Şimdi Ara

BOSCH-SIEMENS Fırın Tavsiyesi (Gerçekten acil)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
2
Favori
8.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar acil olarak BOSCH veya SIEMENS ocaklı fırın ihtiyacım var. Bu iki marka dışında ürün düşünmüyorum, tavsiyelerinizi rica ediyorum.

Forumda malesef profilo önerileri var ancak ilgilenmiyorum.

• Neden profilo olmasin diyorsun sonucta bosch siemens profilo ayni fabrikada uretiliyor. İllede bosch siemens diyorsan butcende 250-300 liralik bir fazlalik var herhalde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/pi%C5%9Firme-grubu/f%C4%B1r%C4%B1nlar/HGV52D123T.html?source=browse
    fiyatı uygun ve oldukça kullanışlı bir ürün.gaz emniyet sistemi ve bir gözünün elektrikli olması da artıları.incelemenizi tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: karaeren

Neden profilo olmasin diyorsun sonucta bosch siemens profilo ayni fabrikada uretiliyor. İllede bosch siemens diyorsan butcende 250-300 liralik bir fazlalik var herhalde

Aynı fabrika da üretildiğini biliyorum, bütçemde de fazlalık yok...
    Sadece dediğim gibi profilo düşünmüyorum, eğer BOSCH-SIEMENS öneriniz varsa dinliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AYIN KARANLIK YÜZÜ

http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/pi%C5%9Firme-grubu/f%C4%B1r%C4%B1nlar/HGV52D123T.html?source=browse
    fiyatı uygun ve oldukça kullanışlı bir ürün.gaz emniyet sistemi ve bir gözünün elektrikli olması da artıları.incelemenizi tavsiye ederim

İnceleyeceğim teşekkür ederim. Fırın konusundan hiç anlamıyorum, neye dikkat etmek gerekir onu bile çok bildiğim söylenemez. Siz bu ürünü kullanıyor musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Helldancer -- 29 Mayıs 2013; 8:51:08 >

• http://www.profilo.com.tr/ürünler/beyaz-eşya/fırınlar-ocaklar-ve-aspiratörler/fırınlar/FRS4111WML.html?source=browse

akıl vermek gibi olmasın ama sıkı bir pazarlıkla bunu 850 liraya alabilirsin
    şimdi gelelim bosch siemens takıntısına: ürünü aldıkdan sonra servise haber ver ön camını siemens yada bosch yazan cam ile değiştirsinler 50 tl de o diyelim toplamda maliyet 900 lira

bu ürünün siemensdeki karşılığı:HR74W233T 1.375,00 tl
    bosch daki karşılığı :HGV74W320T 1.277,00 tl profiloyu seçip ön camını değiştirmen durumunda her durumda en az 300 tl karın var haksızmıyım arkadaşlar

• quote:

http://www.profilo.com.tr/ürünler/beyaz-eşya/fırınlar-ocaklar-ve-aspiratörler/fırınlar/FRS4111WML.html?source=browse

akıl vermek gibi olmasın ama sıkı bir pazarlıkla bunu 850 liraya alabilirsin
    şimdi gelelim bosch siemens takıntısına: ürünü aldıkdan sonra servise haber ver ön camını siemens yada bosch yazan cam ile değiştirsinler 50 tl de o diyelim toplamda maliyet 900 lira

bu ürünün siemensdeki karşılığı:HR74W233T 1.375,00 tl
    bosch daki karşılığı :HGV74W320T 1.277,00 tl profiloyu seçip ön camını değiştirmen durumunda her durumda en az 300 tl karın var haksızmıyım arkadaşlar

temel olarak haklısınız ancak profiloda biraz malzeme kalitesi değişmektedir.gerçi fırın olunca bunun bir önemi kalmıyor.zaten ocak bölümü hariç ( fırınların ocak bölümleri neredeyse birebir aynıdır).çokta fazla kullanılmaz.önerdiğim fırın ise 850 tl.fabrikanın önerdiği oran.bayilerden daha uygun fiyata spotlardan yada zincir mağazalardan ise 600-700 civarına alınabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Helldancer

quote:

http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/pi%C5%9Firme-grubu/f%C4%B1r%C4%B1nlar/HGV52D123T.html?source=browse

İnceleyeceğim teşekkür ederim. Fırın konusundan hiç anlamıyorum, neye dikkat etmek gerekir onu bile çok bildiğim söylenemez. Siz bu ürünü kullanıyor musunuz?

bakın dediğim gibi ocakta gaz emniyet sistemi önemlidir.benim başıma çok gelir.sürekli birşeyler taşar ve ocağı södürür.gaz emniyet sistemi olunca gazı otomatik kapatacağı için içiniz.rahat eder.ancak sakın şunu aklınızdan çıkarmayın.gaz emniyet sistemi ocak söndüğünde gazı keser yani ocağın üzerinde çaydanlıkta su unuttunuz ve kaynaya kaynaya su bitti.o durumlarda gazı kesmez çünkü ocak sönmemiştir.bir gözünün elektrikli olmasındaki avantaj da hepimizin başına gelebilir,fatura gecikir bir şey olur gazınızı keserler ,işte böyle durumlarda ortada kalmazsınız.o tek elektrikli göz hayat kurtarır.

