Şimdi Ara

Bowers & Wilkins (B&W) Soru, Sorun, Tavsiye ve İncelemeleri (163. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.140
Cevap
30
Favori
220.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: playdead

B&W 704 ler hayırlı olsun.

tşk ederim
  • Sayın @turushanovgu kolonlarınız hayırlı olsun. Ecosse 4.45 speaker cable ile uyumu hakkındaki görüşlerinizide paylaşırsanız sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: zyprexa34

Sayın @turushanovgu kolonlarınız hayırlı olsun. Ecosse 4.45 speaker cable ile uyumu hakkındaki görüşlerinizide paylaşırsanız sevinirim..

tşk ederim,

m4.45 kablolar ecosse firmasının audiophile düzeyi ürettiği bi-wire kablosu, bunun bir üstü gerçek referance sınıfına giriyor ki bu da binlerce € anlamına geliyor, m4.45 kabloyu hangi amfi ve kolonla kullanırsanız kullanın olumsuz sonuç almanız imkansız, ben sistemimde speakers kablo kaynaklı herhangi bir uyumsuzluk algılamadım,
  • quote:

Orijinalden alıntı: turushanovgu

quote:

tşk ederim

Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: by@li

quote:

Orijinalden alıntı: turushanovgu

quote:

tşk ederim

Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.

eyvallah, sağolun
  • Bir düzeltme yada ekleme yapmak istiyorum @turushan arkadaşımızda onaylayacaktır.B&W 704 dinleti sırasında Pioneer A70 i önce pasif bi-amp kullanmıştık yani A+B speaker olarak ses güzeldi ama baktık Primare I22 nin pasif bi-amp desteği yok yani A.B speaker çıkış seçeneği yok,test hoparlör kablomuzun amfi girişini single wire düşürdük ve A70 i bu şekil test etmeye devam ettik seste gerileme olduğunu gördük.zahmetli olacağı için tekrar banana sök tak yerine Primare I22 dinletisine geçtik ve sonuç çok iyi olunca kararı vermiş olduk.

Yani aslında Pioneer A70 de Bi-amp da (A+B speaker) bağlantıda gayet iyi çalmıştı.

edit: Sn. The_ Cantan'ın yazısı üzerine düzeltme yaptım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asefik -- 19 Şubat 2013; 11:54:30 >
  • Primare I22 ile standart bi-wire bağlantısı yapılır.

A+B pasif bi-amp. bağlantısı yapılamamıştır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

Primare I22 ile standart bi-wire bağlantısı yapılır.

A+B pasif bi-amp. bağlantısı yapılamamıştır...

Evet bahsedilen aslında pasif bi-amp bağlantı idi,A70 için A+B derken bunu kastetmiştim.

Primarede A,B speaker seçeneği yok tek çıkış var.
  • haklısın, a-70'de tüm A+B speakers bağlantılarını kullanarak dinlediğimizde ses aslında çok iyiydi, primare'de tek speakers bağlantısı var, yani A+B seçenekleri yok, daha sonra primare'de dinleyebilmek için bi-wire olan m4.45 kabloların amfi tarafındaki kutuplarını bağlamıştık, gün boyunca primareden bu şekilde dinledik ve çok iyiydi, daha sonra tekrar a-70'e bu kablolama ile bağladığımızda sesin biraz yavanlaştığını farkettik, yani a-70'le bi-wire dinlemek daha uygun,
  • A+B bağlantı yapılamamıştır derken kastım; Primare'de A+B olmaması idi... evet doğru sıkıntı yok.
    2.ci bir stereo hoparlör takımı çalıştırmayacaksam eğer L+R bağlantı için tercihim A+B bağlantı olurdu. pek tabi empedansa dikkat etmek kaydıyla.
  • Arkadaşlar merhaba,

İçeride kullandığım ev sineması sisteminde ufak bir değişiklik istiyorum : Center hoparlörüm BW LCR S2 aslında memnunum ama diyaloglarda vb biraz daha yumuşak ve kolay canlanan 'hacimli' bir center ile değiştirmek istiyorum.Bu modelini doğru dürüst dinlemedim ama F/P olarak iyi göründü gözüme : KEF Q 600C Dikmen müzik linki.
    Ne dersiniz?
  • Aklıma gecen sene kullandığım Naim Nait XS amfi geldi.Şu an olsada B&W 704 le denesek cok iyi olurdu,Primare I22 birlikteliğine göre daha sıcak ses elde ederdik herhalde...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bang&olufsen diyorum
  • ezbere konuşma buna derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asefik

Aklıma gecen sene kullandığım Naim Nait XS amfi geldi.Şu an olsada B&W 704 le denesek cok iyi olurdu,Primare I22 birlikteliğine göre daha sıcak ses elde ederdik herhalde...

üstadım naim denk gelirse deneyebiliriz, naim bulursan 704'le uyarsa ve de istersen 704'ü sana verebilirim, benim için vazgeçilmez değiller :)))))
  • Estağfurullah,ama bulabilirsem mbl ve krell stereo amfilerle B&W 704 ü deneyecem.

• iyi valla :)))) bu sayede bir çok amfiyi de görmüş, denemiş oluyorum
  • @asefik'ten aldığım rega dac bugün öğlen saatlerinde elime ulaştı, ben ufak tefek, hafif bir cihaz beklerken beklentilerimin aksine kalıplı, işçiliği çok iyi bir cihaz çıktı :))))) hemen regayı optik ve coax kablolarla primare - dune bağlantısını yaparak dinlemeye başladım, yaklaşık 3-4 saattir vokal jazz ağırlıklı müzikler dinliyorum, ilk olarak primaredeki soğukluğu biraz azalttığını farkettim bu da çok hoşuma gitti, optikle pek keyif almadığımı söylemeliyim, elbette dacsız hale göre detaylarda farkedilir bir iyileşme oldu ama coax kablo ile dinledikten sonra olay budur dedim, coax'la o soğukluk gitti yerine yumuşak ve detaylı bir ton geldi, şimdilik bu haliyle bir süre dinleyip keyif yapacağım

amfi: primare i22
    kaynak: dune hd base 3d
    dac: rega
    hoparlör: bw 704
    sp kablo: ecosse ms4.45
    interc.: atlas equator mkIII
    coax: vivanco
    optik: dh labs silver sonic
  • Güle güle kullan,memnun kalmana sevindim.
    Rega'nın coaxial girişten daha başarılı olduğunu zaten söyleniyordu.Bende denememde bunu görmüştüm müzikal ve sıcaktı.Primarenin soğuğuna iyi gelmiştir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asefik -- 8 Mart 2013; 23:49:48 >
  • 
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.