Şimdi Ara

BOSCH WAW28560TR TAVSİYESİ...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
3
Favori
18.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başımdan geçenleri sizinle paylaşmak istedim.15-20 gün önce 15 yıllık wfl2060 bosch çamaşır makinam başlat düğmesine bastığımda çalışıyor ışığı yanıp sönüp bir türlü devreye girip çalışmıyordu.Haliyle Bosch çağrı merkekezi üzerinden lüleburgaz yetkili servisini çağırdım.2-3 saat sonra telefon edilerek geldiler.Önce kilit dediler,sonra boşaltma motoru dediler sonra beyin arızası dediler nihayetinde tümünün arızalı olduğuna karar verip "bukadar masraf yapacağınıza yeni alın daha iyi" dediler ve gittiler. hemen internetin başına geçip yeni makina aramaya başladık ailem 4 kişilik 2 oğlum var olmuşken 9-10 kiloluk olsun dedik ve Samsung Crystal Blue WW10H9610EW/AH A+++ 10 Kg karar kılmışken birde forum donanıma bakalım neler diyorlar dedik ve forum sitesine baktık iyikide bakmışık .sitedeki yorumlara ve video sitelerindeki kullanıcılar tarafından çekilmiş videoları seyredince samsungun plastik makina olduğu ve "dışı forma içini sorma" olduğuna karar verip vazgeçtik Sonra biz bildiğimizden vazgeçmeyelim BOSCH alalım dedik.Önce home professional olanlardan alalım diye düşündük yine yorumlardan okadar parayı vermenin anlamı yok ( bu arada kötülemek için değil birazda ulaşılması zor fiyat açısından 2800-3000 tl civarı) daha uygun olanlarından ama alman malı olanlarından 9 kiloluk WAW28560TR serisinde karar kıldık. 1 günlük internet araştırmalarından sonra gittigidiyor sitesinden evimkolay mağzasından %7 beyaz eşya indirimiyle ücretsiz kargo 1.772 tl 9 taksitle aldık. Buraya kadar herşey normal macera şimdi başlıyor.Eşime "hadi eski makinayı biraz ileri çekip süpürge ile temizleyelim sonuçta yeni makina gelecek" dedim ve elektrik süpürgesini banyodaki fişe taktım Aaaa noolduya süpürgede çalışmıyor mavi ışığı yanıyor ama devreye girmiyor kan beynime sıçradı başladım bağırmaya süpürgeyide bozdunuz ne bu bıktım diye.eşim "olurmu bugün daha yeni süpürdüm"deyince dur birde başka prize takayım dedim.Ne göreyim ÇALIŞIYOR.Hemen aklıma çamaşır makinası geldi uzatma kablosunu banyoya çekerek fişi taktım eşim ve çocuklarım hepimiz banyodayız.Düğmeye bastım hepimiz şoktayız makine hicbirşey olmamış gibi ÇALIŞIYOR..Ağlayımmı güleyimmi halimize .3 makinada çamaşır yıkadık bozulurmu diye ama maşallah canavar. sorun banyodaki prizdeymiş topraklamada sorun varmış(elektrikçi söyledi yeni prizle 20 tl ye problem çözüldü) ..sabah oldu elim ayağım titriyor zaten sinirden doğru dürüst uyuyamamışım doğru bosch lüleburgaz sevisine gittim sahibini , diğer çalışanları ve benim makinama bakan o kişileri karşıma alıp herşeyi anlattım yeni makina almasam ve makinanın yurtiçi kargoda beni beklemesi (telefon ettim yüklemeyin diye dağıtım aracına) olmasa problem yok ama ortada yeni makina problemi var. "NE YAPACAĞIZ" sizin yüzünüzden çalışan makinanın üstüne yeni makina aldım dedim.Ben bekliyorum zorluk çıkaracaklar bizene diyecekler ama şok.