• Aynı serideki Bosch, Siemens ve Profilo arasında parça kalitesi kesinlikle değişmemektedir. Ürünlerin parça kodları da aynıdır.

Gaz emniyeti yeni tüzük gereği şu an satılan bütün ocak ve ocaklı fırınlarda bulunan standart bir özellik. Yani gaz emniyeti olmayan bir ürün yok piyasada.

Profilo almadığınız sürece sırf üzerinde Bosch veya Siemens yazıyor diye 200-300TL civarında fazla para ödersiniz. Fazladan vereceğiniz parayı donanım ve teknik detaylara vermek yerine üzerinde yazan markaya verecekseniz o sizin tercihiniz. Bir şey diyemem.
  • İlla Bosch olmalı diyorsanız bence alınabilecek en ideal model HGV69W123T. Fırın bölümünü sık kullanacaksanız alt ısıtma, fansız pişirme, fanlı pişirme, ızgara gibi seçeneklerin olması önemlidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Aynı serideki Bosch, Siemens ve Profilo arasında parça kalitesi kesinlikle değişmemektedir. Ürünlerin parça kodları da aynıdır.

Gaz emniyeti yeni tüzük gereği şu an satılan bütün ocak ve ocaklı fırınlarda bulunan standart bir özellik. Yani gaz emniyeti olmayan bir ürün yok piyasada.

Profilo almadığınız sürece sırf üzerinde Bosch veya Siemens yazıyor diye 200-300TL civarında fazla para ödersiniz. Fazladan vereceğiniz parayı donanım ve teknik detaylara vermek yerine üzerinde yazan markaya verecekseniz o sizin tercihiniz. Bir şey diyemem.

parçalar %100 aynı değildir candoğan bey...insanları yanlış yönlendirmeyin.halen piyasada gaz emniyet sistemi olmayan stokta kalmış onbinlerce ürün satılmaktadır.satıcılar ilk etapta bu ürünleri ellerinden çıkarmak için çaba sarfederler.burası türkiye tüzük müzük hakgetire

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AYIN KARANLIK YÜZÜ -- 29 Mayıs 2013; 14:24:57 >

• Brülöründen tutun bujisine kadar parçalar aynı. Bence siz emin olmadan insanları yanlış yönlendirmeyin. Gaz emniyetsiz ocak satılması yasak. Hele ki böyle büyük markalarda piyasada bulmanız imkansız. Gaz emniyeti olmayan fırınlar piyasada biteli yıllar oldu. Bu sadece Bosch değil en dandiklerinden biri olan Kumtel için bile geçerlidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Brülöründen tutun bujisine kadar parçalar aynı. Bence siz emin olmadan insanları yanlış yönlendirmeyin. Gaz emniyetsiz ocak satılması yasak. Hele ki böyle büyük markalarda piyasada bulmanız imkansız. Gaz emniyeti olmayan fırınlar piyasada biteli yıllar oldu. Bu sadece Bosch değil en dandiklerinden biri olan Kumtel için bile geçerlidir.

hocam yeri değil ama bi kaç başlıkda bahsetmiştim burda sorayım benim çamaşır makinasının amörtisörlerinin bire bir aynısını servisi bulamıyor 2 senelik makinanın amörtisör gurubu yedek parça olarak üretilmiyormuş. servis şefi, siemens sikayet hattı vs. hepsi ile görüştüm sonuç olumsuz muadili yedek parça diyorlar birebir aynısı kesinlikle olmaz bulamayız diyorlar. şimdi hocam: bana yasal olarak yol göründümü sizce ya aynısını bulun yada bu makinayı yenisiyle değiştirin desem böyle bir talepte bulunsam hakem heyetine şikayet etsem haksız mıyım sizce

• quote:

Brülöründen tutun bujisine kadar parçalar aynı. Bence siz emin olmadan insanları yanlış yönlendirmeyin. Gaz emniyetsiz ocak satılması yasak. Hele ki böyle büyük markalarda piyasada bulmanız imkansız. Gaz emniyeti olmayan fırınlar piyasada biteli yıllar oldu. Bu sadece Bosch değil en dandiklerinden biri olan Kumtel için bile geçerlidir.

