Şimdi Ara

Boşuna çabalamayın eninde sonunda herkese bulaşacak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 ay
  • Cevaplayan Üyeler 8
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 54 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • yigitcan19901 (1 mesaj) Ethnicity (1 mesaj) namre3kutuk (1 mesaj) CSB yazmayan adam (1 mesaj) helsloot (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (6 mesaj) Mobil (2 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> COVID-19 (Koronavirüs) >> Boşuna çabalamayın eninde sonunda herkese bulaşacak
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    9818 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Dünya'da grip olmayan insan var mı ? Corona da eninde sonunda herkese bulaşacak , o yüzden bağışıklık sisteminizi kuvvetli tutun

|
    |
  • Yapmaya çalıştıkları şey aşı/tedavi bulunana kadar olabildiğince az kişiye bulaştırmak,sen önce önlemini al da başkalarına bulaştırma mümkünse,bu bakış açısıyla hiç tahmin etmiyorum.
  • Yüzbaşı
    638 Mesaj
    Yapmaya çalıştıkları şey aşı/tedavi bulunana kadar olabildiğince az kişiye bulaştırmak,sen önce önlemini al da başkalarına bulaştırma mümkünse,bu bakış açısıyla hiç tahmin etmiyorum.
    |
    |
  • Yarbay
    4293 Mesaj
    Önünde sonunda hepimiz öleceğiz, doktora gitmeye falan da gerek yok o zaman!
  • Yüzbaşı
    652 Mesaj
    Dünya nüfusu 7.78 milyar , Covid 19 bulaşanlarda ölüm oranı yüzde 2,5 .Herkese bulaşır ise 195 milyon insan ölecek, ama tedbirler ile şu an bu rakam 1 milyonda kaldı , hadi diyelim bu rakam yanlış yarısı gizleniyor olsun 2 milyon, kötümser düşünmeye devam edelim ve aşı bulununcaya kadar da 2 milyon can daha ölse 4 milyon yapar , kurtulan insan sayısı 191 milyon. Ben çabalamaktan yanayım.
  • Binbaşı
    1853 Mesaj

Bu söylediğine sen de inanıyor musun? 195 milyon ölecekti aslında ama 1 ya da 2 milyon öldü?

Çünkü inanılmaz önlemler var :) Ve dünya da bu önlemleri demek ki çok başarılı uyguladı...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    ChelseaNy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1635 Mesaj
    Dünyada grip olmayan yok ama kaç kişi grip olduğunda yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınıyor , coronada bu çok daha fazla ve herkesin birden bu hastalığa yakalanması demek sağlık sisteminin çökmesi demek o yüzden ne kadar geç yakalanırsak o kadar iyi hem biz hem ülkemiz için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Teğmen
    194 Mesaj
    saçma. yakalanmadığın sürece her zaman aşı ya da ilaç geliştirilme ihtimali vardır. "ne de olsa yakalanacağım" diyip virüsün ne aşısı ne ilacı varken yakalanırsan, ya da hastanelerin full kapasite olduğu zamanda yakalanırsan ölüm ihtimalin diğer zamanlara göre daha yüksek olacaktır. ki bunlar yakalanırsan için geçerli.

pfizer ya da çinin sinovac aşısının -hatta bir ihtimal astrazeneca da olabilir bu ama onda biraz sorun çıkmış gibi duruyor yan etkiler olarak- 6-7 aya testleri geçip onayı alıp vurulmaya başlama ihtimali de var. bu ihtimal gerçekleşirse 1.5 sene sonra coğunluk aşılandığında o zamana kadar yakalanmadıysan sonrasında da yakalanma ihtimalin oldukça düşük hale gelecek.

öyle "herkes önünde sonunda yakalanacak" diye bir kesinlik yok. ilaç bulunabilir aşı bulunabilir, virüs mutasyon geçirebilir. düzgün önlem alınabilir demek isterdim ama alınmaz bunu geçiyoruz. sonuc olarak ortada bir kesinlik yok. ki herşeyi geçtim aynı hızla yayılmaya devam etse bile dünya nüfusunun cogunluguna yayılması en az 7-8 sene sürer. ki 7-8 seneye kadar pandemi falan kalmaz. tarihte böyle bir olay yok. olmayacağı anlamına gelmez tabi ama 1-2 seneye bulunmazsa bile(ki bulunacağını düsünüyorum) 7-8 seneye kesinlikle bir tedavi bulunur kanısındayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigitcan19901 -- 23 Eylül 2020; 22:11:32 >
    |
    |

• Yarbay
    4536 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ChelseaNy

Dünya nüfusu 7.78 milyar , Covid 19 bulaşanlarda ölüm oranı yüzde 2,5 .Herkese bulaşır ise 195 milyon insan ölecek, ama tedbirler ile şu an bu rakam 1 milyonda kaldı , hadi diyelim bu rakam yanlış yarısı gizleniyor olsun 2 milyon, kötümser düşünmeye devam edelim ve aşı bulununcaya kadar da 2 milyon can daha ölse 4 milyon yapar , kurtulan insan sayısı 191 milyon. Ben çabalamaktan yanayım.
    Ölmez çünkü 195 milyon bağışıklığı zayıf insan yoktur dünyada.
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
Masal Oku
Cancer Clinical Trials
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.