Şimdi Ara

BOSCH WAS24765TR ÇAMAŞIR MAKİNESİ (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
2
Favori
17.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: banzar

quote:

Orijinalden alıntı: eteksen

quote:

Farklılıklara baktığımızda programları daha az, hacim olarak çok fark yok . Yanılmıyorsam 63 litre alıyor. Bunun dışında sessizliği biraz fark ediyor. Db olarak fazla fark yok aslında. Ekran vs çok mühim değil diye düşünüyorum. Hani bunlar bence çok büyük farklılıklar değil. Mesela 16 farklı leke çıkarma muhabbeti var. Çok işe yarayacağını zannetmiyorum. He, ama olur ya motorları farklıdır, sıkması kötüdür, malzeme kalitesi kötüdür o zaman aradaki fark için değer deriz.

WAQ24310TR modelini kullananlar da kendi tecrübelerini paylaşsalar çok güzel olurdu aslında.

İlk önemli olan
    Boschta eco silence
    Siemens'te IQdrive olarak geçen sessiz, dayanıklı motorlu modelleri almaktır. (2 motorda aydıdır)

Bu motor eski modellerdeki gibi kömürlü tip değildir.

İkinci olan sıkma gücüdür. 1000-1200 olanlar yeterlidir.

Bunun dışında bazı makinelerde daha esnek program ısı değerleri vs olabiliyor. Ayrıca üst modellerde leke programları vs oluyor.

Ama öncelik kalite dayanıklılık ses açısından eco silence veya iqdrive motorlu ürün almaktır. Sonra paranıza göre açılabilirsiniz.

http://www.bosch-home.com/tr/bas%C4%B1n-b%C3%BCltenleri-detay.html?pressrelease=bosch-ecosilence-drive%E2%84%A2-%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-makineleri-tam-10-y%C4%B1l-motor-garantili~12418

Yani WAQ24310 in motoru WAS24765 den eski motor tipi midir ?

Evet özelliklerinde eco-silence motor yazmıyorsa eski tip demektir.

Ucuz eco-silence motorlu modellerden.
    http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-ve-kurutma-makineleri/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-makineleri/WAS24322TR.html?source=browse

WAS ve WAY olanlar eco-silence driver motor diye hatırlıyorum.
    Eco-silence sessizx motorda yıkarken sadece çamaşırın şap şap sesi gelir. Motordan ses gelmez. Sıkarken bir parça yine sesi duyarsınız. Ama eski tip motorlar gibi değil. Youtube'da bol bol videoları var. Çünkü motor bir nevi mıknatıs sistemi çalışır. Sürtünme vs yok gibidir. Bu yüzden sessiz dayanıklı kaliteli bir motordur.

http://www.siemens-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-kurutma-makineleri/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-makinesi/WM12S322TR.html?source=browse
    Siemens karşılığı model.

http://www.beyazesyam.com/Siemens-WM12S322TR-camasir-Makinesi-Siemens-Garantili-_92671.html#0?ref=akakce&v=1.28.4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eteksen -- 26 Ekim 2013; 8:26:45 >
  • eteksen kullanıcısına yanıt
    O halde ucuz olacak diye diğerine yanaşmamak lazım. Çünkü bu söylediğiniz detaylar önemli. Uzun yıllar kullanılacağından kaliteli olması şart.
  • quote:

O halde ucuz olacak diye diğerine yanaşmamak lazım. Çünkü bu söylediğiniz detaylar önemli. Uzun yıllar kullanılacağından kaliteli olması şart.

Evet bulaşıkta da çamaşırda yeni nesil motorlu almak önemli.
  • http://www.guzelevim.com.tr/index.php?p=show&pid=3540&ref=akakce&v=1.56.5#0

Bu modele de bakabilirsiniz. Diğer Siemens vs ile aynıdır. Sessiz motorludur. Daha hesaplı bir fiyata sahiptir.

Ekonomik sessiz motorlu olsun diyorsanız.
    Teşekkürler eteksen.

Şöyle bir özelliklerine baktım da Bosch 24765 ile birebir aynı özellikleri var. Ben yanılmıyorum değil mi ?
  • quote:

Teşekkürler eteksen.

Şöyle bir özelliklerine baktım da Bosch 24765 ile birebir aynı özellikleri var. Ben yanılmıyorum değil mi ?

