Şimdi Ara

BOSCH ve BUDERUS KOMBİ hakkında hertürlü sorunlarınız ve cevapları (81. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.901
Cevap
69
Favori
317.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    5 sene önce aldığım Buderus UO52 kombiyi gayet memnunuz.
    Taki son 5-6 ay öncesine kadar.
    İlk olarak banyo esnasında sıcak su istikrarı bozuldu. Daha önce istediğimiz sıcaklıkta sabit kalırken 5-6 ay önce fazla sıcak vermemeye yani ılık veriyor o da sabit durmuyor soğuyuyordu. Sonra tekrar ılımaya başlıyordu. Banyo yapmak eziyete döndü.
    Dedim hiç bakım yaptırmadım hem bakım yaptırayım hem de bunu sorayım dedim.
    Bakım yapıldı arkadaşlar banyoda ki batarya da sorun var dediler ve gittiler.
    Batarya iç tamir takımını komple değiştirdim ve maalesef bir şey değişmedi.
    1-2 hafta önce de bugün havalar sıcak deyip sadece sıcak su kalsın diye kaloriferi kapattık ama eşim fark etti ki kendi kendine kombi çalışıyor.
    Hiç bir musluk açık değilken kendi kendine ara ara çalışıyor.
    Yetkili servis çağırayım dedim ama internetteki yorumlara bakınca niye yalan söyleyeyim gözüm korkuyor.
    Bu konuda nasıl hareket etmemizi tavsiye edersiniz.

• Merhaba,
    5 sene önce aldığım Buderus UO52 kombiyi gayet memnunuz.
    Taki son 5-6 ay öncesine kadar.
    İlk olarak banyo esnasında sıcak su istikrarı bozuldu. Daha önce istediğimiz sıcaklıkta sabit kalırken 5-6 ay önce fazla sıcak vermemeye yani ılık veriyor o da sabit durmuyor soğuyuyordu. Sonra tekrar ılımaya başlıyordu. Banyo yapmak eziyete döndü.
    Dedim hiç bakım yaptırmadım hem bakım yaptırayım hem de bunu sorayım dedim.
    Bakım yapıldı arkadaşlar banyoda ki batarya da sorun var dediler ve gittiler.
    Batarya iç tamir takımını komple değiştirdim ve maalesef bir şey değişmedi.
    1-2 hafta önce de bugün havalar sıcak deyip sadece sıcak su kalsın diye kaloriferi kapattık ama eşim fark etti ki kendi kendine kombi çalışıyor.
    Hiç bir musluk açık değilken kendi kendine ara ara çalışıyor.
    Yetkili servis çağırayım dedim ama internetteki yorumlara bakınca niye yalan söyleyeyim gözüm korkuyor.
    Bu konuda nasıl hareket etmemizi tavsiye edersiniz.

• bulnes kullanıcısına yanıt
    merhabalar

kendi kendine çalışması için cihazın ya kartının bozuk olması lazım yada türbinin devreye girmesi (sıcak su) lazım
    korkmanıza gerek yok buderus servisleri kaliteli hizmet verir genellikle,
    kullandığınız cihaz iyi bir model, gaz basınc ayarları diyecem ama iyi bir kontrol etmek gerekli yine de
    istanbul avrupa yakası bahcelievler, küçükçekmece, bağcılar tarafındaysanız yardımcı olabilirim
    ben bu işi 2012 de bıraktım, yakın tanıdıklarıma bakıyorum genelde veya benim çırakları yönlendiriyorum
    ( şimdi benden usta oldular :))
  • Iyi günler,

GB162-100kW V2 (yeni nesil) Buderus kazan TC100 akıllı oda termostatı ile uyumlu mudur, GB 162 1. Nesilde birlikte kullanılamıyordu sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buzzinthing -- 8 Nisan 2017; 12:23:05 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba bodrumla beraber 3 katlı bir ev yapıyorum yaklasık 400m2 yeni kombi alacagım ve bosch ve buderus arasında kaldım
    yatak odaları hariç diğer bütün odalarda alttan ısıtma sistemi var ve cogu odada kumanda cihazı olucak
    su anki oturdugum evde en buyuk sıkıntım banyo esnasında birisi sıcak suyu acarsa donmanız bu olay butun kombiler için gecerlimidir.bir evde 2 kişi aynı anda banyo yapamazmı
    bu iki kombi arasında kaldım bana yardımcı olabilirmisiniz almam gereken nedir neyine dikkat etmem gerek
  • up
  • muffydaddy M kullanıcısına yanıt
    Villa yapıyorsunuz anlaşılan

Harici boylerli yogusmalı kazan takın keyfinize bakın

160 litrelik​boyler fazlasıyla işinizi görür

Normal kombiye göre biraz daha maliyetli olur

Ama konforlu ve sağlıklı bir sistem olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Günaydın arkadaşlar,

Marka bosch ama modeli bilmiyorum.

