Şimdi Ara

Botech Cihazlar | Genel Konu | Soruları bu konuya sorunuz. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
328
Cevap
5
Favori
80.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

İlk mesajınızda 12'den vurmuşsunuz (!)

Teşekkürler. Cihaz hakkında sorularınız olursa cevaplayabilirim.

Ben teşekkür ederim.

Cihazda bulunan işlemcinin model ve seri numarasını verebilirmisiniz?
  • quote:

Valla o kadarını bilemiycem, içini açıp kurcalamadım. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: neoMJ

quote:

Valla o kadarını bilemiycem, içini açıp kurcalamadım. :)

Açıver bi zahmet !... Bozulacak birşey değil ki !?

Foruma madem katılımda bulundunuz, isteklere yardımcı olmalısınız !
  • Bu cihaz çok ısınıyorsa ALI chipsetli olabilir, bende hiremco titan-x HD var oda çok feci ısınıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Starforces

Bu cihaz çok ısınıyorsa ALI chipsetli olabilir, bende hiremco titan-x HD var oda çok feci ısınıyor.

ALI çipsetli değil !
  • quote:

Kendin satın alıp, açıver içini bir zahmet !?

Madem bu kadar isteklisin...
  • quote:

quote:

Ne o !!!

Malınız buldumcuk balası mı?

Foruma gelip, içeriğe katkıda bulunmadan masaj yazıyorsunuz !?

Ürün elinizdeyse, açında görelim, ürünün işlemcisinin ne olduğunu...

Aaaa kuş uçtu, numaralarını yutmuyor artık kullanıcılar !

• Nasıl yani 179 tl ye hem hd hemde mkv uzantılarını oynatabiliyor,
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robinson_Crusoe

Nasıl yani 179 tl ye hem hd hemde mkv uzantılarını oynatabiliyor,

*.mkv oynattığı doğrudur!

Ancak HD yayındaki performansı konusunda kuşkularım var doğrusu !... Özellikle HD "*
    çözünürlük derinliği
    " konusunda kuşkularım var !

* Çözünürlük derinliği ; yayında iken, screen shot ile alınan resim, paint ve
    benzeri arayüzle büyütülür. Piksellerin görülmeye başlanıldığı an, büyütme yüzdesine
    bakılır.

HD yayınla, SD yayın arasındaki oran 5/1'dir. Yani HD yayındaki pikselleme ile SD yayına
    göre 5 kat daha büyütünce ortaya çıkmalıdır.

İşte izah ettiğim husus çerçevesinde; cihazın işlemcisinin, HD yayın işleme kabiliyeti
    konusunda kuşkularım vardır. Seul Turbo HD, Next 18500HD, Baff 2000HD, Yuamtu full HD
    cihazlar yukarıdaki verdiğim oranı karşılayamamakta olup, işlemcisinin çözünürlük derinliği
    vasattır.

Yani kısaca anlatmaya çalıştığım şeyin özü; biz HD cihaz mı alıyoruz? Yoksa HD yayını çözen
    bir cihaz mı alıyoruz? Doğru yanıt, HD cihaz alıyoruz olmalıdır !!! HD kodlamalı yayını
    çözen/gösteren her receiver, HD receiver değildir !...

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

• quote:

quote:

bu başlıkta en güzel katkıyı siz sağlamışsınız, benim sorularım olacak.

cihazın görüntüsüyle ilgili fotoğraf, hatta eğer kanal değişimini ve trt hd görüntüsünü gösterirkenki video koyarsanız (belki biraz zahmetli ama lütfen diyorum :) ) inanın çok makbule geçer.

cihaz ısınıyor mu, sd yayınlardaki görüntü kalitesi nasıl bariz bir kusuru var mı? kanal geçişleri yavaş mı?

bir de CI yok denmiş sanırım kart ve CI yok mudur? çok teşekkürler.

• Arkadaşlar bu zamana kadar bir çok cihaz kullandım ama bu gerçekten çok iyi.Yani uydu vasfını bir kenara koyun mkv ve ntfs desteği zaten oldukça yeterli.görüntü kalitesinden endişe eden arkadaşlar için diyebileceğim o ki TRT HD de yayınlanan Dünyaya bakış adlı belgeseli görmeleridir.

