Şimdi Ara

BOSCH ve BUDERUS KOMBİ hakkında hertürlü sorunlarınız ve cevapları (80. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.901
Cevap
69
Favori
317.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • oda termostatı kullanan kombilerde, sıcaklık set değerine ulaştığında pompada durduruluyor mu?
  • Merhabalar,
    Kombim Buderus U-072 28K modeli ve RC10 oda termostatım var. Oda termostatımı cosa akıllı kombi kitiyle değiştirmek istedim. Ancak termostat bağlantısını beceremedim. Kombinin termostat bağlantı yerinin fotosu aşağıda mevcut. Rc10 burdaki BB bağlantı yerine bağlıydı. Onu söküp aynı yere cosayı bağlarsam kombi 5H hatası(termostat bağlantı hatası) veriyo ve termostatı algılamadan kendi kazan ayarında çalışıyor. Acaba cosayı diğer girişlerden birine mi bağlamam gerekiyor. Gerçi onu deneğimde kombi hata vermedi ama yine kendi kazan ayarına göre yandı. Ayrıca BB girişlerine ters klemens bağlantı mı yapmam gerekiyor. Yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. Teşekkürler..

BOSCH ve BUDERUS KOMBİ hakkında hertürlü sorunlarınız ve cevapları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esomer -- 2 Şubat 2017; 10:50:49 >
  • Merhaba, Yeni taşındığım evde Bosch Condense 2500w 24K kombi takılı, ev brüt 175 m2 yerden ısıtma sistemi. Oda termostatı yok. Gidi suyu sıcaklığı ile kontrol ediliyor.
    Kombi 45 dereceye ayarlı normalde 45 derece evin ısınmasına yetiyor. Ancak kombi 45 dereceye geldiğinde ateşlemeyi kesmiyor sürekli yanıyor. Sanırım bundan dolayı Aralık Ocak Ve Şubat aylarında toplam 1350 tl fatura ödedim. kombinin kapanması sağladığımda ise çok hızlı bir şekilde gidiş suyu sıcaklığının düştüğünü tespit ettim. Servis iki defa gelip birincisinde termostatı ikincisinde ise anakartı değiştirdi ama sonuç değişmedi. Tesisattan olabileceğini belirtti.
    Ne yapabilirim? Bu konuda yardımı olabilecek kimse var mı? Teşekkürler...
  • herkese merhaba bana bi konuda yardım lazım Buderus logamax u062-24k kombim var. Kombi konveksiyonel hermotik termostattan oda sıcaklığını 21.5 C ye ayarlıyorum mesela 21.4 oldu mu kombi çalışmaya başlıyor buda haliyle çok yaktırıyor. ısı duyarlılığı 0.1 C yani bunun ısı duyarlılığını 0.5 yada 1 C ye çıkarmayın bir yolu var mıdır acaba? ev müstakil ısı kaybı çok var o yüzden 0.1 duyarlılık çok yaktırıyor. Çözümü bilen varda yardımlarını bekliyorum teşekkürler.
  • merhabalar buderus gb 012 kombi aldım elimde bulunan bosch tr 125 oda termostatını kullanacam herhangi bir sorun olur mu acaba bilgisi olan var mı
  • kahraman452 K kullanıcısına yanıt
    uyumludur on of
  • buderus gb162 model kombimiz var birde buna bagli rc30 kumanda var ama kullanmasini bir turlu beceremedim. bu kombiye herhangi bir termostat uyarmi.

uymazsa buderus t-control model on-off termostat kombiyle uyumluymus ama bu kumandanin modulasyon uyumu yok. modulasyonsuz oda termostati verim kaybi ne kadar olur.
  • Werkzeug W kullanıcısına yanıt
    rc 30 zaten oda kumandası
    sizin ki kombi değil, duvar tipi kazan =)
    rc30 u kablo çekip odaya tasıyabilirsiniz
    gayet basit bi termostadddır, internetden klavızuna bakın anlarsınız
    rc30 modülasyon yaptırır zaten
  • ahmetbayram A kullanıcısına yanıt
    kabloyla odada duruyordu ama kullanimi gercekten basit degil. internetten servis isletmesi kitapcigini buldum yarim yamalak almancamla nihayet istedigim sekilde ayarlayabildim. kullanici kitapcigi cilginlar gibi zor.
  • Değerli ve tecrübeli arkadaşlar gb012 kombim de bir süredir basınç düşüklüğü sorunu vardı. Yaza doğru kontrolü yaparım derken dün düşen su basıncını doldurduktan sonra hızla basınç düşmeye başladı ve bastığım su yoğuşma borusundan hızla aktı ve basınç sıfıra düştü. Nedir ,bilginiz var mı ? Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar selam. 90 m kare, 4 metre civarı peteği olan daire için kombi bakıyoruz. Buderus'un u022 modeli ile bosch'un class 2000 modeline rastladım. Sanırım içerik durumları aynı markalar farklı.Ben öyle zannediyorum doğru mudur? Öyleyse bosch olanı tercih etmek istiyorum. Aralarında birazcık fiyat farkı mevcut çünkü :)

