Şimdi Ara

BOSCH ve BUDERUS KOMBİ hakkında hertürlü sorunlarınız ve cevapları (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.901
Cevap
69
Favori
317.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bdemiras

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetbayram

bosch ve buderus marka cihazlar hakındaki tüm sorularınıza burdan cevap bulabilirsiniz

İyi günler,
    Buderus u052 24000K model kombiye en uygun oda termostatı hangisidir?Genellikle sabah erken çıkıp akşamları evde olduğumuz programlanabilen termostat düşünüyorum.Tavsiyeniz ne olur acaba?Ankara kışında kullanımı düşünerek termostat ayarının nasıl olmasını tavsiye edersiniz?Ayrıca kombide başlangıç ısısı 40 derece bunun daha aşağı çekilmesi gibi bir durum söz konusu olur mu?Teşekkürler.

baslangıc ısısını daha fazla dusuremezsiniz malesef, programlı oda termostadı düşünüyorsanız RC 20 yada RC 35 kulanacaksınız
    RC20 de sadece hazır programlar var yaklasık 20 tane size uygun bir hazır programı seçip kullanıyorsunuz
    RC35 ise isteginiz gibi programlayabiliyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetbayram -- 7 Ekim 2011; 21:44:07 >

• arkadaşlar meraba

BUDERUS Logamax GB022 24K Konforplus Hermetik Yoğuşmalı Kombi (20640kcal/h) 24kw
    BUDERUS Logamax GB042 22K EcoPlus Hermetik Yoğuşmalı Kombi (18748kcal/h) 21,8kw favorin bu yakıt bakımımdan 2.13 m3 göstiyor.
    BOSCH Classic Condense Hermetik Yoğuşmalı Kombi (18576kcal/h) 21,6kw

bu 3 kombi arasında Hang,s,ni tavsiye edersiniz.
    gb022 alamanyadan geldiğini.
    gb042 ile boscH un manisada aynıo fabrikada üretildiğini duydum

bu 3 kombiden favorim az yakıt yakması sebebi lşe gb042, fakat manisada üretildiğinden bide uzman arkadaşların boscH ile aynı makina demesinden kararsız kaldım,

yardım edebilirmisiniz.
    teşekkür ederim.
  • Bosch condens 2000 kombim 3 gün önce çalışmaya başladı . petekteki sular 55 dereceye musluk suyu da 50 dereceye ayarladım . fakat sorun şu kombim 3 gündür çalışmasına rağmen bi türlü evi ısıtmıyo petekteki su hiçbizaman 55 e çıkmadı ve musluk suyunuda bi türlü ısıtmıyor. oda termostatı evin ısısını 23 - 24 derece göstermesine rağmen ev buz gibi. makinadan dereceyi 70 e çıkarmama rağmen bi değişiklik olmadı petekler kendini zor ısıtıyo. sizce ayarlardamı bi problem var yoksa mekanik bi arızamı olabilir .?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gececi1972

arkadaşlar meraba

BUDERUS Logamax GB022 24K Konforplus Hermetik Yoğuşmalı Kombi (20640kcal/h) 24kw
    BUDERUS Logamax GB042 22K EcoPlus Hermetik Yoğuşmalı Kombi (18748kcal/h) 21,8kw favorin bu yakıt bakımımdan 2.13 m3 göstiyor.
    BOSCH Classic Condense Hermetik Yoğuşmalı Kombi (18576kcal/h) 21,6kw

bu 3 kombi arasında Hang,s,ni tavsiye edersiniz.
    gb022 alamanyadan geldiğini.
    gb042 ile boscH un manisada aynıo fabrikada üretildiğini duydum

bu 3 kombiden favorim az yakıt yakması sebebi lşe gb042, fakat manisada üretildiğinden bide uzman arkadaşların boscH ile aynı makina demesinden kararsız kaldım,

yardım edebilirmisiniz.
    teşekkür ederim.