Sabah uyandığımda sönmüştü.

70 derece işaretinde kırmızı kırmızı yanıp sönüyor uyarı veriyordu.

Sıcak su içinde aynı sorun var.

Ne olabilir acaba ?

Makine eski bir makine. Ön yüzündeki etikette

ZWA 24-2A
    23 S6400
    E-Nr: B1
    RDW 2401H/01
    Yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi su55 -- 21 Nisan 2017; 6:13:51 >
  • Fan bozulmuş, ses yapıyor muydu

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetbayram

Fan bozulmuş, ses yapıyor muydu

Bana mı sormuştunuz eğer bana sordu iseniz cevaplayayım. Sanırım derdimi anlatamadım. Ariza ışığı yandığı için kombi çalışmayı kesmiş , ya da çalışmayı kestiği için arızaya düşmüş.Petekler soğuk ve gaz akımı yoktu. Doğal olarak fan sesi ya da herhangi başka bir ses yoktu. Servisi aradım durumu anlattım. Kart bozulmuş yenisi takılmalı dedi.

• 70 ışığı fan arızası dan kaynaklanıyor

Ya fan bozulmuştur yada kart üzerinde ki fan rolesi bozulmuştur

• Teşekkür ederim.

• Bosch kombi arıza kodları ve çözümlerinin tamamı şurada arkadaşlar:https://www.servisarizakodlari.com/bosch-kombi/

Buderus kombi arıza kodları ve çözümleri içinde şu sayfayı kullanabilirsiniz:https://www.servisarizakodlari.com/buderus-kombi/
  • Buderus Rc 20 RF kablosus oda termostatı bir cihaz aldım. ama ne yaptıysam çalıştıramadım. A01 hata kodunda kaldı. Cihaz başka bir kombi de çalışıyor.
  • Buderus gb 022 6c hatası veriyor nedir hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 mesaj yukarıda arıza kodları verilmiş.

Buderus GB 022 Kombi Arıza Kodu 6C

Kombide ateşleme durduktan sonra iyonizsayon algılaması bitmesi gerekir. Ateşleme durduktan sonra hala inyanizasyon ölçümü meydana geliyorsa bu arıza oluşur. Ateşleme bitmesin rağmen arıza devam ediyorsa iyonizasyon bağlantıları kontrol edilmelidir. Sistemde topraklama bağlantıları incelenmelidir.
  • izmirde ikamet ediyorum, classic zwa 24 2a modelini kullanıyorum kombinin. normalde 1.5 gibi yakıyoruz, sicak oluyor ev. bu sene termostat alayım diyorum. modülasyon desteklemiyormuş kombim. bana önerebileceğiniz kombimle uyumlu çalışabilecek kablosuz ve ısı hassasiyeti düşük bir oda termostatı var mı?

aklımda birsürü marka var fakat hangisi daha iyidir bilemiyorum. yardımlarınızı bekliyorum.

bu arada yıllık kombi temizliği yaptıracağım, geçen sene yaptıramadım burada değildik ve çok az kullanıldı. dikkat etmem yada ekstra yaptırmam gereken birşey var mıdır?
  • FC HERMETİK KOMBİ Mİ 17 YILDIR KULLANIYORUM BU SENE SU BASINÇ SEVİYESİNDE DÜŞME OLUYOR İLAVE EDİYORUM 10 DK SONRA YENİDEN DÜŞÜYOR SERVİS ÇAĞIRDIM GENLEŞME TANKINA BAKTI HAVA TAKVİYESİ YAPTI VE DEDİ Kİ YENİDEN DÜŞER İSE TESİSAT DA KAÇAK VARDIR. 2 GÜM İÇERİSİN DE 12 KEZ 2 BAR SU İLAVE ETTİM TAHLİYEDEN BİLE ATMADI ENDİŞE EDİYORUM BU SU NEREYE GİDİYOR TESİSAT DA KAÇAK BULAMADIM.
    ÖMER UFUK ÖZ 0535 293 58 56 ANKARA ETİMESGUT DA İKAMET EDİYORUM
  • mikailc78 kullanıcısına yanıt
    tüm marka on of termostatlar uyar cihaz th soketine bağlantı yapılacak ucuz bir tane edin işini görür
  • AGAADAM A kullanıcısına yanıt
    cihazda bir su sızıntısı yok ise tesisatta kaçak var
  • 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.