiz pek cok modeller nedir? Orta sesi ile unlu bir markadir bw bilirmisiniz bilmem.

Benim fikrimin değildi! Sahibinin önceden kendi tercihi. Beni de ilgilendirmiyor zaten.

B&W orta sesiyle değil, son derece sert ve bass'lı çalmasıyla bilinen bir kolondur. Alt orta frekansları aşırı fazla. Orta sesi değil!

Bilmiyormussunuz.
  • Desenize o zaman orta sesi pek sevmediğiniz için değiştirdiniz B&W kolonlarınızı. Sakın aşırı sert ve abartılı bass'ları olmasın?
  • Bang&olufsen eskiden mükemmeldi de yeni çağa ayak uydurup ıvır zıvırmı üretmeye başladı acaba?
    Loud speaker olarak masaya yumruğunu vurduğu bir ürünü de yok bildiğim kadar! ne dersiniz?
    Dünya çapında 4 büyük marka arasında anılıyor üstelik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S.Togay -- 26 Mart 2013; 21:36:11 >
  • abilerin biraz daha çalışması gerek sanırım.

Bowers & Wilkins (B&W) Soru, Sorun, Tavsiye ve İncelemeleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

abilerin biraz daha çalışması gerek sanırım.

Bowers & Wilkins (B&W) Soru, Sorun, Tavsiye ve İncelemeleri

• 
Sayfa: önceki 163164165166167
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.