Şimdi Ara

Boston Dynamics'in robot köpeği artık eskisi kadar ürkütücü değil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
24
Cevap
0
Favori
589
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Boston Dynamics'in robot köpeği artık eskisi kadar ürkütücü değil
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    4394 Mesaj

Boston Dynamics artık Alphabet veya Google çatısı altında değil ancak bu durum şirketin robot geliştirme çalışmalarının durmasına veya aksamasına neden olmuş değil. Buna paralel olarak şirket önceki kadar ürkütücü olmadığını gördüğümüz SpotMini isimili yeni robot köpeğini gösteren bir video yayınladı.

Ayrıca Bkz.Akıllı telefonlara yüz tanımadan sonra "ter tanıma" özelliği geliyor
    SpotMini'nin ilk versiyonu Haziran 2016'da sergilenmişti. Doğruyu söylemek gerekirse, köpekten çok tepesinde uzun bir kol olan tüyler ürpertici mekanik bir zürafaya benziyordu. Robot, bardakları bulaşık makinesine dikkatlice yerleştirebildiği gibi, çöpleri toplayıp çöp tenekesine atabilliyordu. Yani bazı ev işlerini yapabilecek kapasitedeydi.

Videonun sonunda "yakında" ibaresi var

Boston Dynamics bu kez tepeye monte edilmiş kolu çıkarmış ve köpeğin iç kısmını gizlemek için gövde bölümünü parlak sarı plakalarla kapatmış. Yani ilk versiyona göre daha şık ve üretime hazır göründüğünü söyleyebiliriz. Videoda şirket yeni SpotMini'nin neler yapabileceğini göstermiyor ancak dört ayağını daha akıcı bir şekilde hareket ettirdiğini açıkça görebiliyoruz.

Boston Dynamics videonun sonuna "Coming soon" (yakında) ibaresi eklemiş durumda. Ancak bu kelimeyle şirketin yakın gelecekte tüketime hazır bir ürünün piyasaya sürüleceğini mi veya yeni SpotMini'nin özelliklerini sergileyen daha kapsamlı bir videonun yayınlanacağını mı kastettiği net olarak anlaşılmıyor.

|
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    1 Not
    kafası neden otobüs kapısı gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LambayaFunfDe -- 14 Kasım 2017; 12:21:18 >
    O tekmeledikleri, hor gördükleri zavallı çirkin köpek daha fazla dayanamadı sanırım :) R.I.P Spot wee will miss you! Şaka bir yana bana hala korkutucu geliyor. Aslında korkutucu gelen şey yapılan robotun estetik yanı değil teknolojinin korkutucu derecede hızlı ve tehlikeli gelişmesi.
    |
    |
  • Yarbay
    3624 Mesaj
    Eskisi daha az korkutucuydu. En azından yarım yamalak görüntüsüyle insan psikolojik olarak rahatlıyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Asil uretim amaci olan askeri alanda kimse dis girunuse bakmaz...

|
    |
    Robotlar, var olan bir canlıya (insan, köpek, vs..) benzemek zorunda mı? Sen yapıyosun sonuçta, eklem yerlerini köpeğinki gibi değil de bir ayağı baştan sona elastik bir yapıyla yapabilirsin mesela.

Belki bir sonra ki aşama belkide yaratıcı en mükemmelini yaratmıştır.
    |
    |
  • Binbaşı
    1526 Mesaj
    Çok daha korkutucu olmuş bence önceki aciz ve şirin duruyordu bu bildiğin lazer silahı çıkarıp 2ye bölecekmiş gibi duruyor
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Hala çok itici ve hala ürkütücü be bunun kaynağı da ayak yapısı. Çünkü ayakları böcek hissi uyandırıyor.
    |
    |
  • Yarbay
    3495 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Xloud

Çok daha korkutucu olmuş bence önceki aciz ve şirin duruyordu bu bildiğin lazer silahı çıkarıp 2ye bölecekmiş gibi duruyor

gayet güzel olmuş, uykudayken evine giren hırsıza sen dokunursan sosyalist yasaya göre yandın.
    bunu zehirleme, etkisiz hale getirmekte zor, böldürceksin 2ye, sonrasında arasın hakkını mahkemede !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arel.gr -- 15 Kasım 2017; 1:51:9 >
    |
    |
    Ben en çok bu versiyonu sevmiştim :D
    https://www.youtube.com/watch?v=mXI4WWhPn-U
  • Yarbay
    10089 Mesaj

Lazere gerek yok. Üstüne taramalı bağlasak taraya taraya gider bu.
    |
    |
    Xloud kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asdasdqwertyveyaalxyvance -- 14 Kasım 2017; 15:13:43 >
  • Yüzbaşı
    613 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

Lazere gerek yok. Üstüne taramalı bağlasak taraya taraya gider bu.

Adamlar daha 1950'lerde fantezisini yapmış. http://www.dailymotion.com/video/x4j07li

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GreyParrot -- 14 Kasım 2017; 16:48:44 >
    |
    |
    Bahsedilenler: arel.gr , Xloud

ııııııııııı
    |
    |
    x2yk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    287 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: yimmasabi

Ben en çok bu versiyonu sevmiştim :D

https://www.youtube.com/watch?v=mXI4WWhPn-U

çok güldüm kardeş Allah razı olsun senden :D
    |
    |
    |
    |
  • Yarbay
    8908 Mesaj

Güzel benzetme olmuş :)
    |
    |
    LambayaFunfDe kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    133 Mesaj
    Güzel gibi

|
    |
    ürkünç.... gelecekten korktum
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
üniversite
SEO
son dakika
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.