Leke çıkarma vs ekstra seçenek var. Yine programlarda ekstralar olabiliyor.
    Profiloyu 3 haftadır kullanıyorum...Memnunum...Tıpkı aynı olan Bosch 24322 ye 350-400 lira fazla vermektense bu daha mantıklı..
  • Evet fiyat olarak çok daha uygun görünüyor. Birisi Bosch Siemens ve Profilo her ne kadar iskelet olarak aynı yapıyı kullansada ( Profilo daha az kullanıyor sanırım bu iskeleti ) Bosch ve Siemens in malzeme kalitesi Profilo dan bariz daha kaliteli demiş. Buna katılıyor musunuz ?
  • quote:

Evet fiyat olarak çok daha uygun görünüyor. Birisi Bosch Siemens ve Profilo her ne kadar iskelet olarak aynı yapıyı kullansada ( Profilo daha az kullanıyor sanırım bu iskeleti ) Bosch ve Siemens in malzeme kalitesi Profilo dan bariz daha kaliteli demiş. Buna katılıyor musunuz ?

Bence fark yok. Profilo ile aynı olan Siemens-Bosch bir modeli karşılaştırın. Göreceksiniz ki fark yok.
    Genelde fark görsel tasarıma kayıyor.

Bosch Türkiye'de daha iyi biliniyor.. Aynı model 1000 tl. Siemens 900-950. Profilo 800-850 gibi oluyor. Fiyat politikası uygulamak zorunda. Hepsine aynı fiyatı verse herkes gider Bosch alır değil mi? En bildiği markayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eteksen -- 27 Ekim 2013; 8:22:46 >
  • Merhaba bosch was24765 tr almak icin bayiye gittim ancak ayni makinanin yeni modelinin ciktigi bilgisini verdiler waw28560tr yeni modelini aldim bakalim umarım memnun kalırım 😃 bu makinayi (waw28560tr) kullanan arkadaşlar varmı acaba? Memnunlarmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgur1907 -- 17 Şubat 2015; 20:36:04 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • WAS24765TR modeli ürün 6senede bozuldu servis parçası yok 2000tl de masraf cıkar dedi. Bosch aldım uzun süre kullanayım diye 6senede 2 kişinin çamaşırını kaldırmadı nasıl iş bu anlamadım valla

• iandi İ kullanıcısına yanıt
    Arizasi nedir cözebiliriz

• quote:

Orijinalden alıntı: Lazpanyol

Arizasi nedir cözebiliriz

Mrb. Benim de 2014 aldığım Bosch WAS24765TR modelim bir kaç gündür F80 arızası vermeye başladı. Her şey düzgün çalışıyor, son bitirme anında yaklaşık 3-4 dk. kala veya 15 dk. lık modda ise 1dk. kala bu hatayı veriyor. 444 6 333 no yu aradım böyle bir hata kodu yok dedi, sonra servis görmesi lazım dedi. Neyse servis kaydı açtı ertesi günü gelip bakacaklar dedi. Bende internet ten arama yaptım buna benzer bir hata da "fişi çekin, yarım saat bekleyin, sonra çalıştırın" diyorlardı, yaptım arıza geçti. Ancak ertesi günü yine yaptı. Bu arada servis aradı, durumu izah ettiğimde kesin bir bilgi veremedi, ya motor yada güç kartı dedi. Baktım kesin bilgi gelmeyince servisten vazgeçtim, makinam deneme yanılma yöntemine uğrayacak. Güç kartı değişecek olmadı motor değişecek, olmadı işlemci değişecek her seferinde bir sürü masraf çıkacak. Bunun teknik kitapçığında arızanın nereden kaynaklandığı neler yapılması gerekmez mi?

Yani durum böyle, herşey düzgün çalışıyor, son ana gelindiğinde F80 arızası veriyor. Bu arada makinanın sanırım boşaltma motoru sürekli çalışıyor, işlemi bitirmeye geçemiyor.

Bu konuda bilginiz var mı?

• Evet böyle bir hata kodu yok, makineyi çok mu yüklüyorsunuz bilemem ama su alınca içindeki çamaşırların ağırlığı kat kat artar. hızlı programda da aynısını yapıyor demişsiniz, makinenin fişini söküp biraz bekleyin ve fişi ters takın, sonrada makineyi resetleyin.

resetleme işlemi:

-program anahtarını saat 6 pozisyonuna getirin

-sol menü tuşuna basılı tutarak program anahtarını bir tık saat 7 pozisyonuna alın.

-ekrana p1 errors inactive gelecek.

-başlat a basın hata görüntülenecek.

-cihazı kapatın bu kadar.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.