şok.şok.ersin bey ne diyorsanız onu yapalım isterseniz iade edin ve kargo ücretini biz verelim,isterseniz yeni makinanızı size, eski makinanızı bir yakınınıza bağlayalım ve hatta yeni makinanıza +4 yıllık ek garanti ücretini (149tl) almadan toplam 7 yıllık garanti yapalım "bazen en kolay yolu göremiyoruz kusura bakmayın" dediler.özür dilediler.Bende bu saygı çerçevesinde son tekliflerini,sonuçta yeni makina benim kısmetimmiş diyerek kabul ettim.Gelelim yeni makinaya, YURTİÇİKARGO çalışanı serdar bey 3.kata kadar çıkardı tabii öncesinde heryerini kontrol ettim en ufak köpüğünde ve naylonunda zedelenme yok.sonrasında servis gelip yeni makinayı bize,bizim makinayı alt kattaki anneme(mutfağa) annemim eski makinasınıda annemin banyosuna 1 tl almadan kurdular.taşınabilir bir yazıcıdan çıkardıkları 2 nüsha kağıtta kendi garantisi ve +4 yıllık garanti ibaresini gösterip gittiler.(zaten 5 dk. sonra boschun genel merkezinden +4 yıllık garantimin olduğunu bildiren msj. geldi).NİHAYET bosch WAW28560TR çamaşır makinasının incelemesine geldik,öncelikle görüntü çok güzel ve kalitesini belli ediyor kullanımı çok kolay ve hiçbir yerde yazısına rastlamadığım tambur ışığı mevcut.ışık yanınca çok şık oluyor.ekranıda çok güzel hangi programı seçersen istersen programda dğişiklikler yaparak veya yapmayarak çamaşır yıkayabiliyorsun.GELELİM ÇALIŞMASINA, Bu sitede ve şikayevar.com sitesindeki bu makinayla ilgili ÇOK SESLİ ÇALIŞIYOR diye yazı yazan arkadaşlara sormak istiyorum.acaba böyle bir makinadan daha sessizini görmüşlermi yada çamaşır yıkamışlarmı.Bende idda ediyorum bu makinanın motoru yok içinde birisi var ve eliyle döndürüyor diye.Yok böyle bir sessizlik ailecek ve üst komşumuzla ağzımız açık bir şekilde çalışırken makinayı seyrediyoruz banyoda çıt yok sadece çamaşırın tambura suyla birlikte çarpma sesi olan şıp şıp veya şapır şapır sesinden başka ses yok 1000 devirde çamaşırları sıkarken(1400 yapmadım kırıştırır korkusuyla) youtube sitesinde gördüğüm gibi test etmek için yarım dolu su bardağını üzerine koydum (en kısa sürde telefonla fotoğraf ve videoları çekip bu sayfaya yükleyeceğim) en ufak bir titreme yok ses desen sadece arı vızıltısı.Gelelim sonuca şimdiye kadar 10 tane makinam olmadı ama annemin 22 senelik,benim 15 senelik bosch ve komşumuzun 6 aylık arçelik çamaşır makinasından sonra bosch WAW 28560TR çamaşır makinası; inanılmaz sessiz,kaliteli ve görünüşü çok güzel bir makine.bu arada yıkama kalitesi de çok güzel eşim çocukların okul kıyafetlerindeki hiç bir kirin kalmadığını çamaşırları kırıştırmadığını yırtığın söküğün olmadığını ve bingo softla çamaşırların çok güzel koktuğunu söyledi(mis gibi kokuyu bende duydum)SONUÇ:i-dos olmasın ,okadar pahalı olmasın ama mükemmel olsun diyorsanız başka model ve marka aramayın alanlar bana hak verecekler...