Doğru demişler. Bosch Classic Condense ile Buderus GB042 arasındaki tek fark genleşme tankı kapasitesidir. Diğer tüm özellikler, yakıt dahil aynıdır. Bosch, Buderus'u satın alan ana firma. Isısan-Buderus servisleri Bosch kombilere de hizmet veriyor. Bu nedenlerden dolayı önerim Bosch Classic Condense 'dir.

• quote:

Orijinalden alıntı: yumatu3535

Bosch condens 2000 kombim 3 gün önce çalışmaya başladı . petekteki sular 55 dereceye musluk suyu da 50 dereceye ayarladım . fakat sorun şu kombim 3 gündür çalışmasına rağmen bi türlü evi ısıtmıyo petekteki su hiçbizaman 55 e çıkmadı ve musluk suyunuda bi türlü ısıtmıyor. oda termostatı evin ısısını 23 - 24 derece göstermesine rağmen ev buz gibi. makinadan dereceyi 70 e çıkarmama rağmen bi değişiklik olmadı petekler kendini zor ısıtıyo. sizce ayarlardamı bi problem var yoksa mekanik bi arızamı olabilir .?

Kombi montajı yeni ise Firmaya haber verin baksınlar. Çeşitli nedenler olabilir. Musluktan akan su iyi ısıda ise ilk akla gelen dönüş suyu filtresinin tıkanmış olma ihtimalidir. Yani ilk bakılacak tesisatın sağlıklı olu olmadığıdır.
    Kontrol ettikten sonra bilgi verirseniz, kendimizi de değerlendirmiş ve diğer arkadaşları aydınlatmış oluruz.

• arkadaşlar bende üç aydır bosch condens 2000w yoğuşmalı kombi kullanıyorum .Kombinin çalışma sistemi güzel ama çok yakıyoır.Günde 12 - 13 metreküp doğalgaz yakıyor.Evime ısı yalıtım işlerini yaptırdım ancak faturalar bir türlü düşmüyor .Oda ter mostatı 22 cantigrat dereceye ayarlı hiç ayarlarıyla oynamıyoruz gece gündüz böyle yanıyor.Kombiden peteklere giden sıcak su 60 cantigrat derece de tasarruf saglamak için nasıl kullanmamamız gerektiğini açıkalya bilirseniz sevinirim teşekkürler
  • Merhaba;,

Abimin evinde Buderus U052 kombi var. Bu kombi son günlerde şöyle sorunlar çıkarıyor;

1- Kalorifer suyunu 60 dereceye ayarlıyorum. kombi ateşleme yapıyor ve 66 67 derecelere kadar suyu çıkarıp sönüyor. Daha sonra su sıcaklığı 35 36 derecelere kadar düşüyor ama alev yok..
    kafasına göre arada bir alevleniyor ve tekrar 67 derece gibi bi sıcaklığa çıkarıp tekrar 35 lere düşüyor.. Bunun normali 55 gibi bir sıcaklığa düşünce tekrar yanması olmalı..
    Bunun bir ayarı mı var yoksa bu bir arıza durumu mudur?

2- Özellikle uzak peteklerde olmak üzere peteklerin üstleri ılık altları tamamen soğuk. Pompa ayarını arttırmak istedim kombi kapağını açamadım bu modelin kapağı nasıl açılır ?
  • Arkadaşlar yok mu aranızda bu kombi hakkında yada bu arızayla ilgili bilgi sahibi olan?
  • buderusun fabrikasını bosch un satın aldığı va buderus kombi ile bosch kombinin birebir aynı olduğu eger buderus almayı düşünen varsa bosch alsın daha ucuz ve aynı ürün deniyor. fikri olan var mı?
  • kombinizde bir problem yok, tesisat filtreniz tıkalı cıhaz suyu cabuk ısıtıyor ondan sonra salt zamanını bekliyor yanlıs hatırlamıyorsam 3 dk beklıyor olması lasım
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkancop

buderusun fabrikasını bosch un satın aldığı va buderus kombi ile bosch kombinin birebir aynı olduğu eger buderus almayı düşünen varsa bosch alsın daha ucuz ve aynı ürün deniyor. fikri olan var mı?

