Şimdi Ara

Bosch SMS43D08TR Bulaşık Makinesi Çalışmıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamun aleykum arkadaşlar. Yaklaşık 10 yıllık bulaşık makinesini kullanmaktayız. İlk kez bir arıza çıkardı.Bu arıza su ve parlatıcı ışıklarının sürekli olarak yanıp sönmesi hiçbir şekilde komut almıyor ve çalışmıyor. Servisi çağırdık , elektronik kart arızası olduğunu söyledi. Fiyat olarakta 920 küsür lira istedi. Ben de fiyatı cok fazla olduğu için

vazgeçtim. Kartı söktüm ve tamirciye götürdüğümde kartta sorun olmadığını çalıştığını söyledi. Gerçek sorunun ne olduğu konusunda internet üzerinden araştırma yapmama rağmen bulamadım. Belki burda bulabilirim diye konu açtım.

Bilen yardımcı olabilecek arkadaşlardan destek istiyorum.Teşekkürler.

• hata kodu nedir

• kart arızası değilse sıvı teması sonucu başka bir arıza olmuş olabilir. Ben de açıkçası kart arızası düşünürdüm. Kartı bence başka bir makinede deneyin ya da deneme maksatlı kart takın.

musluk ışığı ventil ve su sayacı ile alakalı olabilir.

Parlatıcı ise deterjan kutusu ile ilgilidir.

ikisinin birden yanması belki servis tarafından arızanın anlaşılması için bir hata iletisi olabilir. Belki su taşma şamandırası arızası olabilir mi diyorum? ya da parazit kondansitörü...

makineyi gören bilir.

bilemedim...

Dedex55 Easy Tabii Ki Deyoutube
    Bu videomda bulaşık makinesi ventili nedir nerede bulunur ve nasıl sökülür konusuna değindim. Bulaşık makinesi valfi olarak da bilinen ventil, bulaşık makinenizin içine su girişi sağlayan bir parçadır. Bulaşık makinesi arızası meydana geldiğinde, örneğin "su almıyor, musluk işareti yanıyor, su az geliyor" gibi durumlarda ilk olarak akla ventil arızası gelir. Videomda bulaşık makinesi ventil arızaları ile ilgili de çok güzel bilgiler verdim. #valf #bulaşıkmakinesi #nedir #öğretici #keşfet
    https://www.youtube.com/watch?v=vgBXTsBWjkg&feature=youtu.be
    Dedex55 Easy Tabii Ki Deyoutube
    Bulaşık makinesi deterjan gözünü sökerek parlatıcı ve deterjanı nasıl aldığını ve çalışma sistemini sizlere anlatmaya çalıştım. Ne faydası olacak derseniz, arıza tespitinde ve deterjan gözünün tamirinin neden zor olduğuyla ilgili sizlere bir fikir verebilir. Çektiğim bu video Youtube' da tek diyebilirim. Daha bir çok videom çok yakında sizlerle olacak. Takip etmeyi ve abone olmayı unutmayın. #öğretici #bilgilendirici #fyp #keşfet #bulaşıkmakinesi #pratik bilgiler
    https://www.youtube.com/watch?v=vd5uyBiOL18&feature=youtu.be

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.