Şimdi Ara

Boşuna 450 Lira Fark Verip 64gb Almayın Gereksiz (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
1
Favori
2.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ardelis

quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

2700'e 16'lık varken 3500'e 64'lük almayı şahsen yapmazdım. Ben 64 aldım ama ilk çıktığında almıştım o zaman da 3100 lira olduğu için 3100 verip 16 alacağıma 3500 verip 64 almak daha doğruydu. 128 desen o da bana fazla. Ama çıktığında 2700 olsaydı 16'lık alırdım çünkü arada 800 liralık fark olacak ki bu da az bir fark değil. Tek sıkıntım sürekli olarak verileri bilgisayara atmak olurdu.

Nerde 2700 hocam

İzmir'de satılıyor 16GB 2750₺. 2700 zannetmişim. Sahibinden'de aratınca çıkıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bertuzep

quote:

Orijinalden alıntı: CanAkyüz

O Zaman sana 128 kbps kalitesinde iyi müzik dinlemeler tabi dinledigin şey müzik ise

Benim müzikerim 10.1 Gb yer kaplıyor toplamda 600 parça çogu 320 kbps

Kbps olayını nereden anlıyoruz.İtunes dan indiriyorum.

iTunes'daki orjinal parçalar ilginçtir 256 kbps yani 320'ye oranla biraz daha düşük kalitede ama kaynaktan riplenme orası ayrı :)
  • Yok hocam hep sabit yaklaşık 5 Gb... Kullanılan sürekli 11 Gb civarı geriye kalan 5 gb yazılım demek ki. Ama dediğim gibi o 11'i de tam kullandırtmıyor 7-8 Gb'den sonra saklama alanı 0 yazıyor. Aradaki fark nereye gidiyor bilmiyorum. Bileni de görmedim. o 3-4 Gb'de kullanılabilse 16 yeter aslında bana.
  • Az önce yine topladım alt alta tam 8900 mb çıktı. Biraz azalmış aradaki fark. Bu sefer kayıp 2.2 gb
  • 64 gb ideal telefonda acayip işler yapmıyorsan fazlası da gereksiz olur o kadar para vermeye değmez, %97 kullanıcıya 64 gb fazlasıyla yeter, para sınırsızsa sız yine 128gb alın :) diğer taraftan 16 gb hakkaten özellikle de 6S için çok yetersiz. Dünyanın en güçlü donanıma sahip 4k video çeken telefonunu alacaksın 16 gb hafızan olacak, 32 gb olsaydı yine kurtarırdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V2 -- 5 Ocak 2016; 15:47:20 >
  • 16 gb bana yetmez deyip 64 gb alıp donla gezen arkadaşlarım var benim
  • her ios guncellemesi ortalama 1gb goturecegi icin, uzun sure iphone kullanmak isteyen birine 16gb yetmeyecektir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

O Zaman sana 128 kbps kalitesinde iyi müzik dinlemeler tabi dinledigin şey müzik ise

iTunes'daki orjinal parçalar ilginçtir 256 kbps yani 320'ye oranla biraz daha düşük kalitede ama kaynaktan riplenme orası ayrı :)

Spotify göre iyimi

• Ays Ays Beybi kullanıcısına yanıt
    Nerdeymiş ironi söylede bizde bilelim

• Kesinlikle 64gb ideal ve yeterlidir benim durumum 16gb ye yetti ve bu hafızada şuanlık yetiyor akıllı Ada'm 16gb ile bile idare edebilir ancak dediğim gibi 64 alınabiliyorsa ideal olan odur..