bak candoğan beyy iyi oku ben yukarıda ne yazmışım.okumadan yorum yazıyorsunuz atıfta bulunuyorsunuz.((((zaten ocak bölümü hariç , fırınların ocak bölümleri neredeyse birebir aynıdır))))bu benim ilk cevabumda yazdığım
    sen ne yazmışsın brülöründen bujisine kadar.bunlar zaten ocak bölümünün parçaları.bağlamışsınız otomatiğe okumadan yazıp duruyorsunuz.
    emin olmadan insanları yanlış yönlendirmeyin demişsin:iyi demişsin.kardeşim ben emin değilim.boschun yetkili servisinden merkez yetkili servisine fabrika servisine kadar hepsinde çalıştım.fabrikaları gezdim sayısız eğitimlerine katıldım.demek ki hiç bir şey öğrenememişim.tekrardan çıraklığa döneyim o zaman...
    dediğin o ocakların yasak mı satılması ,bursa da isen yada bir gün yolun düşerse buralara hem yemek ısmarlayayım sana hemde gaz emniyeti olmaya fırınları göstereyim.

• quote:

quote:

hocam yeri değil ama bi kaç başlıkda bahsetmiştim burda sorayım benim çamaşır makinasının amörtisörlerinin bire bir aynısını servisi bulamıyor 2 senelik makinanın amörtisör gurubu yedek parça olarak üretilmiyormuş. servis şefi, siemens sikayet hattı vs. hepsi ile görüştüm sonuç olumsuz muadili yedek parça diyorlar birebir aynısı kesinlikle olmaz bulamayız diyorlar. şimdi hocam: bana yasal olarak yol göründümü sizce ya aynısını bulun yada bu makinayı yenisiyle değiştirin desem böyle bir talepte bulunsam hakem heyetine şikayet etsem haksız mıyım sizce

bunun açıklamasını ben size yapmıştım.muadilin ne olduğunu açıklamıştım.hakem heyetine de gitseniz haksızsınız.garanti belgesi içeriği ve tüketici koruma kanunları açıktır.ürününüz ayıplı mal kategorisinde değildir.bu nedenle değiştirmeniz yasalar gereği imkansızdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AYIN KARANLIK YÜZÜ -- 30 Mayıs 2013; 0:40:21 >

• quote:

quote:

bak candoğan beyy iyi oku ben yukarıda ne yazmışım.okumadan yorum yazıyorsunuz atıfta bulunuyorsunuz.((((zaten ocak bölümü hariç , fırınların ocak bölümleri neredeyse birebir aynıdır))))bu benim ilk cevabumda yazdığım
    sen ne yazmışsın brülöründen bujisine kadar.bunlar zaten ocak bölümünün parçaları.bağlamışsınız otomatiğe okumadan yazıp duruyorsunuz.
    emin olmadan insanları yanlış yönlendirmeyin demişsin:iyi demişsin.kardeşim ben emin değilim.boschun yetkili servisinden merkez yetkili servisine fabrika servisine kadar hepsinde çalıştım.fabrikaları gezdim sayısız eğitimlerine katıldım.demek ki hiç bir şey öğrenememişim.tekrardan çıraklığa döneyim o zaman...
    dediğin o ocakların yasak mı satılması ,bursa da isen yada bir gün yolun düşerse buralara hem yemek ısmarlayayım sana hemde gaz emniyeti olmaya fırınları göstereyim.

Ben burada bilgi verirken siz durumu kişisel laf yarıştırmaya çekmeye çalışıyorsunuz.

Brülöründen bujisine kadar derken o cümleyi deyim anlamında kullandığım apaçık belli. Yani ocağı kastetmedim, genel parçasından detayına kadar marka farkının gerektirmediği tüm parçaları aynı dedim. Zor bir şey değil, tanıdığınız bir yetkili servise gidip 2 markanın ürünlerinin patlatılmış resimlerindeki parça kodlarına bakarsanız aynı olduğunu net olarak görebilirsiniz. Madem demek istediğim deyim ile anlaşılmadı; daha açık söyleyeyim. Aynı seriden olan 2 modelde emaye kaplamalı kazan, rezistans, fan motoru, komutatör, termostat, tepsi, gövde sacı vb. tamamen aynı. Değişen şey tutma sapı, düğme, panel, ön cam tasarımı o kadar.