Üstte bir arkadaşın dediği pixellenme olayı bunda yok çunku izlediğiniz görüntüde ki keskinliği rahatlıkla anlayabiliyorsunuz.sanırım bu konuda diğer makinalardan daha iyi bir makina yapmış botech.

ayriyetten cihazda modül ve kart girişi yok ancak microbox modelinin serialden "Twin protocol" bağlayarak şifreli yayınları (Hotbird) çözdüğü söyleniyor ancak ne derece doğru bilemiyorum.

Toparlamak gerekirse oldukça iyi ve kaliteli bir cihaz.alıcıyı her yönden tatmin edeceğine inanıyorum.bu fiyata bence fiyat/performans kralı olmaya aday.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ifteri61 -- 17 Eylül 2010; 15:33:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ifteri61

Arkadaşlar bu zamana kadar bir çok cihaz kullandım ama bu gerçekten çok iyi.Yani uydu vasfını bir kenara koyun mkv ve ntfs desteği zaten oldukça yeterli.görüntü kalitesinden endişe eden arkadaşlar için diyebileceğim o ki TRT HD de yayınlanan Dünyaya bakış adlı belgeseli görmeleridir.

Üstte bir arkadaşın dediği pixellenme olayı bunda yok çunku izlediğiniz görüntüde ki keskinliği rahatlıkla anlayabiliyorsunuz.sanırım bu konuda diğer makinalardan daha iyi bir makina yapmış botech.

ayriyetten cihazda modül ve kart girişi yok ancak microbox modelinin serialden "Twin protocol" bağlayarak şifreli yayınları (Hotbird) çözdüğü söyleniyor ancak ne derece doğru bilemiyorum.

Toparlamak gerekirse oldukça iyi ve kaliteli bir cihaz.alıcıyı her yönden tatmin edeceğine inanıyorum.bu fiyata bence fiyat/performans kralı olmaya aday.

Alıntı'da kırmızı ile işaretlediğim hususu test edip, resimleri burada verebilirmisiniz?

Yoksa buraya yazılanlar kafa karıştırmaktan öteye geçmiyor...

Bakınız ALI çipsetli receiver satınalanların hali ortada !!!

quote:

Ancak HD yayındaki performansı konusunda kuşkularım var doğrusu !... Özellikle HD "*
    çözünürlük derinliği

benzeri arayüzle büyütülür. Piksellerin görülmeye başlanıldığı an, büyütme yüzdesine
    bakılır.

HD yayınla, SD yayın arasındaki oran 5/1'dir. Yani HD yayındaki pikselleme ile SD yayına

İşte izah ettiğim husus çerçevesinde; cihazın işlemcisinin, HD yayın işleme kabiliyeti
    konusunda kuşkularım vardır. Seul Turbo HD, Next 18500HD, Baff 2000HD, Yuamtu full HD
    cihazlar yukarıdaki verdiğim oranı karşılayamamakta olup, işlemcisinin çözünürlük derinliği
    vasattır.

Yani kısaca anlatmaya çalıştığım şeyin özü; biz HD cihaz mı alıyoruz? Yoksa HD yayını çözen
    bir cihaz mı alıyoruz? Doğru yanıt, HD cihaz alıyoruz olmalıdır !!! HD kodlamalı yayını

• Sd yayın kalitesi Nasıl ?

++

WD HD playerin yaptıgı tüm işi görüyorsa , iki kutu yerine bir kutu hem daha ekonomik hem de daha az yer kaplar, kalabalıgı onler, kablo karmasası olmaz, tvde 1 hdmi boşa çıkar. Valla guzel

++
  • quote:

quote:

çözünürlük derinliği

bakılır.

vasattır.

Arkadaşlar kafam çok karıştı. Acil HD cihaz alacağım ve bu cihaz alınırmı?
    HD değilmi? Sadece kod çözenmi?
    Anlamadım.
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pulvo47 -- 17 Eylül 2010; 20:59:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: pulvo47

quote:

quote:

çözünürlük derinliği

bakılır.

vasattır.

