Şimdi Ara

BOSCH ve BUDERUS KOMBİ hakkında hertürlü sorunlarınız ve cevapları (89. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.901
Cevap
69
Favori
317.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, İki yıldır Buderus gb 072 kullanıyorum. Genel olarak herhangi bir şikayetim olmadı. Havalar soğumaya başlayınca termostattan ısıyı artırıp çalışmasını sağladım. Kış modunda şöyle bir servis mesajı çıktı: -H i1 200^^, ben de yaz moduna aldım. Bu sefer de OH i1 203^^ mesajı çıktı. Hiç bir yerde bu servis mesajı ile ile ilgili bir bilgi bulamadım. Bilgisi olan var mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

• Servis düğmesi ile kış butonuna beraber basıp %100 çalıştırınca da -A 208^^ kodu çıkıyor.

• nani1 N kullanıcısına yanıt
    resetleyip termostatı da sıfırlama yaptınız mı? termostat nr marka model?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • meeb kullanıcısına yanıt

Kombiyi bir süre kapalı tuttuktan sonra düzeldi. Şimdi bir problem yok. Bu arada termostatım siemens rev24rf. Senelerdir kullanıyorum. Çok memnunum. Bir şey daha sormak istiyorum. Eski kombim Alarko idi. Sıcak su kısmı çok hassastı. Çok az bile açılsa hemen ısıtmaya geçiyordu. Buderusta ise sıcak suyu az açınca ısıtmaya geçmiyor. Bu durumda hassasiyeti artırmak mümkün müdür?

• nani1 N kullanıcısına yanıt

güzel ve kaliteli termostada sahipsiniz.

servis kitapcığında debi ve geçilme ile ilgili parametre ayarı yazıyor diye hatırlıyorum.netten bulursam yazarım tekrar.

• Çok teşekkür ediyorum, sağolun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba;

classic condense 2000 kullanıcısıyım, solar KİT araştırması yapıyorum, ancak kombinin su debisi bilgisine ulaşamıyorum.

ayrıca bu sistemi alıp kullanan ya da sizin bildiğiniz bir sistem var mı? Teşekkür ederim

• Bosch class 6000w 28kw kombiye bosch tr36rf uyumlu bir oda termostadimidir. 600 lira civarinda. Yada baska onerebileceginiz bir termostat varmidir. Tesekkurler...

• Merhaba İyi geceler, birkaç kez gereksiz servis parası ödedigim ve cevap alamadığım Bir sorunum var. Buderus GB 062 kombi ile RC150 Modülasyonlu Programlanabilir oda Kumandası kullanıyorum. İse çıkarken termostattan iyice kısıyorum. Eve Gelince açıyorum. Sorun şu açtıktan sonra 10 dk çalışıyor kombi sonra yarım saat kırkbeş dakika hareket Yok. İstenen sıcaklığa ulaşması saatler alıyor. Servis geldi termostati değiştirdi gitti yine sorun aynı ?!!!. Neden ? Bunun çözümü nedir ?... Kombi neden kısa süre çalışıp duruyor sonra tekrar çalışmaya başlıyor. Eve gelince ısınmak saatleri alıyor ???

• Arkadaşlar selamun aleykum. Buderus gb062 kombimizden son zamanlarda devreye girince şıp şıp damlama sesi geliyor kombi devreden çıkınca kesiliyor. Yardımcı olabilecek fikir sahibi arkadaşların görüşlerini rica ediyorum.

• sdenizozkan S kullanıcısına yanıt
    Konuyu yazmanızdan baya zaman geçmiş aynı sorun bendede mevcut çözebildiniz mi acaba öğrenebilir miyim.
  • xxsancaktarxx X kullanıcısına yanıt
    klasik bosch buderus sorunu ,hatta modülasyon oranı yüksek olan çoğu kombidr bu sorun var.

pompa kademesini düşünmeniz gerek.

yine de işe yaramazsa servis menüsünden min alev boyunu arttırmanız gerekiyor .