Siz de işin içinde olduğunuzdan biliyorsunuzdur. Doğalgaz açılırken gaz firması artık ocağı da görmek istiyor. İşte işin can alıcı noktası bu. Bu yüzden firmalar artık bu riske girmemek için 3-4 yılı aşkındır gaz emniyeti olmayan ürün üretmiyorlar. Şu an Bosch, Arçelik, Vestel, Kumtel vb. markanın ürün gamında gaz emniyetsiz ocak yok. Bu yüzden ürün karşılaştırmalarında baz alınacak bir durum olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Artık bu durum bir standart haline geldiğinden gaz emniyetli olması bir üstünlük değil.

• quote:

quote:

quote:

Ben burada bilgi verirken siz durumu kişisel laf yarıştırmaya çekmeye çalışıyorsunuz.

Brülöründen bujisine kadar derken o cümleyi deyim anlamında kullandığım apaçık belli. Yani ocağı kastetmedim, genel parçasından detayına kadar marka farkının gerektirmediği tüm parçaları aynı dedim. Zor bir şey değil, tanıdığınız bir yetkili servise gidip 2 markanın ürünlerinin patlatılmış resimlerindeki parça kodlarına bakarsanız aynı olduğunu net olarak görebilirsiniz. Madem demek istediğim deyim ile anlaşılmadı; daha açık söyleyeyim. Aynı seriden olan 2 modelde emaye kaplamalı kazan, rezistans, fan motoru, komutatör, termostat, tepsi, gövde sacı vb. tamamen aynı. Değişen şey tutma sapı, düğme, panel, ön cam tasarımı o kadar.

Siz de işin içinde olduğunuzdan biliyorsunuzdur. Doğalgaz açılırken gaz firması artık ocağı da görmek istiyor. İşte işin can alıcı noktası bu. Bu yüzden firmalar artık bu riske girmemek için 3-4 yılı aşkındır gaz emniyeti olmayan ürün üretmiyorlar. Şu an Bosch, Arçelik, Vestel, Kumtel vb. markanın ürün gamında gaz emniyetsiz ocak yok. Bu yüzden ürün karşılaştırmalarında baz alınacak bir durum olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Artık bu durum bir standart haline geldiğinden gaz emniyetli olması bir üstünlük değil.

bak canım kardeşim aynı değil diyorsam aynı değil.sen tanıdığın servise gider o an açtırır bakarsın .benim bilgisayar önümde istediğim zaman zaten bakabiliyorum. o makinaların içinde yaşıyorum.bayılıyorum size ne güzel ahkam kesiyorsunuz.birebir aynıymış.
    tamam canım kardeşim birebir aynı diyelim gönlün olsun bende çıraklık yıllarıma geri döneyim.sanırım senin 5.yaşında olduğun döneme falan denk geliyo.
    sen haklısın diyelim sulh olsun gitsin..konu gereksiz yere uzamasın

• quote:

Makinede yaşadığınız sorunu okumuştum. Mağdur kalmanıza üzüldüm. İlgiyi konuyu kendi çıkarlarınca alakasız olarak başka taraflara çekmeye çalışanlar olduğundan yanıt vermedim.

Garanti kapsamında yaşanan arızanın tespiti ve onarım şekli ile yeri tamamen üreticinin kararına bağlıdır. Bu anlamda cihazın versiyonu değiştiyse ve buna uygun parça tedarik ediliyorsa maalesef yapılacak bir şey yok. Yani firmanın tüketiciyi koruma kanununu ihlal etmediğini söyleyebilirim. Ancak mağduriyetinizi kendinizden emin bir dille taviz vermeden ifade ederseniz Siemens müşteri memnuniyeti kapsamında ürünü değiştirecektir. Konu memnuniyete dayandığından durumunuzu net olarak hissettirip ikna edici ve ısrarlı bir şekilde konuşmanız bence kafi. Umarım durumu içiniz rahat bir şekilde halletmeniz mümkün olur.

• Gardaş ben yeni bundan aldım çok memnunum (bosch'dan)
    ürün kodu bu:HCE7A4451
    (boschhometr dan bulabilirsin bu kodla)
  • quote:

bak canım kardeşim aynı değil diyorsam aynı değil.sen tanıdığın servise gider o an açtırır bakarsın .benim bilgisayar önümde istediğim zaman zaten bakabiliyorum. o makinaların içinde yaşıyorum.bayılıyorum size ne güzel ahkam kesiyorsunuz.birebir aynıymış.
    tamam canım kardeşim birebir aynı diyelim gönlün olsun bende çıraklık yıllarıma geri döneyim.sanırım senin 5.yaşında olduğun döneme falan denk geliyo.
    sen haklısın diyelim sulh olsun gitsin..konu gereksiz yere uzamasın

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.