• alperenxxx kullanıcısına yanıt
    Rekupurator mu dedikleri yoğuşma esanjoru delinmiş

Geçmiş olsun, değişmesi gerekiyor

• 1907FerKa kullanıcısına yanıt
    Bosch olan​modeli alabilirsiniz

Clasic modelini tavsiye ederim

• uo52 kombim var allaha sukur 5-6 yıldır sorunsuz kullanıyorum..bakım falanda yapılmadı..bu yaz bakım yaptıracagımda..merak ettiğim esanjor ne zaman değişiyor bbu tip kombilerde..servis geldiginde supriz masraflar çıkmasın istiyorumda..
  • esomer E kullanıcısına yanıt
    Bb yi kısa devre yapman gerekiyor

Visa nedir bilmiyorum ama mekanik termostat yerine bağlayabilir siniz

Bu cihazın farklı bir yerinde köprülü olan bi yer vardır elektronik kartında oraya bağlanır sanırım

Cosa nedir bilmiyorum, yanlış işlem yapmadan önce teyit alın yinede

• sdenizozkan S kullanıcısına yanıt
    Bu konu çok kompleks bir olay

M2 büyük ayrıca ocak Şubat çok soğuktu​

Bina yalıtım durumu kullanma şekli ve montaj vs çok etken var

Ne desek yanlış olur, görüp yorumlamak gerekir

• cessar89 kullanıcısına yanıt
    1 derece olunca daha çok yakar

Sadece anında devreye girmesini geciktire bilirsiniz

Ama servis menüsünü hatırlamıyorum

Müstakil yalitimsiz bina ise yapacak birşey yok

Ev kendinizinse yalıtım yaptırın farkı görürsünüz

• reko kullanıcısına yanıt
    2 senede bir yaptırın maximum bakımını

Esanjoru delinince değişir oda tesisat ve şans işi

• Bu yıl eve Buderus G62 kombi taktırdım. Ama bir iki haftadır kombinin çıkardığı sesten rahatsız olmaya başladım. Çok aşırı olmsada ses bana fazla gelmeye başladı ve servis çağırdım. Servis geldi ilk başta normal bu ses dedi sonra sesin fazla olduğuna karar verip devir daim motorunu değiştireyim dedi. Arabaya gidip elinde kutusuz bir motorla geldi. Ben kutudan arabada çıkardığını düşünerek ses çıkarmadım motoru taktı gitti. Fakat servis gidince eskisinden çok daha fazla ses çıkarmaya başladı. Tekrar çağırdım ertesi gün geldi motoru tekrardan değiştirdi. Başka yapacağım bişey yok bu ses normal diyor.Bunlar modulasyonlu yükse modülasyonda çalıştığında sesin yükselmesi normal dedi biraz tartıştık Bu sizde takıntı olmuş ondan duyuyorsunuz falan dedi. Sonrada gitti. sonradan baktım ki giderken o alt taraftaki sökülen kapağın bile 2 tane alt vidasını takmamış
    Kombinin normalken çıkardığı ses belki normal ama yüksek modulasyona geçtğinde sürekli vınlıyor. Hadi bu vınlamayada normal diyelim kombi çok sık yüksek modülasyona geçiyor ve o yüzden çok sık vınlıyor. sizden öğrenmek istediğm kombinin bu kadar sık yüksek modülasyonda çalışması ve vınlama sesi normal mi arkadaşlar lütfen yardım edin gerçekten kafayı takmış durumdayım 10 kes kombinin yanına gittiysem en az 8 gitmemde kombi yüksek modülasyonda ve vınlamayla çalışıyor
  • Kombinizin modelini tam olarak yazarsanız daha iyi yardımcı olabilirim

Fan ses yapabilir ama önemli olan ne kadar yaptığı ve hangi cihazın yaptığı, her cihazın ses olayı farklıdır

Ayrıca modülasyonlu veya çift devirli olan cihazlar çok fazla ses yapmaz

Dediğin gibi takıntı haline gelmiş olabilir, video atsanız daha iyi yorum yapılabilir

Geçmiş olsun

@maxser

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetbayram -- 24 Mart 2017; 22:36:28 >
  • 
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.