aynen dediğiniz gibidir hocam, doğrudur. Fakat kombide teknik servis olayınıda düşünmek gerek. Buderusu bilmem ama bosch un teknik elemanlarından Allah razı olsun..
    bosch kalitesine gelince; bosch (affınıza sığınarak söylüyorum) *oku paketlesin, alırım..
    saygılar..
  • 135 metrekare ev hangi bosch kombi önerirsiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • classic condense +FR10
    konuyu açmışlar ama cevap veren yok bu nasıl iş
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahkbjk

quote:

Orijinalden alıntı: erkancop

buderusun fabrikasını bosch un satın aldığı va buderus kombi ile bosch kombinin birebir aynı olduğu eger buderus almayı düşünen varsa bosch alsın daha ucuz ve aynı ürün deniyor. fikri olan var mı?

aynen dediğiniz gibidir hocam, doğrudur. Fakat kombide teknik servis olayınıda düşünmek gerek. Buderusu bilmem ama bosch un teknik elemanlarından Allah razı olsun..
    bosch kalitesine gelince; bosch (affınıza sığınarak söylüyorum) *oku paketlesin, alırım..
    saygılar..

bosch buderusu satın almıştır doğru fakat kalite anlamında herhangi bir değişme yok, bosch manisada üretilmektedir, buderusun parçaları ise Almanyada üretilmekte ve Türkiyede sadece montajı yapılmaktadır. Zaten 2002 ten beri bosch ve buderus ortaklığı vardı ancak 2007 de bosch hisselerin tamamını alarak buderusu bünyesine katmıştır. Ancak dediğim gibi teknolojik olarak buderus her zaman bir gömlek üstündür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kafayiko -- 31 Ekim 2012; 16:32:56 >

• Bosch un bazi modelleride almanyada uretilmektedir diger kismi da dediginiz gibi bursada..

• Buderus logamax 002 modulasyonlu mu acaba ? ona gore termostat ını degıstırmek ıstıyorum. Eğer modulasyon yoksa siemens rde 10.1 alacagım uygun ise.
  • Arkadaşlar buderus gb 012 için yapılan otm p yi 1 günü 6 zaman dilimine nasıl bölüyorduk. şu anda 4. Zaman dilimine kadar acık. Fakat 5. Ve 6. Zaman dilimleri kapalı. Bu zaman dilimlerini hangi tuşlarla nasıl açıyorduk?

• quote:

Orijinalden alıntı: ultimatetnctr

Arkadaşlar buderus gb 012 için yapılan otm p yi 1 günü 6 zaman dilimine nasıl bölüyorduk. şu anda 4. Zaman dilimine kadar acık. Fakat 5. Ve 6. Zaman dilimleri kapalı. Bu zaman dilimlerini hangi tuşlarla nasıl açıyorduk?

su konuyu inceleyin isterseniz, kullanım kılavuzunu indirin.

http://forum.donanimhaber.com/m_45144945/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kafayiko -- 1 Kasım 2012; 15:11:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysk8919

quote:

Orijinalden alıntı: ultimatetnctr

Arkadaşlar buderus gb 012 için yapılan otm p yi 1 günü 6 zaman dilimine nasıl bölüyorduk. şu anda 4. Zaman dilimine kadar acık. Fakat 5. Ve 6. Zaman dilimleri kapalı. Bu zaman dilimlerini hangi tuşlarla nasıl açıyorduk?

su konuyu inceleyin isterseniz, kullanım kılavuzunu indirin.

http://forum.donanimhaber.com/m_45144945/tm.htm

Kullanım kılavuzu bende de var. Ancak klavuzda ne yazikki yazmıyor.

• 300 m2 tripleks evime kombi tavsiyesi lütfen. İzolasyonum yok, şu anda 60000 kcal Kozlusan otomatik kömürlü kazan kullanıyorum. Mevcut peteklerim 25m. Mümkünse Bosch tavsiyesi istiyorum. Tekirdağda oturuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahramlif -- 1 Kasım 2012; 19:12:16 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.