• Çok teşekkürler sdenizozkan 11.5 metre petek var kurtarır mı diye düşürmeye çekiniyorum. min alev boyutunu gb062 de nasıl yapıldığını bulamadım İnşaallah bir bilen çıkar
  • Dediğiniz şekilde 2 ye aldım kademeyi teşekkür ederim. Bir de bende tc 100 oda termostatı var kablosunu servis taktı ama şurada bir kablo daha var klemenste bu sökülecek miydi bilmiyorum acaba o mu etkiliyor çalışmasını. Çünkü kombi çalışırken ot sıcaklığa ulaştırmak için devamlı çalışıyor set edilen değere ulaşınca stop ettikten sonra kombi kaç dakikada bir çalışması gerekiyorsa aynı o zamana uyarak çalışmaya devam ediyor bunu çözemedim
  • Arkadaşlar Bosch condense 2500 var Bir türlü kombiye su basa madık ne yaptıysak Su vanasını döndüremedik
  • receep 32 R kullanıcısına yanıt

sıkışmıştır. kırılacak türden değil(mavi plastik), açılana kadar zorla. su sızdırdıysa kitlenmiştir(su sızması görünmez). aşağıdan yukarı doğru bişeylerle sertçe vur. sıkışmanın anahtarı vurmaktır

• selam.

bosch 2300, buderus 062 ve buderus 122 nin sıcak su için minimum su debisi kaçlt/dk. ayrıca modülasyon oranları nedir.

• Merhaba arkadaşlar ustalar Allah rızası için yardım istiyorum on kombici çağırdım ama yok sorunuma gelir isek : kombi duş suyunu sabit tutmuyor sürekli ya buz gibi oluyor ya ateş gibi yakıyor idi su ayarı bir de olmasına rağmen 60 derecelere kadar çıkıyor idi su sıcaklığı kombim bosch classic plus gelen bir tamirci ısı sensörü dedi ve değişti sorun düzelmedi daha sonra başka bir tamirci musluk değişin duş başlığı değişin kombi de sorun yok dedi düzelmedi daha sonra başka bir tamirci bu kombilerin kronik fabrika çıkıştan böyle boşuna uğraşma bak sen su ısı ayarını sıfıra alsan da su ısınır bunlar böyle dedi ve canlı canlı gösterdi evet sıfır da iken bile su ısıtıyor tamam dedim ama dayanıp başka bir kombici daha çağırdım oda olur mu öyle şey deyip gaz Valfine bir alet takıp barı 9 a düşürdü 15 te imiş çok yüksek dedi ve evet duş su ısınıp soğuma olayı çözüldü ama şimdi de her gece bakın özellikle diyorum gece 11-12 den sonra EA hatası veriyor kombi ve resetledikten on dakşka sonra tekrar veriyor gündüz bu arızayı ya vermiyor yada çok nadir bir kere falan anca ama gece on dakika da bir bu arza oluyor be sabah uyanınca ev buz gibi son gelen kombici gaz Valfi değişecek deyip yüklü bir ücret söyledi ama bende diyorum ki gaz Valfi arzalı ise neden gündüz sabah saatlerinde arza vermiyor takır takır çalışıyor, orasını bilemem EA hatası gaz Valfi den olur diyor ne yapsam bilemedim bıktım artık parada yokki yeni kombi alayım gözünüzü seveyim bir yol gösterin

• posterity P kullanıcısına yanıt
    Buderus gb122i aldık,1 aydır kullanmaya çalışıyoruz.Modülasyon oranı 1/10'dur.On off termostatsız hiç durmadan çalışıyor gaz modülasyon oranı servis ayarından yüksepe.çekilince de dur kalk çalışıyor.Termostatsız ve iyi yalıtımsız evde kullanılmasını asla tavsiye etmiyorum.En tasarruflu diye daha fazla verip aldığımız kombi bize bir ayda 35 derecede 530 liralık faturaya mal oldu hem de bu ılık havalarda...

• Selam arkadaşlar, Buderus kombim var iyi çalışıyor fakat termostatına (Modulink 250 RF) su kaçtı ve ekran çalışmıyor. Kurutma makinesiyle sıcak verdim içindeki suyu götürsün diye fakat ekranı görünmüyor. Yapabileceğim bir şey var mı yoksa değişim tek çözüm mü?

• 
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.