• 16 GB, üst seviye cep telefonları için çağ dışı bir kapasitedir. Açık ve net.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Spotify göre iyimi

Spotify Premium ise Ayarlardan 192 256 320 kbps seçme şanşınız var fakat normal kullanıcı iseniz eşdeğer yani 256 kbps diye biliyorum

• 64 lük vey 128'lik alacak param vardı. sağolsun arkadaş amerikadan getirdi. ama 16'lık aldım. Bana ve benim gibi bir çok insana yetiyor. Fakir muhabbeti yapan mı dersin, elma logosu için alan mı dersin tam adamları toplanmış buraya.

telefona 300 tane şarkı yükleyen yanlış anlaşılmasın da ergendir bence. veya 500 T otobüsüyle 1.5 saat yolculuk yapıyodur. kim fakir tartışmayalım o halde. veya nasıl ağır bir işssizliktir ki o kadar müzik dinleme vakti var insanların hayret.

telefonda 100.000 tane fotoğrafı saklamanın da bi anlamı yok ama bu benim görüşüm. ayda bir ARALIK 2015 tarzı klasör açıp pc ye atıyorum. en azından aradığım fotoğrafı bulabilirim. ama bu tercih tabbii

biri de yazmış; telefonu konuşmak ve vatsap için alıyolaarr yeaa.. diye.. arkadaşım sen ne için kullandığını yazar mısın? fbi bilgilerine mi giriyosun? açsak baksak siberalem, tinder, bip, 8-9 tane efektli foto programı vardır.

Hiç tarzım değildir böyle konuşmalar ama 400-500 lira fazla verip "bunlar fakir" muhabbetlerine ayarım...

Madem öyle, şu 64'LÜKLERE söylüyorum. 128 alsanız ya? para yetmedi mi? 2000 tane falan şarkı atardın hocam? 500 T 'de sibel can keyfi ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: Şagop

64 lük vey 128'lik alacak param vardı. sağolsun arkadaş amerikadan getirdi. ama 16'lık aldım. Bana ve benim gibi bir çok insana yetiyor. Fakir muhabbeti yapan mı dersin, elma logosu için alan mı dersin tam adamları toplanmış buraya.

telefona 300 tane şarkı yükleyen yanlış anlaşılmasın da ergendir bence. veya 500 T otobüsüyle 1.5 saat yolculuk yapıyodur. kim fakir tartışmayalım o halde. veya nasıl ağır bir işssizliktir ki o kadar müzik dinleme vakti var insanların hayret.

telefonda 100.000 tane fotoğrafı saklamanın da bi anlamı yok ama bu benim görüşüm. ayda bir ARALIK 2015 tarzı klasör açıp pc ye atıyorum. en azından aradığım fotoğrafı bulabilirim. ama bu tercih tabbii

biri de yazmış; telefonu konuşmak ve vatsap için alıyolaarr yeaa.. diye.. arkadaşım sen ne için kullandığını yazar mısın? fbi bilgilerine mi giriyosun? açsak baksak siberalem, tinder, bip, 8-9 tane efektli foto programı vardır.

Hiç tarzım değildir böyle konuşmalar ama 400-500 lira fazla verip "bunlar fakir" muhabbetlerine ayarım...

Madem öyle, şu 64'LÜKLERE söylüyorum. 128 alsanız ya? para yetmedi mi? 2000 tane falan şarkı atardın hocam? 500 T 'de sibel can keyfi ;)

En doğrusunu arkadaş yazmış. Aradaki farka isteyen kurbana girer isteyen harddisk alır. Değermi? Herkes kendine sorsun bu soruyu onu alsın. bana sorsan 16 müthiş yeter ama bakıyorum neredeyse mahalle baskısından 64 alacağım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Birisi şu adamı durdursun 5s im bile 64 gb şu zaman da 16 gb yetirebilmek için hiç birşey kullanmamak lazım.

• İş hesaba gelince bir şekilde idare ediliyor 16 gb iphone 6 kullanıyorum. ama 64 almış olsaydım idareye gerek kalmaz daha rahat kullanırdım. en basitinden sürekli resimleri bilgisayara atmak sıkıcı oluyor. birde aradığın resimi bulamıyorsun, çünkü bilgisayarda yada externalda kalmış oluyor vs vs. İmkan varsa 64 iyidir. yoksa 16yla da idare ediliyor bir şekilde.
  • bu yoruma katılıyorum ama kısmi olarak. bana gore kişiden kişiye değişir ben hiç oyun vs oynamam. muziklede işim çok yok. bana 16 gb rahat rahat yetiyor ama mizik arşivi geniş olan yada devamlı oyun oynayan birine 64 gb bile az gelebilir.o yuzden herkes kendi hayatını yaşasın diyorum...
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.