• hocam 1 mesaja neler sıkıştırmışsın öyle.
    hayırlı olsun
    ben de araştırma fazındayım bakalım neye karar kılacağız
  • ersinergin72 E kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun çok güzel makine almışsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şahsen 14 Mart ta üye olup , ilk mesajını 14 Mart ta yazan adamların tecrübelerini ciddiye almııyorum .

Lüleburgaz servisini de iyi reklam etmişsiniz :)

Gerçekten makineyi aldıysanız eğer hayrını görün , güle güle kullanın
  • Yaklaşık 1900 TL küsüre BOSCH WAW28560TR aldım, ilk izlenimler gayet güzel.
  • Bir priz yüzünden neler dönmüş serhat ya :)

Yeni makinenizi güle güle kullanın. 15 yıl da bu gider ama bir sıkıntıda yenisini almadan önce prizi kontrol etmeyi unutmayın :)
  • karşılaştırdığınız diğer bosch modelleri hangileri acaba.?
    hangi neden den dolayı bu modeli seçtiniz.?
    bende karar vermek üzereyimde
  • Merhabalar,
    Enerji verimliliği, kalite, sessizlik, fiyat gibi parametrelere baktım.
    Elektrolüx, miele, gibi markaları da inceledim.

Miele çok kaliteli hakkaten ama 2-3 kat paraya böyle bir makine almak mantıklı değil; çünkü teknoloji değişiyor. Atıp yenisini almak daha mantıklı.

En büyük motivasyonum 9kg olması; zaten bu sınıfta çok da makine yok bosch'da. Muadil siemens ürünü de alabilirsiniz.

Alman üretimi olsun istedim özellikle; çinki gözle görülür farklılıklar bile var (kapağın yapılarına bakın).

En üst sınıf makineyi almak istemedim; iDoS pek işime yaramıyordu çünkü. Ayrıca extra sistemler, makinenin güvenirliliğini de azaltıyor.

Makine gayet iyi. Hiç bu kadar sessiz çalışanbir makine görmemiştim.

Benzer serinin kurutma makinesini de aldım, ama daha iyi test etmedim.

Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi minicikdev -- 5 Haziran 2015; 16:10:58 >

• minicikdev kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Halen memnun musunuz makineden acaba? Herhangi bir problem yaşadınız mı?
  • Merhabalar,

Halen yoğun bir şekilde kullanıyoruz; haftada enz az 2 kere.

Makine ile yıkamadığımız şey kalmadı. Çok da kötü kullanıyoruz; hep içi tıkış tıkış.

Yine de makine gık demedi; tıkır tıkır çalışıyor maşşallah....

Bence tek kusuru çocuk kilidi açık bile olsa, çocuk makineyi kapatıp açabiliyor. Onun dışında gayet memnunuz...Tavsiye ederim.
  • minicikdev kullanıcısına yanıt
    Merhabalar;

Çocuk kilidi tüm cihazlarda güç tuşunu pasifleştirmez. Nedeni acil bir durumda cihazın kapatılabilmesi. Bu WAW28560TR ye has durum değil. Bende hem Electrolux EWF1408WDL var hemde Bosch WAY28862TR ikisindede güç düğmesi çocuk kilidi aktifken dahi çalışıyor. Makinenizde bir olumsuzluk yok yani.

• Felice Forte F kullanıcısına yanıt
    Selamlar,
    Hocam Bosch WAW28560TR ile WAW28760TR arasında ne fark var? Birde sizde sanırım WAW28560TR vardı? Memnun musunuz?
  • cybercem C kullanıcısına yanıt
    WAW28560TR

uzak dur bu makinadan. hatta bosch dan uzak dur.
  • forvet09 kullanıcısına yanıt
    neden? Problemle mi karşılaştınız?
    Selamlar
  • İlginçtir ki insanlar bir sene kullanıp atacağı telefon için 2000-2500tl bandına çıkabiliyorken,en az onbeş yirmi yıl kirini temizleyecek olan birinci derecen ihtiyaç olan bir eşya için 150-200tl'nin hesabını yapıyorlar. Anlamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karaeren -- 4 Ekim 2016; 4:37:00 >
  • cybercem C kullanıcısına yanıt
    sayfadaki konumu görebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forvet09

WAW28560TR

uzak dur bu makinadan. hatta bosch dan uzak dur.

sizdeki model xtr degilmi ? WAW28560TR farklı model
  • Emekkk kullanıcısına yanıt
    biri beyaz diğeri metal renk.
  • forvet09 kullanıcısına yanıt
    Oksijen sistemi yokmu onda hatırladığım kadarıyla

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emekkk kullanıcısına yanıt
    özellikler aynı, sadece renk farklı.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.