Arkadaşlar kafam çok karıştı. Acil HD cihaz alacağım ve bu cihaz alınırmı?
    HD değilmi? Sadece kod çözenmi?
    Anlamadım.
    Teşekkürler.

Bu cihaz HD cihaz ama kod(şifre) çözme işi için cihazın eksiklikleri var! Mesela, internet
    bağlantısı yok.

Eğer kod çözen cihaz arıyorsanız size yaramaz.

• Mevcut yayınları alan goldmaster cihazı kullanıyorum ve hiç internete bağlamadım. HD cihazların bu bağlantısı şartmı? Alıp taksak kaç yıl bu hali ile verimli olur acab?
    Teşekkürler..
  • quote:

Mevcut yayınları alan goldmaster cihazı kullanıyorum ve hiç internete bağlamadım. HD cihazların bu bağlantısı şartmı? Alıp taksak kaç yıl bu hali ile verimli olur acab?
    Teşekkürler..

Şart olup olmaması sizin izlemek isteyeceğiniz kanallara bağlıdır.

Örneğin; maç, film gibi kanallara bakmak istiyorsanız şart !

Ulusal kanallar yeterliyse şart değil...

Dijital teknoloji ile SD yayınların 10 yıl ömrü olduğu, dolayısı ile SD receiver'lerin 10 yıl daha
    hizmet edebileceği düşünülürse, HD receiver'lerin ömrü çok daha uzun olacaktır.

Tabi teknolojik yenilikler üst üste binerek geliyor... Donanım üreticilerinin para kazanmak için sürekli yenilik çıkarmak zorunda oldukları bir gerçek... Bakınız daha şimdiden 3D yayınlardan bahsedilmeye başlandı... Yani kısaca diyorum ki, alacağınız donanımın kaç yıl ömrü olacağını, teknolojik yenilikler ile sizin yeniliklere olan ihtiyacınız belirleyecektir.

Umarım yardımcı olabilmişidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 18 Eylül 2010; 11:43:50 >

• Bu Receiver'i Koçtaşta gördüm işlemcisini yazmış olanlar için bakmaya çalıştım ama üzerinde Heatsink var o sebeple görünmüyor, 2 adet entegre var 2 side nanya markalı biri RAM diğeride flash olsa gerek başkada bişey yok içinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Starforces

Bu Receiver'i Koçtaşta gördüm işlemcisini yazmış olanlar için bakmaya çalıştım ama üzerinde Heatsink var o sebeple görünmüyor, 2 adet entegre var 2 side nanya markalı biri RAM diğeride flash olsa gerek başkada bişey yok içinde.

İlgilendiğiniz için teşekkürler kardeş!

Çaktırmadan şu soğutucuyu da sökseydiniz ne makbule geçerdi...
  • quote:

quote:

Mevcut yayınları alan goldmaster cihazı kullanıyorum ve hiç internete bağlamadım. HD cihazların bu bağlantısı şartmı? Alıp taksak kaç yıl bu hali ile verimli olur acab?
    Teşekkürler..

Şart olup olmaması sizin izlemek isteyeceğiniz kanallara bağlıdır.

Örneğin; maç, film gibi kanallara bakmak istiyorsanız şart !

Ulusal kanallar yeterliyse şart değil...

Dijital teknoloji ile SD yayınların 10 yıl ömrü olduğu, dolayısı ile SD receiver'lerin 10 yıl daha
    hizmet edebileceği düşünülürse, HD receiver'lerin ömrü çok daha uzun olacaktır.

Tabi teknolojik yenilikler üst üste binerek geliyor... Donanım üreticilerinin para kazanmak için sürekli yenilik çıkarmak zorunda oldukları bir gerçek... Bakınız daha şimdiden 3D yayınlardan bahsedilmeye başlandı... Yani kısaca diyorum ki, alacağınız donanımın kaç yıl ömrü olacağını, teknolojik yenilikler ile sizin yeniliklere olan ihtiyacınız belirleyecektir.

Umarım yardımcı olabilmişidir.

Bilgiler için çok teşekkürler. Sanırım bütçeyi arttırmam gerekecek.
    Saygılarımla...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.